Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Arkadaşlar 2. kez ilişkiye girdik(İlk ilişkinin üzerinden 1 hafta geçti). İlk ilişkiden sonra 3-4 gün çok ağrım olmuştu. Oturmakta bile güçlük çekiyordum. Bugün emla sürerek 2. kez ilişkiye girdik. Emlanın etkisi sanırım giriş çıkışlarda canım yanmadı sadece baskı hissettim. İlişki sırasında çok az kan geldi ve bıraktık. Bu esnadan sonra canım yanmaya başladı. İlk seferde yaşadığım acıyı tekrar yaşamaya başladım. Giriş kısmında ağrım var. Bu normal mi? Bir fikri veya tavsiyesi olan var mı?
Yardımcı olursanız sevinirim çok acil...
:teselli:

aynen bir an önce bitsin diye dua ediyorum tabi eşime belli etmiyorum yoksa adamda zevk falan kalmayacak:)bu ayı hiç boş geçirmedim nerdeyse hergün yaptım ya birdir yada ikidir boş geçen...jinekoloğa gittim kan tahlili idrar tahlili falan yaptı salı günü alıcam sonuçları inşallah bişey çıkmaz.sende umudunu yitirme o hiç belli allahım ol dedikten sonra olmayacak şey yoktur.ne imkansızlar hamile kalmıi topikleri okursan görürsün.sakın umudunu kaybetme allahım konduruvercek bebişlerimizi göbüşümüze inşallah:CüvCüv:

amin canımcım amin.. :) bende gittim sonuçları alıcam haftaya. hadi bakalım hayırlısı İnşalla kötü bişi çıkmaz canım. bebiş konusuna gelince .. Allah bir tarihe kısmetlemiştir zemuszemus

Arkadaşlar 2. kez ilişkiye girdik(İlk ilişkinin üzerinden 1 hafta geçti). İlk ilişkiden sonra 3-4 gün çok ağrım olmuştu. Oturmakta bile güçlük çekiyordum. Bugün emla sürerek 2. kez ilişkiye girdik. Emlanın etkisi sanırım giriş çıkışlarda canım yanmadı sadece baskı hissettim. İlişki sırasında çok az kan geldi ve bıraktık. Bu esnadan sonra canım yanmaya başladı. İlk seferde yaşadığım acıyı tekrar yaşamaya başladım. Giriş kısmında ağrım var. Bu normal mi? Bir fikri veya tavsiyesi olan var mı?
Yardımcı olursanız sevinirim çok acil...
:teselli:

Canım sana yazmıştım ama okumadın sanırım. bu çok normal ama kasma kendini daha da rahatlamaya bak. ben de çok yaşadım onu. ama emlayı bırakınca yanma geçti canım ağrım da kalmadı. eğer emlasız yapabilirsen ki, çok kolay bişi farketmiyo, o zaman yanma sıkıntın kalmaz belki. bende öle oldu canım..

Canım sana yazmıştım ama okumadın sanırım. bu çok normal ama kasma kendini daha da rahatlamaya bak. ben de çok yaşadım onu. ama emlayı bırakınca yanma geçti canım ağrım da kalmadı. eğer emlasız yapabilirsen ki, çok kolay bişi farketmiyo, o zaman yanma sıkıntın kalmaz belki. bende öle oldu canım..

Öncelikle yardımın için teşekkür ederim.

Önce yazdıklarını okumuştum ancak ikinci seferde de aynı acı ve kan gelme durumu olunca tedirgin oldum. Anormal bişey oldu diye korktum. Çünkü ilk günkü acı aynen var.

Sanki tahriş olmuş gibi geliyor. Giriş kısmında yanma ve acı var. Emla'dandır umarım. Bir dahaki sefere Emla'sız deneyeyim. Umarım bu yaşadıklarım tekrarlanmaz...

Öncelikle yardımın için teşekkür ederim.

Önce yazdıklarını okumuştum ancak ikinci seferde de aynı acı ve kan gelme durumu olunca tedirgin oldum. Anormal bişey oldu diye korktum. Çünkü ilk günkü acı aynen var.

