Uyuşturucu madde ÖNEMLİ

Bunların da yan etkileri olur. Kişiden kişiye değişir etkileri. İlk üç hafta biraz zor geçer. Size psikiyatrist mi yazdı bunu yoksa acil tıpta birileri mi yazdı? İki tanesi zaten sakinleştirici olarak verilir. O da uyku, ağırlaşma vs gibi yan etkiler yapar.
Psikiyatrist verdi bana.

Cok oldum kimisine hic etki etmiyor kimiside bir kerede mahvoluyor
Ama öldürmüyor ölmüyorsun merak etme bilincini bu yonde telkin et
Sen her kendini kotuye yordukca beynin sana daha buyuk oynayacak 2ye katlayacak sen onu atlatmaya calis nasilsa gececek de icinden sonunda bisey olmuyor de kendi kendine yenebilirsin bunu baktin olmuyor yardim alirsin uzulme
Delirmekten korkuyorum böyle bir şey mümkün mü?

Evet siz beni anladınız böyle bir şeye şahit oldunuz mu hiç?
Ben oldum.
Yani mahalle olarak uyuşturucunun çok fazla olduğu hatta geçen ay mahallede şafak operasyonu yapıldı. Haberlere falanda düştü bu durum.
Çevremde içici insanlar var bunlardan biri malesef benim tanıdığımdı.
O da içince uyuyamıyor, çenesi kasılıyor, yemek yiyemiyor ve zombi gibi oluyordu.
Sonra cezaevine falan girdi 1 ayda toparladı kendisini.
Ama sana verilen gibi sakinleştirici falan vermemişlerdi ona.
İsmini bilmiyorum ama etkilere bakılırsa hangisi olduğunu ve çok ağır olduğunu tahmin edebilirim.
Geçmesini beklemekten başka çaren yok gibi gözüküyor.
Ama şunu söyleyebilirim ders ve sınav haftalarında bir psikiyatri ilacı kullanıyorum dikkat için. Ve bağımlılık yapan bir ilaç (araştırdığımda öğrendim) . Bende de aynı etkileri yapıyor, uyuyamıyorum, bazen kalp çarpıntısı yapıyor ve yemek yiyemiyorum. 1 güne etkisi geçiyor. Vücuttan atılmasına bağlı yani.

Ben oldum.
Yani mahalle olarak uyuşturucunun çok fazla olduğu hatta geçen ay mahallede şafak operasyonu yapıldı. Haberlere falanda düştü bu durum.
Çevremde içici insanlar var bunlardan biri malesef benim tanıdığımdı.
O da içince uyuyamıyor, çenesi kasılıyor, yemek yiyemiyor ve zombi gibi oluyordu.
Sonra cezaevine falan girdi 1 ayda toparladı kendisini.
Ama sana verilen gibi sakinleştirici falan vermemişlerdi ona.
İsmini bilmiyorum ama etkilere bakılırsa hangisi olduğunu ve çok ağır olduğunu tahmin edebilirim.
Geçmesini beklemekten başka çaren yok gibi gözüküyor.
Ama şunu söyleyebilirim ders ve sınav haftalarında bir psikiyatri ilacı kullanıyorum dikkat için. Ve bağımlılık yapan bir ilaç (araştırdığımda öğrendim) . Bende de aynı etkileri yapıyor, uyuyamıyorum, bazen kalp çarpıntısı yapıyor ve yemek yiyemiyorum. 1 güne etkisi geçiyor. Vücuttan atılmasına bağlı yani.
Aynı madde olduğunu pek düşünmüyorum ama Allah benim yaşadıklarımı dünyada yaşayan en kötü insana yaşatmasın.

Gangsta, gerçeklikten uzaklaşıyor gibi hissediyorum aniden her şey yabancı geliyor. Nasıl bir şeymiş nasıl ulaştılar neden böyle bir şey yapıyor kullananlar kendilerine bilmiyorum ama delirmekten korkuyorum.

Korkunun ecele faydası yok, olacaksa olacak olmayacaksa olmayacak, bu yüzden "Korkma" gerek yok rahat ol.
Deli biri, delirmekten korkmaz çünkü farkında olmaz anladın?
Sen farkındasın, bu yüzden endişelerine yenilme. Endişelenip kendini sıktıkça, o döngüye kendini itersin aklın oynar durur "Öyle olmasan bile", seninki bir ilaç, vücudun atıyor, atmak için çeşitli yollar deniyor.. Rahat ol, rahatta kal...
21 yaşındayken çok ağır bir mani krizi geçirdim, değil gerçeklikten uzaklaşmak, gerçek ile rüyayı karıştırdım ve şu an dahi aynı hali yaşama olasılığım var. Korkmuyorum. Neden? Çünkü biliyorum.

