Uykusuzluktan gerilen sinirlerim!

Amin hepimize :)

Bebeğim yatmadan yatamadığım için mecburen erken yatıp kalkamıyorum. Bizim odamızda beşiği zaten aynı odada yatıyoruz, genelde aramızda yatıyo. Dediğiniz şeyleri yapıp bekleyince dicem ama beklemeye fırsat olmuyo, kalkıyo odadan çıkıp salona geliyo ağlıyo zırlıyo uyumuyo. Kapıyı kapatınca da ağlıyo yine çıkmak istiyo ama öyle böyle bi ağlama değil.
Sessiz ortamda ve karanlıkta uyutmaya çalışıyorum zaten. Bende şekerli ürünler verme taraftarı değilim genel olarak vermiyorum.

Buarada Uyumuyor degil, uyku duzeni yok demek istediniz sanirim

Teşekkürler. Uykusuzluğa dayanabilmeyi becerebilsem sorun değil de böyle çok zor oluyo. Bizim de saatlerimizin düzene gireceği mecburi zamanların gelmesi dileğiyle:)
Esin,annen kardesin kv kimse yokmu yakınında biraz onlar baksa sen uyuyup toparlanirsin biraz

Buarada Uyumuyor degil, uyku duzeni yok demek istediniz sanirim
Gece uyumuyor demek istedim, ne demek istediğimin gayet açık olduğunu düşünüyorum.

herkes sıze cocuk uyuyor sadece uyku saatı karısmıs demıs sız herkese ısrarla hayır uyumuyor demıssınız
hepımızın cocugu var bu cocuk uyuyor yanlıs saatde uyutuyorsunuz
Demek istediğim açık gayet anlamak isteyene.

Esin,annen kardesin kv kimse yokmu yakınında biraz onlar baksa sen uyuyup toparlanirsin biraz
Bakıyorlar genelde ama gece yalnız kalınca uyumadığı için bende uyuyamıyorum o benim sıkıntım.

Bebeğiniz 1 buçuk aylik mi gunde 1 kere nasıl uyuyor yeni dogmus Bebek sürekli uyur

[QUOTE="Dediyy, post: 58799593, member: 818785"
Bakıyorlar genelde ama gece yalnız kalınca uyumadığı için bende uyuyamıyorum o benim sıkıntım.[/QUOTE]

Anladım. Çoğunluğun söylediği gibi sabaha karsi yatsa bile en gec 8 buçukta uyandir canim zorla bile olsa aglasada o gin belki işkence olacak sana ama inan duzene giriyor çünkü bende oyle duzene sokmustum oglen de 1 gibi uyut en fazla 1 buçuk saat aksam da erken yatmış olur ama sabretmen ve pes etmemen etmemen gerek uyutmamak icin elinden geleni yap kaldi ki uykuya cok duskun değilse zaten oglem uyudugu 1 buçuk saat ona yeter bile gece de yorgun düşüp uyur..

Not: benimkinin niye huysuz oldugu anlasilsi ara ara hafif atesleniyor hasta oluyoruz galiba

DELIveCesur Geçmiş olsun, salgın çok fena dikkat edin, biz de atlattık baya zor geçti.
6,5-7lerde uyuyunca bende uyanamıyorum işte. Zaten yeni yatmışım, uykusuzluktan mahvolmuşum nasıl kalkabilirim çok zor.

Dediyy, yataktan çıkıyorsa tekrar koyacaksınız. Bu 3 saatte sürse böyle devam edecek. Ağlıyorsa da ağlayacak. Kızımda gökten uyuyarak gelmedi maalesef. Tek başına uyuttuğum gün 2 saatte uyudu. 2. Gün 20 dakikada, 3. Gün 10 dakikada uyudu. Direnç mutlaka kırılıyor. Mesele sizinki mi kırılacak çocuğun ki mi? 14 aylık çocuk sizden daha istikrarlı davranıyor bu konuda. 1-2 gün hiç uyumayacaksınız gerekirse, dinlenmeyeceksiniz. Sonra düzenli bi hayatla mis gibi uyuyacaksınız.

Bazi cocuklar boyle genelde cogu dogdugunda nasilsa oyle gidiyor ataklar dis donemi vs arada bozsada duzeni gecince eskiye donuyor geceleri uyumayan da uyumuyo tum gece ayaginda sallayani biliyorum 5 yasina kdr

Teşekkürler tavsiyeleriniz için.

