Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Evet öyle sanırım çünkü ben 3. Aparatı sonuna kadar soktum sadece ilk başta o baskı vsrdı kendimi rahatlstıp orayı geçtiğimde sonrasında hiç his acı yoktu. Mesele ilk girişi halletmek sonrası çok çok rahat. Benim canım çok tatlıdır ama 3ü yaparken krem kullanmadım 4te kullanırım sanırım

4.aparata geçtim fakat aşırı zorlanıyorum nasıl olacak yardımcı olur musunuz 1 2 3 te hiç bu kadar zorlamadım nefes tekniği kegel vs uyguluyorum ama batma hissediyorum

Kızlar artık bugün net bi şekilde bitti bu iş diyebilirim daha öncede yazmıştım tamamını aldım ama git gel olmuyo diye bugün gözümü kararttım ben penisi yerleştirdikten sonra vajinama eşimin git gel yapmasına izin verdim önemli olan doğru pozisyonu bulabilmekmiş onu anladım. Hiç canım acımadı diyemem yapalı 4 5 saat oldu hala sızlamam var o esnada da canım acıdı tamamen bitene kadar ama dayanılmicak gibi miydi tabii ki hayır nelere dayanamıyoruz ki yahu şu hayatta tamamen bitene kadar bu işte olcak artık dedim kendime. Kremler kayganlaştırıcılar evet bunlar işimizi kolaylaştırıyor belki ama bunlara tamamen bel bağlamayın lütfen bu iş kafada bitiyor sadece kafada. Biraz cesaret biraz dayanma gücü bu kadar. Anlık sızılar oluyor o da kastığımız için eğer inanırsak ve cesaret edersek gerçekten yapamicağımız bişey yok. Bugün tamamen git gel olmasına rağmen ben hiç zevk de almadım onun da artık 4 5 kez daha olduktan sonra olur diye düşünüyorum aman yaptım ya artık gerisi elbet gelir

4.aparata geçtim fakat aşırı zorlanıyorum nasıl olacak yardımcı olur musunuz 1 2 3 te hiç bu kadar zorlamadım nefes tekniği kegel vs uyguluyorum ama batma hissediyorum
4. Aparatı çalışmadan önce 3 u biraz fazla çalış. Birde öyle dene canim

4. Aparatı çalışmadan önce 3 u biraz fazla çalış. Birde öyle dene canim
Aslında saat 21.00 dan beri 1 2 3. Aparatları uğraşıyorum baya çalıştım da ama 4 te tıkandım anladım ki olay 4 te bitiyor ben tavsiyelere uymayıp 3 ten sonra falan eşli denemiştim olmamıştı şimdi anladım olay 4 te

O zaman biraz sabret 4 u yaparken, inan olur batma anlık oluyor canim. O an nefes al ver ve ikin ittir inan olucak..

Diğerlerinde de batma falan hissettim ama o teknikleri uygulayınca hemencik giriyordu bilemedim az daha uğraşayım madem uyku yok bu gece
Uğraş sakın pes etme olucak, buna inann canimm demekki daha çok ikinip ittirmen lazım. Ben mesela 4. Aparatı 3u çok calisarak almıştım

Uğraş sakın pes etme olucak, buna inann canimm demekki daha çok ikinip ittirmen lazım. Ben mesela 4. Aparatı 3u çok calisarak almıştım
4 ü şu an yarım alabildim yani o kası geçtim geçtikten sonra fazla durduramadım tedirgin oldum yarın devam edeceğim bugün epey çalıştım olacak inşallah çok hırslandım

Merhaba kızlar. 4 aylık evliyim evliliğimin ilk zamanları kabus gibi geçti. Ağlama krizleri, eşimle olan kavgalar, hayata küsmem.... Sonra hiç zaman kaybetmeden burayı, sizi buldum. Çok şükür yendim Birkaç gün önce yazmıştım oldu ama spreyle oldu diye çok şükür artık spreysiz de oluyor. Bu başarıma sizlerin etkisi o kadar büyük ki... Ben asla aparat kullanamam demiştim sizler sayesinde onu bile yaptım. Hepinize çook ama çook teşekkür ederim, iyi kii varsınız. Hâla yapamayan varsa sakın pes etmeyin ve aparat mutlaka kullanın.

