Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Öncelikle siz üstte olun eşinize arkanız dönük bi şekilde deliğe yerleştirin ve biraz öne doğru eğilin. Vajinanın yapısının incelerseniz anlayacalsınız ne demek istediğimi. Derin nefes alıp vererek siz kendiniz yerleştirin ve yavaşca oturmaya çalışın üzerine. Zorlandığımız yerde derin nefes alın verirken çişinizi yapar gibi ıkının. Kegel egzersizi yaptıysanız eğer tut bırak şeklinde tuttuğumuz an bizim kendimizi kastığımız an o an delik kapanıyor bıraktığımız an ise rahat kaldığımız an o an delik açılıyor. İlişki sırasında da nefes verirken bırakın ve kendiliğinden kaydığını göreceksiniz. Özür dilerim bende biraz açık yazdım ama. Ancak bu şekilde anlatabilirdim.
Deneyeceğim bunu teşekkür ediyorum

merhaba arkadaşlar ben eşliyi yaparken arasıra sprey kullanıyorum daya yeni yendim zaten ama spreyi sıkınca bi ateş basıyo peniö panik atagım var acaba heycandan mı oyle oluyor onun dışında bı sorun olmuyor

Kızlar merhaba ben vajinismusu 3 ay önce yendim şu an oluyor hiç bir sorum yok ama size bir şey sormak istiyorum çocuk düşünüyoruz hatta çalışmalara başladık bile ama ben okey su bazlı kayganlaştırıcı jel kullanıyorum sorun olur mu ?

Kızlar merhaba ben vajinismusu 3 ay önce yendim şu an oluyor hiç bir sorum yok ama size bir şey sormak istiyorum çocuk düşünüyoruz hatta çalışmalara başladık bile ama ben okey su bazlı kayganlaştırıcı jel kullanıyorum sorun olur mu ?
Canım bana doktor su bazlı kayganlaştırıcıların sorun olmayacağını söyledi. Fakat ben market markalarına pek güvenemedim. Araştırdım baya eczaneden gleitgelen marka su bazlı kayganlaştırıcı aldım. Onu kullandım hep hala da kullanıyorum.

Kizlar merhaba 🤗
Emla krem sürüp yapacağima inanarak ilişki denedim ama krem sürmeme rağmen daha girmeden bir sızı hissetdim ve çok kötü oldum yapamadim üstünden bi hayli zaman keçti yine denemek istiyorum ama o yanma hissi bana parçalanacak yırtıkacak gibi endişe veriyor. O sızı saniyelik, geçiyor yazmıştınız ama o an heyecan yapib yine başaramam diye korkuyorum. Birde esas sorum krem ve ya sprey kullanirken hissiyat tam gitmiyormu? Belki ben doğru sürmedim diyorum aşağı taraftan bir aci hissetdim oraya sürmedimmi ne😑 yardim edin🙁

Kizlar merhaba 🤗
Emla krem sürüp yapacağima inanarak ilişki denedim ama krem sürmeme rağmen daha girmeden bir sızı hissetdim ve çok kötü oldum yapamadim üstünden bi hayli zaman keçti yine denemek istiyorum ama o yanma hissi bana parçalanacak yırtıkacak gibi endişe veriyor. O sızı saniyelik, geçiyor yazmıştınız ama o an heyecan yapib yine başaramam diye korkuyorum. Birde esas sorum krem ve ya sprey kullanirken hissiyat tam gitmiyormu? Belki ben doğru sürmedim diyorum aşağı taraftan bir aci hissetdim oraya sürmedimmi ne😑 yardim edin🙁
Canım uyuşturucu krem ya da spreyler bu hastalığın ilacı değil. Bu hastalığın tek ilacı egzersiz yapmak ve oranın esnek bir delik olduğunu oraya birşeylerin girebileceğini beyne yerleştirmek. O yanma zaten iç kısımda bi boğum var orası geçilirken yaşanıyor. Krem ya da spreyin oraya bir faydası olmuyor.

Arkadaşlar ben dün gece itibarıyla bu illeti yendim ve ilk iliskimizi yaşadık. Ben aylardır o girişten sonra kas dediğimiz yerde takılı kaldım canım o kadar acıyordu ki ilerleyemiyorduk bırakıyordum. Dün de aynı şekilde acıdı ama bu sefer pes etmeyeceğim dedim. Eşim de macun almıştı iki saat öncesinde onun da etkisiyle onun durumu da uzun sürdü bu da işimizi kolaylaştırdı. Çünkü ben uğraştıkça zaman geçiyordu penis de sertliğini kaybediyordu ama dün bu sorunu yaşamadık. O takılan yerde durdum üste değil de aşağı doğru (yani kalçaya doğru) ittirdim elimde sonra tamamı girdi ve oh dedik ikimiz de. Hepsi girince acımıyor o takıldığımız yer bin kat daha acıyor. Macunun etkisiyle mi bilmem ama çok uzun sürdü iliski bu esnada ben yoruldum. Çünkü içime özellikle tamamen bastırdığında tuhaf-şimdilik hoşuma gitmeyen bir his oluşuyordu. Ve Bugün de vajinamda birazcık acı hissediyorum. Bu normal mi?

X