Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

O sızı tamamen kendini kastığın için oluyor derin nefes alıp serbest bıraksan hemencik geçecek aslında. Ben 3. 5 yıl sonra aşabildim umudunu kaybetme oyüzden .
Emla kremi sürdükden sonra onun olmasi normalmi? Daha biraz bile girmemişti. Belki de düzgün sürmedim. Korkarak dokunuyorum kendime kremi de öyle sürdüm belki de oldu bittiye getirdim

zeytinyağı ph dengesi ile oynamaz mı mantar yapar diye biliyorum alternatif olarak ultrason jeli olmaz mı
Herhangi bir problem yaşamadım tabiki her ilişki için değil aşana kadar ilk 3 ilişkide falan kullandım. Başlarda çok işe yaradığını düşünüyorum. Yine bu forum sayesinde kullanmıştım bende. Ardından gleitgelen (tamamen su bazlı) kayganlaştırıcı kullanmaya başladım.

Emla kremi sürdükden sonra onun olmasi normalmi? Daha biraz bile girmemişti. Belki de düzgün sürmedim. Korkarak dokunuyorum kendime kremi de öyle sürdüm belki de oldu bittiye getirdim
Canım ben emla ve o tarzdaki kremleri kullanmadım hiç o şekilde alıştırmak istemedim. Birazcık dişini sıksan o sızı ve yanma zaten saniyeler içinde geçiyor. Önemli olan kendini rahat bırakman.

Aynı şeyleri yaşamışız. İlk olarak bende bir kadın doğum uzmanına muayene oldum. Aynı şekilde sadece ayırarak baktı ve engelin olmadığını söyledi. Bu bile bana bi cesaret vermişti rahatlamıştım. Ardından kafaya koydum herkes yapıyorsa bende yaparım diye kendimi motive ettim. Bu forum sayesinde öncelikle dilatör seti aldım ve burada yazılanları harfiyen uyguladım. Elbette bi anda olmadı zaman aldı. 2-3 ay içinde çok şükür başardım. Düzenli egzersiz yaptım bu süre içinde. Nefes egzersizi, zeytinyağı ve pozisyon (üstte olmanız gerek kontrolün sizde olması için) çok önemli. Bi kez oldu mu zaten gerisi geliyor. İnanmazdım bende ama inanın sonunda bu muydu ya diyor insan. Yine isterseniz ayrıntılı bir şekilde yardımcı olabilirim.
İsterim tabi ki ama 1 yıldır kendi başıma yapamadım, güvenim kalmadı kendime. Tek çözüm doktor gibi geliyor ona da bütçemiz yetmiyor.. Dilatör set alsam onu denemeye de cesaretim olmayacak diye düşünüyorum. Eşim anlayışlı yavaş yavaş alıştıralım vajinanı bi süre sonra kasılmaların azalır diyor şimdilik hafif baskı yapmasına izin veriyorum elimle yönlendirerek ama ümidim 0

İsterim tabi ki ama 1 yıldır kendi başıma yapamadım, güvenim kalmadı kendime. Tek çözüm doktor gibi geliyor ona da bütçemiz yetmiyor.. Dilatör set alsam onu denemeye de cesaretim olmayacak diye düşünüyorum. Eşim anlayışlı yavaş yavaş alıştıralım vajinanı bi süre sonra kasılmaların azalır diyor şimdilik hafif baskı yapmasına izin veriyorum elimle yönlendirerek ama ümidim 0
Öncelikle yapacağınıza inanmanız gerekiyor şöyle düşünün Herkes yapıyor ben neden yapamayacağım ve sonunda ölüm yok acılı bir durum olsa kim yapardı ki

Öncelikle yapacağınıza inanmanız gerekiyor şöyle düşünün Herkes yapıyor ben neden yapamayacağım ve sonunda ölüm yok acılı bir durum olsa kim yapardı ki
Kesinlikle öyle. Dedim ya her şeyin bilincindeyim gerçekten ama o an ne beni tutuyor bilemiyorum. Şu vemcain sprey ve dilatör set 2lisini alsam acaba cesaret edebilir miyim kendim denemeye

