Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

denemek istiyorum ama çok korkuyorum dün aynayla baktım sankı oraya birşeyın gırmesı imkansız gıbı

benımle aynı durumdasın cnm bende gecengun basladım ama eşimin parmagıyla mecburen belki 1 saat sürüo bacaklarım kasılıo o da zor ama kendı kendıme daha da imkansız gibi :KK43:kaydirigubbakcemile

hala inanamııorumki oraya bişey girsinn mumkun deil diorum sinirlerim bozuluo :KK43:
ama yavas yavas inanmaya basladım..
:1shok:

dusuncelerıne saygı duyuyorum ama sen yanlsı yonlendırıryorsun ınsnaalrı ...doktorlar bıle parmak egzersızı yaptırıyorken naısl oluyorda daha kotu yapıyor ınsanı burdakı basarnalar naısl basardı ben nasıl basradım parmakla mıkrop kapmaya gelınce ...eldıven denen bı ıcat var bunu kullandınmı hıc bı sye olmaz...ve bırde yasadııgn bu talıhsızlık ıcın cok uzuldum ama yok kanama durmadı yok dıktırler falan bence bunlar ...bılıncsızce ılsıkıye gırme sonucu kaynaklanan seylerdır ..egzersız yapan bırının kanama olayı %10 dıyelım yanı egzersız yapan cogu bayanın asla kanamaıs olmaz...burdakı arkadaslaırmız cok hassaslar kelımelerınımızı secerek kullanmalıyız....kanama olayına gene degınmek ıstıyorum sakın korkmayın

bu benim vajen yapımdan kaynaklanıyor , eğer çok rahat bir şekilde ilişkiye girseydim yine bu olay olacaktı.bu benim için kaçınılmazdı.bindebir rastlanan bir durum ama genetik....DOKTORUMUN SÖYLEDİĞİ AYNEN BU CANIM

Canım ben regimden önce kulak çubuğunu denedim,ondan sonra doğum günü mumunu 1 gün denedim sonra reglim girdi araya.Öyle çok ince olanlarından değil ama biraz kalın yine,ama kasıldım baya.Reglim bitince 2 gün denedim başta kasılıyordum ama dün biraz daha rahattım her büyük aparatla başta olmuyo zannedip olumsuz oluyorum ama gittikçe daha ilerliyorum sanki.Şimdi bunu tamamen rahat alınca bakkal mumuna ve sonra şamdan mumuna geçicem.En son olarakta p...denicem emlayla.Bu şekilde nasıl olur acaba?

canım egzersizlerini nefesle birlikte yap. nefes al ver doğru zamanlarda. bu çok önemli. ikincisi kendini fazlasıyla rahat bırak. orası geniş bir yol ve asla kasılıcam girmicek diye düşünme. aparat kalınlaştıkça girmesi daha koay olur bu da üç...ama senin kendini biraz cesaretlenip hızlandırman gerek. :hulya: sadece canının hafif yandığı tek yer var oda giriş kısmı. orayı atlatınca ittir ittirebildiğin yere kadar. bir süre sonra giriş kısmı da acımayacak ve normale dönecek. sen doğumgünü mumunu birkaç güğne bırak ve 2. aşamaya geç canım. onu alınca inanaılmaz cesaret gelicek sana . hiç olmadı parmağını jelle. ve içeri ittir. girmemesinin imkanı yok canımcım. iste yeter ve kendine güven.. bana egzersizde 2 günde fenalık geldi eee yeter ya deyip bodozlama daldım :) ve çok başarılıydı. bir kere yapınca gerisi kolay hadi gayretguclubacismile

