Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar size bir sorum var ilişkiden sonra göğüs ucunda kabarcık çıktı mı veya bel ağrısı karında şişlik gibi benzeri durum oldu mu yoksa ben kastığım için mi oluyor anneme sorduğumda kadınlarda olması normal şeyler diyor ama eşim Temmuz 30 da içime kaçırdı regl da 9 unda oluyorum ama o gün kanamam da oldu üstüne görme olabilir mü ya gebelik olabilir mi test yapmalı mıyım
Normalde düşük ihtimal diyolar ama kanama yerleşme kanaması olabilir çunku 2 3 gün sürüyormuş normal adette 7 gun flm bi test al istersen belirtiler var sanki

Kızlar size bir sorum var ilişkiden sonra göğüs ucunda kabarcık çıktı mı veya bel ağrısı karında şişlik gibi benzeri durum oldu mu yoksa ben kastığım için mi oluyor anneme sorduğumda kadınlarda olması normal şeyler diyor ama eşim Temmuz 30 da içime kaçırdı regl da 9 unda oluyorum ama o gün kanamam da oldu üstüne görme olabilir mü ya gebelik olabilir mi test yapmalı mıyım
Yumurtlama döneminize denk geldiyse ihtimal vardır tabiki. Ama 9 unda kanama oldu diyorsunuz yerleşme kanaması genelde kahverengi ve az miktarda oluyor. Sizin nasıldı?

Anlatirmisiniz biraz nasil yendiniz 3günde ?

beynimde bitirerek doktora gittim. ilk gün rahattım. 2.gün gerıldım amaa dıger gunler aştıkca beynımde noktaladım.

bumuymus dedım... pısmanlık cok gec kaldım. ama suankı ozguvenım ıcın herseye deger.. doktordan destek almanı tavsıye ederım.. ve ılk beynınde ben bunu yapabılırım kımler yAPMIyorkı dusuncesını olustur.

Attan düşenin halini attan düşen anlar derler ya desteginizi öncelikle sizinle aynı deneyimi paylaşıp aynı duyguları hissetmiş kişilerden alın yani bu grupta önce Bi şansınızı deneyin. Ben kendimden biliyorm 6 ay doktorla irtibat ta kaldım 1 haftada egzersizleri(parmak, dilatör) yaptım ama ilişkiyi burdaki benimle aynı duyguları paylaşmış kişilerin destegiyle yapabildim. İnsan samimi duygularını gerçekten deneyimlemiş kişilerle paylaşıp destek görünce çözüme ulaşıyor. 🤗 Önce gruba şans verin kızlar bizde sizler gibiydik.(😜paranız cebinizde kalsın. )

Bugün doktora gittim. Fiziksel hiç bir problem olmadığını kızlık zarımın düzgün bir şekilde durduğunu , darlık falan olmadığını söyledi. Biraz içim rahatladı ama şimdide bambaşka bir süreç başlıyor. Doktor araştırmalarına başladım bakalım bana şans dileyin umarım doktora gitmeden önce evde halledebilirim 🥺🙏

Bugün doktora gittim. Fiziksel hiç bir problem olmadığını kızlık zarımın düzgün bir şekilde durduğunu , darlık falan olmadığını söyledi. Biraz içim rahatladı ama şimdide bambaşka bir süreç başlıyor. Doktor araştırmalarına başladım bakalım bana şans dileyin umarım doktora gitmeden önce evde halledebilirim 🥺🙏
Istedigin surece yenersin pasif kalırsan hic bisey yapamazsın doktor bile yapamaz işin özü istemek azim ve cesaret .. kendi gobegini kendin keseceksin .. yol gösterilir anlatilir ama sen ve diğer bu sorunu yaşayan istemediği azmetmedigi surece kimse bisey yapamaz.
Azim
Istek
Aparat egzersiz
Sonuc mutlu son ..
Burada kimse senin yaşadığını ne az ne cok yaşadı yaşadıklarımız ayni isimlerimiz farklı..
Bende varım diyorsan yanındayım yanındayız daima sorabilirsin..

