Uyuşturucu madde ÖNEMLİ

Delirmekten korkuyorum böyle bir şey mümkün mü?
Kendi kendini delirteceksin gibi duruyor yazdıklarından. Ciddi bir anksiyete atağı yaşıyorsun. İlk içtiğinde yaşadıkların psikolojik bir travma olmuş sende ve şu an her anksiyete atağında tekrar ilaç etkisindeymiş gibi davranıyorsun. Sana ilacı yazan doktorla görüş telefondan bile olur. Verdiği ilaçlar yeterli gelmemiş. Seni daha fazla uyumaya itecek ilaçlar yazmalı bu durumunda. Sakin olman gerekiyor. Kendi kendine başaramazsan mutlaka doktorunla konuşmalısın. Çünkü bahsettiğin şeyler çok tehlikeli. Vücudumuz tamamen sağlıklı olsa bile sadece zihnimizle kendimize kalp krizi geçirtebiliriz. Anksiyeteyi kontrol etmeyi başarmalısın. İlk etapta ilaç değişimi daha sonra ise korona zamanında olduğumuz için online destek veren bir psikologla seanslar yaparak ve psikiyatristle de konuşarak ilaçları azaltmalı, bırakmalı ve en son iyileştiğinde psikologla olan terapini sonlandırmalısın.
Ayrıca o ne biçim arkadaş ya! Şeref yoksunu.

Benimde başima boyle bir olay geldi. Ama kimse bunu anlamadi doktorlar olarak. Sizde nasil belli oldu? Ben eminim ama kanıtım yok.
Anlaşılmayacak gibi değildi benimki. Tam olarak ne verdiklerini düşünüyorsunuz size?

Bir buçuk hafta kadar önce arkadaşlarım ağır uyuşturuculardan biri olan bir maddeyi içeceğime karışması sonucu çok büyük psikolojik sıkıntılar yaşıyorum. Olayı yaşadıktan iki gün sonra uyuyamama yemek yeme problemi ile hastaneye gittim söz konusu uyuşturucu olunca işe polis karıştı ve şikayetçi oldum oradan da psikiyatriye sevk edildim. Panik-atak için kullanılan iki ilaç ve sakinleştirici verildi. Bazen normal hissediyorum bazen delirmenin eşiğinde. Madde ismini söylemek istemiyorum, özendirici olmaması açısından (isteyene özelden söylerim). Yani kısaca psikolojim alt üst ben şu an tekrar bir psikiyatriste mi gitmeliyim psikoloğa mı? Lütfen bilgisi olan biri bana yardım etsin. Ve iyi bir ruh bilimci önerisi olan varsa isim vermekten çekinmesin gerçekten zor durumdayım.

Gecen sene kizkardesim yasadi ayni seyi ve bu durum onda kaygi bozuklugu ve anksiyete olusturdu, geceleri uyuyamiyordu, surekli kusuyordu, agliyordu ve ishal oluyordu, uzun sure gecmedi bu semptomlar.
5-6 aylik psikiyatrik ve psikolojik tedaviyle ve ilacla duzeldi, bu surecte yogaya basladi, kisiesel gelisim kitaplari okudu, cok iyi geldi bunlar.

Simdi cok sukur eskisi gibi, her sey normale dondu.

asil mesele sizin boyle bir hareketi yapabilecek insanlarla ne isiniz var? nasil arkadasiniz olabildiniz? nasil les bir cevre bu? kendinize neden yapiyorsunuz bunu? anneniz babaniz duysa hic uzulmeyecek mi?

hangi arkadas ne amacla boyle bir hareketi yapar?

Ya ben göğüs estetiği olmak istiyorum amaliyattan korkuyrum fakat olmadım mesela hala ölecekmisim gibi geziyorum Ortada
Buradan teşhis koyamayiz ama anksiyete ve panik atakta ölüm korkusu olur. Panik atak geçirince zaten vücut tepki vermeye başlar. Fiziksel bir sorun var mı kalp çarpıntısı göğüs kafesinde darlık vs. Gibi?

A anon okuyunca şok oldum çok üzüldüm. Umarım bu kötü günleri atlatırsın çok geçmiş olsun.

Buradan teşhis koyamayiz ama anksiyete ve panik atakta ölüm korkusu olur. Panik atak geçirince zaten vücut tepki vermeye başlar. Fiziksel bir sorun var mı kalp çarpıntısı göğüs kafesinde darlık vs. Gibi?
Bunlar bende yok düşünce var sadece beyin yorgunlugu bunalım var mesela sıkılıyorum daralıyorum dusununce

Bir buçuk hafta kadar önce arkadaşlarım ağır uyuşturuculardan biri olan bir maddeyi içeceğime karışması sonucu çok büyük psikolojik sıkıntılar yaşıyorum. Olayı yaşadıktan iki gün sonra uyuyamama yemek yeme problemi ile hastaneye gittim söz konusu uyuşturucu olunca işe polis karıştı ve şikayetçi oldum oradan da psikiyatriye sevk edildim. Panik-atak için kullanılan iki ilaç ve sakinleştirici verildi. Bazen normal hissediyorum bazen delirmenin eşiğinde. Madde ismini söylemek istemiyorum, özendirici olmaması açısından (isteyene özelden söylerim). Yani kısaca psikolojim alt üst ben şu an tekrar bir psikiyatriste mi gitmeliyim psikoloğa mı? Lütfen bilgisi olan biri bana yardım etsin. Ve iyi bir ruh bilimci önerisi olan varsa isim vermekten çekinmesin gerçekten zor durumdayım.
Bana ozelden yazar misin ismini maddenin? Bende seninle ayni seyi yaşadım ama polis falangelmedi sikayet etmedim kandada uyusturucuya dair birsey cikmadi saniri. anlamadilar. Senin kanda cikti mi bu kullanilmistir falan diye? Simdi ben aradan uzun zaman gecti ispat falan edemem... bana kalp zari iltihabi tanisi kondu ve hafif ritim bozuklugu var dogustan dendi...

X