Uyumayan çocuk, bitkin ben ve suya sabuna dokunmayan kv

1 haftada yemek olmayiversin. Birgun kahvalti, birgun makarna, birgun yumurta idare edin ne olacak ki. Ben nohut fasulyeyi duduklude yumusatip, buzluga atiyorum. Pisirecegim zaman sogan, salca kavur suyu koy 10dk bile almiyor. Buzluga biseyler atin. Uykusuzlugun yarattigi stresi kayinvalideden cikariyorsunuz gibi. Esiniz 1 hafta, 10 gun geceleri yemek yemeyebilir. Kayinpederinize zaten kayinvalideniz biseyler hazirliyordur
İşte sorun orda kayinpedere bir şey hazırlamıyor

Doğru diyorsunuz ama bakıcı o evde yaşamıyor ki. Kaynanada yiyor sonuçta yapılan yemeklerden.

Konu sahibi kaynanayla konuşmadan bunu çözmenin bir yolu yok. Çocuk gece uyutmuyor,hem iş hem yemek yetişemiyorum diyeceksin.

Evet evde yaşamıyor ancak bir kazancı var. Bakıcı karşılığında bir maaş ve sigorta ile bakıyor. Kayınvalidenin kazancı ne burada? Hem çocuğa baksın hem yemek yapsın yapmayınca surat asılsın.

Yorumlar ne kadar da yapay
Salla torba dolsun minvali..bir sonraki konuda tam tersine yorum yaparlar. :KK70:
Ben sizi anlıyorum ben de şuan bu dönemdeyim.insan en yakınından otomatik bir beklenti içine giriyor peki kayınpeder madem rahatsız yemek yaoiyirda mi kalmıyor acaba?
Bende hu durumu açıkça söyleyin rica edin hiç degilse

Evet evde yaşamıyor ancak bir kazancı var. Bakıcı karşılığında bir maaş ve sigorta ile bakıyor. Kayınvalidenin kazancı ne burada? Hem çocuğa baksın hem yemek yapsın yapmayınca surat asılsın.
Bakın tekrar söylüyorum şu 1 haftalık süreçte bir kaç gün yemek yapmak zor değildir sanirim değil mi ? Ben bu insanlarla 4 aydır aynı evde yaşıyorum. Bir gün olsun suratımı asmadim. Gönülleri olsun diye bir çok şey yaptim.

Öncelikle söylemeliyim ki "kayınvalide kişisi" ifadeniz sahiden çok itici.
onun dışında kadın düzenini bozup gelmiş, kim bilir kaç yaşında. Çocukla ilgilenmekten yemek yapmaya fırsatı mı kalacak? Yemek yapmak zorunda değil. Kaldı ki öğlen eve geliyormuşsunuz, akşama kadar işte değilsiniz yani. Bakıcı tutsanız bundan fazlasını yapmazdı, üstüne de para alırdı. Bildiğim kadarıyla bakıcı ücretleri 5K'dan başlıyor. Öyle olunca yine de kârdasınız yani.
Bir de kp mıdesini aldırmış, kotu hastalık yanlıs tahmin etmediysem, kimse saç kırıgı aldırır gibi midesini aldırmaz🙄Eger oyleyse psikolojik olarak nasıl yıpranmıslardır, neler yasamıslardır, ama yine de kıyamamıslar, torun bakıyorlar.. Aksamdan yapılan bir kac tencere yemek, ya da en fazla corba artı tek yemek, idare edilir..

Bakın tekrar söylüyorum şu 1 haftalık süreçte bir kaç gün yemek yapmak zor değildir sanirim değil mi ? Ben bu insanlarla 4 aydır aynı evde yaşıyorum. Bir gün olsun suratımı asmadim. Gönülleri olsun diye bir çok şey yaptim.
Surat niye yapacaksınız pardon?Ne hakla yapacaksınız, çocuğunuza bakıyorlar diye mi?

h.sonları bol bol yapın. en kötü her h.sonu başka bir çeşit köfte yapıp bir de tavuk haşlarsanız h.içi 2 gün gider.
kış günü balık mevsimi, eve temizleyip gönderen balıkçılardan isteyin 1 gün de öyle gider
yeşillikleri de yıkayıp porsiyonlayıp koyun. bir sefer nohut bir sefer fasülye haşlayın koyun. bir de plan çıkarın ne pişircem diye.
k.valide bakarken bunları eşinizle h.sonu 3 saatte filan çıkarabilirsiniz

siz uykusuz kalıyorsunuz ama k.valide de tüm gün huysuz çocuğa bakıyor diş çıkartıyorsa gündüz de melek olmuyordur o çocuk

k.valideler zaten çoooook büyük bir iş yapıyor:
evini düzenini bırakmış gelmiş kadın o yaşında bebe bakıyor
her uykusuz gergin sinirli halinizde yukarıdaki cümleyi tekrarlayın kendinize.

