Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

biz parmak denemedik canım p..nsi alabiliyorum biraz ama sonra itemiyorum. ıkınmak olunca nasıl .

canım
ıkındıgında vaji daha çok açılacak
ama sen kendini kastıkcada vaji daralacak bu yüzden acı oluyor
eger ıkınırsan p..yi daha rahat alırsın
o itemedigin yerde işte bekle
derin nefes al ver ve ıkın
p..yi ittir ve sonra tkr nefes ve tkf ıkın ve ittir p....
geri çekme p...yi

işe yarar demi 10 gün oldu evleneli inan ki kabusa döndüm herdefasında sartlandırıyorum kendimi eşim hiç baskı yapmıyor anlayışlı ama ben kendimi kötü hissediyorum batar gibi oluyo o normal degil mi diyorum kendime kasma ölmiceksin acıdan falan filan en kolay pozisyon nasıl canım saol yardımların için sen basardın mı.

işe yarar demi 10 gün oldu evleneli inan ki kabusa döndüm herdefasında sartlandırıyorum kendimi eşim hiç baskı yapmıyor anlayışlı ama ben kendimi kötü hissediyorum batar gibi oluyo o normal degil mi diyorum kendime kasma ölmiceksin acıdan falan filan en kolay pozisyon nasıl canım saol yardımların için sen basardın mı.

ewet ben başardım
inş sende başaracaksın
yani herkes için posizyon degişiyor
kimi altta kimi de üstte rahat ediyor
eger hakimiyet bende olsun
daha rahat ederim diyorsan üstte olmak daha iyidir
yeneceksin inş
dedigim gibi ıkınmak ve nefes alış verişleri çok önemli

Hera Klinik'te vajinismus tedavi süresi hastalığın şiddetine göre 1-2 seanstan 6-8 seansa kadar değişebilir. Tedavi süresi ortalama 4 gündür. Bu süreç 1 ile 10 gün arasında değişebilir.

Vajinismusta Ankara'daki kliniğimizdeki tedaviler genelde gün aşırı veya her gün uygulanabilmektedir. Bazan ise hastaların kendi gelme durumlarına göre yalnızca hafta sonlarına randevuler verilmekte ve hafta içi günlerde kendi evlerinde ev ödevlerini uygulamaları istenmektedir.

Tedavilere eşlerin katılması zorunlu değildir. Ancak arzu eden erkekler tedavi süresince eşlerinin yanlarında olabilirler.

Vajinismus ailesel bir problemdir; yani kadının ve erkeğin ortak bir sorunudur. Bu nedenle hiç bir taraf diğerini suçlamamalı veya bu konuda anlayışsız olmamalıdır.

Kişiye uygun ve bilimsel tedavi yöntemlerinin doğru bir şekilde uygulanması ile Vajinismus Ankara'daki kliniğimizde tedavi gören vajinismus hastalarımızdaki başarı oranımız % 100'dür..

Tedavilerde başarı şansını arttıran en önemli faktörler; kişilerin seanslar sırasında kendilerine verilen ev ödevlerini uygun bir şekilde uygulamaları ve sonuna kadar kendilerine ve tedaviye inançlarını devam ettirmeleridir.

Vajinismus Tedavisi bölümünü incelemenizi öneririz.

Cinsel terapilerde başarı için en önemli unsur "güven"dir...
Kadın Hastalıkları ve doğum kliniklerinde jinekolog hekime güven çok önemlidir; tedavi başarısını ve sürecini son derece etkilemektedir. Eğer cinsel terapi alıyorsanız güven unsuru çok daha önemli bir hal kazanmaktadır. Güven içindeki üç önemli kriter: kendinize, tedaviye ve tedaviyi veren hekime olan güvendir.

Tedavi için bize başvurmanız bile yolun yarısıdır...
Vajinismus gibi kimseye anlatamadığınız ve paylaşamadığınız bu sorun hakkında çektiğiniz sıkıntıları tahmin edebiliyoruz. Ancak unutmayınız ki yalnızca tedavi için karar verip randevu alarak kliniğimize gelmeniz bile çok önemli bir adımdır ve çözümün % 50'sidir.

Sürekli ertelenen ve kaçınılan bu sorunun tek çözümü karar vererek bir an önce harekete geçmekten geçer.

DİĞER MERKEZLERDEN NEDEN
FARKLIYIZ ?..
İşte 10 farklı neden...

