Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Uzatma istersen konu kapansın burada diyalog sözkonusu bile değil ayrıca sen yapılan yardımlara böyle tepkiler verebiliyorsan bu seninle alakalı bişey. Allah yardımcın olsun hakkımı helal etmeme gelince; hakkımı Allah sorsun.

vajiyi yenen arkadaşlar lütfen bu arkadaşı egzersizlerde ilerletmek için tecrübelerimizle yardım eli uzatalım....bir an önce bu sorundan kurtulsun...

Günaydın.....Güzel haber keşke olsa.....Ben yine erteliyorum egzersizi...Ne mum giriyor ne serçe parmak...Doğum günü mumu eğiliyor....Serçe parmak 1 cm. giriyor... Bu nedenle egzersiz yapmayı bilinç altım red ediyor.......

vajiyi yenen arkadaşlar lütfen bu arkadaşı egzersizlerde ilerletmek için tecrübelerimizle yardım eli uzatalım....bir an önce bu sorundan kurtulsun...

ben sadece parmak egzersizi yaparak yendim diğer mum/aparat vs hiç denemedim...bazı arkadaşlarımız bu konularda tecrübeli lütfen ne yapabilir fikirleriniz?

evet bebisim :)) ins az kaldi kurtulmama..yani buna bir cozum bulmam gerekicek sanirim..sonucta direk odaya cagirip ben hazirim hadi yapalim demekle olmucak :kedi::kedi: o nasil hazir olsun pat diye dimi ama..kizlar 4.boyu hemen cikardiktan sonra dgilde..egzersizim bittikten sonra on sev... ve sonrasi yapsak sizce yapamazmiyim ???

canım seni çok iyi anlıyorum.ben egzersiz yapıp eşime deneme yapmak istediğimi söyleyince tedirgin oluyordu ve hiç yaklaşmıyordu.en sonunda emla ile yarım saat filan egzersiz yaptım.eşime deneme yapmak istediğimi filan söylemedim. sonra çok seksi bir gecelik giyip yanına gittim ve oldu çok şükür:kedi:

:nazar: maşallah bebişim 18 yıl dile kolay...haberim yoktu o yüzden okuyunca şaşırdım Allah bi ömür boyu bi yastıkta huzurlu,mutlu yaşamanızı nasip etsin...bu arada enişteyede maşallah diyelim her erkek dayanmaz bu kadar süre...ayyyy inşallah bu haftasonu herşey çok güzel olur senin adına..çocuk varmıydı peki ?

evet canım enişteye 17 senedir yalvarıyom boşanalım diye ama ben senle onun için evlenmedim boşver girsede girmesede sonuç aynı diyo ve gerçekten güzel bir cinsel hayatımız var ama ben kendimi çok eksik hissediyom tabi kesinlikle oda öyledir ama bana hiç hissettirmiyo nede olsa erkek ben sizleri bulup ümitlenince oda çaba sarfediyo ama bütün şuç ondacanım acıcak diye oda devam etmiyo hep sanki kırılcak eşyaymışım gibi davranıyor keşke öyle yapmasaydı şimdi akıllandı geçen yarısı olunca o bile sevinçden delirdi nolur dualarınızı eksik etmeyin yoksa gözüm açık ölcem yani birde 3 tane cocuğum var onlar bize herşeyi unutturdu cocuk olunca çevre baskısıda kalmıyo iyice relax oluyoz bizde....baharcığımada burdan çokkkkk teşekkürler....

evet canım enişteye 17 senedir yalvarıyom boşanalım diye ama ben senle onun için evlenmedim boşver girsede girmesede sonuç aynı diyo ve gerçekten güzel bir cinsel hayatımız var ama ben kendimi çok eksik hissediyom tabi kesinlikle oda öyledir ama bana hiç hissettirmiyo nede olsa erkek ben sizleri bulup ümitlenince oda çaba sarfediyo ama bütün şuç ondacanım acıcak diye oda devam etmiyo hep sanki kırılcak eşyaymışım gibi davranıyor keşke öyle yapmasaydı şimdi akıllandı geçen yarısı olunca o bile sevinçden delirdi nolur dualarınızı eksik etmeyin yoksa gözüm açık ölcem yani birde 3 tane cocuğum var onlar bize herşeyi unutturdu cocuk olunca çevre baskısıda kalmıyo iyice relax oluyoz bizde....baharcığımada burdan çokkkkk teşekkürler....

canım ne mutlu sana Allah bir ömür mutluluğunuz daim etsin...merak etme sen başardın sayılır :emir_bebek:3 çocuk nasıl oldu ? yani vajiliyken kazaylamı hamile kaldın ? yoksa doktor yardımımı aldınız ?

