Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

çok teşekkürler cevpldığınız için,ben henüz parmak egzersizi denemedim ama çok araştırdığım için her ,yerde karşıma bu parmak egzersizleri çıktı, ama ddiğiniz gibi olmaz yapamam diye düşündüğüm zamanlarda oldu yapabilirim, olur dediğim zamanlarda, aslında dokunabiliyorum, çok sorun olmuyoda parmak egzersizlerini denemeyişimin diğer bir nedeni de bekretimi kendim bozacak olmam oysaki ben onu eşimle yaşamak istiyoum.

merhaba aynı sorun bendede var ben henüz parmakla yada mumla egzersizlere başlmdım nedeni bunu denerken bekaretimi kaybedeeğim korkusu bunu eşime nasıl anlatabilirim ayrıca bu özel durumu onunla yaşamak istiyorum yani bu egzersizler denenirken kanama olmuyor mu

canım merhaba ben bırşey sormak istiyorum dün ilk defa parmakla deneme yaptım başarılı olamadım p...sle deneme yapabılıyorum oda bıryere kadar tam olmuyor sankı duvar var ilerlemıyor kasmamaya çalışıyorum sence neyapmalıyım orda zorlasak canım çok acırmı

canım herkesin yapısı farklı sen yapabiliyorsun madem yavaş yavaş p..s denemesi yap ama önce parmak yada mumla egzersiz yapıp vajinayı esnetsen p..s denemesinde daha başarılı olursun. esnetmekten ziyade bu egzersizler sayesinde oraya bişey girebildiğini ve orda zannettiğin duvarın olmadığını görüyorsun.
o duvar dediğin his hepimizde vardı. ama vajina esneyen bir yapıya sahip olduğu için beynin hazır olduğunda o duvar engeli kayboluyor.. birde yapman gereken bişey bi ödev gibi değilde uyarılarak yaparsan daha kolay oluyor

çok teşekkürler cevpldığınız için,ben henüz parmak egzersizi denemedim ama çok araştırdığım için her ,yerde karşıma bu parmak egzersizleri çıktı, ama ddiğiniz gibi olmaz yapamam diye düşündüğüm zamanlarda oldu yapabilirim, olur dediğim zamanlarda, aslında dokunabiliyorum, çok sorun olmuyoda parmak egzersizlerini denemeyişimin diğer bir nedeni de bekretimi kendim bozacak olmam oysaki ben onu eşimle yaşamak istiyoum.

seni çok iyi anlıyorum. bende bir süre egzersiz yapmak istemedim eşime ait olmak istedim yıllarca sakladığım bekaretimi kendim bozmak çok aptalca geldi. ama zamanla bu duygumdan kurtuldum. benim bi rahatsızlığım vardı ve bunu aşmanın yolu buydu. bu cümleyi bana eşim söyledi. bende egzersize başladım. ama hep o yanımdayken yaptım hani bozulursa görsün diye. ne olacaksa görünce. oda aptalcaydı çünkü sadece akşamları egzersiz yapmam gerekti. çoğu zaman yorgun geldi uyudu egzersiz yapamadım. yani bisürü zaman kaybettim. gece gündüz düzenli egzersiz yapsaydım çok daha kısa bir sürede yenebilirdim

Arkadaşlar sormak istediğim birşey var...Ben beyaz mumu sonuna kadar alıyorum ama ilk giriş kısmını belki 5-6 kez deneyerek yapabiliyorum ancak.Almayı başardığımdada tekrar çıkarıp alayım bakalım nasıl olcak diyorum ama tekrar almam yine 5-6 kez deneyerek 15-20 dk uğraşmayla oluyor.Acaba bunun sebebi nedir?Ya çok kasılıyorum yada yolu bulamıyorum gibi geliyor ama emin değilim neden oluyor.Doğum günü mumunda böyle birşey yoktu ya...Bu durumda bir büyük boya nasıl geçicem ben.

