Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ben bu sorunun fiziki degılde tamamen psikolojık oldugunu dusunuyorum.. yanı doktorların da soyledıgıne gore cınsellıgın %90 nı ön sevişme % 10 ıse netıceye varmak dıyorlar...burdan yola cıkarsak erkek tarafından kadının hazırlanması bence sonucu cok hatta en cok etkılıyor.arkadasında dedıgı gıbı ordan bebek cıkıyo dusunun ce dar olması ımkansız bır kere bu fıtrata aykırı herseyden evvel.bu meseleyı takıntı halıne getrmek sorunun devamlılıgını saglayacaktır.bunu bır sorun halıne getırmek yerıne ısın tatlı taraflarını dusunmek bence baslı basına cozum olacaktır.. en azından eslerınızın anlayıslı olmaları kesınlıkle ayakta alkıslanacak bır davranıs.. benım (ilk esım) gozum yasına, kasılmalarıma, bakmadan bagırta bagırta yapmaya calıstı.seslerım kısıldı.agzıma yastık kapatıp ugrastı.olmayınca bana hakaretlerle yataktan kalkıp benı tatmın edemıyosun demıstı..bu boyle 1 ay devam ettı,halbukı 2.gun sabah olmustu..ama benı hazırlamadıgı ıcın 1 ay boyunca gozumun yasıyla yaptı ne yaptıysa,yürüyemez hale getırırdı benı.2. ay bosandım zaten .:çok üzgünüm:

canım geçmiş olsun senin için hayırlı bir insan değilmiş demekki üzüldüm ama olsun seni şevkatiyle anlayışıyla bu konuda anlayamayan bir insan hayat boyu hiçbir konuda uzlaşamazdı seninle zatn hiç üzülme :1hug:

elhamdulıllah..o gunler 3 sene evvelınde kaldı.. bunları uzulun dıye degıl sadece bunun dert edılecek bır nokta olm. nı anlatmak ıcın yazdım..cunku dusunun kı evlılıgım 2 ay surmus ve her defasında tecavuze ugramıs gıbısınız.yuruyemıyorsunuz..sankı tecrubelıymısım gıbı benı tatmın etmıyorsun sozlerıyle muhattab oluyorsunuz.her defasında bana kadınlıık yapmıyorsun sozleri de cabası.anlatsam roman olur derlerya oyle bır 2 ay ıste..sadece karsınızdakı sevdıgınız adamsa bunu en basta oturup karsılıklı ne ıstedıgınızı en ınce detaylarına kadar anlatın.. ve kendınızı ona bırakın..rahatladıgınızda aslında canınızın hıc yanmadıgını kendınız goreceksınız.

bunun kızlıkla kadınlıkla alakası yok..sımdı bır kadın kendısı ıstemeden ilişki ye mecbur edılse en az bır kız kadar canı yanar.bu sadece ıstemeyle ve gevsemeyle alakalı.

Son düzenleme:
ben bu sorunun fiziki degılde tamamen psikolojık oldugunu dusunuyorum.. yanı doktorların da soyledıgıne gore cınsellıgın %90 nı ön sevişme % 10 ıse netıceye varmak dıyorlar...burdan yola cıkarsak erkek tarafından kadının hazırlanması bence sonucu cok hatta en cok etkılıyor.arkadasında dedıgı gıbı ordan bebek cıkıyo dusunun ce dar olması ımkansız bır kere bu fıtrata aykırı herseyden evvel.bu meseleyı takıntı halıne getrmek sorunun devamlılıgını saglayacaktır.bunu bır sorun halıne getırmek yerıne ısın tatlı taraflarını dusunmek bence baslı basına cozum olacaktır.. en azından eslerınızın anlayıslı olmaları kesınlıkle ayakta alkıslanacak bır davranıs.. benım (ilk esım) gozum yasına, kasılmalarıma, bakmadan bagırta bagırta yapmaya calıstı.seslerım kısıldı.agzıma yastık kapatıp ugrastı.olmayınca bana hakaretlerle yataktan kalkıp benı tatmın edemıyosun demıstı..bu boyle 1 ay devam ettı,halbukı 2.gun sabah olmustu..ama benı hazırlamadıgı ıcın 1 ay boyunca gozumun yasıyla yaptı ne yaptıysa,yürüyemez hale getırırdı benı.2. ay bosandım zaten .:çok üzgünüm:

çok üzücü bir durum,iyikide boşamışsın,bu arada geçmiş olsun canım

benim eşim çok anlayışlıydı,1.5 yıl bekledi beni,,,zaten severek evlendik,4 flört,2 yıl nişanlı kaldık,,,nerden bilcektimki böyle olcağını....

vajinismus psikolojik bir sorun,yanlış bilgiler,çevrenin etkisi vs,gibi durumlardan ortaya çıkıyor,,,bizim ön sevişmede hiç bir sorunumuz yoktu,,,herşey güzel tam o ana gelince kaskatı kesiliyodum,neyseki geride kaldı o günler,Allah kimseye yaşatmasın...

