Uzak Mesafe İlişkisinde İlgisizlik

Evlilik ne zaman dusunuyorsunuz? Nisanlilik donemini cok uzatirsaniz 2 taraf icin de slklcl hale donusur, sarpa sarar, sorunlar bas gosterebilir. Erkegin ilgisi baska yonlere dogru gidebilir. Kaldi ki 1 de uzak mesafe iliskisi dezavantaji mevcut. 1 an once karar verip o yolda ilerlemeniz gerekir bence.

Evlilik ne zaman dusunuyorsunuz? Nisanlilik donemini cok uzatirsaniz 2 taraf icin de slklcl hale donusur, sarpa sarar, sorunlar bas gosterebilir. Erkegin ilgisi baska yonlere dogru gidebilir. Kaldi ki 1 de uzak mesafe iliskisi dezavantaji mevcut. 1 an once karar verip o yolda ilerlemeniz gerekir bence.
malesef en az bir sene var teşekkür ederim yanıtınız için umarım daha başka sorunlar ortaya çıkmadan evleniriz

kişiden kişiye değişir muhakkak sizin eşiniz ilgili biriymiş demek ki ne mutlu size :)
Yanlış anlamayın, esimi övmek için yazmadım. Yani ilişkinizde yolunda gitmeyen doğru olmayan birseyler var demek istedim.
Tabiki arada herkesin işi olur, belki bi kaç gün dinlenmek ister vs ama 6 ay çok uzun bir süre

İlgi azalmış da olabilir gorrmeyen göz katlanır sonuçta bence bu dünyanın sonu değil. Konuşursunuz suçlayıcı olmayan şekilde uzuntunuzden endisenizden söz edersiniz. Sizi onemsiyosa eski hallerine döner. Kadınlar isteklerini talep etmedikleri sürece hep oturup beklerler. Kimi erkekler daha feminen olabiliyor söylemeden yapıyorlar. İki türlü de partnerim oldu. İlgiye bogmus olandan hayır gelmedi. Suanki partnerime tatlı sözle isteklerimi soylerim anca öyle yapar. İlgi istediğimde de kedi gibi sirnasirim eliyle itecek değil ya. Pandemiden dolayı biz de aylarca görüşemiyoruz bazen soğukluk oluyor ama "çok özledim nur yüzünü goresim geldi" diyince görüşmek aklına geliyor. Ya da "sesini duyasim geldi konuşalım mı" diye talep ettiğinde konuşmayalım mi diycek sanki. Sevgi gosterdikce sevgisi artar zaten sizi insan olarak bile seven biriyse. Bu yıl hediyelesmeyelim zaten gorusmiycez derim hediyelesmeyiz. Bu yıl sana hediye planımı yaptım dediğimde de hediye alması gerektigini bilir ehehe. Ama özel bı gün değildir durduk yere hediye istersem alırsa benim için yine kıymetli olur.

Yanlış anlamayın, esimi övmek için yazmadım. Yani ilişkinizde yolunda gitmeyen doğru olmayan birseyler var demek istedim.
Tabiki arada herkesin işi olur, belki bi kaç gün dinlenmek ister vs ama 6 ay çok uzun bir süre
kusuruma bakmayın yanlış ifade ettim kendimi. teşekkür ederim yanıtınız için. siz eşinizden evlendikten sonra hiç böyle bir tavırla karşılaştınız mı peki? iki yıl uzak mesafe ilişkisi yaşadıktan sonra evlenmişsiniz o süreci atlattıktan sonra evlilikte böyle ilgi azalmaları vs oldu mu?