egzersizlere bir an önce başla canım mesela tek parmakla başlayabilirsin kendini rahat bırak nefes alıp ver kasmadğın zaman parmağın oraya kayıp gidiyo zaten bide vajina yönü popoya doğru cnım bunuda bilmen de yarar var erteleme sakın başla egzersizlerine burda herkes egzersizlerle başardı sende başarabilirsin isteyince herşey oluyor inan buna :1hug:

denemek istiyorum ama çok korkuyorum dün aynayla baktım sankı oraya birşeyın gırmesı imkansız gıbı

regl donemın bıtsın bu ay ıhslahh bu olayı hep beraber bıtırcez....zaten yarıısını yaptın yanı basardın dmeke bu sadece cok az kaldı ...bırazcık cesaret

canım ne mutlu sana Allah bir ömür mutluluğunuz daim etsin...merak etme sen başardın sayılır :emir_bebek:3 çocuk nasıl oldu ? yani vajiliyken kazaylamı hamile kaldın ? yoksa doktor yardımımı aldınız ?

yok canım doktor yardımı almadım tesadüf oldu bir kızım 16 yaşında bir kızım 9 yaşında birde oğlum var 5 yaşında ilkini normal doğurdum öbürlerini sezaryenle bunada şaşarsınız ama bende böyleyim herşeyi bildiğim halde yapamadım ama hiç muayene olmadım korkudan bukadar şeye rağmen yapamıyorum ama inan haytımda ilk defa bu kadar cesurum inşallah yapıcam ben 10 sene sinir hapları içtim sıkıntıdan pskolojim sıfırdı yani beni çok yıpratmıştı bu hastalık takiii sizleri buluncaya kadar çünki dünyada tek ben varım zannediyodum malum kimseye anlatamıyorsun derdini ama şimdi benim gibi olanları gördüm ve başardıklarını gördüm bu beni çokkkk mutlu etti yeniden cesaretim geldi olcak inşallah yardımlarınızla...okadar sinirli bir insandımki yanıma kimse yanaşamıyordu şimdi herkes şaşıyo ne kadar sakinim diye bu aşama bile beni mutlu ediyo yapınca nolcak kestiremiyorum...

gnydın kızlar mutlu haberimi veriyim dedim allahıma çok şükür eşim sonunda işe girdi allah dualarımı kabul etti.çok çok şükür rabbime allah herkesin muradını verir inş.dualarınız için saolun kızlar:nazar:

zehracımmm çok mutlu oldum bak bebek kısmetiyle gelirmiş doğuma az kaldı eşin iş buldu. herşey yavaş yavaş yoluna giriyor inşallah sağ sağlım bebeişide kucağına alırsın.

slm kızlar...
vajinismusu yenmiş biri olarak deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim. umarım faydası olur.
benim kızlığım düğün gecesi ilk gece bozuldu, malum geleneksel sebepler yüzünden. vajinismuslu birinin kızlığı nasıl bozulabilir diye düşünebilirsiniz ama çok zor bir şekilde oldu işte, kas yapımdan dolayı yırtık ve durdurulamayan kanama gerçekleşti. soluğu hastanede aldık tabi.yırtık diklidi ve doktor 3 ay ilişkiye girilmeyecek dedi. hoş zaten istesemde giremezdim.
zorlu süreç o 3 aydan sonra başladı.eşimle asla yakınlaşamıyordum.
interneten kitaplardan çok şey araştırdım. parmak egzersizlerini asla tavsiye etmiyorum, ilerleteceğine tam tersine bende çok kötü etki yaptı.tabi karşı görüşte olanlar vardır ama bence yanlış yöntem, enfeksiyon riski de yüksek.olay tamamen beyinde bitecek acı çekmek gibi birşey söz konusu değil, bunu kafamıza yerleştirmeliyiz. bilnçaltı önemli rol oynuyor.
tabi eşinizin anlayışı ve sabrı da çok önemli.bana çok yardımcı oldu.
tavsiyem; hergün parmak yerine eşinizle denemeler yapın. rahat olmaya çalışın.bacak kaslarınızı gevşetmeye çalışın. yarım cm giriş olsa bile yeterli , inanın ertesi gün daha fazlası girecektir. birde duruş pozisyonunuz çok önemli , üstte siz olmalısınız, çünkü beyniniz kontrolün sizde olduğunu algılayacak ve dolayısıyla rahat olacaksınız. istediğiniz an, canınız yandığında geri çekilebileceksiniz.bu şekilde hergün yarım cm ilerleyeceksiniz.
ben yaklaşık 5 ay ilişkiye giremedim ama haftada en az 3-4 bu alıştırmaları yaptık.
inanın başardıktan sonra sizde anlayacaksınızki çok kolaymış...

