Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ya merhaba ben de yeni evliyim giriş oluyor fakat kendimi itemiyorum yardım lütfen böle yanıyormuş gibi bir his oluyor napmam lazım jel aldım işe yarar mı ki korkum yersiz ama
canım zamnla duzelıcek...olabıldııgnce kenıdnı rahat bırakmaya calsı pe.. gırınce hareket etmedne bekleyın bırazcık sonra acı hıssı azalıcaktır..kayganlastırıcı kullan ...cok rahat edıceksın

kizlar alakasiz bisi olcak ama aranizda ramazan dolayisiyla kuran hatmeden yada boyle tanidigi olan var mi ?

slam kızlar

eşim ilk denememizden sonra biraz çekingen davranıyo.bende p..s olmadan kendim devam ettim 2 gündür egzersizlerime.
girişte biraz zorlanıyorum ama sonrasında ilerlemek çok kolay.git gelleri seri yapabiliyorum.

ece111 teşekkür ederim beni mutlu sona yaklaşanlara yazmışsın.baya gaza geldim:eek:

alkisalkisalkis oyle zaten canim az kaldi olucak insallah tamamen

arkadaşlar dün anestolsüz denedim ama olmadı fazla da zorlayamadım iyice kasılmasın diye ve yine aneslole sağladım tam birleşmeyi.
moralimi bozmadım herhalde yavaş yavaş alışırım diye düşünüyorum.
benim gibi ilk bir kaç ilişkisini böyle sağladıktan sonra normal bir şekilde yapan oldu mu acaba? bir önerisi olan varsa alabilirimbuyrunnnnnnnnn

ya onemli degil o 10 defadan sonra birakanlar da var mesela yavas yavas hani prezervatif usune suruyorum dedin ya bi kac deneeme sonra sdece kendine surersin sonra kendine surdugunu azalta azalta birkirsin

kizlar alakasiz bisi olcak ama aranizda ramazan dolayisiyla kuran hatmeden yada boyle tanidigi olan var mi ?

niçin sordun Ececim bende başladım ama tek kendim okumuyorum mukabeleye gidiyorum öyle hatmedecem inşallah.

sağol canım içim rahatladı biraz daha. normal sayılır zaman. benim de bu akam 3. olacak. inş daha rahat olurum:kedi:

Bu akşam hiçbişey kullanmadan dene baktın ki zorlanıyorsun olmazsa yine önceki kullandığın ne ise onu kullan. Rahat olana kadar böyle ilerle en önemlisi oldu ya sonraları yavaş yavaş Allah kolaylık versin hepimiize canım.

helpless ben başladım biraz önce ama parmak olmuyo sanki okullar acılana kadar halletmem lazım:KK43: aynayla da bakıyorum tutturamıyorum. yanlış bişeyler yapıyorum sanırım acı hissediyorum cok fazla:KK43:

sağol canım yapamıyorum sanırım .( oturarak yapılıyo değil mi

sırtıma yastık koyup hafif oturur gibi yapıyordum.ayna karşısında serçe parmaktan başlayıp işaret parmagına kadar sırayla sokmaya çalış.özellikle orta parmakta çok rahat git gel yaptmak önemli.

acı yok,yanma olabilir...acı fikrini beyninden at en önemlisi...kasma kendini nefes al verirken ıkın ve parmagını yavaşça sok. gerçekten acımıyor,sadece kendini tuhaf hissedersin belki o kadar.

sırtıma yastık koyup hafif oturur gibi yapıyordum.ayna karşısında serçe parmaktan başlayıp işaret parmagına kadar sırayla sokmaya çalış.özellikle orta parmakta çok rahat git gel yaptmak önemli.

acı yok,yanma olabilir...acı fikrini beyninden at en önemlisi...kasma kendini nefes al verirken ıkın ve parmagını yavaşça sok. gerçekten acımıyor,sadece kendini tuhaf hissedersin belki o kadar.

çok teşekkür ederim canım. tekrar başlıyorum. desteğiniz için sağolun gerçekten

oh be hadı ıhslahhh....emla kremı dısarı surmek cok ıse yaramıyor ılk once serce parmagınla egzersız dene mutlaka ...kayganlastırcı kullanman daha rahat yapmanı saglar ...ıkınmakta pe.. bası gıırnce pe.. ıelrlemesıne yardımcı oluyor takıldııgn yerde beklıyoruz ve ıkınıyopsun ama oyle cok dgeıl ....hadı ıhlsahhh

baharcım beni unuttunuz zanettim cevabın için sağol.. ben 3 4 gündür kegel ve nefes egzerzisi yapıyorum geçen gün cesaret geldi ve sanki başı girdi çünkü hiç dışarı sp....m akmadı bu bile beni cesaretlendirdi ilk defa oldu ama parmaktan korkuyorum çok onu nasıl yapcam bilemiyorum birde hayatımda ilk defa oraya baktım ..ama sanki kapalıydı herkezinmi öyle benimmi bilmem kadın doğumcudan korkmasam gitcem baktırcam çok ama çok korkuyorum ama yapcam inşallah allah sizden razı olsun yeniden sizin sayenizde ümitlendim çok teşekkürler hepinize...

Canım emlayı dışa sürmek pek işe yaramaz içe sürmeye çalış derim. O zaman acı vs hiçbirşey hissetmezsin...
Ikınma olayını ben denemedim bana gereksiz geldi. Arkadaşlar p.. alırken ıkındıklarını söylediler. Bu konuda başka arkadaşlar yardımcı olur...
Canım orası kapalı değil. Sadece biz öyle sanıyoruz. Ben de ilk defa p.. alana kadar oranın kapalı olduğunu sanırdım. Sen orası kapalı, olmayacak, yapamayacam gibi düşünceleri kafandan atarak denemeye başla. Olacak inşallah...

sanki elleyince bile acıyo herhalde pskolojik bişey kesilcekmiş gibi geliyo gerçi bugece deniycektik ama şansıma eşim hasta tamda cesaretlenmiştim inşallah iyi haberler yakında..verdiğin bilgiler için teşekkürler herhalde içinizde en kıdemli benim ben yaparsam herkes yapar...

X