İlgi azalmış da olabilir gorrmeyen göz katlanır sonuçta bence bu dünyanın sonu değil. Konuşursunuz suçlayıcı olmayan şekilde uzuntunuzden endisenizden söz edersiniz. Sizi onemsiyosa eski hallerine döner. Kadınlar isteklerini talep etmedikleri sürece hep oturup beklerler. Kimi erkekler daha feminen olabiliyor söylemeden yapıyorlar. İki türlü de partnerim oldu. İlgiye bogmus olandan hayır gelmedi. Suanki partnerime tatlı sözle isteklerimi soylerim anca öyle yapar. İlgi istediğimde de kedi gibi sirnasirim eliyle itecek değil ya. Pandemiden dolayı biz de aylarca görüşemiyoruz bazen soğukluk oluyor ama "çok özledim nur yüzünü goresim geldi" diyince görüşmek aklına geliyor. Ya da "sesini duyasim geldi konuşalım mı" diye talep ettiğinde konuşmayalım mi diycek sanki. Sevgi gosterdikce sevgisi artar zaten sizi insan olarak bile seven biriyse. Bu yıl hediyelesmeyelim zaten gorusmiycez derim hediyelesmeyiz. Bu yıl sana hediye planımı yaptım dediğimde de hediye alması gerektigini bilir ehehe. Ama özel bı gün değildir durduk yere hediye istersem alırsa benim için yine kıymetli olur.
yazdıklarınızı gülümseyerek okudum samimiyetiniz için teşekkür ederim :) daha önce bir ilişkim olmadı ve bu konulara çok çok uzaktım açıkçası nasıl davranacağımı bilmiyorum. şuan bu ilgisizlikten yakınıyorum mesela ama bunu karşı tarafa söyleyemiyorum bile. özetle yol yordam bilmiyorum diyebilirim. ama tavsiyelerinizi dikkate alacağım mutlaka :)

Insanların dediklerini kafaya takma yaşamayan bilemez . Seni sevdiğini hissediyorsan bırakma sakın . Ama çokta üstüne düşme. Benim esimi 1 yıl görmediğim oluyodu. Sadece telefonla hsberlestigimiz için ilgisizlikleri oluyodu. Ama o bir yılın sonunda buluştuğumuz da ilk gün ki gibiydi her şey . O da mesajlaşmayı sevmiyorum zor geliyo gibisinden derdi hep. Aynı hepsi yani 😂 inşallah kavuşursunuz siz de yürütmesi zor ama kavuşunca kıymetini çok daha iyi anlıyosun. O günlerden eser kalmiyo . Bende acaba evlendiğimiz de ilgisiz tavırları devam eder mi diye düşündüğüm olmuştu ama hiç olmadı çok şükür. Seni sevdiğinden eminsen sen de seviyosan kuruntu yapma kafanda :)
aslında ona olan sevgim dışındaki her şey kafa karışıklığı ve kuruntudan ibaret, ama bunları kendi içimde aşamadığım için sizlerden tavsiye almak istedim iyi ki de istemişim. içimi rahatlattınız gerçekten sayenizde günüm güzel başladı size de güzel günlerr 🌸

açıkçası ben ilgi arayan bir insan hiç değildim kendi kendime yeten ve yalnız da mutlu olabilen bi insandım. ama iki seneye yakın zamandır ilgi alaka gösterilince ve son zamanlarda da bu ilgi azalınca ilgi manyağı bir insana dönüştüm. gerçekten söylediğiniz gibi hayatımın tüm merkezi o olmaya başladı sanki. bütün bir günüm bunları düşünmekle geçiyor desem yeridir. kendi kendime sürekli “gün içinde neden aramıyor?” diye soruyorum mesela müsait olmadığını yoğun olduğunu bildiğim halde. sürekli eski konuşmalarımızı falan okuyup “neden şimdi böyle değiliz” diye üzülüyorum. aslına bakarsanız sizin yönlendirmenizle kendimi sorguladığımda bende de birçok sorun olduğunu görebiliyorum. çoook teşekkürler :)

Rica ederim 💛 Amacım sizi biraz daha kendiniz odaklı düşünmeye sevk etmek, yoksa duygularınız beklentileriniz çok normal. Belki de onun bu tutarsızlığını sorguluyosunuz. Ama erkekler bi çok noktada bizden farklı. Burda kendinize odaklanmaktan sonra ikinci yapacağınız şey de onu gerçekten anlamak. Sevgi dili mi farklı yoksa bağ kurma sorunu mu var? Bunların cevabına göre yol alırsınız

Rica ederim 💛 Amacım sizi biraz daha kendiniz odaklı düşünmeye sevk etmek, yoksa duygularınız beklentileriniz çok normal. Belki de onun bu tutarsızlığını sorguluyosunuz. Ama erkekler bi çok noktada bizden farklı. Burda kendinize odaklanmaktan sonra ikinci yapacağınız şey de onu gerçekten anlamak. Sevgi dili mi farklı yoksa bağ kurma sorunu mu var? Bunların cevabına göre yol alırsınız
tavsiyelerinizi mutlaka göz önünde bulunduracağım çünkü hepsi kıymetli benim için tekrardan teşekkür ederim ☺️

Biz de eşimle nişanlıyken uzaktık ve aynı şekilde ilgisizdi. Mesela 5te işten çıkardı gece 12 gibi falan ben arardım neden aramadın derdim aa hiç aklıma gelmedi derdi asfkfkgş 😅 buluştuğumuzda da gayet ilgili ve iyiydi bana karşı. Evlendikten sonra da ilgisi arttı. Sanırım evlendikten sonra iyi anlamda değişen nadir bir türe denkgeldim 😄.
Uzak olduğumuzda neden bu kadar ilgisizsin diye soruyordum ben uzaktan belli edemem evlenelim her şey çok daha iyi olacak diyordu oldu da helal olsun.
Belki konuşsanız gerçekten mantıklı bi açıklaması vardır.

