Makyaj Ürünleri Uzakdoğulu kızların şaşırtan değişimi :)

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Kore'de mi yaşıyorsun yoksa ya da okuyor musun ya da ya da Çok istiyorum Uzak Doğu seyaheti yapmayı. O kadar estetik yaptırdıklarını bilmiyordum ya bizim okulda vardı gayet sevimliydiler ayrıca dizilerde filmlerde olan hatunlar çok şeker ve sevimli. Gerçi Korece sevimli bir dil belki o yüzden de erkekleri de bayanları da sevimli geliyor.

Evet ben Guney Kore'de yasiyorum. Esim Koreli. Guney Kore'den baska hic bir Asya ulkesini goremedim henuz. Kore'ye seyehat eglenceli olur diye dusunuyorum.

Gerçekten mi? Bir koreli ile evli olmak nasıl bir duygu? Ben ramene bayılıyorum ve en çok oraya gelip özellikle ramen yemek istiyorum. Kimbap kimchi gibi şeyler yiyebileceğimi zannetmiyorum ama seve seve ramen yerim Kore'de yaşayan birine denk geleceğimi tahmin etmezdim. Zor mu orada yaşam. İlerde yerleşebilirim bir süreliğine diye düşünüyorum.

Koreli ile evli olmak cok guzel bir duygu. Yatip kalkip Allah'a dua ediyorum 'bizim kaderimizi birlestirdigi icin.' Koreli erkekler Turk erkeklerine gore daha cok soz dinleyen ve her konuda (ev isleri de dahil) cok yardimcilar. Elbette bazi Turk erkekleri de bunlari yapiyor ama geneline bakarsak yapmiyor. Aslinda ovecek cok yanlari var ama burada bunlari yazmak dogru olmaz diye dusunuyorum.
Ramen'i yogurtlayip yiyorum ben, Tipki makarna gibi ^^ Kimbap ve kimchi Turklerin en cok tercih ettiklerinden cunku icinde domuz eti yok. Maalesef Ramen'lerin bir cok cesidinde domuz eti veya domuz yagi var. Daha dogrusu Kore yemeklerinin bir cogunda Domuz eti var. (adamlarda sahtekarlik yok. urunlerin icindekiler kismina bakarsan ne kullandiklarini durustce yazarlar. Kore'de sigir eti Turkiye'ye gore daha ucuz cunku yurtdisindan ithal ettiriyorlar.)
Ben buradaki yasama hic zorlanmadim. Cok rahat uyum sagladim. Burada Cok Turk var ama geneli bencil, egoist, yalanci ve dedikoducu.(genel olarak yaziyorum. Elbette mukemmel Turk arkadaslarim da var. Hatta bir Turk arkadasim bana is bile bulmus.) Koreliler utangac insanlar. Sen yanasip arkadas olmazsan onlar sana hic yanasmazlar. Ilk adimi hep sen atmalisin. Koreliler guler yuzlu insanlardan hoslaniyorlar.
Anlatacak cok var aslinda ^^

Kimchinin çok koktuğu söyleniyor nasıl yani kokmuyor mu? Senin adına sevindim mutlu olmana da Korelileri ve Japonları çok seviyorum. Kültürlerini de çok beğeniyorum. Korece nasıl bari zor bir dil mi? Rameni sade yediğimizde baharatlı falan yani onun içinde de mi domuz ürünü var? Börülceli rameni merak ediyorum inşallah onun içinde domuz ürünü yoktur.

Kimchide sarimsak oldugu icin kokuyor. tipki bizim tursularimiz gibi. Dedigin rameni ben henuz yemedim ama esime sordum. icinde domuz eti olmasi buyuk ihtimal dedi. cunku soslari genelde domuz yagindan yapiliyor. Korece gramer olarak benzer ama konusma ve yazmasi biraz zor. Ezber yapmak lazim. Tabii pratik de yapmak lazim. Ben 'yemek yaparak korece ogren' kitabini aldim. Kitap tamamen korece ve yemek tariflerini korede dil grameri ile ogretip konu sonunda seni kucuk bir teste bile tutuyor ^^ aslinda cok eglenceli.

süpermiş yaa o dediğin kitap Kore'de vardır heralde burada yoktur değil mi Ben sarımsak yerine kırmızı bir baharat kullanıldığını duymuştum. Peki gerçekten çoğu şeyi çiğ mi yiyorlar sebzeler balıklar. Bir de şu sokaklarında satılan soslu çubuk üzerinde yenen yemekleri var adı ne bilmiyorum ama insanın canı çekiyor. Onigiri falan yapıyor musun peki ya da güzel yemekleri var mı Korelilerin?

O kitap sadece Kore'de satiliyor malesef. Kimchi'deki kirmizi baharat bildigimiz pul biber. Ayrica icine zencefil ve bir kac balik sosu koyuyorlar. Acikcasi ben cok severek yiyorum. Onu yedigim ogunlerde ayiptir soylemesi bagirsaklarimi yumusatiyor. Sokaklarda satilan yiyecekler sagliksiz degil. Ve cok ucuz. Ben sik sik yerim. Senin dedigin Odeng guk yani balik keki ve suyu. O da cok lezzetlidir. Herseyleri cig degil. Bazi sebzeleri yikayip Ozel soslarla harmanlayip yiyorlar. Ben en cok o sebzelerden patlayincaya kadar yiyorum. Burada sushi var elbette ama cilginca ragbet gormuyor. Aslinda onun tadi cok guzelmis. Yani cig balikgin tadi guzelmis. Ama sagolsunlar ben Salca soslu balik izgara yameyi tercih ederim. Cok guzel yemekleri var bana gore ama bir cok turk nefret ediyor.