Son düzenleme:
selam arkadaslar,

ben uzun zamandir yazamadim buraya. en son ince mumla 5-6 santim girip daha fazla gitmiyordu.
sonra bir kere tam girmesini basardim, arkasinda bir bosluk hissetmistim. sonra regl dönemine girdim
ve ondan sonra bir daha bu 5-6 santimi gecemedim :çok üzgünüm: ve moralim cok düstü ve bi ay hic egzersiz
yapmadim. simdi tekrar basladim, ilk dilatöre gectim ve tekrar 5-6 santime kadar agir agir sorunsuz
gelebiliyorum ama gerisi gelmiyorrrrr senağlama senağlama senağlama

nolucak böyle, nasil basaricam ki bunu? nolur yardimci olun bana.
dilatörun ucuna emla sürüyorum, gerisinede kayganlastirici.

selam arkadaslar,

ben uzun zamandir yazamadim buraya. en son ince mumla 5-6 santim girip daha fazla gitmiyordu.
sonra bir kere tam girmesini basardim, arkasinda bir bosluk hissetmistim. sonra regl dönemine girdim
ve ondan sonra bir daha bu 5-6 santimi gecemedim :çok üzgünüm: ve moralim cok düstü ve bi ay hic egzersiz
yapmadim. simdi tekrar basladim, ilk dilatöre gectim ve tekrar 5-6 santime kadar agir agir sorunsuz
gelebiliyorum ama gerisi gelmiyorrrrr senağlama senağlama senağlama

nolucak böyle, nasil basaricam ki bunu? nolur yardimci olun bana.
dilatörun ucuna emla sürüyorum, gerisinede kayganlastirici.

canım emlayı parmğının ucuyla iç kısımlara doğru sürersen daha iyi olur bence,acaba hala kasıyor olabilirmisin,?nefes agzersizlerini unutma ,birde popoya doğru yönü,o şekilde ilerlet...kayganlaştırıcıyı hem dilatöre hemde vajine içkısımlarına doğru sür,egzersizi hangi pozisyonda yapıyodun canım?

Son düzenleme:
Cevap verilmiştir muhakkak ama tekrar söyleyelim. Vajinismus, çoğunlukla psikolojik sebeplerden dolayı, cinsel ilişki söz konusu olduğunda vajina kaslarının kasılması ve penetrasyona izin vermez hale gelmesidir. Bazen ilişki esnasında kasılan kaslar, penisle vajinanın kilitli kalmasına dahi sebep olabilir.

pislik adam nefret ediyorum öyle erkeklerden allahın cezası aciz adam.iyi etmişin bosandıgına iyi olmuş ona:eek:klava:

geçenlerde biri yazmıştı ben seninle karıştırdım ozaman sınav sonuçlarım açıklanacak diye tamam tamam karıştırmışım kaydirigubbakcemile3

o bnm malesef 1.sınıfı gecmeye çlşyom 2yıl üst üste kalınca okuldan kaydınız siliniyormu bilen varmı kafayı yiycem:KK43: işletme mahvetti bni ya bir türlü acıklamadılar sonucları

canım emlayı parmğının ucuyla iç kısımlara doğru sürersen daha iyi olur bence,acaba hala kasıyor olabilirmisin,?nefes agzersizlerini unutma ,birde popoya doğru yönü,o şekilde ilerlet...kayganlaştırıcıyı hem dilatöre hemde vajine içkısımlarına doğru sür,egzersizi hangi pozisyonda yapıyodun canım?
pozisyonum, yatakta yari yatiyorum yari oturuyorum, nasil tarif edilir bilemiyorum suan.
yani hafif dogrulmus sekilde tv izleyip egzersiz yapiyorum, böyle zaman daha iyi geciyor.

bir iki ay önce bir arkadas söylemisti, ilk 5-6 santim popo yönüne dogru, sonrasinda
kaslarin yogunlastigi yermis ve yukari dogru karnima dogru yöneltmem gerekiyormus.
zaten o yere geldigimde her yöne dogru oynatiyorum yavasca ama her yön kapali sanki.

bir kere oraya gecmistim (hos nasil oldu nasil basardim o gün bilemiyorum ama),
hangi yöne dogru olmustu onuda hatirlamiyorum tabi suan. yani bir kere gecmistim
öyle veya böyle, simdi neden olmuyorki. eminim bir sonraki dilatör boyuna gecsem,
yine 5-6 santime kadar ilerleyebilirim, cünkü oraya kadar sorun yok, ama sonrasi
gelmiyor iste.. ya cok sacma geliyor bana, oraya kadar ilerleyip (kizlik bölümü gecip)
sonrasinda takilip kalmam.

dün gece yine 2 saate yakin ugrastim, sonuc yine ayni. takildigimda derin derin
nefes alip veriyorum, kaslarimi kasip tekrar gevsetiyorum.. daha nasil yapmam gerek?

benimle ayni sorunu yasayan yani bu 5-6 santim sonrasinda zorlanan oldu mu burda?

çok güzell.. bi farkı yokmuş demi? emla sadece cesaret veriyor bence. cesaretini kendin toplayabilirsen emlaya gerek kalmıyor

evet yaa hiç bi farkı yok aynısı oldu emla uyuşturuyo sadece acı hissetmiyosun onunla emlasız girişte biraz ağrı oldu ama cesaretimi topladım o ağrıya katlandım sonra oldu ama git gellerde hala sorun yaşıyorum...

:dance:
acaba kız!! mıydı biraz şüpheli.....

yok yaa erkek olduğunu sanmıyorum. hep diyoruz ya birbimize çeken bilir diye gerçekten öyle. böyle bi derdi yaşamadan cinsel ilişki yaşayan kadınlara yada ilişkiye girmek isteyip koca bulamayan kızlara yaşadığımız şey gerçekten tuhaf geliyor onlarıda yadırgamamak lazım naapalım

X