Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

selam bizde de 3yıllık evliyiz ve bu dert var peki eşleriniz nasıl benim ki yoğun çalıştığı için hep yorgun 3yıllık evlilikte sayılı deneme yaptık o da deneyimsiz olunca hazır herşeyi ağzına veersinler istiyor
ailemde sadece annem ve kardeşim biliyor eşim se kimsenin bilmediğini zannediyor ailem doktora gidin diye tutturduk ça (gerçi doktordan bende çekiniyorum ) ama eşim hep erteliyor
peki sizin eşinizle mi doktora çıktınız ve ona da test yapıldımı ve ben şu dokunma egzersizlerin de daha dokunamıyorum bile ve 3yıllık evlilikte 25 kilo alınca bazı yerlerin girişi de kapanmış gibi gözüküyor
ay gülerek anlatsam da şuara herkez bebk bekliyor ve ben böyle 1sorunumuz varken bebek için (yumurta ve yolların sağlamlığı için bile doktora çıkamıyorum
ay hamile kalsam doktora çıkmak zor gözükmüyor (gögsüm deki kitle için çok rahat çıkmıştım ama bu sorun okadar farklı geliyor ki ve kaç yaşında cahilde değilim ama inanın evde bile konuşmuyoruz bu sorunu ve eşimde hani her vajin li sessiz adam bulurmuş ya benim ki de öyle sanırım en doğru teşhis bu diyorum
esının yogunluugndan dolayı coksık denem yapmamanı egzersız olarak degerlendırceksın artık yanı ılk dnemede basardınmı gor bak o yorgun adam nasıl dınc oluverıyor:))))
acıl olarak egzersıze baslamn gerek....

ne olur bana yardım edermisin nasıl yendin anltırmısın bende 2.5 yıllık evliyim am olmuyo lütfen yardım ettttt.

arkadaşım 2 defadır aynı mesajı yazıp kayboluyorsun ???? bizimle yazışmadığın sürece sana bu şekilde yardım edemeyizki??? mesajını yazdıktan sonra biraz kal burada cevap verilecektir ilk yazdığında hepimiz cevapladık ama sen yoktun sonra gelip tekrar msj yazdın sayfalar çok çabuk ilerliyor takip edemiyorsun sanırım ama biraz vakit ayırırsan senin için daha iyi olur.....

selam bizde de 3yıllık evliyiz ve bu dert var peki eşleriniz nasıl benim ki yoğun çalıştığı için hep yorgun 3yıllık evlilikte sayılı deneme yaptık o da deneyimsiz olunca hazır herşeyi ağzına veersinler istiyor
ailemde sadece annem ve kardeşim biliyor eşim se kimsenin bilmediğini zannediyor ailem doktora gidin diye tutturduk ça (gerçi doktordan bende çekiniyorum ) ama eşim hep erteliyor
peki sizin eşinizle mi doktora çıktınız ve ona da test yapıldımı ve ben şu dokunma egzersizlerin de daha dokunamıyorum bile ve 3yıllık evlilikte 25 kilo alınca bazı yerlerin girişi de kapanmış gibi gözüküyor
ay gülerek anlatsam da şuara herkez bebk bekliyor ve ben böyle 1sorunumuz varken bebek için (yumurta ve yolların sağlamlığı için bile doktora çıkamıyorum
ay hamile kalsam doktora çıkmak zor gözükmüyor (gögsüm deki kitle için çok rahat çıkmıştım ama bu sorun okadar farklı geliyor ki ve kaç yaşında cahilde değilim ama inanın evde bile konuşmuyoruz bu sorunu ve eşimde hani her vajin li sessiz adam bulurmuş ya benim ki de öyle sanırım en doğru teşhis bu diyorum

canım vaji devam ettiği sürece ister istemez eşlerinde psikolojisi bozuluyor...malesef bizdeki erteleme ve bahane üretme sorunu eşlerimizede bulaşıyor...vaji tedavisi için biz eşimle beraber psikoloğa gittik herhangi bir test yapılmıyor benim bildiğim sadece telkin ve egzersizler veriyor doktor...dokunanamamanın sebebi ne peki ? acıyacak diyemi ? kırmızı gelir diyemi ? benim dokunma ile ilgili problemim yoktu dokunabiliyordum ama burada dokunamayan bir sürü arkadaş yavaş yavaş egzersizlere başladı ve yendi...anam ne kilolu hatunlar var cinsel hayatları mükemmel :kedi:25 kilonun hepsini vajiden almadın ya kaydirigubbakcemile2

merhaba arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza ve yardımlarınıza ihtiyacım var :KK43: ben 2 aylık evliyim ve sanırım bende bir vajiyim. aslında biz birkaç kez başarmıştık ama sonra olmadı bir daha şimdi 3-4cm anca. çok büyük korkularımda yok ve kendimi aşırı kasmadığımı düşünüyorum ama olmuyor nedense. sizce durumum çok mu vahim bunu kısa sürede aşabilir miyim?

oooo güzelim ne var senin durumunda ne güzel 1-2 defa başarmışsınız...bu başarıyla sonuçlanan birleşmelerinizde rahatmıydın ilişki esnasında ? kendini rahat bırakmadığın içinmi sonrakilerde olmuyor ??? korkum yok diyorsun eğer sadece kasma ile ilgili bir problemse parmak egzersizi yapıp oradaki dokuları p....se alışması için eğitebilrsin ve kayganlaştırıcı kullanabilirsin ilişkide diye düşünüyorum ben....