Bazi cocuklar boyle genelde cogu dogdugunda nasilsa oyle gidiyor ataklar dis donemi vs arada bozsada duzeni gecince eskiye donuyor geceleri uyumayan da uyumuyo tum gece ayaginda sallayani biliyorum 5 yasina kdr
Bende bunu anlatmaya çalışıyorum ya teşekkürler anladığınız için. Bazı çocuklar böyle, ne yapılsa da aynılar ve değiştirilemiyolar.

Gece uyumuyor demek istedim, ne demek istediğimin gayet açık olduğunu düşünüyorum.
Odayi ayirma imkaniniz varsa, belki kendisine ayit oda olunca daha cabuk alisir, cocuk odasina kameralar oluyor onlada takip edebilirsin mesela sizin icinde kolaylik olur.

Way isyankar ana:)

D Dediyy cim muhtemelen uyumuyor degil duzensiz uyuyor senin minik. Ayni yollardan gecmistir herkes,o duzen cok fena bisey bi gun kaciyor 10 gun oturtmaya ugrasiyorsun....

Tavsiyem bir kac gun dayan. Gerekirse birinden yardim al esin annen vs. Sabah 8 de uyandirin, oglene kadar ne yapin edin uyutmayin tutun onu, oglen 1-2 saat uyusun sonra aksam 8 e kadar tekrar oyalayin. Oyunlar oynayin parka cikin dusa sokun vs. 3-4 gun bu sekilde duzen kurmaya calisin. Sonra kendiliginden o saattlerde uyuyacak zaten.

Merhaba, bende size uyuyor duzeni sasmis diyecegim ama hayir uyumuyor diyeceksiniz diye cekiniyorum :) gunduz 6dan oglen 1'e kadar uyuyan cocuk sonrasinda da 5 veya 6 da tekrar uyuyan cocuk gece tabiki de uyumaz. Siz her gun 1.5 saat ileri attirarak ideal uyuma zamabina getireceksiniz bu durumu. Mesela nasil? Sabah 6da yatti degil mi siz onu 1 de degil 11.30 da uyandirin. Sonrada 5te degil 4 te uyumasini saglayin. Engec 6 da uyandirin. Bir sonraki gun sabah 6 degil muhtemelen daha erken uyuyacak uykusu geldigi icin. Gece 5 te uyudu diyelim siz bu sefer 10 da kaldirin. Bir sonraki gun 4 te uyuyacak siz 9 da kaldirin. Derken derken 1 haftada bu isi cozebilirsiniz. Havadan konuşmuyorum benimde 13 aylik kizim var. Butun cocuklar uyku duzeni bilmeden geliyorlar onlara bunu öğretecek olan biziz. Ama sizi de anliyorum 1 hafta dayanmak bile sizin icin guc zira uykusuzsunuz. Bu surecte bir tanidiktan destek alsaniz cok iyi olur.

Gece uykusu düzeni 6:30-13:00 arası olduğu için bi anda gece 12de uyutsanızda öğle uykusu gibi 1 saat uyur uyanır. Çok normal. Bence yavaş yavaş bir gün 6da uyutun ertesi gün 5 buçukta, sonraki gün 5.. Bu şekilde yavaş yavaş kaydırın uyku saatlerini.

Kızımda bir ara gece 1de yatıyordu sonra 10 da uyumayı denedim 1 saat uyudu uyandı. Yavaş yavaş bu şekilde kaydırdım uyku saatini şuanda akşam 10:30 yatırırım gece uykusuna geçer hemen uyanmaz birdaha.

Odayi ayirma imkaniniz varsa, belki kendisine ayit oda olunca daha cabuk alisir, cocuk odasina kameralar oluyor onlada takip edebilirsin mesela sizin icinde kolaylik olur.
Son zamanlarda yanımızda yatıyo ve sürekli uyandığından henüz ayıramadım odasını. Uygun zamanda ayırıcam.
Of abla zor çocukla uğraşmak çok daha zor oluyo, erken anne olalım dedik b.ku yedik yani. Bazı çocukları görüyom imreniyom ya ne kadar sakin, ne kadar uslular. Bana da canavar denk gelmiş terör estiriyo:)
Evet bu dediğinizi de yaptım, sabah 6da mı uyudu 11de kaldırdım. Bu sefer gündüz uyudu uyuduğunda erken kaldırdım yine aynı düzenine devam etti. Neler neler denedim, olsa zaten sıkıntım kalmayacak.

Deniyorum kaydırarak uyutmayı, pek etkili olmuyo şu anlık. Teşekkürler tavsiyeniz için, denemeye devam edicem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…