Vajinal Mantardan kurtulamıyorum diyenler

Arkadaşlar BU İŞİN KESİN ÇÖZÜMÜ ŞU.burda kadınlar sürekli yeşil sarı beyaz akıntı,soğan kokusu,demir kokusu gibi şikayetlerini yazmışsınız.Farkındaysanız akıntı rengi kokusunun farklı olması demek sizde bulunan bakteri çeşitlerininde farklı oldugunu gösterir.BUnun için ilk iş doktora muayene olup KÜLTÜR TESTİ yaptırmaktır.NEDEN Mİ?Çünkü size her seferinde bu testi yapmadan yollayan doktorlar kafalarına göre fitil krem hap vererek o bakterilere direnç kazandırmış oluyorlar ve kronikleşiyor mantarınız.SONRA TÜPLERİNİZ bile tıkanabilir hamile bile kalamayabilirsiniz.Diyelimki kültür yapıldı fitil verildi,KESİNLİKLE hapla eşinizde tedavi olacak.FİTİL kullanırken ASLA cinsel ilişki olmayacak,BOL SU içeceksiniz,PAMUKLU çamaşır,VAJİNA NEMLİ KALMAYACAK KURUTACAKSINIZ.Ha bunların hepsini yaptınız olmadı o zaman sirkeyi suyla karıştırıp haftada 3 kez oturma banyosu yapabilirsiniz.AMA İLAÇSIZ DOKTORSUZ KÜLTÜR ALINMADAN OLMAZ.Ayaklarınızı üşütmeyeceksiniz,belinizi sogukta açmayacaksınız.KADIN VAJİNASI HASSASTIR herseyden etkilenir.Verilen FİTİLLER zararlı bakterileri öldürdüğü gibi yararlı olanları da öldürüyor.Bu yüzden bu fitillerden sonra VAJİNA PH INI DENGELEYEN FİTİL ALMANIZ GEREKEBİLİR.Probiyotikli yoğurtlar yemeniz işe yarar.KIZLAR İHMAL ETMEYİN EVDE TEDAVİ OLMAZ İYİ DOKTOR KÜLTÜR TESTİ yoksa kronikleşir daha kötü sonuçlar olur.HEMEN DOKTORA.

Kistan beri bende cekiyorum ben böyle inatci hastalik gormedim. Bu durum her seyimi etkiler oldu bütün gün bunu düşünüyorum. Doktara gittim yazdığı ilaçları kullandim tam gecti diyorum tekrar zipliyor. Psikolojik olarak acayip gergin ve stresliyim surekli basim agrir oldu. Sirkeli su denedim her sabahta iciyorum ve 4yildir araliksiz yasmin kullaniyorum ilk defa bir yildir sanirim zararini goruyorum . doktorum istedigin kadar kullan zarari yok dedi kontrollerde de hicbir bozulma yok hersey iyi ,ama kilo aldim aşırı asabiyet var kimseye tahammülüm yok ,yari depresif haldeyim. Bide bu mantar cikti hapi birakmak istiyorum esim alisti prezervatif kullanmak istemiyor. e mecbur devam edicem. Sürekli kuruluk ağrılı ilişki yasiyorum. Berbat bir durum artik doktora gidesim de gelmiyo, alttan muayne berbat birsey

Aynı benim bulunduğum psikoloojik sorunları yazmışsın ben de senin durumundaydım sürekli bi kuruluk vardı, kot bile giyemez olmuştum. her ilşki sonradan işkence oluyordu,sistit yanma vs. oysaki isteğimde sorun yoktu. Kaç doktora gittiysem birşeyin yok deyip geri gönderdi. Psikolojim bozulmuştu artık ve çözüm bulamıyordum. internetten bir doktor buldum ve ona gittim, kendisi doğum kontrol hapının kuruluk yaptığını, ostrojenimin azaldığını, floramın bozulduğunu söyledi ve derhal hapı bırakmamı söyledi. bıraktım ve flora düzenleyici kullandım, şimdi herşeyim düzeldi. Kesnlikle doğum kontrol hapını bırakmanı tavsiye ederim. Şimdi anlıyorumki hap vücudumun kimyasını inanılmaz bozmuş.