Arkadaşlar bişi sorucam.2 aylık evliyim.pazar günü ilk defa ilişkiye girdim.emlayla olmuştu bu.daha sonra ogün ve akabinde orası çok yandı ve acıdı resmen üstüne oturamadım iki gün.buarada bidaha hiç denemedik.iyice geçmesini bekliyoruz.şuan ağrım hafifledi.yarın ikinci kez deniceğiz.bunu çok istiyorum.artık korkularım da azaldı.ama sizce bu yaşadığım ağrı normalmi.acaba 2.kez denediğimizde orası yara olurmu .açıkçası vajinamda yara oluşur ve başıma iş açılır diye korkuyorum çünkü resmen 3gün hareketlerimi kısıtlayacak kadar acı oldu.

canım ben çok yaşadım bunu bilmiyorumkismile hala yaşıyorum doktora gittim enfeksiyon dedi. şarıl şarıl akıntım vardı. fitil verdi ve kurtuldum. yanmanın nedeni bun ve en az 2 güne geçiyor. sonra ilişkiye girebiliyorsun tabiki. öyle parçalanma yara gibi bişi yok canım. ben yanma olduğu halde ertesi gün bile yaptım. bi de... kendini fazla kasma canım.. rahat ol genişlet kaslarını. kasmank ta acı verior.kafamçokkarıştı:1hug:

kız bahaaaar nbr
nete girebilseydim sana haber vercektim ben alanyadaydım.. Allah ordakilere sabır versin yaa nası bi yer orası ööle. sağıma bakıyom rus soluma bakıyom alman anaaam hepsimi manken gibi olur hepsimi güzel olur. kendimi yurt dışında gibi hissettim bide ucube gibi hissettim :))) iyiki kocam yanımda değildi yaw :))))
neyse...çok şanslıyımdır tatilim sırasında adet oldum. eskiden olsa oturur kaderime ağlardım ama iyiki vajiyi yenmişim o cesaretle gittim tampon aldım. vajiyi yenmeseydim oşeyi asla takamazdım. egzersiz yapar gibi yerleştirdim sonrada gittim girdim denizime havuzuma oooh one rahatlıkmış öyle yaa. iyiki yenmişim vajiyi diye bidaha sevindim :)))

kızlar bende antalyadayım anladınız mı şimdi eşimle neden zırt pırt kavga ettiğimi.alanyaya gidip o sahillerde tek başına denizlere girerdi :2:

Benim sorunum biraz değişik..anlatması zor ve hoş diil kusurabakmayın bu derece özele girdiğim için ama..Ben 2 aylık evliyim.Öncesinde uzun bir arkadaşlığımız var ancak tabiki sadece evlendikten sonra cinsel ilişki yaşıyoruz..Öncesinde yakınlaşma olsa da kesinlikle inancımız gereği ilerlemedik..Ama biliyoruz ki hani denir ya ten uyumsuzluğu vs..olduğunu sanmıyorum..birbirimizden hoşlanırız.Ama onda bir sorun yok ancak ben ilk zaman birkaç hafta ilişkiye giremedim..çok ama çok canım acıdı..Şimdilerde bir şekilde kayganlaştırıcı prezervatifler sayesinde olsa da bana külfet gibi geliyor .çünkü hiçbirşey hissetmiyorum hatta bazen kendimi öyle sıkıyorum ki başlangıçta yırtılma gibi bi acı ve devamında sadece hafif bi sızı oluyor bitene kadar..Acaba yeni evliyim diyemi.psikolojik mi..Eşim sürekli soruyor böyle zevk aldın mı şöyle iyi mi vs..ama ben cvp veremiyorum:kedi: zaten çok ama çok utanıyorum hem kendimden hem eşimden..

