Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

çok teşekkür ederim bu cevap çok işime yaradı çünkü gerçekten ne yapacağımı şaşırmış bir haldeyim.en iyisi egzersiz yapmamak (zaten hiç hoşlanmıyorum) yada eşimin haberi varken yapmak.onuda yapmak ıstemıyorum aslında cunku bı yerde bu olayın eşleri kadından soğuttugunu okumuştum.nasıl olcak bu iş bilmiyorum ama bi gün hadi bi cesaret demem gerek galıba..allah bu sorunu olan herkesin yardımcısı olsun...

canım 3 aylık evlisin henüz yeni evlisin fazla zaman kaybetme derim sana bak bende 3 aylık evliyim vajiyi yeneli 20 gün oldu inan korkulacak bişey yok egzersizlerle başardım bende o gecede kırmızı gelince anladım bozulduğunu yani hiç acı çekmeden emla krem var uyuşturucu ama egzersiz ilerlediğinde kullan bunu ben ilk gece emla sürmüştüm hiçbişey hissetmedm uyuşuk olduğu için her neyse ben 2 parmak egzersiziyle başladımm vaji anatomisini tanımada da yardımcı oluyor ayrıca parmakların kızlığını bozmana engel olmaz zaten korkma sakın önce kendini rahat bırakarak nefes egzerszleriyle başla sonra rahat bırakarak parmağını götür oraya inan kendini kasma parmağın oradan kayıp gidecek kendini iyi hissettiğin birgün de yap ayrıca cesaretli ve hırslı ol mutlaka başaracaksın bizlerde senin gibiydik başardık başarmakta senin ellerinde unutma :1hug:

canım benim eşimde egzersiz yapmamı istememişti,,,ben zaten onuda yapamıyordum,sen şimdi egzersiz yapmadan deneme yapmayımı düşünüyosunn?

evet egzersiz yapmadan deneme yapmaya devam etmek istiyorum çünkü parmak egz. yapamayıncada moralım bozuluyor aglama krızlerıne gırıyorum.hemde parmak egz.yapınca kötu bısı yapıyomusum gıbı gelıyor cok kötu oluyorum..
ayrıca destegınız ıcın cok tşk ederım hepınıze..

tabi canım sen bilirsin ,bende doğru dürüst egzersiz yapmadan yenmiştim,p....s denemesi yaparak,hiç beklemediğim bi günde başarmıştım,sen p...s başını alabiliyomusun,,,

ozaman direk denemeye geç egzersiz falan yapma ama sonuç alman zor olabilir çünkü oraya bişeyin girdiğini beyin kabul etmiyor ama egzersiz yaptıkça bunu beyninden siliyosun egzersizin avantajıda bu zaten canım

tabi canım sen bilirsin ,bende doğru dürüst egzersiz yapmadan yenmiştim,p....s denemesi yaparak,hiç beklemediğim bi günde başarmıştım,sen p...s başını alabiliyomusun,,,

hayır alamıyorum ama bıkaç kez alabileceğimi hissettım ve o an eşimi durdurdum korkudan işte..ben o anı aşsam gerisinin geleceğine ınanıyorumda o anda durduruyorum eşimi..

kızlar slm bu egzersizlere eşi dahil etmesek olmaz mı?2 parmaktan sonra pns geçsek?

eşinle egzersiz yaptığında sana cesaret ve güven geliyor canım ilk başta zorlanman doğal ben onun parmağını kendim oraya almıştım sonra rahat bıraktım kendimi eşim zaten şok olmuştu inanamadı ama o gece bunu yapıcam diye şartlamıştım kendimi

hayır alamıyorum ama bıkaç kez alabileceğimi hissettım ve o an eşimi durdurdum korkudan işte..ben o anı aşsam gerisinin geleceğine ınanıyorumda o anda durduruyorum eşimi..

canım önce sen parmağının ucuna kayganlaştırıcı sür,derin nefes al verirken yavaşça ittir parmağını içeri doğru,sen yapamazsan eşin denesin,oraya bişeylerin girebildiğini beynin kabullensin,öyle pe...s denemesi yap,,,ben öyle yapmıştım,,,

ozaman direk denemeye geç egzersiz falan yapma ama sonuç alman zor olabilir çünkü oraya bişeyin girdiğini beyin kabul etmiyor ama egzersiz yaptıkça bunu beyninden siliyosun egzersizin avantajıda bu zaten canım

evet okuduğum kitaptada bundan söz ediyor ama yapamıyorum işte..bi süre daha eşimle deneyeceğim umarım sonuç alırım.bı sorum daha var..bana vajinam çok küçük geliyor aslında bu korkunun nedeni oranın çok küçük old. düşünmem sanırım.sizde de boyle bir düşünce varmıydı?

evet canım vajinismus olanların hepsinde bu düşünce var,halbuki vaji küçük yada dar deil,bebek çıkıyor oradan ,esneyebilen bi yapısı var,biz öyle sanıyoruz sadece

ben bu sorunun fiziki degılde tamamen psikolojık oldugunu dusunuyorum.. yanı doktorların da soyledıgıne gore cınsellıgın %90 nı ön sevişme % 10 ıse netıceye varmak dıyorlar...burdan yola cıkarsak erkek tarafından kadının hazırlanması bence sonucu cok hatta en cok etkılıyor.arkadasında dedıgı gıbı ordan bebek cıkıyo dusunun ce dar olması ımkansız bır kere bu fıtrata aykırı herseyden evvel.bu meseleyı takıntı halıne getrmek sorunun devamlılıgını saglayacaktır.bunu bır sorun halıne getırmek yerıne ısın tatlı taraflarını dusunmek bence baslı basına cozum olacaktır.. en azından eslerınızın anlayıslı olmaları kesınlıkle ayakta alkıslanacak bır davranıs.. benım (ilk esım) gozum yasına, kasılmalarıma, bakmadan bagırta bagırta yapmaya calıstı.seslerım kısıldı.agzıma yastık kapatıp ugrastı.olmayınca bana hakaretlerle yataktan kalkıp benı tatmın edemıyosun demıstı..bu boyle 1 ay devam ettı,halbukı 2.gun sabah olmustu..ama benı hazırlamadıgı ıcın 1 ay boyunca gozumun yasıyla yaptı ne yaptıysa,yürüyemez hale getırırdı benı.2. ay bosandım zaten .:çok üzgünüm:

Son düzenleme:
hepinize teşekkür ederim bu forum bana çok iyi geldi . insan bu konuda yalnız olmadıgını hissediyor.umarım bende sizler gibi yenerim bu vajinismusu.ve ilk işimde buraya yazmak olur emin olun. herkese iyi akşamlar...

aynen canım bende vajiliyken eşime ne kadar şanslısın çok küçük diyodum yani kendince öyle sanıyosun aslında alakası yok şimdide acaba geniş mi diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…