Herkese merhaba Ben neredeyse 1 yıldır evliyim ve evlendiğim ilk gün ilk denemede vejinismus olduğumu kabul etmiş biriyim. Hemen 1 hafta sonra doktora gidip bir sıkıntı olmadığını öğrendim ve terapiye gitmem gerektiğini öğrendim. Ancak bunun için ne param var ne de şehrimden dolayı imkânım. Olacak olacak derken 1 yıl oldu ve artık daha fazla ertelemeden şu aparatları almam gerektiğini anladım sizin yazdıklarınızla. Yenenlerin yazdıklarını ağlayarak okuyorum devamlı. ❤Ancak bir sorunum var eşime bu kızlık zarı olayını anlatamıyorum. Henüz ben bile bunu yeni kavrıyorken ASLINDA KIZLIK ZARI DİYE BI ŞEY YOKMUŞ diyince anlamadı doğal olarak. Anlamadığı için de aparatları nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Yani aparatlar girecek oraya diye düşünüyor sadece gerisini anlatamıyorum. Benzer şeyler yaşayan varsa yardımcı olabilir misiniz?

Bu arada eşim geri kafalı ve anlamayacak biri değil, vajinismus konusunda da çok anlayışlı davrandı ve beni anladı. Bunu da belirteyim istedim

Bu arada eşim geri kafalı ve anlamayacak biri değil, vajinismus konusunda da çok anlayışlı davrandı ve beni anladı. Bunu da belirteyim istedim
Ben de senin kadar bekledim hemen hemen evliliğimizin ilk 6 ayı beraber değil uzaktaydık görevlerimizden ötürü birleşince çözeceğiz dedik sonra birleştik yine olmadı üstüne bir hamilelik süreci yaşadım kürtaj olmak zorunda kaldım vajinizmus ile beraber bir de onlar çıktı basıma kızlık zarının kürtajda zarar görebileceğini söyledi doktor eşime eşim çok anlayışlı benim için önemli değil olmasa da olur dedi hep ama ben rahatsızdım bu sayfayı keşfedip cesaretimi toplayıp aparatları aldım kızlık zarım olsaydı nasıl olurdu bilmiyorum ama yazılanlara göre kasmadıgın sürece hiç bir şey olmuyor, ve bir akşam başladım gerçekten de 1 i yaptım 2 yi yaptım 3 ü yaptım bunların hepsi çorap söküğü gibi geldi ertesi akşam 4 ü de yaptım eşli deneme kalmıştı bir tek onu yapamadık doğru pozisyonu bulmak çok önemli burada sonra bir akşam hiç aklımızda yokken denedik ve oldu sonra tekrar denedik 4-5 kere gerçekten oldu mu dşye ve gerçekten olmuştu inanamıyorsunuz bir anda hepsi oluyor bitiyor aparatlara başla gerisi çok kolay gelecek çorap söküğü gibi

Yazdıklarınızı okurken ağladım inanın. Zaten eminim ki bir sürü kişi bunları okurken ağlıyordur çaresizlikten. Ben dokunmada ve istek konusunda hiçbir sıkıntısı olmayan biriyim. Sadece son noktada duvarı örüyorum kasıyorum kendimi işte. Umarım burada yazanların dediği gibi olur da aparat ile yenerim.

Merhaba kızlar sizleri çok iyi anlıyorum bu yüzden 1 yılım boşa gitti,lütfen ertelemeyin hayatta önceliğiniz bu olsun ,kendinize bir hedef belirleyin ve o yolda ilerleyin yeterki araştırın mutlaka çözümü var olmuyor der bırakırsanız bıraktığınız yerde kalır burada herkes birbirine destek oluyor çok güzel dilatör ve wemcain spreyin çok faydasını gördüm ben bunu yeneceğim deyin ve ertelemeyin

Kızlar merhaba uzunca yazayım istedim bir kaç sene önce yine buralardaydım vee yine burdayım 7 yıllık evliyim 1 düşük yaptım 2 tane de çocuğum var ve tabiki vajinismusum yıllardır ozamanlar burdaki grup sayesinde aparatlar yaparak ve sonrası deneyerek 2 3 deneme oldu maşllah hepsindede hamile kaldım 2.çocuktan sonra tamamen boşladık 2 yaşında şuan hiç bir şekilde birleşme yaşamıyoruz ikimizde bu duruma alıştık sorgulamıyoruz bile açıkçası ta ki az önceye kadar ya bi deneyelim dedik yok olmuyor deliricem yani eskiden bu grupta mum egzersizi yapıyoduk hadi beni cesaretlendirin artık şu iş olsun sanki orda duvar var o duvarı aşamıyorum e doğal olarak korktuğum için zevkte alamıyorım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…