bence hiçbiri çekici değil... hatta bu kzların hepsi diyebilirim gözlerine büyük lens takmışlar iri göstermek için sanırım... ama biraz daha abartı bi makyaj olsa canavar gibi çıkacak suratları... bence hiç hoş değiller ya ... o lensler yüzünden...bide takma kirpikler... ne kadar yapmacık.. Türk kızları gibisi yok be :) Çok şükür gözlerim iri iri :)
eşek gözlü dana gözlü malak gözlü ... annem hep böyle diyo

birincisi yüzleri estetikli sanırım
2. çok dolgun ve pırıl pırıl suratları
bence photosopta düzenlenmiş resimlerrrrrrrrr

Açıkçası sen anlattıkça ben zevk alıyorum. Sushi ve domuz ürünü olan şeyleri çıkarırsam gene de yiyecek çok şey varmış. Ama tabi Türklerin mutfak kültürüne uymadığı için Türkler nefret ediyordur. Kimbapda ne var peki pirinç ve balık mı yoksa o da. Kendilerine özgü Türkiye'de yetişmeyen bir sebze var mı oralarda? Şimdi alakasız yerlerde soru soracağım ama nerede oturuyorsun bilmiyorum ama Seul dünyanın en pahalı başkantleri arasında gerçekten Kore'de yaşamak pahalı mı? Sebze ve meyve öyle Türkiye'deki gibi kiloyla da değil tane işi. Enteresan geliyor bana. Bir de şu klasik uzak doğu evlerinde yaşamak güzel olur ya. Çok gelmek istedim şimdi.

Kimbab tuzlu ve hafif yagli yosun yapragina pirinc serip ortasina 5 cesit yiyecek koyuyorlar. Ben evde yapmistim. (istersen yaptigim yemekleri benim blogtan bakabilirsin. http:/guneykoredeyasam.blogspot.com) Ben yaptigimda icine japon tursusu,havuc,peynir,sebze,tonbaligi ve mayonez koymustum. Esim daha yaparken yiyip bitirmisti ^^ Yosun'u ilk basta kokuyor diye yiyemiyordum ama simdi bir kac cesit yosun ve yosun corbasi yiyorum. Inan sirf sagligim icin yiyorum. Kendine ozgu o kadar cok sey var ki! Neredeyse urunlerin tamami kendine ozgu. Turkiye'de hic gormedigim, duymadigim sebzeler, meyveler ve deniz urunleri var. Ben Seoul'deyim. Evet burasi cok pahali. Ama yuksek maasla calisirsan normal bir hayat surebilirsin. Ben calisamadigim icin esim biraz zorlaniyor. Evimiz merkeze yakin ve evimize yakin bir sebze pazari var. Hergun acik. Sebze pazarindan dun 1 kilo kayisiyi 2 dolara aldim. Inan cok sasirdim. Karpuz ve kiraz cok pahali. 15 Adet kiraz 8 dolar. Ama sebze pazarinda piyasaya gore neredeyse yari fiyatina satis yapiyorlar. Bu benim isime geliyor. 1 kilo patlican 1,5 dolar. 1 kilo dolmalik biber 2 dolar. Bazi seyler tane ile satiliyor. Genellikle posette satilir yani. Artik kimse geneleksel evlerde yasamiyor. Yani kraliyetten gelmiyorsa ve budist rahipleri falan degilse normal apartmanda yasiyorlar. Apartmalarda yalitim sistemleri cok guzel. Ben kisin isitma sistemini calistirmadan oturabiliyordum. Sadece gece uyumadan 1 saat calistiriyordum. Bunlarin isitma sistamleri yerden oldugundan yere hali falan sermezler. Ayaklarin isindigi icin vucudun her yeri isinmis oluyor. Benim bobreklerde sik sik tas-kum olurdu ama Kore'ye geldikten sonra hic olmadi cok sukur. Ama yazin yagmur mevsimi beni biraz sarsti. Cunku nem orani 98% e cikmis durumda. Hani hamama girersin heryer nem ya... aynen oyle. Camasirlarim 4 gunde bile kurumuyor. Kuruyamadiklari icinde kokuyor simdi iceride klimayi acip kurutmaya calisiyorum insallah bugun kururlar.
Vaaay cok uzun bir yazi oldu ve konu sahibine biraz ayip oldu. Bundan sonra sorularini bence KORE PAYLASIM ALANINA yapalim.

Son düzenleme:

Evet konu sahibinden özür diliyoruz hemen. Konuyu kişiselleştirdik biraz. Blogunu sık kullanılanlara ekledim hemencik. Şu Kore paylaşım alanı neresi ki? :26:

Ya peki dizilerde, filmlerde izlediğim harika güzellikteki kadınlar nedir? :26: Ben sokaklar o tarz güzel kadınlarla doludur diye düşünmüşümdür hep. Çok yakışıklı erkekler ve çok güzel kızlar vardır diye umuyordum.

Artist ve aktorler bir ton estetik ve makyaj hileleri ile oyle muhtesem gorunuyorlar. Sen birde sokaktakileri gorsen...(elbette istisnalar ama ama sokaklari dolduracak kadar degil.)

Bir çoğu makyajsizken de güzeller bende çok sewerm uzak doğululari arada beni de benzetiolar ya bitiorm 4. kiz çok güzel bide yaa doğal hali bile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…