Vajinismus çözümsüz değil!!!

Nasıl yendiniz acaba bende bu dertten çekiyorum😔
Kesinlikle uzman bir doktor ile yenebilirsin anca bende evde bir çok şey denedim utandım gidemedim yıllarca doktora belkide korktum ama inan geçen yıllarıma yazık oldu ankarada reyyan hoca var kadının resmen sihirli değneği var 3 günde çözüme ulaştm ben ki o kdr zor bir hastaydım

Kesinlikle uzman bir doktor ile yenebilirsin anca bende evde bir çok şey denedim utandım gidemedim yıllarca doktora belkide korktum ama inan geçen yıllarıma yazık oldu ankarada reyyan hoca var kadının resmen sihirli değneği var 3 günde çözüme ulaştm ben ki o kdr zor bir hastaydım
Ne öneriyor tedavi sürecinde

Merhaba, uzun süre vajinismus sıkıntısı yaşayan biri olarak sürecimi sizlere detaylı anlatmak istedim ki benim gibi başkalarına da bir nebze olsun umut olur belki. Ben 4,5 yıldır evliyim. Vajinismus olduğumu balayımızda anladım
ve hemen akabinde bir jinekoloğa gittim. Muayene bile bir travmaydı. Fizyolojik bir problemim
olmadığını öğrendikten sonra, psikiyatrist desteği aldım, ancak fayda
göremedim. Daha sonra psikoterapistle birlikte çalışan bir jinekoloji kliniğinde tedaviye başladım.
Ev ödevlerimi yapmaya çalışırken çok zorlandım, parmak egzersizlerini kısmen yapabilmeyi öğrenmiştim, fakat daha öteye gidemedim. Maddi ve manevi olarak çok yorulup beklenen sürede başaramadığımı da görünce artık tüm inancımı kaybettim. Bu başarısız süreç üzerinden iki yılı aşkın zaman geçti. Her ne kadar umudumu yitirsem de sürekli
araştırmaya devam ettim. Farklı şehirlerden doktorlar, faklı yöntemler, ilaçlar, kremler, geçici
çözümler… Sonuç olarak doğru bir uzmanla ya da çözümle karşılaşmadım.
Eşim bu süreçte çok anlayışlıydı, ama yeterince dahil olmadı. Bununla beraber, bana sürekli dikte edilen şey; eşimin mutlaka sürecin içinde olması gerektiği, ilişkimizin iyi olması gerektiği, yoksa başarılı olamayacağımdı. Eşinizin desteği, anlayışı elbette ki süreci kolaylaştıran bir etken, ama bu durumu çözememek, çözebilmek için eşime bağımlı
hissetmek, kendime inancımı, güvenimi tamamen yitirme aşamasına gelmeme neden oldu. Boşanma süreci atlattım, stres kaynaklı sağlık sorunları yaşadım ve artık bu konu benim için kapanmıştı. Sonra birden kendime geldim ve dedim ki; evliliğim belki devam eder belki etmez, ama ben bunu kendim için kendi başıma aşmak zorundayım. Bu forumdaki birkaç kişinin yorumunda Dr.Saygın Micozkadıoğlu ismine rastladım ve kendime bir şans vermek istedim. İlk kez ve biraz da çekinerek erkek bir hekime gitme kararı aldım. Tanışma seansımızda gerek yaklaşımı, gerekse verdiği motivasyonla bana umut oldu ve tedavi sürecine başladık. Bu zamana kadar bir kadın olarak kendimi, bedenimi çok yanlış tanımışım. Her seansta inancım biraz daha arttı ve bir aydan kısa bir sürede 4 seansta çözüme ulaştım. Önceki danışanların deneyimlerini okuduğumda abarttıklarını düşünmüştüm. Hala inanamıyorum, ama gerçekten mümkünmüş. Allah iyi ki Saygın Hoca'yı karşıma çıkarmış, kendisine minnettarım. Bunu okuyan ve benzer çaresizliği yaşamış arkadaşlarım için bir umut olur umarım, gerçekten başarabilirsiniz. Bana özel olarak da ulaşabilirsiniz. Sevgiler :)