Arkadaşlar sormak istediğim birşey var...Ben beyaz mumu sonuna kadar alıyorum ama ilk giriş kısmını belki 5-6 kez deneyerek yapabiliyorum ancak.Almayı başardığımdada tekrar çıkarıp alayım bakalım nasıl olcak diyorum ama tekrar almam yine 5-6 kez deneyerek 15-20 dk uğraşmayla oluyor.Acaba bunun sebebi nedir?Ya çok kasılıyorum yada yolu bulamıyorum gibi geliyor ama emin değilim neden oluyor.Doğum günü mumunda böyle birşey yoktu ya...Bu durumda bir büyük boya nasıl geçicem ben.

yarın ilk defa doktora gidicem umarım kasmam kendimi :KK43:

merhaba aynı sorun bendede var ben henüz parmakla yada mumla egzersizlere başlmdım nedeni bunu denerken bekaretimi kaybedeeğim korkusu bunu eşime nasıl anlatabilirim ayrıca bu özel durumu onunla yaşamak istiyorum yani bu egzersizler denenirken kanama olmuyor mu

ben parmakla başladım. parmaklarım çok ince. aşama aşama yavaş yavaş ilerledim kendimi hazır hissetmeden büyütmedim aparatı. hiçbizaman fazla zorlamadım ama yılmadım yapamadığım yerde başa döndüm. ne egzersizde nede ilişkide en ufak bir kırmızılık gelmedi. okuduysanız formda daha önce bahsedilmişti kızlık zarı yırtılıp patlatılacak duvar gibi bişey değilmiş. ortası zaten delik ince bir zarmış. kasılmadan zorlamadan kendini hazırolarak ilişkiye girildiği takdirde kanama olmazmış. sağlıklı olan buymuş. bizde egzersizlerle esnetip alıştırıyoruz biçok arkadaş kırmızılık görmedden başardı bu işi. eşine anlat bu durumu

sen zaten en zor asamayıo asmıısn sadec ecesaret ve kenıdnı kasmamayı ogrendımınmı tamamadır....emla kremle deneye bılrısın ben o skeıdle basardım ama onu kullanman ıcın mutlaka egzersız yapman gerek cunku ıcerı surceksın ..bence bıraz gayret edersen bu olayı bıtırırsın

bu sekılde dusunursen zaten basarmazsınkı...kendın yapıyosun onu sunu dusun sne bı kez o mumu yaptın ve yolu bılıyosun ...rahat oldugun anda basla eger baktın olmuyo bırak devam etme bekle rahatla sonra gene yap ve ıkınmak buda ck onemlı bı nokta cok ıs eyarıyo mum bıraz gırınce bekle rahatla sonra ıktırırken hafıf ıkın orası acılıyo ...bence kalınıda basraabılrısn

bu sekılde dusunursen zaten basarmazsınkı...kendın yapıyosun onu sunu dusun sne bı kez o mumu yaptın ve yolu bılıyosun ...rahat oldugun anda basla eger baktın olmuyo bırak devam etme bekle rahatla sonra gene yap ve ıkınmak buda ck onemlı bı nokta cok ıs eyarıyo mum bıraz gırınce bekle rahatla sonra ıktırırken hafıf ıkın orası acılıyo ...bence kalınıda basraabılrısn

Tamam canım,cevabın için çok sağol.Bu şekilde deneyeceğim rahat olduğum anda yapacağım,rahat değilsem bekleyeceğim.Büyüğünüde denerim yakın zamanda,Teşekkürler..