Biz de eşimle nişanlıyken uzaktık ve aynı şekilde ilgisizdi. Mesela 5te işten çıkardı gece 12 gibi falan ben arardım neden aramadın derdim aa hiç aklıma gelmedi derdi asfkfkgş 😅 buluştuğumuzda da gayet ilgili ve iyiydi bana karşı. Evlendikten sonra da ilgisi arttı. Sanırım evlendikten sonra iyi anlamda değişen nadir bir türe denkgeldim 😄.
Uzak olduğumuzda neden bu kadar ilgisizsin diye soruyordum ben uzaktan belli edemem evlenelim her şey çok daha iyi olacak diyordu oldu da helal olsun.
Belki konuşsanız gerçekten mantıklı bi açıklaması vardır.
teşekkürler yanıtınız için :) konuşmayı düşünüyorum inşallah evlendiğimizde her şey yoluna gider sizlere de mutluluklar 🌸

benimde 5 aydır uzaktan yürüttüğüm bir ilişkim var. öncesinde aynı şehirdeydik şu an durumlar değişiyor. benimki burdayken de mesajlaşmayı sevmiyordu oraya gidince de aynısı devam etti. ama izin alıp istanbula geldiğinde bir hafta kaldı altı günü benimleydi. o zaman benimde aklımdaki sorular uçup gidiyor ama o uzakta olunca kuruntular geri geliyor. onu kişilik ve karakter olarak bildiğim için fazla dert edemiyorum biz de iki günde bir konuşuyoruz bazen her gün oluyor bazen haftada 3 gün bu tamamen o an ki duruma bağlı. ama önemli olan gerçekten sizin aranızdaki bağ. herkesin ilişki yönetimi ve bakışı farklı. yine de rahatsız olduğunuz durumu ona mutlaka paylaşın eğer sizi seviyorsa zaten o durumu gayet iyi açıklıyor bu şekilde fazla düşünerek kendinizi yorarsınız. adamla 4 gün konuşmayıp 4 günün sonunda konuştuğumuzda ilgisi vs her şeyi aynı oluyor. ilgisizlik durumu kişiden kişiye göre değişiyor tamamen. siz de kendi hayatınızı odak noktasına getirin ama dediğim gibi herkesin ilişkisi çok farklı. umarım en iyisi olur sizin için. uzak ilişki kadar insanı yoran bir şey yok :)

benimde 5 aydır uzaktan yürüttüğüm bir ilişkim var. öncesinde aynı şehirdeydik şu an durumlar değişiyor. benimki burdayken de mesajlaşmayı sevmiyordu oraya gidince de aynısı devam etti. ama izin alıp istanbula geldiğinde bir hafta kaldı altı günü benimleydi. o zaman benimde aklımdaki sorular uçup gidiyor ama o uzakta olunca kuruntular geri geliyor. onu kişilik ve karakter olarak bildiğim için fazla dert edemiyorum biz de iki günde bir konuşuyoruz bazen her gün oluyor bazen haftada 3 gün bu tamamen o an ki duruma bağlı. ama önemli olan gerçekten sizin aranızdaki bağ. herkesin ilişki yönetimi ve bakışı farklı. yine de rahatsız olduğunuz durumu ona mutlaka paylaşın eğer sizi seviyorsa zaten o durumu gayet iyi açıklıyor bu şekilde fazla düşünerek kendinizi yorarsınız. siz de kendi hayatınızı odak noktasına getirin ama dediğim gibi herkesin ilişkisi çok farklı. umarım en iyisi olur sizin için. uzak ilişki kadar insanı yoran bir şey yok :)
çook teşekkürler yanıtınız için :) bu kuruntular aklıma yerleştiğinde kendimi yanımdayken böyle olmadığını düşünerek sakinleştiriyorum ama öyle zamanlar oluyor ki bunlardan başka bir şey düşünemiyorum. beni anladığınızı hissediyorum tavsiyenizi mutlaka göz önünde bulunduracağım ☺️🌸

