Vajinal kokuyu gidermenin yolu ?

ben bi ara kova suyun içine karbonat atıyodum yıkıyodum sonra kokusuz kremsi pudradan surüyodum koku gitmişti ama yapmayınca gene eskisi gbi oldu arasıra yapcam ama yazdanda oluyo terliyorum onuda zararlıdır diye yapmak istemiyorum .

Ya acaba akıntının kendısın kokmasının sebebı nedır bır fıkrı olan varmı arkadaŞlar

bendede bi ara koku oldu biraz akıntı test yaptı doktor hidral bişey cıkmadı ilaç verdi antibiyotik gecti kokuda akıntıda yok normaldi ama 5 ay gibi etkili oldu gene aynı oldu acaba tetrar ilaçı alsammı diyorum.

Ben bu sebepten ötürü gittim doktora. O da bana Sebamed genital temizlik jeli verdi. Kullanıyorum düzenli olarak gayet de memnunum

merhabalar ben yeni sezeryan oldum vajinamda garip bi koku var normalmi sizce?

kızlar bu aralar akıntım artmıştı sürekli çamaşır değiştirdim durdum.günlük ped kullanayım dedim daha beter bu sefer de kaşıntı başladı.sanırım mantar oldu daha öncede olmuştu kadınların 2/3 inde olurmuş muhakkak.krem ve ilaçla sorun geçiyor.bence günlük pedler daha kötü nemleniyor çünkü hava almıyor.kızlar bi de önden arkaya doğru suyla temizleyin diyorlar ama zorlanıyorum ben bu şekilde siz nasıl yapıorsunuz wc ihtiyacından sonra ayıptır sorması

böyle bir durumda bence en iyisi doktora gitmek.tv de bir doktoru izlemiştim;günde 2 kezden fazla çamaşır değiştirme ihtiyacı duyuyorsanız bir sorun var demektir demişti.wc temizliği olsun,günlük duş olsun,pamuklu çamaşır olsun,bunlar yapıldıktan sonra niye koku olsunki.bir problem var demekki.geçmiş olsun ve kolay gelsin

kızlar bendede çok akıntı vardı birçok kez doktora gittim normaldir dediler ilaçda pek içemiyorum büyük olduğu zaman hiç yutamıyorum:ecrin_bebek: en son doktora gittiğimde bana günlük ped kullanmayı yasakladı ve sadece pamuklu iç çamaşırı giymemi söyledi o günden beri akıntı azaldı tabi tamamen geçmez koku bendede oluyor ama yazın sıcaktan olduğunu düşünüyorum sonuçta havasız kalıyor o yüzden her tuvalete gittiğimde suyla temizliyorum ve sık sık iç çamaşırımı değiştiriorum hem temiz oluyor hem içim daha rahat ediyor ilaca alıştırmak istemiyorum kendimi

ben de gitmiştim doktora akıntı ve kaşıntıdan dolayı bana bi antibiyotik verdi bi kutunun içinde sadece 2 tane vardı ve inanılmaz pahalı bi ilaçtı adını hatırlayamadım malesef bunu al iç kaşıntı geçer geçmezse 15 gün sonra diğeini de iç o zaman kesin geçer demişti ve cidden ilki yetti geçti de benim olayım akıntıyla alakalı çok akıntım var benim doktora bunu söylediğimde birşey olmaz dedi güldü. hatta bekar oldugun için bilmeyebilirsin ama ileride çok işine yarayacak bu akıntı dedi :eek: e madem zararlı bişey akıntı bana neden böyle dedi ki anlamadım ben şimdi :sm_confused:

kızlar ıslak mendil çok zararlı vajina için ve temizleme jelleri doktorlar kesinlikle önermiyor. birde günlük pedlerde hiç sağlıklı değil tv de bi doktor söylemişti gençlerimiz artık bu orkid ve günlük pedleri kullandğı için her türlü hastalığı alttan alıyolar diye.çocuk bezleride öyleymiş onlar normalde siyah bi maddeden yaplıyomuş beyazlatmak için bi boya kullanılıyomuş o çok zararlıymış içi ıslandktan sonra yuvarlak yuvarlak tanecikler olanlar daha zararlıymış.orkidi mecbur kullanacaz ama bari günlük pedi kullanmayalım.bende eskiden kullanyodum ama artk kullanmyorum.bilgilendireyim istedim :nazar:

akıntınında koyu renkli olması iyi değilmiş açık renkli ve kokusu yoksa çok iyiymiş iltihabı atıyomuş içimizdeki.akıntınız varsa korkmayın.

