Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kadın doğumcuya tek gittim ,ıslanma çok iyi canın yanmadan bu işi yaparsın dedi,kas gevşetici iç önsevişmeyı uzun tut ve kendini rahat bırak dedi,başaramassan pisikolokla görüş dedi

çok doğru demiş. benim gittigim jinekolog bana bunları bile söylememişti,kasap gibi biriydi. hiç ilgilenmedi bir de bana alttan bakarken 'kendini çok kasıyorsun' dedi. e vajiliyim tabii ki kasılıcam!

şanslısın,iyi bir doktora denk gelmişsin :KK66:

çok doğru demiş. benim gittigim jinekolog bana bunları bile söylememişti,kasap gibi biriydi. hiç ilgilenmedi bir de bana alttan bakarken 'kendini çok kasıyorsun' dedi. e vajiliyim tabii ki kasılıcam!

şanslısın,iyi bir doktora denk gelmişsin :KK66:

inan dr kötü olunca işler daha vahım bir durum alıyo,adi insan zaten ben kasmasam sende ne işim var ,meraklımıyım açıp sana göstermeye,bazı dr lar çok anlayışsız oluyo sahıden

slm kızlar, ben en son 2 parmak egzersizinde kalmıştım sonra yatılı misafirim geldi sonra reglim geldi derken bayadır giremiyordum. sayfaların hepsini okuyamadım ama yeni arkadaşlar gelmiş aramıza. tek ben değilmişim diye seviniyorum ama bu problemi yaşayan bu kadar çok kişi olmasınada üzülüyorum umarım hepimiz kurtuluruz en kısa zamanda.

slm kızlar, ben en son 2 parmak egzersizinde kalmıştım sonra yatılı misafirim geldi sonra reglim geldi derken bayadır giremiyordum. sayfaların hepsini okuyamadım ama yeni arkadaşlar gelmiş aramıza. tek ben değilmişim diye seviniyorum ama bu problemi yaşayan bu kadar çok kişi olmasınada üzülüyorum umarım hepimiz kurtuluruz en kısa zamanda.

tek değilsin üzülme sakın :teselli:

ben 2 yıllık evliyim. tam umutsuz bir vakaydım. orada bir delik olduğunu bile göremiyordum. bırak parmak sokmayı bakamıyordum bile. ağlama krizleri titreme nöbetleri yaşardım. henüz başaramadım ama artık umutluyum. parmağım girdiğinde gözlerime inanamamıştım. iki parmağım girdiğinde şok olmuştum. ben istediğimgibi bir mum bulamadım. bende saç fırçası sapını denedim :)) üzerine kağıt havlu ve streç film sarıp eldiven geçirdim. bunu ilk defa dün gece denedik ve oldu. okadar mutlu oldumki ne yaptığımın bile farkında değilim deli gibi gözlerimi patlatmışım aşkım girdii aşkım girdii gördünmü diye bağırmışım ağzımı kapattı :)) okadar komikmişimki gülmekten karnı ağrıdı eşimin. bugün gündüz tek başımada denedim gene oldu çok rahat git gel de yaptım. şuan geldiğim noktaya hala inanamıyorum benim için muazzam bi başarı gibi geliyor. gerçek bi cinsel ilişki yaşadığım anı düşünemiyorum cama çıkıp bağırıcam heralde :)))

ben 2 yıllık evliyim. tam umutsuz bir vakaydım. orada bir delik olduğunu bile göremiyordum. bırak parmak sokmayı bakamıyordum bile. ağlama krizleri titreme nöbetleri yaşardım. henüz başaramadım ama artık umutluyum. parmağım girdiğinde gözlerime inanamamıştım. iki parmağım girdiğinde şok olmuştum. ben istediğimgibi bir mum bulamadım. bende saç fırçası sapını denedim :)) üzerine kağıt havlu ve streç film sarıp eldiven geçirdim. bunu ilk defa dün gece denedik ve oldu. okadar mutlu oldumki ne yaptığımın bile farkında değilim deli gibi gözlerimi patlatmışım aşkım girdii aşkım girdii gördünmü diye bağırmışım ağzımı kapattı :)) okadar komikmişimki gülmekten karnı ağrıdı eşimin. bugün gündüz tek başımada denedim gene oldu çok rahat git gel de yaptım. şuan geldiğim noktaya hala inanamıyorum benim için muazzam bi başarı gibi geliyor. gerçek bi cinsel ilişki yaşadığım anı düşünemiyorum cama çıkıp bağırıcam heralde :)))

:) aynısı bende de oldu,insan şoka giriyor resmen.