Kesinlikle öyle. Dedim ya her şeyin bilincindeyim gerçekten ama o an ne beni tutuyor bilemiyorum. Şu vemcain sprey ve dilatör set 2lisini alsam acaba cesaret edebilir miyim kendim denemeye
Uyuşturucu sprey ve kremlerle ilgili bi bilgim yok maalesef. Ama dilatör set mutlaka alın. Ayna karşısında vajinanızı inceleyin.ıkınınca orada ki deliğin açıldığını ama kasınca kapandığını farkedin. Nefes egzersizi yapın en iyi rahatlama yöntemi. Gün içinde kegel egzersizi yapın hatta tuvalette çişinizi tut bırak şeklinde yapın ki kasları kontrol etmeyi öğrenin. Dilatörle başardıktan sonra güven geliyor zaten süreç hızlanıyor.

Canim hic vakit kaybetme inan yapamam diye herkes yapti bu hastaligin cozumu kendi ellerinde benim de 1.5 senem cop oldu bu site sayesinde yendim... Lutfen inan basaragina

Kendini rahat hissetmek istersen emla da kullanabilirsin herkes de farklıdır belki sen emla ile yeneceksin, ben 4. aparatı emla krem sayesinde yapabilmiştim eşliyi ise kullanmadan yaptım
Emlayı tam olarak nereye sürüyorsunuz yani deliğin çevresine (kıl çıkmayan yere) sürüyor musunuz
Ben 123 başardım 4 ü denemedim henüz

tyrty
bu illet hastalılık niye bizi buluyorki resmen geleceğimiz bu hastalığın elinde ne kadar acı.. bu pskılojıden asla cıkamayacagım. :KK43:
KENDI KENDIME CEVAP VERMEK ISTEDIM... KIZLAR O KADAR ÇARESİZ BIR ZAMANDA YAZMISIMKI EKİM 2020 ... VE SONRA TEKRAR HAYATA KÜSMÜŞÜM TAKİ TEMMUZA KADAR. BEN TAM 3 GUNDE BU ILLET HASTALIĞI YENDIM... BOSU BOSUNA YILLLARCA HAYATIMI MAHVETMISIM... NE OLUR GEC OLMADAAAAN SIZDE TEDAVI OLUN INANIN TEDAVISI VAR...

tyrty

KENDI KENDIME CEVAP VERMEK ISTEDIM... KIZLAR O KADAR ÇARESİZ BIR ZAMANDA YAZMISIMKI EKİM 2020 ... VE SONRA TEKRAR HAYATA KÜSMÜŞÜM TAKİ TEMMUZA KADAR. BEN TAM 3 GUNDE BU ILLET HASTALIĞI YENDIM... BOSU BOSUNA YILLLARCA HAYATIMI MAHVETMISIM... NE OLUR GEC OLMADAAAAN SIZDE TEDAVI OLUN INANIN TEDAVISI VAR...
Kurtuldunuz mu

Doktora mi gittiniz
evet hemde bekar oldugum halde partnerım yokken gittim.. ınanın benım yerımde hıc olmak ıstemzdınız. 37 yasındayım bu hastalıkla tanısmak benım annelıgımı elımden aldı.. o yuzden gec kalmadan tedavı olun ınanın ve ınanınkı hıcbırsey yok korkulcak.. bunları bende nasıl yaxzdıgıma sasırıyorum hep okurdum ınanmazdım amaa gercekteeenn ınanınca asıyorsunuz tamamen beyınle alakalı bırsey

tyrty

Anlatirmisiniz biraz nasil yendiniz 3günde ?

Kızlar size bir sorum var ilişkiden sonra göğüs ucunda kabarcık çıktı mı veya bel ağrısı karında şişlik gibi benzeri durum oldu mu yoksa ben kastığım için mi oluyor anneme sorduğumda kadınlarda olması normal şeyler diyor ama eşim Temmuz 30 da içime kaçırdı regl da 9 unda oluyorum ama o gün kanamam da oldu üstüne görme olabilir mü ya gebelik olabilir mi test yapmalı mıyım

X