evet aynen bendede öyle olurdu. ilk zamanlarda tedirginlik oluyor acırmıki diye ittiremiyorsun defalarca yeniden deniyorsun ay belki yanlış yere koymuşumdur, olmıcak galiba falan diyorsun kendi kendine ondan. egzersiz sıklaştıkça o sorun geçiyor. ben ilk egzersizlerimde aynaya bakardım 2 saat ıkınırdım orası açılınca hemen yerleştirirdim. eşimin parmağıyla egzersiz yapacağımızda aynayla bakardım sen bilemezsin derdim :))son egzersizlerde aynaya bile bakmadım :))

evet aynen bendede öyle olurdu. ilk zamanlarda tedirginlik oluyor acırmıki diye ittiremiyorsun defalarca yeniden deniyorsun ay belki yanlış yere koymuşumdur, olmıcak galiba falan diyorsun kendi kendine ondan. egzersiz sıklaştıkça o sorun geçiyor. ben ilk egzersizlerimde aynaya bakardım 2 saat ıkınırdım orası açılınca hemen yerleştirirdim. eşimin parmağıyla egzersiz yapacağımızda aynayla bakardım sen bilemezsin derdim :))son egzersizlerde aynaya bile bakmadım :))

Canım valla hislerimi çok iyi anlattın.Bende aynı şeyleri düşünüyorum,neyseki zamanla geçiyormuş,içim rahatladı valla.Bende diyordum belki ilerde geçer diye ama emin olamıyorsunki.Aynı şeyleri yaşamış ve başarmış birinden duymak beni inanılmaz rahatlattı,çok sağol canım.. opuyorumnanaktan

Şamdan mumu aldım ama baya uzun 17 cm falan.Onu nasıl kalınlaştırabiliim sence,birşey mi sarsam etrafına.bilmiyorumkismile Birde şamdan mumunu sonuna kadar alabilir miyim acaba?:uhm:

nazliciğim sen ilk önce çalışmalarını aksatmadan devam et inşallah vajiyi yenersin
cm uzunluğunu boşver vajinin esnek olduğu p.s şekline ve uzunluğuna göre yapılandığı söylüyorlar internetteki kadın doğum sitelerindeki uzmanlar

nazliciğim sen ilk önce çalışmalarını aksatmadan devam et inşallah vajiyi yenersin
cm uzunluğunu boşver vajinin esnek olduğu p.s şekline ve uzunluğuna göre yapılandığı söylüyorlar internetteki kadın doğum sitelerindeki uzmanlar

ay bunları ben mi yazmışım utandım şimdi akannehir

merhaba kızlar bende epey oldu girmeyeli...hala biraz ilerleyemedim, ee gündüz işyerindeyim-işten gelince de çok yorgun oluyorum.....oof yaaaa...çok kızıyorum kendime...oysa ilk başta işaret parmağımı 2.boğuma kadar çok rahat kayganlaştırıcısız almıştım...ama sonrası gelmedi....neden ya neden??????????????

merhaba kızlar bende epey oldu girmeyeli...hala biraz ilerleyemedim, ee gündüz işyerindeyim-işten gelince de çok yorgun oluyorum.....oof yaaaa...çok kızıyorum kendime...oysa ilk başta işaret parmağımı 2.boğuma kadar çok rahat kayganlaştırıcısız almıştım...ama sonrası gelmedi....neden ya neden??????????????

Yorgunken zor oluyor haklısın diyecem.. Ama bence bir an önce iyileşmeyi düşün ..ertelemeleri at.. bu gece başla tekrar.. ne kadar da güzel bir başlangıcın varmış orta parmak direkt.. senin başarın için zaman da kısa .. uzatma boş yere...

ya ilk işaret parmağımı aldıktan sonra regl olmuştum(1 ay öncesi yani), bugün de regl oldum...oysaki ilk aldığımda "diğer reglim olana kadar bu işi hallederim" diyodum kesin ama malesef :KK43: :KK43:

offf ya bitsin artık herkes için bu sıkıntı....neden erteleniyoki? sonuçta hem biran önce olsun istiyorum-istiyoruz(hatta hemen şimdi olsun bitsin) hem de çözümü bildiğimiz halde erteliyoruz??????????????sonuçta mutluluğumuzdan çalıyoruz..............

X