Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

gunaydın..ıhsalhh beraber yenıcez..3 cocuugn olmus nasıl oldu denemerdemı yanı hıc pe.. olmuyomu

Çok sevindim senin adına Allah tüm isteyenlere de versin. Benimde evleneli 13 ay oldu ama 1 aydır egzersizlere başladık suan p.. kalınlığındaki aparattayım. P. denemesine geçmedik daha ama bebeğimizin olmasını çok istiyoruz. Hatta bir ara vaginismusa çözüm aramaktan vazgeçmiştik sadece hamile kalmam için denemeler yapıyorduk. Bayagı umutsuzduk ama şuan vaginismusu yenmeden hamile kalmakta istemiyorum. Allah hakkımızda hayırlısını versin diyorum. Tüm bu sorunu yaşayanlara ve banada... Tekrar Tebrikler....a.s.

Canım aynısı bende de oldu aynasız hiç yapamıyorum eşimin parmağını bile alırken dur ayna kaydı aynaya bakacam diye tutturuyorum. Görmeden deliği bulamazmışım gibi geliyor illa aynada görecem. Biz bu sorunu aşalım da varsın hep aynayla yapalım:)

gunaydın..ıhsalhh beraber yenıcez..3 cocuugn olmus nasıl oldu denemerdemı yanı hıc pe.. olmuyomu

hiç olmuyo sanırsam ama herhalde çeket atsa hamile kalanlardanım.birde yapsak nolurdu bilmem.ilk kızımı normal doğum yaptım muayene olamadığım için çokzor oldu başı çıkınca cocuğun kafası sıkıştı sonra bayıltıp aldılar öbür 2 tanesi sezaryen oldu inanın birkere bile açmadım doktora daha ilk evliyken gittim zaten doktor benim bütün psikolojimi bozdu muayene olmayınca kızdı inşallah kocanda seni boşar dedi ilgilenmek ne kelimi birde kovdu ama elimden zor aldılar adamı sonra birdaha doktorlara güvenemedik sonra hocalara gittik gene olmadı yüzde yüz yaparsın normal dediler olmayınca umudum tükenmişti taa sizlerle tanışana kadar seneler sonra yine denemeye karar verdik.başaranları duydukça çok ümitlendim .allah sizden razı olsun birkere olsa sonrası hiç önemli değil.ama geçen gece denemede sanki b...ı biraz girdi çünkü hiç sp...m yoktu ortada o bile sevimmeme yetti inşallah devamı gelir ama parmak çok uzak geliyo bana..

canım yanlış anlama ama tam olarak eşin senin içine giriyor mu? yoksa nasıl hamile kaldın ben anlayamadım...

canım yanlış anlama ama tam olarak eşin senin içine giriyor mu? yoksa nasıl hamile kaldın ben anlayamadım...

nerde keşke girse .açık yazacağım için şimdiden özür. sürtünme yoluyla yaptığımız zaman sp...mler orda kalıyo ve ben gece ayaklarımı kaldırıp yıkanmadan sabaha kadar öyle uyuyordum ondan olurmuş .doktorla konuştum o şekilde bile hamile kalınırmış hamile kaldım ama 9 ay nasıl doğuracağımı düşünüyordum belki buda bize teselli olsun diye allahın bir hediyesi..birde işin ilginç yanı hepsine kasımın 3 ünde hamile kalmışım hepsini ağustos 20.21 ve 19 unda doğurdum bende 22 ağustos duğumluyum var bundada bi keramet ..

Güzel bir paylaşım ve buluşma noktası olmuş.Hepinizi azminizden ve birbirinize olan desteğinizden ötürü kutlarım.Umarım en kısa zamanda üstesinden gelirsiniz.

Bir yakinimden biliyorum bu problemi.Sorunla ilk tanıştığında kendini inanılmaz bir bunalıma sürüklemişti,bu süreci kesinlikle uzattı.Tek açılabildiği dertleşebildiği bendim.An be an ortaktım yaşadıklarına.Biran önce kurtulması için elimden geleni yapıyordum,deli gibi araştırma yapmış,makale okumuştum o dönem.