I. Bilimsellik: Tedavi yöntemlerimiz ve başarılarımız pek çok bilimsel ulusal ve uluslararası kongrelerde, görsel ve yazılı medyada yayınlanmaktadır.

II . Hasta odaklı tedaviler: Uyguladığımız tedavi yöntemleri tamamiyle kişinin problemine ve probleminin derecesine göredir. Çünkü cinsel terapilerde herkese aynı şekilde standart bir tedavi protokolü yoktur.

III. %100 Tedavi Garantisi: "Tedavi garantisi" veren bir merkeziz. Kliniğimizdeki tedavilerde başarı oranımız %100' dür. Son altı yıl içinde merkezimize tedavi için başvuran ve tedavilerine devam eden 650 hastamızın tamamında başarı kaydettik.

IV. Tedavilerdeki rahatlık: Kliniğimizde hastalarımız son derece kolay uygulanabilir, rahat, basit, ağrısız, zahmetsiz ve bilimsel yöntemlerle tedavi görürler.

V. "Parmak Egzersizleri" yoktur: Kliniğimizde tedavi gören hastalarımız, pek çok merkezde hastalara yaptırılan "Parmak egzersizleri" ile karşılaşmazlar. Çünkü parmak egzersizleri pek çok hasta tarafından oldukça zor,korkutucu veya itici bulunmaktadır.

VI. Cevaplar çok hızlıdır: Hera Kadın Sağlığı Merkezi’ndeki tedavilerdeki cevaplar son derece hızlıdır. Tedavi süreleri ortalama 4-5 gün arasındadır. Pek çok klinikte bu süreç 3-6 ay arasındadır.

VII. Eş katılım şartı yoktur: Hastalarımızın kocalarının eşlerinin tedavilerine katılım zorunlulukları bulunmamaktadır. Böylece eşler kendi işlerinden kalmazlar. Aynı şekilde hiç evlenmemiş ve eşinden boşanmış hastalar da tedavilere kolaylıkla katılabilirler.

VIII. Probleminiz "kökten ve kalıcı" bir şekilde hallolacaktır: Hastalarımızın tedavileri sonrasında problemlerinin yeniden ortaya çıkması (nüks etmesi) olasılığı bulunmaz. Çünkü davranışçı tedavi yaklaşımları bir kişiye “bisiklete binmesini öğretmek” gibidir, daha sonrasında unutma veya problemin yeniden tekrarlaması (nüks etmesi) gibi riskler bulunmaz.

IX. Bir jinekolog-cinsel terapist eşliğinde "tek elden" tedaviler: Vajinismus % 90 oranında psikolojik bir takım nedenlere bağlı olabileceği gibi %10 oranında vajina veya kızlık zarının yapısal problemleri sonucunda da ortaya çıkabilir. Bu yapısal problemlerde çoğu zaman basit bir takım cerrahi girişimlerle sorun kolaylıkla ortadan kalkabilir. İşte biz hastalarımıza vajinismusa yol açan neden ister psikolojik isterse yapısal nedenler sonucunda kaynaklansın, kliniğimizde cinsel terapist unvanı olan bir jinekolog tarafından (tek elden) tedavi olanağı sunuyoruz.

Yani cinsel ilişkiyle ilgili probleminiz ne tür bir sebebe bağlı olursa olsun, tedaviniz sonuna kadar aynı kişi tarafından sağlanacaktır.

X. Rahat, modern ve ferah bir ortam ile karşılaşacaksınız: Klinik ortamımız son derece hijyenik, modern, ferah ve uygun tıbbi donanımlı, personelimiz son derece güleryüzlüdür. Böyle sıcak bir ortamda hastalarımız tedavileri süresince kendilerine ayrılan özel odalarda huzurlu ve rahat bir şekilde çalışma ayrıcalığını yaşarlar.

.