Merhaba hanımlar
Bende kendi hikayemi anlatmak istiyorum belki birilerine faydası dokunur diye çünkü bu süreçte gerçekten insan çok yalnız hissediyor yaşamayan hiç kimse anlayamıyor. En yaknınız dahil anlayamıyor suçluyor, başka şeylere yoruyor vs.
6 aylık evliyim. Eşimle uzun süredir beraberdik ve gerçek bir birleşme yaşamamıştık ben sürekli bekleyelim pişman olmayalım diyordum aslında içten içe bir korku hissediyordum ama sürekli bunu görmezden geliyordum nasılsa evli değilim yapmak zorunda da değilim isteyen bekler diye.
Sonrasında evlendik ve balayında olmadı tabi çok üzüldüm eşimde şaşırdı böyle bir şey beklemiyorduk. Devamında ağlama krizleri sürekli acaba neyim var gerçekten vajinismus muyım diye kabullenemedim doktora gitmek istemiyorum yapmak istemiyorum vs gerçekten çok zor oldu kabullenmem. Sonrasında vakit kaybetmeden 1.5 ay sonra doktora gittim. Zaten çok zor bir karardı gitmek birde ne duyayım vajinam çok darmış operasyon geçirmezsem tedavi olamazmışım. Hem vajinismus hem bu problem çok ağır geldi bir süre kaçtım ameliyat olmak istemedim özellerde ameliyatlar çok pahalı ayrıca bu tedavi pahalı derken 4 ay geçti, başka doktorlara gittim vajinismus hakkında bilgisi olmayanlar beni anlayamadı. Operasyona gerek yok dediler seni kandırmışlar dediler yani sürekli ne yapacağımı bilemez bir halde hareket etmeye çalıştım. Sanki karanlık bir odada yönümü bulmaya çalışıyordum tabi bu süreçte eşinizin desteği çok önemli. Eşim çok destek oldu en son doktoru kendisi buldu ona gittik çok sağolsun Nilüfer hanım işinin ehli muhteşem bir doktor. Eğer gitmek isteyen varsa Pendik Medical park Nilüfer İmamoğlu’na gittim gerçekten operasyona ihtiyacım olduğunu söyledi ve ameliyat oldum. Sonrasında tedaviye başladık 2 seansta iyileştim. Hep çözemeyeceğini düşünüyordum asla ilişkiye giremeyeceğim asla zevk alamayacağım ben bittim hayatım bitti normal değilim diye düşündüm.
Asla kolay değil kolay olduğunu iddia etmiyorum. Herkesin süreci çok farklı ilerliyor bu süreçte umutlar tükeniyor sinirler yıpranıyor eşinizle ilişkiniz bozulabiliyor gerçekten Allah kimsenin başına vermesin. Ama başımıza gelmişse mücadele etmekten başka çaremiz yok. Bende çok kaçtım kavgalar çıkardım ama en son bunu yapmam gerekti. Tedavi sonucunda emin olun düzeliyorsunuz. Eşinizinde desteğiyle biraz da gayret ederek çözülüyor. Umutsuz olmayın bu doğal bir süreç tabi ki bize çok yapay gereksiz anlamsız geliyordu fakat gerçeğini yaşayınca evet ya gerçekten doğal bir şeymiş ve çok güzelmiş dedim.
Tüm bu sorunu yaşayan hanımlara sesleniyorum hiç vakit kaybetmeyin çözümsüz bir sorun değil süreç zor olabilir ama emin olun çözeceksiniz ve çok iyi hissedeceksiniz.

Merhaba, uzun süre vajinismus sıkıntısı yaşayan biri olarak sürecimi sizlere detaylı anlatmak istedim ki benim gibi başkalarına da bir nebze olsun umut olur belki. Ben 4,5 yıldır evliyim. Vajinismus olduğumu balayımızda anladım
ve hemen akabinde bir jinekoloğa gittim. Muayene bile bir travmaydı. Fizyolojik bir problemim
göremedim. Daha sonra psikoterapistle birlikte çalışan bir jinekoloji kliniğinde tedaviye başladım.
Ev ödevlerimi yapmaya çalışırken çok zorlandım, parmak egzersizlerini kısmen yapabilmeyi öğrenmiştim, fakat daha öteye gidemedim. Maddi ve manevi olarak çok yorulup beklenen sürede başaramadığımı da görünce artık tüm inancımı kaybettim. Bu başarısız süreç üzerinden iki yılı aşkın zaman geçti. Her ne kadar umudumu yitirsem de sürekli
araştırmaya devam ettim. Farklı şehirlerden doktorlar, faklı yöntemler, ilaçlar, kremler, geçici
Eşim bu süreçte çok anlayışlıydı, ama yeterince dahil olmadı. Bununla beraber, bana sürekli dikte edilen şey; eşimin mutlaka sürecin içinde olması gerektiği, ilişkimizin iyi olması gerektiği, yoksa başarılı olamayacağımdı. Eşinizin desteği, anlayışı elbette ki süreci kolaylaştıran bir etken, ama bu durumu çözememek, çözebilmek için eşime bağımlı
hissetmek, kendime inancımı, güvenimi tamamen yitirme aşamasına gelmeme neden oldu. Boşanma süreci atlattım, stres kaynaklı sağlık sorunları yaşadım ve artık bu konu benim için kapanmıştı. Sonra birden kendime geldim ve dedim ki; evliliğim belki devam eder belki etmez, ama ben bunu kendim için kendi başıma aşmak zorundayım. Bu forumdaki birkaç kişinin yorumunda Dr.Saygın Micozkadıoğlu ismine rastladım ve kendime bir şans vermek istedim. İlk kez ve biraz da çekinerek erkek bir hekime gitme kararı aldım. Tanışma seansımızda gerek yaklaşımı, gerekse verdiği motivasyonla bana umut oldu ve tedavi sürecine başladık. Bu zamana kadar bir kadın olarak kendimi, bedenimi çok yanlış tanımışım. Her seansta inancım biraz daha arttı ve bir aydan kısa bir sürede 4 seansta çözüme ulaştım. Önceki danışanların deneyimlerini okuduğumda abarttıklarını düşünmüştüm. Hala inanamıyorum, ama gerçekten mümkünmüş. Allah iyi ki Saygın Hoca'yı karşıma çıkarmış, kendisine minnettarım. Bunu okuyan ve benzer çaresizliği yaşamış arkadaşlarım için bir umut olur umarım, gerçekten başarabilirsiniz. Bana özel olarak da ulaşabilirsiniz. Sevgiler :)
Merhaba Saygın hocanın tedavi yöntemi nasıl acaba parmak egzersizi veya dilatör veriyormu yardımcı olursanız çok sevinirim ben de bu hastalıktan muzdaribim doktor araştırıyorum sürekli

