Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Canim benim cok tesekkur ederim Rabbim sanada nasip etsinnn insAllah 🤲❤️ Bak benimde panik atagim vardi o an sakin olmaya calis, kendine telkinler ver aynada kendinle konus basaracagim de derinn bi nefes al guzelce. O an tekrar atak gelirse nefes al ver dene. Ustune git canim nefesle halledersin bu isi. Basini alman bile basari. Gerisi de olucak insAllah buraya yaz hep gerekirse bana ozelden yazabilirsin burdaki kizlarda bende yardimci olurummm 😍 Panik atakla dedigim sekilde basa cikabilirsin bir nebzede olsa 🌼
Amin inşAllah 🙏🏼 Önceden hiç yapamıyorum diye ağlıyordum şimdide gerisi gelmiyor diye ağlıyorum. Tamamen olana kadar hep ağlayacağım sanırım 😂 buraya yazmak istiyorum ama aparat yapmadığım için yazacak bişeyimde olmuyor. Bundan sonra gelişmelerden haberdar ederim sizide 😍

Destek isteyen olursa bu yoldan bende geçtim bende yardımcı olabilirim , özelden de yazabilirsiniz . Ama dilatörle bnce herkes aşacaktır hissetmek istemyrum ilk dersenz vemcaine spreyle deneyebilirsiniz. Yani herkes denesin diyemem bi yan etki vs olursa diye ama bn vemcaine spreyle ve dilatörle yendim Başarabilrsiniz kızlar 🤗
Direkt spreyle eşli denesem aparat yapar gibi olur mu acaba

Amin inşAllah 🙏🏼 Önceden hiç yapamıyorum diye ağlıyordum şimdide gerisi gelmiyor diye ağlıyorum. Tamamen olana kadar hep ağlayacağım sanırım 😂 buraya yazmak istiyorum ama aparat yapmadığım için yazacak bişeyimde olmuyor. Bundan sonra gelişmelerden haberdar ederim sizide 😍
Kesinklee yazz biz sana destek oluruz canimmm ❤️❤️🥰

Benimde 2 sene oldu inşAllah başarırım artık
Canım aparatın çok çok önemi var. Bence aparata biraz daha sıcak olmalısın denemelisin. Ne kaybedersin ki ? 1. Olunca zaten güven geliyor emin ol hepimiz kendimizi hep en ağır vaka sanıyorduk ama cidden aparat çok çok yol katettiriyor insana . Benim başım dönüyordu oraya bişi girme fikrine soğuk soğuk ter attım aparatı görünce ama çok kısa sürede yendim. Dene ve sürekli yaz gruba benimki sadece tavsiye. Doktorada gitsen sana aparat yaptıracak bu hastalığın çözümü aparat. Beynine oraya bişey girebileceğini öğretiyorsun bu çok önemli

Kızlar ben aparat sipariş ettim ama hiç yapamayacağım gibi hissediyorum. Sizler nasıl yaptınız? ne yapmam ve nasıl yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum. Benim çikolata kistlerim var doktor rahim filmi istedi bu filmi çektirebilmem için bu hastalığı en kısa sürede yenmem lazım 😔

Kızlar ben aparat sipariş ettim ama hiç yapamayacağım gibi hissediyorum. Sizler nasıl yaptınız? ne yapmam ve nasıl yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum. Benim çikolata kistlerim var doktor rahim filmi istedi bu filmi çektirebilmem için bu hastalığı en kısa sürede yenmem lazım 😔
Öncelikle yapacağım diye kendini inandırman gerekiyor. Bu hastalığın bi hapı olsaydı keşke de içip kolayca kurtulsaydık. Ama tek ilacı arkadaşların da dediği gibi aparat. Küçük boyu yapınca zaten güven geliyor. Bende zor bi vakaydım kendimce ama bi günde ilk üç boyu almayı başardım. Kayganlaştırıcı nefes ve kegel egzersizi de çok önemli.