Merhaba canım. utanacak bişi yok evliliğin ilk yılllarında bunu yaşaman çok normal. bende 1.5 yıllık evliyim ve inan benim için de külfet. ama ben yolunu buldum sanırım. eşin seni rahatlatmıyor ise önsevişme ile sen kendini rahatlat. gevşe farklı şeyler düşün.. kednini zevke getir ve sonra önsevişme yap.. inan çok faydası oluyor zemuszemus ilişki çok rahat oluyor ve zevke dönüşüyor. biz öyle robot gibi davranıyoruz görev görüyoruz kocaların keyfi olsun yeter diyoruz. çok yanlış.. doktorum bana dediki. sevişirken eşini kullan onun zevkinden çal dedi. :kedi:

vajiyi yenen arkadaşlar lütfen bu arkadaşı egzersizlerde ilerletmek için tecrübelerimizle yardım eli uzatalım....bir an önce bu sorundan kurtulsun...

venüstencim herkese yardım elimi uzatmaya hazırım .. tabiki o arkadaşa da. yeterki yardım istesin. her yazılanı kötü diye nitelendirirse bu arkadaşa kendi adıma konuşayım yardımcı olmama imkan yok.çünkü yanlış anlamakta ısrarlı. uslüp çok önemli. insanlarla konuşurken öncelikle üslubumuza dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum. yazı dili konuşma dili ile farlı olduğundan burada insanların birbirlerini yanlış anlamaları çok normal . bunu da göz önünde bulundurmak gerekir. ben zaten yeterince yardımda blundum. arkadaş benimle diyalog kuramayacakmış. umarım en kısa zamanda başarır. burada gerçekten yardıma ihtiyaç olan bunu hakeden çok insan var. benden yardım isteyene yardım ederim ama istemeyene Allah yardımcın olsun derim..

venüstencim herkese yardım elimi uzatmaya hazırım .. tabiki o arkadaşa da. yeterki yardım istesin. her yazılanı kötü diye nitelendirirse bu arkadaşa kendi adıma konuşayım yardımcı olmama imkan yok.çünkü yanlış anlamakta ısrarlı. uslüp çok önemli. insanlarla konuşurken öncelikle üslubumuza dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum. yazı dili konuşma dili ile farlı olduğundan burada insanların birbirlerini yanlış anlamaları çok normal . bunu da göz önünde bulundurmak gerekir. ben zaten yeterince yardımda blundum. arkadaş benimle diyalog kuramayacakmış. umarım en kısa zamanda başarır. burada gerçekten yardıma ihtiyaç olan bunu hakeden çok insan var. benden yardım isteyene yardım ederim ama istemeyene Allah yardımcın olsun derim..

canım ben de sandımki başka bir konudan bahsediyosun. neyse tabiki yardım ederiz. farklı bir konu daha vardıda .. onu dedim sandım..

Bu söylediklerine kesinlikle katılmıyorum...
Dr'lar illaki parmak egzersizi öneriyorlar ve birçok kişide olumlu sonuç oluyor...
Burda hepimiz parmak egzersizi yaptık ve yendik...
Enfeksiyon riski öyle düşünürsen p...te de var. Biz haydi hobaaa deyip parmak daldırmadık ki. Prezervatif geçirdik parmağa. Burda da bas bas bağırdık prezervatif mutlaka kullanın egzersizde diye...

canım parmak önermeyen doktorlar var. ben meselahiç parmak sokmadım aparatla yendim. ama kişiye bağlı bişi nasıl rahat hissederse kendini öyle yapsın tabi. ama parmak lafını duymak bile bende şok etkisi yarattı. ama şimdi fitil sokuyorum sorun yok kaydirigubbakcemile3

saolun kızlar zor günlerimde bana teselli verdiniz suan üzermde nasıl bir yük kalktı bir bilseniz ferahladım birde sınav sonuclarım iiyi gelsin sınıfı geciyim kuş gbi ucucam:) aöf bütünleme sınav sonuçları ne zmn acıklanck bilen varsa söyleyebilirmi çatlıycam 24nde yazıyordu daha acıklanmamış çin işkencesi buna denir

hatunlar ben cakıyorum bırazdan ...bu aksam kına yarın dugun var arkadasın oraya gıdıcem ıhslahhh...
foto cekılıcem paylasırım sızlerlen opuyorummmm hepınızı:))))

X