Mutlaka gidin arkadaşlar. doktorsuz olmaz bu iş. ayrıca bana kalırsa parmak denemeyin hastaya şok etkisi yapıyor :KK43: ben bunu yapmadım. penise benze bi alet varya yada vibratör vb. bnlardan alın ve çalışın. boy boy var. maddi durumunuz yoksa ben doktorda ne gördüysem anlatırım size. yardıma ihtiyacı olan var mı? umarım herkez mutl sona ulaşır :) ben süleyman eserdağ sayesinde kurtardım evliliğimi. sadece bilgi almak için bile arayabilirsiniz. bu bile başarmanın yarısıdır unutmayın :)

ewet ben başardım
inş sende başaracaksın
yani herkes için posizyon degişiyor
kimi altta kimi de üstte rahat ediyor
eger hakimiyet bende olsun
daha rahat ederim diyorsan üstte olmak daha iyidir
yeneceksin inş
dedigim gibi ıkınmak ve nefes alış verişleri çok önemli

saol canım inşş doktora gidicem dua edin bana.

mrb arakadaslar a.s.
11 aylık evlıyım ve vajını yendım çok sukur.. kımseden yardım almadım( hee cınsel sorunun adının vajın oldugunu bılseydım yardım alırdım elbet) eşim en buyuk destekcımdı

sizlere sunu tavsiye etmek isterım ; tabii bu ileriki asamalar için gerekli parmak+penis denemesi yapanlar için..
eşinizle ilişki içindeyken (penısın ucu veya yarısına kadar aldıysanız.. eşiniz dikkatinizi baska yöne verdirtsin yanı aklınız seyınızde olmasın o ilişkideyken ,ozaman kendınızı daha az kasıyorsunuz . biz ilişkideyken ,eşim kulak memelerimi veya boynumu opup emerdi..bende dıkkatımı kukumdan uzaktırmıs olurdum yani 2.planda kalırdı birlesme faslı .. böylece o kasılan ve asla kaygan olmayan vajınım belli bi sure sonra kendilinden kaygan olurdu..ben ilk o şekılde tamamını içeri aldım misyoner pozisyonda sonra çook yavas hareketle eşim gitgel yapmaya basladı boyle boyle yendım :KK70: anlatabılmısımdır umarım a.s. son olarak eşiniz size sorduugnda ''surdan zevk alıyormusun '' diye soylememezlık yapmayın ... veya sormasa dahı o anda oyle devam et hoşuma gidio deyın..inanın ufacık bi yerden sizin zevk almanız bu vajını yenmenızı saglayabılır.
ilişki anında kukunuzu dusunmeyın ozelıkle acıcakmıkı ayy acır sımdı gibi bunları dusunmek zaten kasıo ınsanı.. ilişki anında baska seyler dusunun yada esınız sızın ılgınızı baska yone ceksın çok faydasını goreceksınız
zemuszemuszemuszemus