vajili arkadaşlar :

1- Nazlı1982
2- Gülcel
3- Msbactery
4- Aypar
5- Julina
6- Masalelif
7- Suboom
8- Hayat_acil
9- Aydazeren
10- Hndckr
11- Arzum66
12- Karanfilçimen
13- Adigenesrin
14- Sezgilerim
15- Tacem

Daha fazla zaman geçirmeden egzerszilere başla canım bende doktor tedavisi gördüm test falan yok psikolojik destek yani.Biryerlerden başlamak lazım burayı bulduğun için şanslısın üzülme inşallah sende başaracaksın.

başta amin diyeyim ve hepinize teşekkürler akşam eşimede bahsettim oda gamsız tabiki bende sorun yokmuş gibi yaşıyoruz biraz oyüzden de erteliyoruz ama sizleri yenenleri hele bebişleri olanları okudukça kısmet inşallah kızlar okumaya devam edip denicem inşallah biliyorum ki bebiş olsa bunu hepten ertelerdim ama artık bazı dertlerimiz vardı ve aştık inşallah bende yaşıyorum diyebilecegim
hepimize kolay gelsin ve rabbim yardım cı olsun
ve konu bunlardan açıldı birilerini söylüyolar a 6ay olamamış a nasıl yapmışlar büyümü varmış ağzımı bile açamadım sadece herşeyide şu büyüye bağlamayın tıbbi açıklaması var diye bildim aman seninki 6ay beklermiydi diyolar kocacık 3yıldır beklio bilseler sade gülebiliyorum tabi içim ne gülüyor o ayrı

arkadaslar masallah form ne kadar hizli ilerliyor, benim gibi sürekli nete bakamayanlar icin takip etmesi cok zor oluyor(sikayet olarak anlamayin):kedi:

evet hızlı ilerliyor 2 gün bakmasam okumakta zorlanıyorum.ama bakıyorumda vajiliden çok vajiyi yenenler yazıyor ve yakından takip ediyor. yeni arkadaşlar gelmiş. umarım birçoğu gibi yardım edin deyip kayıplara karışmazlar. dertlerini paylaşıyorlar biriki yazıp kayboluyorlar. hepimiz yardım etmek istiyoruz ama hiçbirimizin sihirli değneği yokki al sana yardım diyelim burda kalıp durumunu paylaşmadıkça kimseye yardım edemeyiz öyle değilmi

başta amin diyeyim ve hepinize teşekkürler akşam eşimede bahsettim oda gamsız tabiki bende sorun yokmuş gibi yaşıyoruz biraz oyüzden de erteliyoruz ama sizleri yenenleri hele bebişleri olanları okudukça kısmet inşallah kızlar okumaya devam edip denicem inşallah biliyorum ki bebiş olsa bunu hepten ertelerdim ama artık bazı dertlerimiz vardı ve aştık inşallah bende yaşıyorum diyebilecegim
hepimize kolay gelsin ve rabbim yardım cı olsun
ve konu bunlardan açıldı birilerini söylüyolar a 6ay olamamış a nasıl yapmışlar büyümü varmış ağzımı bile açamadım sadece herşeyide şu büyüye bağlamayın tıbbi açıklaması var diye bildim aman seninki 6ay beklermiydi diyolar kocacık 3yıldır beklio bilseler sade gülebiliyorum tabi içim ne gülüyor o ayrı

evet canım vajililerin genel sorunu dışlarının gülüp içlerinin kanağlaması. mahremiyet felan dinlemiyo bazıları bisürü soru soruyo cinsel hayatınla ilgili. yaşamadığın bişeyi yaşamış gibi anlatmak kadar zor bişey yoktur heralde :)
başladınmı bakalım egzersizlere?

evet hızlı ilerliyor 2 gün bakmasam okumakta zorlanıyorum.ama bakıyorumda vajiliden çok vajiyi yenenler yazıyor ve yakından takip ediyor. yeni arkadaşlar gelmiş. umarım birçoğu gibi yardım edin deyip kayıplara karışmazlar. dertlerini paylaşıyorlar biriki yazıp kayboluyorlar. hepimiz yardım etmek istiyoruz ama hiçbirimizin sihirli değneği yokki al sana yardım diyelim burda kalıp durumunu paylaşmadıkça kimseye yardım edemeyiz öyle değilmi
canım merhaba ben bırşey sormak istiyorum dün ilk defa parmakla deneme yaptım başarılı olamadım p...sle deneme yapabılıyorum oda bıryere kadar tam olmuyor sankı duvar var ilerlemıyor kasmamaya çalışıyorum sence neyapmalıyım orda zorlasak canım çok acırmı

canım merhaba ben bırşey sormak istiyorum dün ilk defa parmakla deneme yaptım başarılı olamadım p...sle deneme yapabılıyorum oda bıryere kadar tam olmuyor sankı duvar var ilerlemıyor kasmamaya çalışıyorum sence neyapmalıyım orda zorlasak canım çok acırmı

benimde öleydi sanki duvar gibi ama yok öle bişey sadece beyin öle düşündürüyor inan ki hic acı yokkkkk

X