Vajinal yolla alınan progestan meme hassasiyeti yapar mı ?

aysoyalp

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2015
17
4
44
merhabalar. bana geçen hafta 4. kez aşılama yapıldı. 3. aşılamamda tutmuştu 2.5 ay sonra düşük yaptım. doktorum her seferinde olduğu gibi yine progestan verdi vajinal yolla günde 3 kez almam için düşük riskini azaltıyor diye. fakat özellikle meme uçlarımda hassaiyet var acaba bu durum progestan hapından mı kaynaklı merak ediyorum. hamilelik var mı yok mu daha çok erken beklemem gerek ama kullanan arkadaşlar bana yazarlarsa sevinirim.

bende şuan kullanıyorum ama öyle bi durum yok hamilelikte ilk zamanlarda hassasiyet oluyor hamileliktendir bence :)

Keşke öyle olsa ama ümitlenmek te istemiyorum ilacın yan etkilerinde hassasiyet yazıyor ama emin olmak için sormak istedim. Sen şuan hamile misin

evet ama benimki artık 8. aya girdi. ben bu ay kullanmaya başladım bitek. belki sende öle bi etki yapmıştır ama hamilelikte de oluyo. hayırlısı neyse o olsun diyelim kendine çok stres yapma döllenmeyi etkilersin. onlar geleceği zamanı biliyolar :)

evet ama benimki artık 8. aya girdi. ben bu ay kullanmaya başladım bitek. belki sende öle bi etki yapmıştır ama hamilelikte de oluyo. hayırlısı neyse o olsun diyelim kendine çok stres yapma döllenmeyi etkilersin. onlar geleceği zamanı biliyolar :)

hamilelik varsa bile 1 hafta olmadan bu etkilerini görmek tuhaf geldi belki de yok kısmet artık.çünkü ilk gebeliğimde de (düşük yaptığım) ne mide bulantısı ne baş dönmesi yaşadım anlamadım bile. hatta midesi bulananlara gıpta ile baktım benim niye bulanmıyor diye :) çünkü duyduğum kadarıyla mide bulantısı bebeğin iyi tutunduğunun işaretiymiş. zaten benim için tüp bebek yolu gözüküyor 5. kez aşılama deneyip tüp bebeğe geçicem hayırlısıyla. hakkımızda hayırlısı inşallah sağ salim alırsın bebeğini kucağına.

benim de hiç midem bulanmadı baş dönmesi falan olmadı bebeğin tutunmasıyla alakası yok onun b vitamini eksikliğinden oluyor. seninki de zormuş allah yardımcın olsun inşallah en kısa zmanda hayırlı haberler alırsın

senin de dediğin gibi bende ki meme hassasiyeti progestandan değil hamileliktenmiş. dün öğrendim iki haftalıkmış. sevinmek çok sevinmek istiyorum ama korkuyorum tekrar aynı şeyi yaşamaktan, kaybetmekten. rahat olamıyorum bir türlü. dün öğrendim bugün meme hassasiyeti diye bişey kalmadı ne bulantı ne kusma.ilkinde de olmamıştı bunda da yok henüz. bir an olsun midem bulansın başım dönsün istiyorum adeta iyice hissedeyim hamile olduğumu :) sağlıklı düşünemiyorum farkındayım umarım ben de senin gibi sağlıkla bir hamilelik yaşarım.

bir de sormak istiyorum sen de ki meme hassasiyeti ne kadar sürmüştü bende geçti sanırım şuan yok ta merak ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…