bence sen bu işi hallettin...biraz daha deneme yap onunla sonra da p...e geç. bu iş bitmiştir şimdiden hayırlı olsun hihoyyyt

egzersizlere başlamadan önce bu forumu çok okudum. uyuşturucu kullanarak deneyen biçok kişi daha sonradan bırakamadıklarını bağımlılık yaptığını söylemişlerdi. bende korktum ve sadece bebeyağı kullandım. ama genede bağımlılık yapan bişeye yakalandım AYNA :))) ayna bende bağımlılık oldu kesinlikle bakmam gerekiyo. eşimin parmağıyla egzersiz yaparken bile illa bakacam. görmem lazım sen bilemezsin diyom deliriyo :))
ilişkiye girerkende bakcam diye tutturursam diye korkuyorum

egzersizlere başlamadan önce bu forumu çok okudum. uyuşturucu kullanarak deneyen biçok kişi daha sonradan bırakamadıklarını bağımlılık yaptığını söylemişlerdi. bende korktum ve sadece bebeyağı kullandım. ama genede bağımlılık yapan bişeye yakalandım AYNA :))) ayna bende bağımlılık oldu kesinlikle bakmam gerekiyo. eşimin parmağıyla egzersiz yaparken bile illa bakacam. görmem lazım sen bilemezsin diyom deliriyo :))
ilişkiye girerkende bakcam diye tutturursam diye korkuyorum

varsın ayna bagımlısı ol canım benim. korkma o an da baksan ne olacak ki sanki? hem belki sana cesaret gelir kaydirigubbakcemile2

o zman hemen baslıyoruz egzersızlere ...ılk dokunmalarla basla ..kendıne kurallar ky hrgun duzenlı olarak..egzersız ypıcam de ..zamanı kedın ayarla ne kadar sure yapacagını ...serec parmakla bır dene lutfen ....gor bak basraıcaksın...nefesle kendını rahatlat ...serce gırmeye baslayınca eger kasılırsan parmagını cekmeden nefes egzersızız yap..bundna boyle basarmadan kurtulamazsın bızdenkaydirigubbakcemile

benim sizden kurtulmaya niyetim asıl siz benden kurtulamıcanız bugün ilk defa aynayla baktım sanki orası kapalı gibi nefes egzerzisi yapmaya başladım inanın bir günde bile faydası oldu kendimi fazla kasmadım o an gelince biraz kasıldım ama ilk defa böyle rahattım kesinlikle başarıcam çok azimliyim benimle hemen ilgilendiğiniz için gerçekten çok teşekkürler başarırsam bende herkeze yardımcı olucam..

dogum kontrol hapını ilk kez kullandıysan o da geciktiriyor haptan sonraki adeti.sana civanperçemi ve arslanpençesi çayı içmeni öneririm.gün aşırı iç bunları.birgün civanperçemi diğer gün öteki.aktardan alabilirsin,nasıl demleyecegini de anlatırım sana.benim adetim kpssye denk geliyordu, gününde olmayıp gecikiyordu. bunları içtim çok şükür ilk kez gününde oldu.

.

birde hayıt tohumu var. belki bunlar bünyeye göre farklılık gösterebilir ama bana accayip sivilce yapmıştı hemde öyle böyle değil bilginiz olsun

Merhaba arkadaşlar
Ben 14 aylık evliyim ve aynı dertden muzdaribim.Artık bu sorundan kurtulmak eşimi ve kendimi mutlu etmek istiyorum.Ben parmağımı sokabilsem zaten p...de sokabilirim diye düşünüyordum,okadar bile cesaretim yoktu yani.Bu forum sitesini uzun zamandır takip ediyorum,herkesin birbirine destek olması benide cesaretlendirdi.Artık başaracağıma inanıyorum,bunun için hepinize teşekkür ederim.Özellikle önerdiğiniz ıkınma,nefes egzersizleri,kegel egzersizleri ve dr cem keçenin kitabı sayesinde bilgi sahibi oldum,meğer yanlış bildiğim ne çok şey varmış.Verdiğiniz bilgiler sayesinde cesaretlendim zor oldu ama eşim serçe parmağını bir kerede soktu içerde oynattı,Ikınarak ve nefeslerle direk p...e geçtik,bigün başı girdi,3 gün sonra 3cm falan içime alabildim ve en son olarak yarısını aldım.Sanırım yavaş yavaş ilerliyorum.Bu durumdan dolayı çok mutluyum,inşallah tam anlamıyla başarabilirim.Herkese tekrar teşekkür ederim.

X