uykumu kaçıran olay; ilahi adalet var mıdır?

Ilk başta oku ayetleri dedikodu nedir onu öğren bizide soktu burda günaha tanımadığımız insan hakkında yorum yapıyor yok torunu için ağladı sızladı kahroldu felan filan ilahi adalet varmı kaynanam çok dertli bu eltim niye ters dönmedi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Allah allah okuma canim sende madem dedikoduya ortak olmak istemiyosun. Valla ben anlayamadim hala kime ne dedigini. Kiz ornek verdi dedikodu yapma bizide gunaha soktun dedin. Cozemedim seni.

LG G2 D802

Ben öyle yaptı böyle yaptı diye atıp tutmuyorum bilmem anladınız mı

niye polemik çıkarmaya çalışıyorsunuz ben onu anlamadım
burda hiç kimse öyle yaptı böyle yaptı diye atıp tutmuyor sorunun kimde olduğunu bulmaya çalışıyo

Hanımlar şu konu gıybete, dine nasıl bağlandı anlamadım.
Bence banlanılmadan bu konuyu kapatın.

Ben gıybet yapmayan insan olduğuna inanmıyorum.
Herkes az ya da çok gıybet eder.
Dikkat etmeye çalışan daha az eder.

Ama bir konuya örnek olarak anlatılan bir durum için gıybet etme denilmesi çok saçma.

Her neyse bence konu sahibinin bakış açısı biraz değişmiştir, gelin ve onun annesi açısından da
bakmaya başlayacaktır artık.

Evet ben de algılayamadığımı farkettim acaba o senin , neyse banlanmak istemiyorum senden sebep , güzel uykular sana allaha emanet ol emi :)

Akidem konu sahibine yazdığım şeyi senin yorumuna kopyalamışım kusura bakma sende en merhametlisine emanet ol ☺️

Kinamiyorum canım ben yetistirilme tarzı bu. Ağaç yaşken eğilir. Hz. Muhammed CENNET ANALARIMIZIN AYAKLARI ALTINDADIR. Demiş sözün hakkını vermek lazım.

Canim sen evlen gel o zaman bidaha konusalim. Hicbirsey iki kere iki dort eder cinsinden deyildir. Ve etki tepki meselesi de vardir. Sana sorun olan baskasina normaldir bir de tabi bu baska tarafidir isin. Sen simdi bu arada anneni dusunecegine ( oyle anladim yazdiklarindan) kendini dusun. Herkes kendi basinin caresine akilli olup bakmalidir.

İlk defa bu kadar sert yorum yapiyorum..
Konu sahibi arkadaşım bu olaydan Sanane! Yok bide ilahi adalet tecelli edermiymiş..
Kaynanayla görümcenin yanında da böyle taraflı knuşunda kalpleri iyice katılaşsın birbirlerine..
Madem böyle bi sogukluk war yapıcı olun yapın aralarını gelip bide burda laf sayiyosunuz
kayınvalide de gelinini kesip orda burda laf sölemeye hakki dahi olmayan insanlarla snrada ah torunum wah torunum..
Görümcenin arkadaşı bile geline laf etme hakkna sahpmış ölelim biz tüm gelinler ya !

Canim sen evlen gel o zaman bidaha konusalim. Hicbirsey iki kere iki dort eder cinsinden deyildir. Ve etki tepki meselesi de vardir. Sana sorun olan baskasina normaldir bir de tabi bu baska tarafidir isin. Sen simdi bu arada anneni dusunecegine ( oyle anladim yazdiklarindan) kendini dusun. Herkes kendi basinin caresine akilli olup bakmalidir.

Valla kayinvalidem suan için dortdortluk ama bende ona karsi öyleyim 1 yıldır hayatımda daha istemediğim birşeyi olmamıştır. Hasta olduğumda başımda sabah kadar bekledi bütün gece sırtıma havlu soktu. Kendi çocuklarından ayırmaz beni :nazar: 1 gun telefon da konusmasak ertesi gun arar beni özledim kuzum der. Herşey karşılıklı sen özverili olacaksın ki karşında ki kıymet bilsin. Ben en başından suratsiz olsaydim böyle olur muydu hayır. Tabiki illa kötülük yapmak için dolaşan kayinvalide ve gelinlerde yok degil..