merhaba mantar hemen hemen her kadının yaşadığı sorun bende bir dönem yasadım. genelde cinsel hayatı aktif olan kadınların atladığı bir olay var . mantar olan bır bayanın partneride mantarı taşır yani tedavi olurken erkek de olmalı eğer olmazsa siz tedavı olun yıne beraber oldugunuzda size bulasır . o nedenle tavsiyem eşinizınde mutlaka bakınıp tedavi olması.

Arkadaslar birkaç aydır mantar başlangıcı var bende de. İlaç ve fitille geçiyor ama adet ve ilişki sonrası yine yanma oluyor. Doktorum tekrar mixovul fitil ve 2 antibiyotik verdi ama bu fitil de yanma yaptı, sordum normal korkma dedi. Bebek istiyorum ama önce bu mantar illetinden kurtulmak istiyorum. Her adet sonrası tekrarlayacaksa bu meret ne kullanmam lazım benim. Yedigime ictigime nasıl dikkat etmem lazım. Ekstra yapmam gereken şeyler nelerdir? Doktorlardan ümit kesip kendim çözüm bulacağım sanırım

Sadece pamuklu çamaşır giy canım naylon nem yapıp mantar oluşumunu sağlıyor. Her gün değil iki günde bir çamaşırını değiştir ki oradaki bakterilere de alışsın vajina, bazı jeller var onları kullanmamanı tavsiye ederim oraya sabunda sürme. Çok kaşıntı olursa anestol pomad kullan kaşıntıyı hissetmezsin bir de pes kullanırken üstüne muhakkak tuvalet kağıdı da koy ki naylon nem olayı olmasın.

ya kac aydır gecmıo evlı olmadıgım ıcın gttım doktrlar muayene bıle etmıo kuru tut diolar bide travacort ve travazol dıe 2 kremı verıp duruolar. bıraktıgım an tekrar baslıyor bıktım artık
Aynı dert bendede var dünür diye bir ilaç yazdı başka ilaçlar da yazdı ama hiç etkisini görmedim malesef

Ben de çok uzun yıllar bu sorunla uğraştım. Gittiğim yerde arkadaşlarımla bile rahat rahat oturamaz olmuştum artık hayatımı etkiliyodu. Hepinizin dediği ilaçları kremleri kullandım. Sadece travazolun etkisini gördüm o da tek başına kullandığımda. Yani günlük iç çamaşırı değiştirdim tabi bu arada iç çamaşırı çekmecemi de değiştirdim. Hepsini %100 pamuk olanlardan aldım. İç çamaşırlarımı yıkadıktan sonra ya kurutma makinesinde ya da içerde odamda fln kuruttum. Ve mutlaka ütüleyerek kullandım. İnadına antibiyotik içmedim ve sadece 1 hafta kötü kokulu ve sürekli ıslaklık hissi veren akıntım oldu. Sonra tamamen geçti. Bu arada da temizliğe daha çok önem veriyorum. Ve kupkuru olmasını sağlıyorum. Son birkaç aydır hiç yok çok şükür. Cidden bulaştı mı bırakmıyo çok çektim. Kafanızdan atın kurtulamicam düiüncesini. Psikoloji de etkiliyo biliyosunuz her şeyimizi.