Benimde uzak mesafe ilişkisi. 1 buçuk yıl olmak üzere. Ve en son 10 ay önce buluştuk. Buluşmalardada elini bile tutmadım (sebebi inancım gereği günah oda benimle aynı görüşte) neyse yani sadece oturup sohbet ettik tam 10 ay önce.. Bizde durumlar nasıl diye sorarsan.. Aslında o arıyor bende arıyorum. İlgisiz olduğu bi gün varsa hemen oracıkta bi bunun kavgası oluyor daha sonra tatlıya bağlıyoruz. Hatta bazen o beni aramadın bana yazmıyorsun diye benim ilgisiz olduğumu söylüyor. Biraz o biraz ben.. Böyle sürüp gidiyor.. Çok seviyoruz. Sürekli evlilik konuşuyoruz.. İnşallah evleniriz diyip duruyoruz.. İşte gün sayıyoruz felan.. Ve kavgalar oluyor illaki.. Bana diyorki yanımda olsan bu kadar sürmez kavgalarımız. (kavgacı taraf birazda benim) işte ne bilim ya güzel gidiyor. Özlemem dışında sorun yok. Geçicek bu günler diyoruz.. Bu kavgalarımız da daha kısa sürer evlenince diyoruz... Bu arada hediye konusunda ben sürekli yollarım özel günlerde hediye. En son buluştuğumuzda verdi hediye. Kargo ile yollamak istiyor ben yollama dedim çünkü aileme yakalanabilirim bu yüzden hediyede yollamıyor. Ama bir gül emojisi bir şiir yetiyor bana içten bir seni seviyorum. Anlayacağın şafak sayıyoruz.. 2024 evlilik... Ve çoookkk var offff bak yine kederlendim.. ☹️☹️

Benimde uzak mesafe ilişkisi. 1 buçuk yıl olmak üzere. Ve en son 10 ay önce buluştuk. Buluşmalardada elini bile tutmadım (sebebi inancım gereği günah oda benimle aynı görüşte) neyse yani sadece oturup sohbet ettik tam 10 ay önce.. Bizde durumlar nasıl diye sorarsan.. Aslında o arıyor bende arıyorum. İlgisiz olduğu bi gün varsa hemen oracıkta bi bunun kavgası oluyor daha sonra tatlıya bağlıyoruz. Hatta bazen o beni aramadın bana yazmıyorsun diye benim ilgisiz olduğumu söylüyor. Biraz o biraz ben.. Böyle sürüp gidiyor.. Çok seviyoruz. Sürekli evlilik konuşuyoruz.. İnşallah evleniriz diyip duruyoruz.. İşte gün sayıyoruz felan.. Ve kavgalar oluyor illaki.. Bana diyorki yanımda olsan bu kadar sürmez kavgalarımız. (kavgacı taraf birazda benim) işte ne bilim ya güzel gidiyor. Özlemem dışında sorun yok. Geçicek bu günler diyoruz.. Bu kavgalarımız da daha kısa sürer evlenince diyoruz... Bu arada hediye konusunda ben sürekli yollarım özel günlerde hediye. En son buluştuğumuzda verdi hediye. Kargo ile yollamak istiyor ben yollama dedim çünkü aileme yakalanabilirim bu yüzden hediyede yollamıyor. Ama bir gül emojisi bir şiir yetiyor bana içten bir seni seviyorum. Anlayacağın şafak sayıyoruz.. 2024 evlilik... Ve çoookkk var offff bak yine kederlendim.. ☹️☹️
sizi çok iyi anlıyorum umarım en kısa zamanda kavuşursunuz sevdiğinize mutluluklar 🌸

kusuruma bakmayın yanlış ifade ettim kendimi. teşekkür ederim yanıtınız için. siz eşinizden evlendikten sonra hiç böyle bir tavırla karşılaştınız mı peki? iki yıl uzak mesafe ilişkisi yaşadıktan sonra evlenmişsiniz o süreci atlattıktan sonra evlilikte böyle ilgi azalmaları vs oldu mu?
Hayır, ilgi azalması olmadi aksine ilgisi dahada arttı. Yukarıda bir arkadaşın yazdığına hic katılmıyorum. Erkekten ilgi beklemek, sesini duyayım, ozledim göreyim demek bilemedim. Tabiki denir, denmeli ama erkek bunu kendi kendine yapmıyorsa boyle sevgi dilenerek ömür geçmez

X