Istedigin surece yenersin pasif kalırsan hic bisey yapamazsın doktor bile yapamaz işin özü istemek azim ve cesaret .. kendi gobegini kendin keseceksin .. yol gösterilir anlatilir ama sen ve diğer bu sorunu yaşayan istemediği azmetmedigi surece kimse bisey yapamaz.
Azim
Istek
Aparat egzersiz
Sonuc mutlu son ..
Burada kimse senin yaşadığını ne az ne cok yaşadı yaşadıklarımız ayni isimlerimiz farklı..
Bende varım diyorsan yanındayım yanındayız daima sorabilirsin..
Çok çok teşekkürler 🙏 ben varım yenmek için bunu. Güzel sonuçları burada paylaşacağım günü heyecanla bekliyorum

Bende aylardır takipteyim ama bir türlü cesaret edemiyorum kızlar aparat olayına eşim suçla bakmıyor bilemiyorum nasıl yapacağımı doktora gideceğim artık cesaretimi toplayamaz isem😔

Bende aylardır takipteyim ama bir türlü cesaret edemiyorum kızlar aparat olayına eşim suçla bakmıyor bilemiyorum nasıl yapacağımı doktora gideceğim artık cesaretimi toplayamaz isem😔
Hiçbirimizin eşi sicak bakmadi ama bunun cozum yontemi bu canim 5. Ayimda yendim 8 aydir saglikli bi cinsel hayatim var keske de daha önce ogrenseymişim aparati diyorum

benim de 1.5 senem gitti keske daha once ogrenseydim diyorum aparati. Hic vakit kaybetme tek caresi aparatt

Bnide 8 ay süründürdü vajinusmus aparat bana itici geliyordu yapamam diyordum aldım ve 5 günde yaptım sende yaparsın bu hastalığı yenmek senin elinde kendin için yen gerekiyorsa dinleme eşini tedavisi bu çünkü jinekolagada gitsen dilatör çıkaracak önüne psikologa da gitsen dilatör☹️

evet canimm 😍 sen hangi durumdasin ozelden konusmustuk? Yapabildin mi aparat 😍❤️
Tüm samimiyetimle söylüyorum çok mutlu oldum 😍 Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin 🙏🏼 Ben daha başaramadım ama az kaldı gibi hissediyorum hiç aparat denemedim panik atağım var yapamıyorum. Eşimle deniyoruz sürekli başını alıyorum gerisi gelmiyor. Spreyle deneyeceğim bu defa. Önceden dokunmasına bile izin vermiyordum şimdi biraz alıştım

Tüm samimiyetimle söylüyorum çok mutlu oldum 😍 Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin 🙏🏼 Ben daha başaramadım ama az kaldı gibi hissediyorum hiç aparat denemedim panik atağım var yapamıyorum. Eşimle deniyoruz sürekli başını alıyorum gerisi gelmiyor. Spreyle deneyeceğim bu defa. Önceden dokunmasına bile izin vermiyordum şimdi biraz alıştım
Canim benim cok tesekkur ederim Rabbim sanada nasip etsinnn insAllah 🤲❤️ Bak benimde panik atagim vardi o an sakin olmaya calis, kendine telkinler ver aynada kendinle konus basaracagim de derinn bi nefes al guzelce. O an tekrar atak gelirse nefes al ver dene. Ustune git canim nefesle halledersin bu isi. Basini alman bile basari. Gerisi de olucak insAllah buraya yaz hep gerekirse bana ozelden yazabilirsin burdaki kizlarda bende yardimci olurummm 😍 Panik atakla dedigim sekilde basa cikabilirsin bir nebzede olsa 🌼

Destek isteyen olursa bu yoldan bende geçtim bende yardımcı olabilirim , özelden de yazabilirsiniz . Ama dilatörle bnce herkes aşacaktır hissetmek istemyrum ilk dersenz vemcaine spreyle deneyebilirsiniz. Yani herkes denesin diyemem bi yan etki vs olursa diye ama bn vemcaine spreyle ve dilatörle yendim Başarabilrsiniz kızlar 🤗

X