Uyuşturucu madde ÖNEMLİ

Normalde maddeyi kullandıktan bir kaç saat veya saatler sonra bu durum gerçekleşir düşüş olur kendini berbat ve delirecek gibi hissedersin.
Ancak bu kadar uzun sürmesini ben kullandığın antidepresanlara bağlıyorum çünkü
Aynı belirtiler oluyor bazı ilaçlarda
Çene kasılması, gece zombi gibi olmak, ertesi gün asla yemek yiyememe ve durgunluk
Bence terapi almalisin tabi gerekiyorsa ilaçta kullanmalisin .
Kendini sürekli telkin et geçecek diye eğer düşünür durursan daha çok cildiracak gibi hissedersin sana tek tavsiyem kafanı bol bol meşgul et .

Benim bir tanıdığıma bebekken annesi afyon sütü (eroin morfin içerir) verirmiş ,bütün gun uyusun diye ama normal bir adamdı ve uyuşturucu bağımlılığı da yok.
Bunu eskiden yapiyorlarmis yaa

Benim annem de anlatir eczaden alirlarmis hatta bizimkiler damla gibi bişeymis.40 nız çıkıncaya kadar gözleriniz açılmazdi der annem.nasil açılsın ? El kadar bebege sussun diye vermisler uyutmuslar
Köy yeri tarla yemek iş güç bebege kim bakacak

Konu sahibi arkadaş sana da geçmiş olsun..Allah gönlüne ferahlık versin şu mübarek cuma gecesinde

Şimdi şey diyor bazıları '' Şimdiki kadınlar çocuk bakımının çok zor olduğunu söylüyorlar ,eskiden nasıl bakıyorlarmış çocuğa '' . Böyle yaşadıkları coğrafyanın cahili insanlar boş boş konuşuyor işte.

Konuyu da dagittik

Şimdi özen gösteriyoruz çocuklarimiza
Eskiyi anlattim zaten bi önceki mesajım da maalesef
Tabi eskiden 3-4-5 hatta daha fazla çocuk yaparlardi bakımı kolay (!) nede olsa :/

Abartmasaniz mi acaba ? İçeceginize karıştırmış hastanede muayene olmussunuz,polise sikayette bulunmussunuz. Ama Allah korumus bir sey yasanmamis. İnsan şok olur tabii. Ama neredeyse iki hafta olmuş. Bunda delirecek bir sey yok ki. Ciddi gündelik hayatinizi sağlığınızı etkileyecek bir zararı yanetkisi olsaydi zaten psikauatri söylerdi

canım ne yazık ki hayatımda eskiden olan bir insan sebebiyle bu tarz maddelerin etkilerini bilirim.şikayetçi olman iyi olmuş umarım ceza alır.bağımlı değilsin, yalnızca 1 defa maruz kaldın.bol bol sıvı tüket, ah keşke açık havaya çıkıp spor yapabilme imkanın olsa temiz havada, detoks içecekleri tüket bol bol.ben olsam o ilaçları kullanmaya başlamaz dişimi sıkardım.çünkü dediğim gibi 1 defa maruz kaldın.vücudunun ve beyin kimyasallarının dengesi şaştı, uyuyamamak , iştahsızlık, manik depresif hal bunun yan etkileri.zaten bağımlıların da bağımlı olma sebebi bu.o maddeyi kullanıyorlar etkisi geçince ağır bi depresyona benzer yoksunluğa giriyorlar.sonra maddeyi yeniden alıp modlarını yükseltiyorlar derken al sana kısır döngü bağımlılık.Bünyene ve aldığın doza bağlı değişir ancak biraz detoks , bol sıvı , egzersiz, meditasyonla çok kısa sürede etkisini atlatabilirsin, vücut kendini toparlar.bu maddeler ve etkileriyle ilgili bir sorun olursa bana mesaj atabilirsin.
edit: yazdığın ilaçları da gördüm , uzman değilim ancak dediğim gibi o tarz bi çevre gördüm.o ilaçları kullanmazdım yerinde olsam çünkü attıkları uyuşturucunun depresif yoksunluğa çeken etkisi kendiliğinden geçmek üzere zaten.o ilaçlar yapıyo sana bunları.
bi de bol bol vitamin al.

hatta sana gördüğüm çevreyi şöyle söyliyim : senin o ağır dediğin maddeler varya, onları mix yaparlardı artık o dizisi çekilen dahil.o yüzden rahatlıkla sende korkulacak bir şey olmadığını, şu an seni esas o ilaçların etkilediğini söyleyebiliyorum.delirmezsin merak etme.o ilaçlara hiç bulaşmasaydın belki de geçmiş bitmiş olacaktı.

