vajinal muayene düşük yapma sebebi olabilir mi?

selennur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2009
91
0
40
merhaba gectiğimiz hafta evde gebelik testi yaptım 2 gün arka arkaya pozitif cıktı adet gunume daha vardı mantar enfeksiyonu gecirmiştim gecen ay doktor gelmişken muayene edelim dedi bir sorun olmaz dedi spekulum denilen alet le allatn baktı ve suan kanamam var adetime de daha cok vardı acaba düşük mü yapıyorum ben yaa:KK43:

yanlış anlaşılmasın adetimden cok önce gebelik belirtleri yaşadığım için test yapmıştım pozitifi gördüm. gecirdiğim mantar enfeksiyonu gecen ay dı.

e doktoruna danışmadın mı kanamam oldu diye ayrıca bi kan testi yaptırsaydın keşke kesinleşmiş

olurdu...kanaman hala devam ediyor mu ağrın var mı ?

ağrım sancım yok aradım danıştım gel bi karından bakayım dedi umursamaz gibi olabilir olmayabilir bişey demedi ilgisiz davrandı sanki soğudum ne bileyim gitmedim gitmekte istemedim kanamam hala devam ediyo

olabılır valla cunku bende kanamam vardı bıraz doktora gıttım alttan baktılar eve gonderdıler sonra ertesı gun gene baktılar aksamı dustu bebek

ama doktorlarda dıokı eger kotu bırsey olsaydı cınsellıgıde yapmayın derdık dıo

ağrım sancım yok aradım danıştım gel bi karından bakayım dedi umursamaz gibi olabilir olmayabilir bişey demedi ilgisiz davrandı sanki soğudum ne bileyim gitmedim gitmekte istemedim kanamam hala devam ediyo

eh be kardeşim sağlıgın ve dahası hamileysen bebeğin sözkonusyken

doktordan soğudun diyemı gitmedin ne geçti eline hey Allah ım ya !

ne bileyim insan her türlü düşünüyor. kimisi bişey olmaz diyo kimisi rahim duvarı inceyse olabilir sebebi diyo.
bide bişey sormak istiyorum bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. ben gebelik öncesi problem olmasın diye kontrole gitmiştim 8 ay önce bi düşük yaşamıştım zaten bir sorunumuz yoktu eşimle beraber hormon tahlillerinden sonra benden önce rahim filmi
istedi sonra yumurta takibi yapalım dedi. benim tüplerimde bir sorun olsa hamile kalamzdım herhalde dimi yada bakıyorum yumurtalık takibi yapıldı diyor arkadaslar ama
rahim filmi en son işlem gibi bizmi tersten yapıyoruz anlamadık ki

:eek:
allah herkezin gönlündekini versin

ne bileyim insan her türlü düşünüyor. kimisi bişey olmaz diyo kimisi rahim duvarı inceyse olabilir sebebi diyo.
bide bişey sormak istiyorum bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. ben gebelik öncesi problem olmasın diye kontrole gitmiştim 8 ay önce bi düşük yaşamıştım zaten bir sorunumuz yoktu eşimle beraber hormon tahlillerinden sonra benden önce rahim filmi
istedi sonra yumurta takibi yapalım dedi. benim tüplerimde bir sorun olsa hamile kalamzdım herhalde dimi yada bakıyorum yumurtalık takibi yapıldı diyor arkadaslar ama
rahim filmi en son işlem gibi bizmi tersten yapıyoruz anlamadık ki

:eek:
allah herkezin gönlündekini versin

pek çok doktor hastaları bu yönde sömürüyor gerek yokken tüp bebek yaptıran doktorlar

bile var...onun için bi kaç hekime danışmadan bişey yaptırma ayrıca bir kere hamile

kalıp kürtaj oldun belki kürtaj sırasında yumrurtalıklara rahme bişey oldu kürtaj sonrası

düzenli muayene ile bunu takip etmen gerekirdi...ben ağustosta kürtaj oldum sonrasında

1 ay ve 2 ay arayla gittim bir sorun olup olmadıgını öğrenmek için takip etmek de önemli

tabii ayrıca bir takvim tutup muayene oldugun tarhleri regl tarihlerini yazarsan

doktorda daha iyi yardımcı olabilir..En iyi doktor insanın kendisidir.

evet çok üstüne düşülmemeli ama çok da boşlamamalı

bu meseleyi...Tavsiyem başka bi doktora görün ve sıkıntını anlat şu durumda kimse

sana buradan yardımcı olamaz

ben kürtaj olmadım 2. ayımda kanama ile birlikte düşük yaptım yumurtalıklarım falan bir sorun yoktu oluruna bırak daha gencsınız zamanla tekrar olur dedi doktor. sonra üzerinden 8 ay gectı oluruna bıraktıgım halde bişey olmayınca baska bi doktora gittim bide özeldi. ama sonuç yıne hüsran
peki şimdi rahim filmi önce mi çekinmek gerekir. yoksa yumurtalık takibi filmden sonramı yapılıyor bunu hiç anlamadım. bilginiz var mı?

Sanmıyorum. Neden dersen, 1.5 aylık olana kadar falan kese üstten ultrasonla görünmüyor zaten. Bu forumlarda 3-4-5 haftalık olup doktora gidip keseyi gördük diyen herkes alttan ultrasonla muayene oluyor. Alttan ultrasonla bakıldı mı sana bilmiyorum ama vajinal muayenedeki gibi uzun bi alet kullanılıyor, yani sakıncalı olsa o olur.

Bir de anladığım kadarıyla sen geçen ay muayene oldun ve o muayenenin bu ayki düşüğüne etkisinden bahsediyorsun. Yanlış anlamadıysam o hiç etkilemez. Ben önce hamileyken baktılar sandım.

Eğer düşüğün temizse rahim filmine gerek yok denebilir. Ama 8 aydır gebelik oluşmamış, aklını rahatlatmak için olabilirsin de. Başka bir doktora git, bir fikir daha al. Allah yardımcın olsun.

herkese merhaba bende 5 kere yasamis biri olarak bu soruyu doktoruma sormustum" yolunda gitmeyen biseyler varsa zaten kanama baslar bu aradada iliskiye girdiysen veya ultrasonla bakildiysan 1 gün veya 2 gün sonra düsecek cocuk ogünde düsebiliyor" demisti bana yani tetikledigi kesin yinede rabbim bebeklerimizi bize vercekse öyle birkorurki hersey bahane aslinda onlarin bu dünyada yiyecek ekmekleri icecek sulari yokmus kismet rabbimizin takdiri bundan sonra saglikla gelir ins bebeklerimiz :CüvCüv:

X