Bilmediğin için korkuyorsun sadece, uyuşturucu etkisi geçecek, artçıları da senin korkuların olacak, artçılar da geçecek, rahat ol sen rahatla. Dünyadasın, gözün bir optik mercek, oyun oynar görmek istediğini gösteriverir, göz görünce akıl inanıverir, kendini ikna etmiş olursun :) Gözün biter kulağın başlar, sesler benzer duydum sanarsın.. Kulak biter en ilkel olan kokudan gelir bir sanrı, kokular benzer, öyle gördüm duydum zannediverirsin ya da boşlukta yüzer gibi gelir bunu bir sebeple yaşıyorsun o uyuşturucu şey yüzünden, olur o kadar... Geçecek, beynin de atacak o maddeyi böyle böyle... Sen biliyorsun bak ben anlatıyorum sana, hasta taraftan, doktorun da bilir doktor tarafından, maddenin korkusu paniğini yaşadın ondan... Geçecek, relaks.

Son düzenleme:
Delirmekten korkuyorum böyle bir şey mümkün mü?
Maddeyi kullanmaya devam etseydin evet delirirdin
Bu bir sefer olmus insan 1 seferde deliremez
Delirmek oyle kolay degil sakin ol
Kendi otokontrolunu saglamaya calis biliyorum hic kolay degil ama bir kere alistinmi bir daha tekrarlamiyor buna emin olabilirsin
Bu sana vucudunun bir oyunu bilincin kendini tehlikede hissediyor bu sekilde sinyal veriyor hani onune aniden bisey cikarda kalbin pir pir atar ya heyecanlanirsin vucut kendini o anda da oyle saniyor dusuncelerinle de bunu arttiriyorsun
Dolmusa binemeyen arkadasim vardi oturup hungur hungur agliyordu nabzini ariyordu surekli her kalbi carptiginda ne olacaksa olsun ölürsemde ölürüm dedi kendi kendine yendi simdi gayet normal
Sende yenebilirsin yeterki kendine inan zor degil emin ol

Özelden yazar mısınız bana da. Ona göre yazayım.

Gecmis olsun tatlim , Şok oldum konuyu okuyunca
Delirmezsin icin rahat olsun , bir sure sonra vucudundan atilacak o , maddenin ne olduğunu yazmadigin icin bilemiyorum tabi vucuttan atilma suresini
Ancak diger aldigin ilaclara da dikkat et lutfen
Yapman gereken sakin kalmak , dinlenmek , cok dusunmemek , kendini bir sekilde oyalamak , basina gelenler ustune kafa yorma ve korkma , korkacak bir durum yok , sen bagimli degilsin sadece basina talihsiz bir olay geldi bu sebeple delirmeyeceksin , ölmeyeceksin , sadece rahat olmaya calis

Maddeyi anlayamadim sanirim bilmedigim bir madde. Ilk sayfadaki mesajlarin birinde vucuttan 6-7 ayda atiliyor denmis, okurken soke oldum max birkac gunde idrarla gecer diyordum Ozelden madde ismi yazabilecek var mi? Merak ettim nedir diye.

Konu sahibesi cok ozel olmazsa, nasil oldu, yapan kisi erkek mi, cinsel saldiri amacli yapmis olabilir mi? Poliste sikayetci oldunuz mu, polis bu ise ne dedi?

Cok gecmis olsun. Size bunu yapandan mutlaka sikayetci olun bana kalirsa sopayi hak ediyor ayrica.

Delirmezsiniz korkmayin, vucudunuz o maddeyi tasiyamiyor. Madde gidince beyniniz eski haline doner. Zaten karantina var, evde oturun ailenizle yalniz kalmayin. Yapboz yapin, kitap okuyun, ders calisin kafanizi dinlememeye calisin.