Sanki tahriş olmuş gibi geliyor. Giriş kısmında yanma ve acı var. Emla'dandır umarım. Bir dahaki sefere Emla'sız deneyeyim. Umarım bu yaşadıklarım tekrarlanmaz...

canım zaten o dayanılmaz acı yalnızca girişte oluyor ilerde bişi hissetmiyo insan. belki iltihap yada enfeksiyonda vardır sende. bende enfeksiyon ve kist te vardı ondandır deki doktor o yanma ve acıya. emlayı derhal bırak dedi. bıraktım fitil kullandım ve geçti. seninkide basit bişidir. ama doktora görün derim. enfeksiyon gibi görünüyor. en azından ilacı var kullanır atlatırsın. ben uyuyamazdım oturamazdım günlerce acıdan. deligibi de akıntı gelirdi ve idrar yapmak ölümdü benim için

canım zaten o dayanılmaz acı yalnızca girişte oluyor ilerde bişi hissetmiyo insan. belki iltihap yada enfeksiyonda vardır sende. bende enfeksiyon ve kist te vardı ondandır deki doktor o yanma ve acıya. emlayı derhal bırak dedi. bıraktım fitil kullandım ve geçti. seninkide basit bişidir. ama doktora görün derim. enfeksiyon gibi görünüyor. en azından ilacı var kullanır atlatırsın. ben uyuyamazdım oturamazdım günlerce acıdan. deligibi de akıntı gelirdi ve idrar yapmak ölümdü benim için

kan konusuna da takılma kızlık bozluyor yavaş yavaş. kimisinde bir damla kimisinde birkaç denemede hafif kanama ile gelir canım sonra yoluna girer

Teşekkür ederim.
Emla'yı bırakıp denedikten sonra acı ve yanma devam ederse doktora gidecem. Yardımın için çok teşekkür ederim yerimseniben

Teşekkür ederim.
Emla'yı bırakıp denedikten sonra acı ve yanma devam ederse doktora gidecem. Yardımın için çok teşekkür ederim yerimseniben

canım ibrde emlasız dene bakalım yine ayı durum oluşursa bir drye danış umaruım kötü bişey yoktur

canım ibrde emlasız dene bakalım yine ayı durum oluşursa bir drye danış umaruım kötü bişey yoktur

sanırım emladan çünkü sonuçta kızlık yırtılıyor,tahriş oluyor orası ve emlada yakıyor tabii.sırf girerken acı hissederim tekrar başa dönerim diye emla sürüyordum.hani biran önce ora genişlesin alışsın bn hissetmeden olsun bitsin diye sürüyordum.bide eşimi artık hüsrana uğratmak istemiyorum.....evet ilişki sırasında rahat oluyorum ama sonradan çekiyorum.artık kullanmıcam bakalım nasl olcak.tekrar deneyince yazarımm:)

sanırım emladan çünkü sonuçta kızlık yırtılıyor,tahriş oluyor orası ve emlada yakıyor tabii.sırf girerken acı hissederim tekrar başa dönerim diye emla sürüyordum.hani biran önce ora genişlesin alışsın bn hissetmeden olsun bitsin diye sürüyordum.bide eşimi artık hüsrana uğratmak istemiyorum.....evet ilişki sırasında rahat oluyorum ama sonradan çekiyorum.artık kullanmıcam bakalım nasl olcak.tekrar deneyince yazarımm:)

canım evet kızlık yırtlıyor onun için emla ykıyordur
zamanla genişler kafana takma eşin de anlayışlıdır canım o kadar dert etme durumunu anlıyordur

merhaba arkadaşlar bu siteyi çok beğendim gerçekten çok yararlı bilgiler var emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum..bende 3 aylık evliyim bu vaji illetini bende 3 ayda anca yendim tabi eşimin desteği çok büyük...öncelikle evlendiğimiz gece ilişkiye giremedik sonrasında ise malum kabus gibi geceler.... eşim hep yaklaşmaya çalıştı ben hep kaçtım hep ağladım..ve biz severek evlendik 3 sene flört dönemi yaşadık ve vajinismus olabileceğim aklımın ucundan bile geçmiyodu tabi ilk geceye kadar....gece olmasın diye dua ederdim sonra internette çok araştırma yaptım doktorlara baktım en ucuz tedavi bile 3 bin lira falan ve eminimki bu parayı her insanın buna ayırması çok zor hatta imkansız....öncelikle kadın doğum uzmanına gittim acaba bi sorun varmı diye.. herşeyin normal olduğunu söyledi..sonrasında sizden okuduğum egzersizleri uygulamaya başladım..biraz zaman aldı tabi doğal olarak ama sabrettim ve başardım..şuan ise kendimi çok rahat bırakıyorum ve oluyo ben bile hayret ediyorum bu kadar kolay bişey için 3 ayı kendime ve eşime zzehir ettiğime .arkadaşlar benim tek tavsiyem kendinizi çok rahat bırakın ne kadar kendmizi kasarsak o kadar zor oluyo yani olmuyo ve sonu hüsran oluyo...o an başka şey düşünün acıyacak diye düşünmeyin bi anda olup bitiyo zaten anlamıyosunuz bile ve mutlaka kayganlaştırıcı kullanın biz şuan bepanten kullanıyoruz..dilerim herkes kkurtulur bu illetten allah herkesin yardımcısı olsun iyi geceler