Nasıl yendiniz acaba bende bu dertten çekiyorum😔
Bende doktorla yeni yenenlerdenim 2 buçuk senelik evliyim hergün burda benimle aynı sıkıntıda olanları okuyup dururdum geçen zamanıma yazık etmişim boşuna sıkıntı çekmişim 1 seansla yendim kesinlikle destek alın

Vajinismus yenmek isteyenlere yardımcı olmak için burdayım.. bende tam 4 yıl yenemeyeceğimi sanmıştım ama yanlız değilsiniz arkdaşlar tüm samimiyetimle yardımcı olmak için burdayım size..
Bende yardımcı olmak isterim yazmak isteyen yazsın bana da asla kafamızda büyüttüğümüz gibi birşey değilmiş 1 aydır yendim bende inşallah hepiniz kurtulursunuz bu illetten🌸

Şu an bu mesajı okuyan güzel insan, sana Sayın hocam Saygın Micozkadıoğlu ile kesişen hikayemizi kısaca anlatacağım. Çok severek evlendiğim insanla 7 ayımız doldurmuş fakat bir türlü birlikte olamama sorunu yaşıyordum. Sürekli bir engel bir duvarla karşılaşıyor ve bu durumun neden kaynaklandığını bilmiyordum. Ama bir sıkıntı veya sorun olduğunu biliyordum. Herkes gibi bizde zamana bıraktık ve yanlış olanı seçtik. Ama bu duruma razı değildim ve olmayacaktım. Çok yakın arkadaşlarıma anlattığımda ve bu arkadaşlarım tek yumurta ikizi ve ikisi de aynı problemi yaşamış ve Saygın Hocamda tedavi olmuş ve inanılmaz memnun kalmışlardı. 3 seansta bu problemi aştıklarını söylediklerinde bende senin gibi inanmadım inanamadım. Eşimin bekleyelim zamana bırakalım demesini beklemeden onu da ısrarlarımdan bıktırırak gittik. İlk önce muayenemi gerçekleştirdi. Herhangi bir sorunun olmadığını zarda biraz fazlalık olduğunu ama bunu yöneterek ilişkiye girilebileceği bilgisini verdi. Asıl engel ve duvarın bilinçaltımda oluşan saçma sapan halk arasındaki söylemlerden süregelen olduğunu inanılmaz etkili bir şekilde anlatarak vücudumu tanımamı sağladı. 1. Seans sonunda kendime inanamadım derken 2. Ve 3. Seans ve ben başardım diyebiliyorum. Unutmayın insan bilmediği şeyden korkar. Bilmek öğrenmek ve yeneceğine inanmak yeterli. Seni ben anlarım beni de sen anlarsın. Çünkü bu yazıyı okuyorsan aynı kaderi paylaşıyorduk. Lütfen uyan ve bu durumu kabullenme. Erteleme hayat kısa ertelemeye değmez. Saygın Hocanın mükemmel iletişimi, bilgisi ve tedavisi sonucu yeneceğinden emin olabilirsiniz. Gözüm kapalı öneririm. Sizinde hayatınıza güzel bir imza atarak sizi de karanlıktan çıkaracaktır. Allah ondan bin kere razı olsun. Başka doktora gidip lütfen kafanızı karıştırmayın işi ehline bırakın. Dilerim mesajım size faydalı olmuştur. Yazdıklarımı tüm içtenliğimle söylüyorum. Sevgiyle kalın.