Bir zamanlar Cook yakın olduğum birisi ex...y'den bo...i'ye,es...r'a herşeyi kullanırdı. Hatta merak edip ti...r çekmiş, bir kere de futbolcuların sakatlıklarında sıkılan bişey varmis-gaz sanırım. Onu koklamis.
Böyle bir insan düşün... Ama onda bile etkisi kullandiktan birkac gün sonra geçerdi. Hatta genelde içip uykulu olup sonra birden enerji dolu-beynin birbhaska çalıştığı ruh hali- sonra tekrar enerjisi çekilen bir durumda oluyorlar. Benim bildiğim bu yani. Panik atak belirtisi göstermiş olabilirsin ama bu da çok normal çünkü bazı uyuşturucu içenler ölüm tribine girip bundan haz alıyorlar. Bedenlerinden ruhunun ciktigini hisseden vs vs...neler neler var. Ama bu hep süren bir şey değil. İçtiğin zaman etkisi var- vücudun ondan kurtulunca artık yok. Bu sebeple insanlar bağımlı oluyor iste- ne hissediyorsa tekrar hissetmek için içmeleri gerekiyor. Yani merak etme, içtiğin bir şey seni uzun zaman boyu etkilemez.
Bu bahsettiğim sahis bunca ağır şeye rağmen çok normal yaşayan bir insandı. Bilmeyen anlamaz yani (gerçi bir kere polis çevirip ceplerini aramıştı. Ben sorunca da 'biz adamı gözünden anlıyoruz. İçici tipi var bu arkadaşta' demişlerdi. Bilen anlar elbet)
Böyle belirtiler - birkaç günlük tripler bir süre sonra geçer.
Senin kafan rahat olsun. O an ölecek gibi hissetmişsin ama maddenin etkisi. Bak, ölmedin!
Hiç bir uyuşturucu alındıktan 11 gün sonra insana zarar vermez. İçtiğin vakit yaptı yapacağını,bitti işte .merak etme, bundan sonra daha kötü olmayacaksın.
Belki beynin biraz bulaniktir şu an. ama belki de sebebi psikiyatrinin verdigi ilaçlardandir. Ve yaşadığin şeyin psikolojik etkisindendir... Bence gönlünü ferah tut. Bitti gitti, o şey daha da sana zarar veremeyecek.
Bak benim bahsettiğim kişi domuz gibi, hasta bile olmazdi. Yılların icicisi. Ne ero..man sanatçılar var konserden konsere gidip hoplayıp zipliyorlar bir şey olmuyor.
Sana mi olacak :))
Psikiyatr araman çok doğru bir hareket . Eminim sana iyi gelecektir. Ama lütfen panigine bir son vermeye çalış çünkü o hap sana yaşayacağını yaşattı. Bundan sonrası haptan kaynaklı değil, beyninin yarattığı korkudan kaynaklı sıkıntılar olacaktır...
Yasanan her olaya 'vardir bir hayir' gözüyle bakmaya çalışıyorum. Bu bahsi gecen şahıs mesela.gider ayak hayatıma s.cmaya çalıştı,ailemle arami açtı. Ama vardır bir hayır ki onunla bağımı sonsuza kadar kestim mesela. Ve bazı dersler çıkarttım. 4 yıldır bilfiil uyguluyorum.
Senin de belki vardır bir hayır.
Belki kötü arkadaş çevrenden kurtulmak için bir vesile olmuştur. İlerleyen yaşında dahi yanlış olduğunu bildiğin insanlar hayatına gireceği zaman bugünü hatırlar, iletişimini kesersin. Bu çirkin olay seni uzun vadede daha zararlı arkadaşlardan korumuştur belki.
Ya da yakın tarihte attığın mesajlara baktım. Huzuru maneviyata dönmekte bulduğunu yazmışsın ve ne zamandır isteyip cesaret edemediğin bir şeye başlama hevesine girmissin. Belki de yaşanan bu kötü olay seni maneviyata daha da yaklaştıran hayirli bir olaydır. Belki de ne zamandır isteyip cesaret edemediğin bu şey için sana cesaret veren bir şeydir ve sen onu kötü zannediyorsundur.
Bakara suresinde 'sizin için hayırlı olan şeyi siz kotü zanneder, uzulursunuz. Sizin icin hayırsız şeyi belki iyi zanneder sevinirsiniz. Neyin hayırlı neyin hayırsız olduğunu siz bilemezsiniz, Allah bilir' şeklinde bir ayet var.
Hayata bu pencereden bakarsan bence yaşanan şeylere karşı daha güçlü durabilirsin .
Yaşandı ve bitti...
Tam icerigiji bilmiyroum ama büyük ihtimalle iç organların ondan coktan kurtuldu, umarım tez zamanda ruhun da kurtulur

X