Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

Anlatacagim yontem anneannemin yontemi kizlar ben denedim kurtuldum denemekte fayda var. İri bir dis sarimsagi soyuyoruz kurdan yada igneyle yanlardan 3 5 deliyoruz ve vajinaya yerlestiriyoruz. 3. Gun cikariyoruz. Tekrara ederse mantar yine yapiyoruz. 3. De mantardan eser kalmiyo. Ben cok cektim ilaclar vs ama bu yontem super. Simdi en ufak bise hissetsem hemen yapiyorum bikac saat bekletip cikariyorum

Selam kizlar. Bende de sari yapiskan akintilar var ama ne kasintim var ne de agri. Doktor bakti mantar enfeksiyonu dedi. Benim gibi kasintisiz agrisiz mantar enfeksiyonu olanlar var mi aranizda? Bir de dedi ki belki bagirsaktandir mantarlar yani un seker vs karbonhidratlar tuketince yararli bakteriler okuyor yerine candida mantari aliyormus ve o mantar akintida yapiyormus. Vajinal mantarlarin hepsi bagirsak florasinin bozulmasi ile mi olusur? Umudum bagirsakla alakali olmamasidir cunku un karbonhidrat vs yemegi biraktim ama tedavi olanlar hep yillarca boyle cabaladiklarini anlatiyor... ne yapacagimi sasirdim. Aranizda benzer durumda olanlar var mi? Bu arada doktora gittim o da diyetisyene gonderdi insaAllah mantarlarin bagirsakla alakali olup olmadigini ogrenirim.

Benimde daha evelki mantarlarım kaşıntısızdı ama deride tahriş durumu oluyordu tabi. Bende hap fitil merhem derken geçirip 2 3 aya tekrarlıyor şimdi yine oldum tuvalet kagıdına sapsarı afedersin balgam gibi peynir parçası gibi seyler geliyor bende bıktım bundan ama sanırım yediğimiz içtiğimizden dediğin gibi bunu bağırsak ya da vucut yapıyor önüne gecemicez galiba

Gecmis olsun canim. InsaAllah iyilesiriz. Benim akintilarim olmasa anormal bir durum bile farketmiycem o yuzden kafam karisti zaten. Bagirsaktan geliyorsa caremiz sıkı bir diyet yapmakta 6-12 ay boyunca devam ettirenler var. Ama uzman yardimi şart, sonucta karbondihratı sekeri cikariyorsun hayatindan kilo kaybi olabiliyor demir eksikligi vs. Ama sorun su ki doktorla kesin birsey soylemiyor cunku konu islenmis degil kendileride bilgisiz bu konuda. Bu arada yengem legene sicak su doldurup icine karbonat atip icine oturmus bir kac kez gecmis mantari tavsiye ederim. Karbonat yerine papatyada iyi gelebilir.

Ben şimdi burdaki bir arkadaşın tavsiyesi üzerine vajınama sarımsak koydum bir kaç yerinden delip. Birazda ileri ittim unuttum bu fitil gibi değil eriyip düşmez nasıl çıkar şimdi bilmiyorum kalırsa orda yandım ya nasıl bi salaklık ettim bilmiyorum. Şimdide plajdayım bişey yapamıyorum ama aklım orda insallah sorun olmaz.

Kimsede yorum yazmamış evet o işi hallettim o kadar geriye itilmiş ki çıkarıcam derken daha da kaydı o an gözümden geçen senaryolar çok korkunctu dr a gittiğimde oraya sarımsak soktugumu nasıl söyleyebilirdim ki salak gözüyle tuhaf bi şekilde bana baktıklarını düşünürken yoğun çabalar sonucu cıkardım. Ama bir baskası olsa inanın çıkaramazdı tehlıkenın eşiğinden döndüm resmen. Ama iyi geldiğinide söylemeden edemicem. Kesildi valla akıntı, kaşıntı ne varsa geçti oh çok şükür. Bir daha yapar mıyım yaparım ama geriye fazla itmem.

Merhaba,öncelikle geçmiş olsun.Sarımsağı ben de denedim,yalnız gazlı beze sarıp ortasından temiz bir iple tutturup tampon haline getirmiştim.İp dışarıda kalınca çıkması daha rahat oluyor.Ben faydası olup olmadığını anlayamamıştım,size iyi gelmesine sevindim.Bu hastalık düşmanımın bile başına gelmesin,çeken bilir :)

Teşekkür ederim haklısınız tampon şekli iyi olabilir ama etkisini azaltacağını düşünüyorum tenle temas etmediği için. Şimdi tekrar koydum ama itmedim o açıdan sıkıntı olmaz :) size de gecmiş olsun şikayetiniz devam ediyor mu?