Sırf bu olaydan mı küsler yani?

Gelini beklememişler sanırım, gelin de kırılmış sonradan gönlünü alabilirlerdi, olay tatlıya bağlanırdı. Gelin uzatmış ama karşı tarafta uzatmış. Torununu görememek falan evine gittiler mi hiç gelinin, biz geldik torunumuzu göreceğiz dediler mi?

İnsanlar böyle olaylarda gurur yapıyorlar sonra yok torunumu bile göremiyorum yok çocuğumu bile göremiyorum. İşin ucunda çocuk varsa insanların biraz alttan alması lazım... Bu olay tatlıya bağlanabilirdi. Ama aralarında soğukluk varsa daha önceden yaşanmış şeyler varsa birikimin sonucu da olabilir bu küslük...

İnşallah iki tarafta hatalarını anlayıp bir an önce barışırlar. İlahi adaletin tecelli etmesini beklemek yerine aralarının düzelmesi için dua edebilirsiniz...

Siz şimdi arkadaşınızı ve ailesini tutarsınız o yönde yorum yaparsınız, gelin hanımın kendi çevresi de onu destekler iki tarafta hatasını anlamaz zaman boş yere küslükle geçer...

Valla kayinvalidem suan için dortdortluk ama bende ona karsi öyleyim 1 yıldır hayatımda daha istemediğim birşeyi olmamıştır. Hasta olduğumda başımda sabah kadar bekledi bütün gece sırtıma havlu soktu. Kendi çocuklarından ayırmaz beni :nazar: 1 gun telefon da konusmasak ertesi gun arar beni özledim kuzum der. Herşey karşılıklı sen özverili olacaksın ki karşında ki kıymet bilsin. Ben en başından suratsiz olsaydim böyle olur muydu hayır. Tabiki illa kötülük yapmak için dolaşan kayinvalide ve gelinlerde yok degil..

1 yildir, evli misin?

LG G2 D802

İlk defa bu kadar sert yorum yapiyorum..
Konu sahibi arkadaşım bu olaydan Sanane! Yok bide ilahi adalet tecelli edermiymiş..
Kaynanayla görümcenin yanında da böyle taraflı knuşunda kalpleri iyice katılaşsın birbirlerine..
Madem böyle bi sogukluk war yapıcı olun yapın aralarını gelip bide burda laf sayiyosunuz
kayınvalide de gelinini kesip orda burda laf sölemeye hakki dahi olmayan insanlarla snrada ah torunum wah torunum..
Görümcenin arkadaşı bile geline laf etme hakkna sahpmış ölelim biz tüm gelinler ya !

Hakket efkarlandım:KK14::KK14::KK14:

O isler oyle olmuyor. Umarim evlendikten sonrada oyle devam eder. Herkesin imtihani farkli farklidir. Belki kayinvaliden cok iyi olucak bilmiyorum. Ama is ciddiye bininince bazi aeyler deyisebilir buna hazirlikli olmani tavsiye ederim. Sonra hayal kirikligina ugramamak icin.

Sahsen kayinvalidem bir cok konuda iyidir hostur, bazi seyler illaki bizim aramizda da olmustur ufak ta olsa (kirici seyler bende yasadim zamaninda, ve zamanla oturttuk herseyi), ve ne yalan soyliyim cok sikayet te edemem sonucta yukarda Allah var. Ama ne olursa olsun gelin olmak farkli birsey.

Ve siz ne olursa olsun el kizisiniz malesef. Kan ile yabanci bir olmuyor hic bir zaman.

Son düzenleme:

Ben yaptim oldu, siz de yapin olsun tavirlariniz hos degil. Siz sansli dogmussunuz demek ki. Herkes sizin gibi iyiliklerine karsilik bulamiyor. Herkesi kendi kayinvalideniz gibi gormeyin. Bakis acinizi genisletin biraz lutfen. Belki dunyanin en iyi insani bir gelindir ve karsiligini bulamiyordur kayinvalidesinden di mi ama?

X