Zaten uzun flört dönemlerinden sonra evlenen kişilerde vaji sık görülür diye okumuştum bir yerde. Biz de 5 yıl flört ettikten sonra evlendik ama senin kadar şanslı değildim 3 ayda yenemedim...
Neyseki bitti bu kabus da. Darısı herkesin başına inşallah...

Teşekkür ederim.

Doktora mutlaka git o şart bişi tabi. bende aynı senin gibiydim enfeksiyon dedi ve emlayı bırak dedi. apaatlardan enfeksiyon kapmışım :KK43: seninkide böle önemsiz bişidir

mrb arkadaşlar,2 aylık evliyim ve vajinusmus sorununu bende yaşadım.Ama çok şükür bir buçuk ay sonunda yendim.İlk gece yorgunluk ve stresten beraber olamadık.sonraki günlerde yine benden dolayı olmadı.eşim her denediğinde çok acı duyuyordum,bağırıyordum,ağlıyordum kabus gibiydi.Bu yüzden eşimin yaklaşmasını bile istemiyordum.denemeye başladığımızda ne zaman canım yanıcak die kendimi kasıyordum.Sağolsun eşim bu konuda çok anlayışlı ve beni hiç zorlamadı.Baktım olcak gibi değil eşime bi öneride bulundum.uzun bi süre denemeyelim dedim,yakınlaşacaktık ama deneme olmayacaktı. en azından her defasında ne zaman canım yanıcak die beklemeyecektim ve rahat olucaktım.Bikaç kez bu şekilde devam ettik.Her defasında dahada rahatlıyordum nasılsa bişey olmayacak diye.Sonra bir gün eşim yavaş yavaş içeri girmeyi denedi ve ben hiç hissetmedim.sonradan farkettim.O an kendimi çok mutlu hissettim sonunda korkularımı yenebilmiştim.sonraki denemelerde de yavaş yavaş kendimi serbest bırakarak bu sorunu yenebildim.Sorun tamamen psikolojik.Umarım yazdıklarımla faydalı olabilmişimdir.İnş herkes bu sorunu bir an önce yenebilir

cok tsk ederim canım .. sen yine haber ver bana elimden geldiği kadar destek olmaya devam edicem hızla ilerliceksin bundan sona insallah kaç dakka egzersiz yapıyosun canım günde

Kızıcaksın ama hergün yapamıyorum:KK43:( Yaptığımda yarım saatten aşağı yapmıyorum ama bazen araya 2 gün girdiği oluyor.bundan sonra her gün yapmaya çalışıcam ama kendi 2 parmağımı alınca hiç kıpırdatamıyorum.Alıyorum ama ileri geri yapamıyorum hatta sanki yapışıp kalmış gibi hiç oynamıyor :KK43:((

Kızıcaksın ama hergün yapamıyorum:KK43:( Yaptığımda yarım saatten aşağı yapmıyorum ama bazen araya 2 gün girdiği oluyor.bundan sonra her gün yapmaya çalışıcam ama kendi 2 parmağımı alınca hiç kıpırdatamıyorum.Alıyorum ama ileri geri yapamıyorum hatta sanki yapışıp kalmış gibi hiç oynamıyor :KK43:((

canım ileri geri niye yapamıyorsun ki,ağıracağını düşünüyorsan inan hiç ağrı olmuyor,ben 3 parmak yapmıştım hiç ağırmadı.bol bol kayganlaştırıcı sürersen hissetmezsin bile.kendini rahatlatmaya çalış,ağırmayacak çok kolay olcak diye kendine telkinlerde bulun.iki parmak olduktan sonra başarmaya çok az bi şey kalıyor inan bana.kolay gelsin,güzel haberler yakındır inş..

X