Şimdilik yok atlattım bereket ki :)
Tekrar geçmiş olsun,ama doktora gitmenizi tavsiye ederim,pek de bu yöntemlere güvenmemek gerek..

Tabi tabi ben gidiyorum sürekli şikayetim oldukca ama bu kronik hale geldi gibi bişey oldu işin kötüsü dış etken değil tamamen vucudun yaptıgı bir durum.eskiden böyle şikayetlerim hiç olmazdı 28 li 30 yaşlara geldimi çıkıyor bazı şikayetler sanırım. Birde insan vucudu cok garip sarımsağı oraya koyduktan 3 4 saat sonra kokusunu genzinde hissediyor insan. Demekki vucuda emiliyo

Canım yalvarıyorum sana ne olur o ilacın ismini ver. 20 yıl yaaaa 20 yıldır çekiyorum. Denemediğim yapmadığım şey kalmadı. Cinsel hayatım bitti. Kendimden nefret ediyorum. Yalvarırım ismini ver

Canım sonuç ne oldu? Bağırsakla mı alakalıymış? Ben 45 yaşındayım 20 yıldır çekiyorum. Cinsel hayatım bitti gibi birşey bıktım

Slm kizlar sirke denemenizi tavsiye ediyorum insallah duzelirsiniz

Canım sonuç ne oldu? Bağırsakla mı alakalıymış? Ben 45 yaşındayım 20 yıldır çekiyorum. Cinsel hayatım bitti gibi birşey bıktım
Bilmiyorum ki hala. Doktor BELKI bagisantandir diyor ama bagirsak candidasi hic gelismemis bir konu. Doktorlar bile az cok biliyorlar bu konuyu ve kesin konusamiyolar. Normal doktorada gittim test fln yapmadi zaten kan testiylede belli olmuyor ama ben probiyotik hap kullanmaya basladim ve icinde dost bakteri olan icecekler.

Kizlar yeniden doktora gittim. Mantar yok dedi cok sukur doktora gitmeden bir hafta once genital temizlik yapmistim, simdi doktora gitmeden bir gun once yeniden yaptim ama tuyler cok kisaydi o yuzden biraz zor olmustu. Simdi 2 gun gecti hafif kasintim var acaba tuyler cok kisayken yeniden aldigim icin olabilir mi bu konuda bilgisi olan var mi? InsaAllah mantar degildir...

Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 2 sene önce bu sorunu yaşadım.6 aylık hormon tedavim sebebiyle doğum kontrol hapı kullandım sanırım ondan tekrar kaynaklandı ancak eskisi gibi şiddetli ve kaşıntı çok değil. Benim gitmediğim doktor içmediğim ilaç kalmadı. En son zolax kullanmıştım 200 mg olanından adetin ilk günü sabah ve akşam 2 olmak üzere.Bununla birlikte ibrahim saraçoğlunun kürünüde yaptım,her sabah aç karnına 1 yemek k. çörekotu yağı ve akşam yemekten 2 saat sonra aynısafa çayı içtim. ben daha önce ibrahim saraçoğlunun başka bi kürünü daha yapmıştım ondanda sonuç aldım bu kürdende sizlere de tavsiye ediyorum.

Bu konuda icimi dokmek istiyorum.3 yil once ilk kez ildumbu mereti.25 gun boyunca ilac ilac ilac en son borik asit son care dedileraldim ama cesaret edip yapmadim .7 gun boyunca hergun zolax 200 mg içtimki normalde öneril.iyor..Şekerim cikti ondandır dendir guzel tedavi oldum şeker rayinda mantar bitti.3 sene oldu kurtuldum derken şimdi 11 ocaktan beri hoop hortladi

Doktora anlatiyorum şu tedavileti gordum inatciydi benim ki anca gecti.Tabi tabi biz tedavimize baslayalim tek gunluk 4lu hap 2 fitil biteral hoop ilaclar 4 gunde bitti e geçmedi etkisi uzun surer 3.4 gune gecmezse gelin.O 3.4 gün bosuna beklenir gidersin e gecmedi bakin benim uzun suruyor tamam bu tedaviyide uygulayalim g3cmezse elbette tedavimize devam ederiz.Tamamda peki benim o süre zarfindaalt ust olan hayatim ne olacak geceuykusu sifir gündüz is cocuk. Yokmudur bunun birkac hafta yapilabilen bir tedavisi hastanin oykusünr gıre uzun süreli bir tedaviside bastan versen bana yok illa get gel yapcaksin

Hanimlar doktor en son mantar bitmis dedi ama benim sikayetlerim bitmedi diyorum olmuyor .Bir sorum olacak gynoflor yazdi sncak bu ilaci yapanlar kadinlardan nefret eden biri sanirim.Kullanimi çok sikintili.Bunun yerine vagi flora kullanmayi düşünüyorum.Vagi flora kullananlar yorum yazabilir mi lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…