Ben bu insanlarla 4 aydır aynı evde yaşıyorum. Bir gün olsun suratımı asmadim. Gönülleri olsun diye bir çok şey yaptim.
iyi de mecbursunuz
mecbur yapacaksınız bakılan sizin çocuğunuz

Hanımefendi zaten surat asamazsınız . Ve gönülleri olsun diye uğraşmak zorundasınız. Farkında mısınız onlara ihtiyacınız olduğu için yanınızdalar. Yaptıklarınızı sanki lütufmuş gibi söylemeyin lütfen.
Yemek yapması için birini tutmak zor değildir sanırım çalışan insan için değil mi?

Saat 12 -1 arası uyuyor ben geldiğimde uyanmış oluyor bir de akşam üstü 5 6 gibi uyuyor
Aksam üstü uyutmayın, gece uykusuzluğu ondandır, aksam 6 gibi uyuyan cocuk kacta uyanıyor? Cocukların 8 30 gibi uykuya hazırlanıp 9 gıbı uyuması gerek..

h.sonları bol bol yapın. en kötü her h.sonu başka bir çeşit köfte yapıp bir de tavuk haşlarsanız h.içi 2 gün gider.
kış günü balık mevsimi, eve temizleyip gönderen balıkçılardan isteyin 1 gün de öyle gider
yeşillikleri de yıkayıp porsiyonlayıp koyun. bir sefer nohut bir sefer fasülye haşlayın koyun. bir de plan çıkarın ne pişircem diye.
k.valide bakarken bunları eşinizle h.sonu 3 saatte filan çıkarabilirsiniz

siz uykusuz kalıyorsunuz ama k.valide de tüm gün huysuz çocuğa bakıyor diş çıkartıyorsa gündüz de melek olmuyordur o çocuk

k.valideler zaten çoooook büyük bir iş yapıyor:
evini düzenini bırakmış gelmiş kadın o yaşında bebe bakıyor
her uykusuz gergin sinirli halinizde yukarıdaki cümleyi tekrarlayın kendinize.

iyi de mecbursunuz
mecbur yapacaksınız bakılan sizin çocuğunuz
Arkadaş sürekli karşındakini suçladığı için yazdım son cümleyi . Öyle bir algı yaratılıyor ki ben sanki kv her gün yemek yapsın demişim gibi .

?

kayınpederiniz ne yapıyor pardon
kendi hazırlasın, bunun suçlusu nedne k.valide? siz niye sürekli kadına bileniyorsunuz?

ne güzel ya
eşinizle k.pederinizin dokunulmazlığı var herhalde
Ortadoğuda erkeğe bi b.k olmuyor ya, anca birbirini yiyor kadınlar.

Biz gülüyoruz, ama bazi kadinlar ön yazirlik yapiyor bir sürü. Ondan sonra yemek yapmasi gercekten daha hizli yapiyor. Bende o yetenekler yok:110:

Yetenekle alakası tartışılır. Hazır paket çorba bile 15 dakikadan fazla süre istiyor tek başına.

Adamların hazır çorba paketine yazdığı tarif : "Yapımı oldukça pratiktir. Her bir poşetin içerisindeki kuru çorba karışımı 1 litre suya ilave edilir. Kaynayana kadar karıştırılarak pişirildikten sonra 15 dakika kadar kısık ateşte tutulmaya devam edilir."

Yorumlar ne kadar da yapay
Salla torba dolsun minvali..bir sonraki konuda tam tersine yorum yaparlar. :KK70:
Ben sizi anlıyorum ben de şuan bu dönemdeyim.insan en yakınından otomatik bir beklenti içine giriyor peki kayınpeder madem rahatsız yemek yaoiyirda mi kalmıyor acaba?
Bende hu durumu açıkça söyleyin rica edin hiç degilse
Valla yapay değil yeni çocuğum oldu üç aylık daha yirmi gün sonra kayınvalidem gitti kaldiki daha erken gitmesini tercih ederdim . Çocuk uyimuyordu tek başıma hixbir tecrübem yokken baktım sezaryan yaralarımda sıkıntı vardı üstelik . Iyi ki de öyle yapmışım. Konu sahibine de önerim eve yollaması eşinin ailesini bir bakıcı bulsun zaten yarım gün evde sürekli birileri daha yorucu çocuk için de uyku eğitimi zamanı gelmiş

Arkadaş sürekli karşındakini suçladığı için yazdım son cümleyi . Öyle bir algı yaratılıyor ki ben sanki kv her gün yemek yapsın demişim gibi .
ama siz de bir tek k.valideyi suçluyorsunuz
boşa bilenmeyin kadına zaten büyük bir iş yapıyor

azcık k.peder de kendi yemeğini yapsın yani
eşiniz h.sonları destek olsun
olmadı dışarıdan makul şeyler düşünün

yazık değil mi o kadına da?

X