kızlar bu aralar akıntım artmıştı sürekli çamaşır değiştirdim durdum.günlük ped kullanayım dedim daha beter bu sefer de kaşıntı başladı.sanırım mantar oldu daha öncede olmuştu kadınların 2/3 inde olurmuş muhakkak.krem ve ilaçla sorun geçiyor.bence günlük pedler daha kötü nemleniyor çünkü hava almıyor.kızlar bi de önden arkaya doğru suyla temizleyin diyorlar ama zorlanıyorum ben bu şekilde siz nasıl yapıorsunuz wc ihtiyacından sonra ayıptır sorması

Benim bildiğim arkadan öne doğru yapılması doğru okuldayken doktorlar falan gelmişti hep öyle öğrettiler tv de doktorlarda öyle diyo.

Benim bildiğim arkadan öne doğru yapılması doğru okuldayken doktorlar falan gelmişti hep öyle öğrettiler tv de doktorlarda öyle diyo.

hayır canım önden arkaya doğru mantıklı açıklaması: vajina çok hassas bölge olduğu için arkadan öne doğru olunca arkadaki mikroplar öne geliyormuş.

günlük ped ben de de enfeksiyon yapıyor hatta su ile yıkamama dr kızmıştı enfeksiyonu artırıyorsun diye su dengesini bozar sadece tuvalet kağıdıyla vajinayı kurut dedi sebamedi ise başka bir dr verd, banyo da onu kullanıyorum sürekli iç çamaşır değiştiriyorum hem de iikiden fazla akıntı geldimi değiştiriyorum ıslaklık artırıyor enfeksiyonu bazen penye bezler kullanıyorumdışarı çıkarken beyazlarla yıkıyorum ütüleyip kullanıyorum bol su içiyorum koku olmuyor artık
e

ben de gitmiştim doktora akıntı ve kaşıntıdan dolayı bana bi antibiyotik verdi bi kutunun içinde sadece 2 tane vardı ve inanılmaz pahalı bi ilaçtı adını hatırlayamadım malesef bunu al iç kaşıntı geçer geçmezse 15 gün sonra diğeini de iç o zaman kesin geçer demişti ve cidden ilki yetti geçti de benim olayım akıntıyla alakalı çok akıntım var benim doktora bunu söylediğimde birşey olmaz dedi güldü. hatta bekar oldugun için bilmeyebilirsin ama ileride çok işine yarayacak bu akıntı dedi :eek: e madem zararlı bişey akıntı bana neden böyle dedi ki anlamadım ben şimdi :sm_confused:

cnm her kadında mutlaka akıntı olur. eğer kokulu ve rengi saydam değilse bir sorunun belirtisi olur. doktorun da doğru söylemiş yerimseniben..yani normal şartlarda akıntı normaldir zararlı değil.

ve diğer arkadaşlara birkaç tavsiye günlük ped ve penye olmayan çamaşır kullanmayın kesinlikle.

ayrıca şu vajinal temizleme jelleriyle ilgili herkes farklı bişey söylemiş. kimi zararlı kimi yararlı demiş. kullanan arkadaşlar veya doktorların önerileri nelerdir? paylaşırsanız sevinirim(markasıyla yerimseniben)

ayrıca şu vajinal temizleme jelleriyle ilgili herkes farklı bişey söylemiş. kimi zararlı kimi yararlı demiş. kullanan arkadaşlar veya doktorların önerileri nelerdir? paylaşırsanız sevinirim(markasıyla yerimseniben)

doktorum temzleme jellerini hatta hiç bir ürünü önermiyor sadece su temzilik için yeterli diyor.

kızlar bişi sorcam bebeklerin poplarını silmek için kullanılan mendiller varya. onlarla siilinince
zararı olurmuki ? sonuçta zararkı bişi olsa minicik bebişlerde kullanılmazdı heralde he :))))

X