Inanır misin dediğin şeylerin hepsini yaptım %100 pamuklu iç çamaşırı kullanıyorum iç çamaşırlarımı kaynatıyorum kurutuyorum üzülüyorum ama yok yine oluyor yine kalıyor ben bir türlü kurtulamadım antibiyotik falan da kullanmadım başka ilaç dahi kullanmadım ama benim devam ediyor hem kokulu hem kaşıntı bir de kasindin mi bırakmıyor seni resmen ağlayacak duruma geliyorum

Zaten ilaçlar geçici çözüm oluyo. En ufak şeyde tekrar fırtlıyo bu mantar. Kafanı başka şeylere ver olumlu düşün. Benim daha çok sıkıntılı stresli zamanlarımda peşimdeydi çünkü. Kadın olmak zor vallahi.

Aynen tüm sıkıntıyı kadınlar çekiyor malesef , bir de bu söylediğiniz krem kadınlar için bakire kizlarda kullanabilir mi çünkü annem de de vardı ona ayrı krem verdi bana da bakire olduğum için başka bi krem yazıyorum dedi ondan soruyorum

Pahalı bir test ama gıda intoleransi testiyle arkadasım tamamen kurtuldu, ne Zaman ona dokunan yiyecekleri yese yine başlıyor hemen diyor mesela peynir yumurta bira mayalı seyler... sebep yediklerimizde olabiliyor mantarı azdıran. Benim de var ama hamileliğimin basından beri tekrarlamadı. Doğumdan sonra başlarsa sarımsak tedavisine başlayacağım bu forumda bir bayan konu açmış nasıl yapıldığına dair. Onu deneyeceğim konuyu bulursam.

Benm de 2 hafta önce başladı döküntü gibi noktacıklardı, dr krem verdi ve bu döküntüler kaybıldu şimdi de karardı o kısımlar . Ama cinsel ilişkide yanma oluyo sonrasında da devam ediyo.. 3 gündür de kahverengi bi akıntı var silerken bile geliyo , vajinadan mı akıyo yoksa mantarlardan mı gelşyo anlayamıyorum. Kasıntı hiç yok, sanki geçmicekmiş gibi hissediyorum cok kötü ( ama benm aynı sekilde elimde ve kolumda da cıktı bu seklçilde olması neyi ifade ediyo çözemedim yarın baska doktordan randevu aldım ama aklımda deli sorular (

kızlar antibiyotik o zıkkımın en büyük neden,vücudun direnci düşünce o bölgedeki zararı bakteriler artıyor,antibiyotik tüm floaraya zarar veriyor,benim gibi bir dönem antibiyotik kullandıysanız,bu belayı sarmışsınız başınıza demektir,ph olayına da dikkat,duş jeli,şampuan vs. zarar veriyor,ortam asidik değil bazik olmalı,ben ilaç kullanmıyorum artık işi çözdüm,ev yapımı yoğurt tüketiyorum ve o bölgeyi sirkeli suya yıkıyorum,sirke yoksa karbonatı su,hiç bişey kalmıyo,ne travazol ne fiti,kesin çözüm sirkeli su,antibiyotik kulanan ömür boyu hastalık çeker,ben hayatımdan ilacı çıkardım,herşeye doğal çözüm

Ben de diş apsesi hariç antibiyotik kullanmaktan kaçıyorum. Genel olarak ilaç kullanmayı sevmeyen biriyim zaten. Dediğiniz gibi asla kalıcı bi çözüm sağlamıyo antibiyotik fln. Bu arada günlük ped kullanmayı da bıraktım. Hepsi zararlı şeyler. Kokulu kokusuz fark etmiyo.

gece yarısı bu mesajı yazıyorum malum sebepten. Antibiyotik kullandığım o güne lanet olsun bıraksaydım akut sinüzitim kendi kendine geçmişti bu belayı sardı başıma. Kendisini arada bir hep hatırlatır. Mahvediyor bazen özellikle epilasyon sonrası.

Merhabalar. Acaba bu mantar nasıl oluyor benimde 2 3 gündür dudak kısmında üstten derisi soyulmuş gibi yaralar var çok canımı yakıyor kaşıntısı falan yok sadece idrardan sonra idrar değdiği için yanma oluyor kan beynime sıçrıyor o derece kötü bir acısı var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…