Başı girdikten sonra derin nefes alarak ıkının sonra gerisi geliyor zaten. O başta duyulan sızı hemencecik geçiyor. Vajina alışana kadar üstte başlayın kontrol sizde olsun. Birde zeytinyağı işinizi kolaylaştıracaktır.
Ikının dediğiniz aşağı doğru mu zorluyoruz nefesi? Afedersiniz çok yeniyim 😢

Ikının dediğiniz aşağı doğru mu zorluyoruz nefesi? Afedersiniz çok yeniyim 😢
Öncelikle siz üstte olun eşinize arkanız dönük bi şekilde deliğe yerleştirin ve biraz öne doğru eğilin. Vajinanın yapısının incelerseniz anlayacalsınız ne demek istediğimi. Derin nefes alıp vererek siz kendiniz yerleştirin ve yavaşca oturmaya çalışın üzerine. Zorlandığımız yerde derin nefes alın verirken çişinizi yapar gibi ıkının. Kegel egzersizi yaptıysanız eğer tut bırak şeklinde tuttuğumuz an bizim kendimizi kastığımız an o an delik kapanıyor bıraktığımız an ise rahat kaldığımız an o an delik açılıyor. İlişki sırasında da nefes verirken bırakın ve kendiliğinden kaydığını göreceksiniz. Özür dilerim bende biraz açık yazdım ama. Ancak bu şekilde anlatabilirdim.

Ben de 1 senenin sonunda aklım başıma geldi de az önce aparat siparişi verdim.. Geldiğinde ilk boyu yaparsam zil takıp evin içinde göbek atıcam sonra 1 yıldır aparat da aparat diyen herkesten özür dilicem😑🤭 Başka varsa aparata yeni başlayacak olan birbirimize ilerleme konusunda gaz verelim kızlar ben baya umutsuz vakayım çünkü😔

Ben de 1 senenin sonunda aklım başıma geldi de az önce aparat siparişi verdim.. Geldiğinde ilk boyu yaparsam zil takıp evin içinde göbek atıcam sonra 1 yıldır aparat da aparat diyen herkesten özür dilicem😑🤭 Başka varsa aparata yeni başlayacak olan birbirimize ilerleme konusunda gaz verelim kızlar ben baya umutsuz vakayım çünkü😔
Kimse umutsuz vaka değildir. Cesaretsiz ve azimsiz olan erteledikce erteleyen umutsuz vakadir. ..

Cesaret ve azimle sende yeneceksin inşallah merak etme💪😁

Merhabalar ,aparat yardimiyla 4 u cikarip denedigimizde iliskiye girmeyi basarabildim bunu yapabiliyoruz tam birlesme olmasada .lakin cubuksuz direk birlesme denedigimde basarisiz oluyorum aparati nasil birakacagim kurtulacagim

Merhabalar ,aparat yardimiyla 4 u cikarip denedigimizde iliskiye girmeyi basarabildim bunu yapabiliyoruz tam birlesme olmasada .lakin cubuksuz direk birlesme denedigimde basarisiz oluyorum aparati nasil birakacagim kurtulacagim
Canim acele etmeyeceksin eşin ufak ufak hareket etsin kayganligi da saglayin sen kademe kademe gevsersen aparatsiz da olur o sekilde bi anda tam girişe yeltenmeyin

Kimse umutsuz vaka değildir. Cesaretsiz ve azimsiz olan erteledikce erteleyen umutsuz vakadir. ..
Cesaretsiz ve azimsizim işte malesef.. 1 yıldır adım atmaya cesaretim de azmim de yoktu. İlk adımı sonunda attım inşallah ben de oldu demeyi çok istiyorum kargom gelsin hemen cesaretlenip deneyeceğim inşallahhh

Bir de bizim eski gruba ne oldu cidden, psikolojik olarak bu konuyu düşünmekten kafayı yediğim için ara vermek istemiştim döndüğümde ordan buraya geçmiş bulundum. Orası daha aktifti sanki😔 o grup ile burası farklı kişiler mi, değilse neden eskisi kadar aktiflik yok🤔 kafamda deli sorular

Bir de bizim eski gruba ne oldu cidden, psikolojik olarak bu konuyu düşünmekten kafayı yediğim için ara vermek istemiştim döndüğümde ordan buraya geçmiş bulundum. Orası daha aktifti sanki😔 o grup ile burası farklı kişiler mi, değilse neden eskisi kadar aktiflik yok🤔 kafamda deli sorular
Burasi topik canim herkesin gorup okuyup faydalanabilmesi icin oraai kapandi

X