Şu an bu mesajı okuyan güzel insan, sana Sayın hocam Saygın Micozkadıoğlu ile kesişen hikayemizi kısaca anlatacağım. Çok severek evlendiğim insanla 7 ayımız doldurmuş fakat bir türlü birlikte olamama sorunu yaşıyordum. Sürekli bir engel bir duvarla karşılaşıyor ve bu durumun neden kaynaklandığını bilmiyordum. Ama bir sıkıntı veya sorun olduğunu biliyordum. Herkes gibi bizde zamana bıraktık ve yanlış olanı seçtik. Ama bu duruma razı değildim ve olmayacaktım. Çok yakın arkadaşlarıma anlattığımda ve bu arkadaşlarım tek yumurta ikizi ve ikisi de aynı problemi yaşamış ve Saygın Hocamda tedavi olmuş ve inanılmaz memnun kalmışlardı. 3 seansta bu problemi aştıklarını söylediklerinde bende senin gibi inanmadım inanamadım. Eşimin bekleyelim zamana bırakalım demesini beklemeden onu da ısrarlarımdan bıktırırak gittik. İlk önce muayenemi gerçekleştirdi. Herhangi bir sorunun olmadığını zarda biraz fazlalık olduğunu ama bunu yöneterek ilişkiye girilebileceği bilgisini verdi. Asıl engel ve duvarın bilinçaltımda oluşan saçma sapan halk arasındaki söylemlerden süregelen olduğunu inanılmaz etkili bir şekilde anlatarak vücudumu tanımamı sağladı. 1. Seans sonunda kendime inanamadım derken 2. Ve 3. Seans ve ben başardım diyebiliyorum. Unutmayın insan bilmediği şeyden korkar. Bilmek öğrenmek ve yeneceğine inanmak yeterli. Seni ben anlarım beni de sen anlarsın. Çünkü bu yazıyı okuyorsan aynı kaderi paylaşıyorduk. Lütfen uyan ve bu durumu kabullenme. Erteleme hayat kısa ertelemeye değmez. Saygın Hocanın mükemmel iletişimi, bilgisi ve tedavisi sonucu yeneceğinden emin olabilirsiniz. Allah ondan bin kere razı olsun..

Şu an bu mesajı okuyan güzel insan, sana Sayın hocam Saygın Micozkadıoğlu ile kesişen hikayemizi kısaca anlatacağım. Çok severek evlendiğim insanla 7 ayımız doldurmuş fakat bir türlü birlikte olamama sorunu yaşıyordum. Sürekli bir engel bir duvarla karşılaşıyor ve bu durumun neden kaynaklandığını bilmiyordum. Ama bir sıkıntı veya sorun olduğunu biliyordum. Herkes gibi bizde zamana bıraktık ve yanlış olanı seçtik. Ama bu duruma razı değildim ve olmayacaktım. Çok yakın arkadaşlarıma anlattığımda ve bu arkadaşlarım tek yumurta ikizi ve ikisi de aynı problemi yaşamış ve Saygın Hocamda tedavi olmuş ve inanılmaz memnun kalmışlardı. 3 seansta bu problemi aştıklarını söylediklerinde bende senin gibi inanmadım inanamadım. Eşimin bekleyelim zamana bırakalım demesini beklemeden onu da ısrarlarımdan bıktırırak gittik. İlk önce muayenemi gerçekleştirdi. Herhangi bir sorunun olmadığını zarda biraz fazlalık olduğunu ama bunu yöneterek ilişkiye girilebileceği bilgisini verdi. Asıl engel ve duvarın bilinçaltımda oluşan saçma sapan halk arasındaki söylemlerden süregelen olduğunu inanılmaz etkili bir şekilde anlatarak vücudumu tanımamı sağladı. 1. Seans sonunda kendime inanamadım derken 2. Ve 3. Seans ve ben başardım diyebiliyorum. Unutmayın insan bilmediği şeyden korkar.. Çünkü bu yazıyı okuyorsan aynı kaderi paylaşıyorduk.. Saygın Hocanın mükemmel iletişimi, bilgisi ve tedavisi sonucu yeneceğinden emin olabilirsiniz. Allah ondan bin kere razı olsun.Dilerim mesajım size faydalı olmuştur.. Sevgiyle kalın.

Son düzenleme:
X