Ne koymuştu içecegınıze ozelden yazarmısın?Ayrıca bunu yapmasındakı amac nedır?Polıse gıtmenız ıyı olmuş.

Yorumlarınıza katılıyorum sonuna kadar
Kesinlikle ilaçlara baslamamaliydi sanırım düşüş sonrası yaşanan psikolojik geçici birşeydi ancak ilaç başlayınca bu devam etti bazen sadece kafa meşgul etmek gerekiyor

Flakka mı verdi size? Psikiyatri bölümünde yatış işlemi yapılması lazım. Uyuşturucu ile mücadele eden bir çok kamu kuruluşları var oralara başvurunuz mu?

Gangsta, gerçeklikten uzaklaşıyor gibi hissediyorum aniden her şey yabancı geliyor. Nasıl bir şeymiş nasıl ulaştılar neden böyle bir şey yapıyor kullananlar kendilerine bilmiyorum ama delirmekten korkuyorum.
Psikolojik ilaçlar ilk 15 gün bu etkileri yaparlar vücut alışana kadar onlardan kaynaklanan bi durum olabilir mi

Ay allahim daha neler okuyacağız ?
Sakıncası yoksa detay anlatır mısınız lütfen ? Nasıl oldu yani uzun süre tanıdığınız biri miydi yoksa çok iyi tanımıyor mudunuz ?
Kimdi ?
Amacı neymiş ?
En azından bizlere de belki bir nevi ders olur. Cidden merak ettim. Amacı neymiş yani size bunu alıştırıp kendine bağlamak mi ?
Başka amaçlarla kullanmak mi ?
Şuan bunu yapan adiye ne oldu ?
Çok geçmiş olsun. Hiç böyle bir ortamda bulunmadım. Fikrim yok. Ama yorumları okudum. Bilgisi olan arkadaşlar mantıklı şeyler yazmışlar. Umarım en kısa zamanda geçer ciddi uzuldum

Ne tür bi madde ilk kullanımda bu kadar etki eder demezler mi adama. Hadi olsun da en fazla 12 saat olsun. Bence evham yapmışsınız. Ki çoğu uyarıcı ilk kullanımda böyle yoğun etki etmiyor diye duymuştum.

Hangi şehirdeydin? Hocalarıma bir sorayım belki tanıdıkları vardır.

Hakikaten zaman iyice kötü olmaya başladı. Anacığım gençken hep uyarırdı. Aman kimseden birsey alıp içme. Açık içecek alma. Sigara bile içeceksen kendine kendin al öyle iç. Daha bir sürü uyarıyı bıkmadan usanmadan hergün söylerdi. Hoş büyüdüm, evlendim barklandım ama hala uyarır, hala aç mısın tok musun diye sorar. Rabbim eksikliğini göstermesin.
Kardeşim sana söyleyebileceğim şey aman arkadaş ortamına dikkat et. Şu devirde arkadaş gerçekten önemli. Rabbim tez zamanda bu iletin etkilerinden kurtarsın seni.

Arkadaşa bak srn arkadaşa! Arka taş değil resmen arkadan vuran taş! İÇİMDEN SÖVÜYORUM! Allah kahretsin o yapan elleri yansın ateşlerde pislik! Bence sen hassas bir yapıda olduğun iiçin bu denli derin hissediyorsun,öldürecek olsa o sürekli içen tipleri anında öldürmesi lazımdı..Sanırım dozunuda yüksek mi tuttu naptı ahlaksız embesil! Bir anda vücut beyin kaldıramadı sanırım ve seni şokladı.Senün zemininde panik ve anksiyeteye yatkınlık varmış ve bu meret bunları günyüzüne ağır şekilde çıkarmış Şimdi panik bozukluk sana uğradı bir kere ve o pis maddeyi düşünme artık panik bozukluk ile nasıl başa çıkarım diye düşün canım benim.O pis madde seni öldürmez ama panik bozukluk bir süre seni zorlayacakmalesef.Nerden biliyorsun dersen,bir keresinde aç karına parasetamolün plus olanını yani cafein içerenini içmiştim sabah..bende bir beyin yanması ve ben acilde gözümü açtım.Aç karına içinde uyaran olan bir ağrı kesici içmek beni aylarca panik bozuklukla hastane kapılarında öleceğim hisssiyle gezdirdi..İlacın etkisi aslında geçmiş ancak ben yaşadığım travmatik şokla korkuyu yönetemez olmuşum meğer..Bolca diyafram nefesi yapmalısın spor yapmalısın ve içe dönüp ne hissettiğinle asla ilhilenmemelisin..Ben şu an panik atağı yenmiş biriyim..şükür..Bu korkuyu yönetmeyi öğrenirsen işin kolaylaşır,çok geçmiş olsun canım..acilşifalar dileriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…