:KK3:canlarım nasıl kurtulduğumu anlatmak boynumun borcu umarım anlattıklarım bir başkasında da işe yarar.. egzersizlerini tamamlayanlardandım penis büyüklüğünde neseneyi alıp penisi alamıyordum her seferinde ümitsizliğe kapılıyodum yok bu parmak egzersizlerini bırakacam bıktım artık deyip buradaki destekle tekarar başlıyodum en baştan.. 8 ağustosta tam 1 yıl dolmuştu şuaralarda balayındaydım uğraşıp duruyodum geçen yıl nasip bir sene sonrayaymış.. kadın doğum uzmanına vajide bir sorun olup olmadığını son bi kez daha öğrenmeye gittim eğer sorun yok bu sorunu ancak psikolokla çözersin deseydi kuşadasındaki 5 milyarlık doktara gitmeyi aklıma koymuştum.. neyse kadın doğum uzmanı sorunumun ne olduğunu sordu ben vaginismus dedim o özel koltuklara oturdum önce beni rahatlattı vajiyi çok iyi tanıdığını rahat olmam gertiğimi söyledi sonra içeri baktı darlık olmadığını söyledi sonra darlık yok ama SEN VAGİNİSMUS DEĞİLSİN dedi ben şook dedim tüm belirtiler uyuyor 1 yıldır çıldırmak üzeriyim ben keyfen mi yapmıyorum sanıyosunuz dedim hayır dedi ben viginismusluları 10 metre ötede tanırım SEN VAGİNİSMUS DEĞİLSİN dedi bastıra bastıra bende sordum peki ben neyim o kadar okudum araştırdım egzersiz yaptım 1 yılımı harcadım dedim bana SEN SADECE KORKUYOSUN dedi ağlamaya başladım peki ne yapacağım dedim öncelikle VAGİNİSMUSLA İLGİLİ HİÇ BİRŞEY OKUMA VERDİĞİM ANTİ DEPRESANI İÇ RAHATLA (çok hafif bi anti depresan çocukların bile kullanabildiği) o kadar dedi hemşirede KATAJEL önerdi.. neyse ben hastaneden çıktım ama doktorun ne yapmaya çalıştığının farkındayıdm öncelikle beynimden o kelimeyi attıp kendimi normal sınıfına koydurmaktı amacı çok kızdım doktara polyanacılık oynamamı istiyo bu dedim ama gittik şurubu ve katajeli aldık o gün deneme yapmak istemedim ne olduğumu şaşırmıştım çünkü ertesi gün yani dün şurubumu içtim slow müzik açtım seksi giyindim ön sevişme yaptık sonra ben eşime ÜSTTE OLACAĞIM dedim katajeli kendime sürdüm eşime booool bebe yağı üste çıktım çok çabaladım önce başı aldım çektim bi kaç defa eşim bitecek bugün bitecek dedi cesarete geldim sonra tekarar boool bebe yağı penisin yarısın aldım birden çektim kendimi eşim devam dedi sonra yine aldım içme yavaş yavaş oturdum penisin üzerine aklıma geçen hafta kullanmayı ilk defa denediğim TANPON geldi (adet olurken denize girmek için kullanılan) ilk tanpon deneyişimdi ablamın gazıyla kullanmaya yeltendim içime alamadım küçücük şeyi ablam yönlendirdi NEFES AL HİÇ BİŞİ DÜŞÜNME YAVAŞÇA İLERLET bu cümleler geldi aklıma öle yaptım bi elim peniste bi elim yatakta ve penisin tamamı içimdeydi hafif bi yanma ilginç bi duygu biraz git gel yaptık eşim bilerek geri çıkardı kan varmı diye baktım karanlıktı sonra gözlerim doldu ağladım gözümü sildim elimle falan sonra tekarar çıtım üste aynı yöntemle bu sefer daha kolay bi şekilde aldım içeme ve git gel yaptık bitmişti kabus yatağa baktım kan yok yoksa zar delinmedimi dedim panikledim aynaya bi baktım bi ara ağlarken elimle gözümü silmiştim kan lekesi oraya bulaşmış:kedi: ve bu sabah en kritik an acaba olacak mı olmıcak mı yine ben üste çıktım bebe yağı ve katajel ilk sefer panikten biraz zor oldu baya içimde kaldı ben çıkardım içimden 2 dk sonra öle kolay aldım ki içime üstelik bu sefer ben git gel yaptım veeeee mutlu son artık kabus bitmişti:hooray: bu kadar uzun yazmamın sebebi tatile çıkacak olmam internetim olmucak bu yüzden kusuruma bakmayın nolur... egzersizlerimde bana güç veren tüm arkadaşlara çooooook teşekkür ediyorum bu durumda olan tüm arkadaşlar dualarım sizinle..... tatilden sonra görüşürüz......

geçmiş olsun canım çoook sevindim.doktorun verdiği antidepresanı ve şurubun ismini yazarmısın.

selam kızlar bende parmak egzersizine başladım ama olmuyor yani ufak kısmını aldı geri kaldı eşimle denedik o da ittiremiyorum kasılıyorsun dedi o sırada rahat geçmesi için ne yapmam lazım

canım selam:) benim henüz özel mesaj hakkım yok o yüzden burdan yazıyorum. ben bugün egzersiz yapamadım. dün hiç uyumayınca olmadı misafirim de vardı yeni başlayacağım daha:KK43: ama dün tuvalette oturur gibi yapınca oranın daha açık olduğunu gördüm :) şimdi o şekilde inceleme yapıcam yarın yazarım tekrar

arkadaslar doktorumla görüştüm ilk kez telefonla yinede içime umut dogdu asılmayacak hiç bir sorun olmaz dedi böyle düşünelim hepberaber.bu hafta da ilk görüşmeye gidicez eşimle:)

arkadaşlar merhaba şimdi kafam karıştı bazı kişiler okuyırum parmak egzersizi falan yapmayın diyorlar daha yeni başlamıştık oysa kendimi parmak egzersine alıştırdım bundan sonuç alma olasılığı sıfır değil dimi faydasını görürürüm ne dersiniz.

arkadaşlar merhaba şimdi kafam karıştı bazı kişiler okuyırum parmak egzersizi falan yapmayın diyorlar daha yeni başlamıştık oysa kendimi parmak egzersine alıştırdım bundan sonuç alma olasılığı sıfır değil dimi faydasını görürürüm ne dersiniz.

parmak egzersizi yap...

Son düzenleme:
X