İşe öncelikle yanlış bilinen doğrulardan başlamıştık.İlk gençlik yıllarında yeni evli bir çiftin kilitlenme hadisesini duymuş ve cok korkmuş.Otel odasından sedyeyle çıkartılmış güya.Oysa tamamen yanlış,tam bir şehir efsanesi kaydirigubbakcemile3 Bu sadece köpeklerde olur.Bu sadece bir örnek,buna benzer bir çok sey yer etmiş bilinçaltında.Önce bunların üzerine gittik,sıkıştığımız noktada jinekoloğa başvurduk.Araştırmalarımız sonucunda egzersizleri bulduk,uyguladı,boşladığı yerde ben demoklesin kılıcı gibi bittim başında.Eşindeki yanlışları düzeltmek için jinekologlarla görüştük,randevu ayarladık,doktor bayanın üzerinden beyefendiye gerekli bilgileri verdi ve sonrasında başardı.Bana ilk söylediği şey "Bu muydu yani?" olmuştu.Bu kadar basit birsey için mi feda etmişim bunca zamanı demişti.Ve o ısrarla kemikleşmiş bir sorun asla üstesinden gelemem diyordu ama başardı,şimdi tereddütsüz normal doğum için gün sayıyor.Hepiniz başaraksınız 3-5 zaman eksik ya da fazla.Allah hepinizin yardımcısı olsun.

bende bu kilitlenmeye takmıştım .iyi dileklerin için teşekkürler.darısı bizim başımıza..

bende bu kilitlenmeye takmıştım .iyi dileklerin için teşekkürler.darısı bizim başımıza..

Öyle sanıyorum bu kilitlenme hadisesini duyanlarda vajinismus olasılığı artıyor.İşte çevrenin hep yalan,yanlış,uydurduğu hikayelerden kaynaklı.Yok ilişkinin gerçekleştiği günün ertesi oturamamış vs vs vs.Çok kızıyorum bu tip insanlara,resmen böyle aslı astarı olmayan seyler üretmek çevreye kötülük...

cok sasırıdm cok buyuk tesaduf ve cok guzel hedıye bunlar sana ınan ben aylardır ugrasmama ramel kalamaıdm daha sen dısardan kapmıısn:)))))bırde ılk dogumun normal orası ıyıc eacıldı sımdı ...egzersız yapabılrıısn abla....denedınmı hıc..dundne berı

tebrik ederim. işin büyük kısmını atlatmışsın,bundan sonrası çooook kolay kaydirigubbakcemile5

teşekkür ederim eda ve mona_roza,sizlerin çok desteği oldu.Bu işi bir halletsem Allahım dualarım hep bu sorunu yaşayanlarla olacak,çeken bilir bu derdi.Çok ağladım,çok üzüldüm.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Çocuk isteyen arkadaşlara çocuk versin,herkesin dileği gerçek olsun inşallah..Ama insanlar gerçekten çok acımasız kilitlenme,1 hafta üzerine oturamama gibi şeyleri çok duydum hepsi yalanmış.

amin :1rolleyes: :1hug:

Amiiiin...
Bu arada hamile kalan arkadaşlarıda tebrik ediyorum.Ne mutlu,ne güzel haberler bunlar,sanki kendim yaşıyormuşum gibi seviniyorum.Darısı başımıza.

tabıykı yalan ınsalr cok abartıyor korkutuyolar..sonra o gece gelıyolr en korkuncundan baslıyolr anlatmaya tam egrdege gırceksın ..buyur adam korkudan mafoluyo..sonra bıd esabah arıyolr oldumu nasıldı falan dıyeklava:...senın cok az var..yarıya kadfar oluyo ...zamnl hepsı olcak hıc uzulme

Sağol Bahar.Böyle olumlu paylaşımlarla beni motive ediyorsunuz,artık yapacağıma bende inanıyorum.İçimden diyorumki sonuna geldim sayılır artık ne kaldıki,az daha sabredeceğim okadar.Teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…