regl donemın bıtsın bu ay ıhslahh bu olayı hep beraber bıtırcez....zaten yarıısını yaptın yanı basardın dmeke bu sadece cok az kaldı ...bırazcık cesaret

inşallah canım yaaa yalnız kas gevşetici o bu hiç birşey fayda etmiyo hepsini denedim iş beyindeymiş bunu anladım ve olayı çözdüm ben yarısını alıyom ya bekliycem orda ve sonra salcam bakalım kendimi yapıcam ötesi yok hepinize çokkk teşekkürler gerçekten sizin sayesinde çok şey öğrendim ve çok şeyi aştım az çok az kaldı ...ilk defa regl bitsin diye dua ediyom kendime bile şaşıyom yani çok sağolun ALLAH inşallah sanada hayırlı evlat nasip etsin yalnız hamile kalmak istiyorsan sanada bir tiyo vereyim bu konuda bilirkişi olarak eşinle yattınmı ayaklarını dik yıkanmadan yat sabaha kadar ...

slm kızlar...
vajinismusu yenmiş biri olarak deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim. umarım faydası olur.
benim kızlığım düğün gecesi ilk gece bozuldu, malum geleneksel sebepler yüzünden. vajinismuslu birinin kızlığı nasıl bozulabilir diye düşünebilirsiniz ama çok zor bir şekilde oldu işte, kas yapımdan dolayı yırtık ve durdurulamayan kanama gerçekleşti. soluğu hastanede aldık tabi.yırtık diklidi ve doktor 3 ay ilişkiye girilmeyecek dedi. hoş zaten istesemde giremezdim.
zorlu süreç o 3 aydan sonra başladı.eşimle asla yakınlaşamıyordum.
interneten kitaplardan çok şey araştırdım. parmak egzersizlerini asla tavsiye etmiyorum, ilerleteceğine tam tersine bende çok kötü etki yaptı.tabi karşı görüşte olanlar vardır ama bence yanlış yöntem, enfeksiyon riski de yüksek.olay tamamen beyinde bitecek acı çekmek gibi birşey söz konusu değil, bunu kafamıza yerleştirmeliyiz. bilnçaltı önemli rol oynuyor.
tabi eşinizin anlayışı ve sabrı da çok önemli.bana çok yardımcı oldu.
tavsiyem; hergün parmak yerine eşinizle denemeler yapın. rahat olmaya çalışın.bacak kaslarınızı gevşetmeye çalışın. yarım cm giriş olsa bile yeterli , inanın ertesi gün daha fazlası girecektir. birde duruş pozisyonunuz çok önemli , üstte siz olmalısınız, çünkü beyniniz kontrolün sizde olduğunu algılayacak ve dolayısıyla rahat olacaksınız. istediğiniz an, canınız yandığında geri çekilebileceksiniz.bu şekilde hergün yarım cm ilerleyeceksiniz.
ben yaklaşık 5 ay ilişkiye giremedim ama haftada en az 3-4 bu alıştırmaları yaptık.
inanın başardıktan sonra sizde anlayacaksınızki çok kolaymış...

Bu söylediklerine kesinlikle katılmıyorum...
Dr'lar illaki parmak egzersizi öneriyorlar ve birçok kişide olumlu sonuç oluyor...
Burda hepimiz parmak egzersizi yaptık ve yendik...
Enfeksiyon riski öyle düşünürsen p...te de var. Biz haydi hobaaa deyip parmak daldırmadık ki. Prezervatif geçirdik parmağa. Burda da bas bas bağırdık prezervatif mutlaka kullanın egzersizde diye...

denemek istiyorum ama çok korkuyorum dün aynayla baktım sankı oraya birşeyın gırmesı imkansız gıbı

mrb canım,hoşgeldin ...ilk başlarda bende öyle düşünüyodum,oraya hiçbirşey giremez,çok dar falan filan diyee,,,kızlık zarının bile nasıl bişi olduğunu bilmiyodum, oyüzden önce netten vajina anatomisini inceledimm,,,nerde ne var ne yok diyee,, bence sen kendi parmağını dokunduramıyorsan eşinin parmağıyla da deneyebilirsin,oda olmadı,ince mumlarla başlayabilirsin,önemli olan başlamak,ertelelememek... bu arada kayganlaştırı temin etmelisin,her aşamanı yaz buraya,,,daha çok cesaretlenip yapmak isteyeceksinn,,,emin olll,,,

X