uykumu kaçıran olay; ilahi adalet var mıdır?

konuyu anlamış, bir de 16 sayfa yorum yazmışsınız.. konuyu anlamadım, yorumlardan çıkarırım dedim çıkaramadım.. konu sahibi kim? neden akrabasının gelininin acı çekmesini istiyor? gelin neden kendi intikamına çocuğunu dahil ediyor? neden k.valide oğlunun evine gidemiyor? o çocuk babanın da çocuğu değil mi? kız bebeği babasının evinden mi getirmiş? adam neden kendi annesinin göremediği çocuğunu kızın annesine gösteriyor? sorular sorular.. neyse bu konu beni aşar, ofiş gider :KK42:

😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😆😆😆😆😆😆😆😆😆

büyük konuşmayım da 2 yaşındaki bir çocukla nişana gitmem
büyükler bile zor dayanıyor yolculuğa kalmışki küçücük çocuk
çocuğumu işe giderken bırakmak başka 3 gün bırakıp gitmek başka
en iyisini yapmış bence gelin hanım
ama k.validesine kötü davranmasını hiçbir şekilde hoş bulmadım

herkesin huyu farklıdır bazısı canayakındır (ezilen gelin oluyo genelde bu tipler herşeye tamam derler)
bazısıda buzdolabı gibidir( genelde görev için gelip evine çekilir hiçkimsede sevmez:KK1: )

evlenmeden önce hep canayakınlar örnek gösterilir ama evlenince yapılan büyük hata anlaşılıp 2. tip olmak isterler

konuyu anlamayanlardanım, anlamak için 16 sayfayı da okumaya gerek görmedim
ama başlığa cevap vereyim ilahi adalete inananlardanım, cennette cehennemde bu dünya da var,
ama başka birinin kötülüğünü istemenin de aynı derece de kalbi kararttıgını düşünüyorum,
iyi insan olmaya önce kendinden başlamalı insan...

Allaha havalar etme ve takili kalma olaylara ilerle en guzel adalet ilahi olandir 😉

Saglik ve afiyette kal 🌹

Arkadaşım konuyu tam okuyun gelmek isteyen gelin ona küçük çocuğun var denildi zaten o kendisi gelmek istedi. Ama onun istediği saatte cikilmadi diye konusmuyor suan.

Ee ona uygun saatte çıkılmamış yola, o da gitmek istememiş. Siz bile kınadıysanız yok nisana gelmedi yok aramadi diye kimbilir kayınvalidesi gorumcesi neler demiştir. O da ilişkisini kesmiştir.

Var mıdır ne demek ya? Haşa Allah'ın adaletini sorgulamak bizlere düşmez. Tabi ki var. Konuyu okumadım bile. Yalnızca başlığa cevap verdim.

Şimdi okudum konuyu. Ama hiçbir şey anlamadım. :26:

Son düzenleme:
Bu nasil bir anlatim tarzi hic birsey anlamadim. Aci ceken kim? aci cekmiyorsaniz gorumce nerde? Gorumce yoksa gelin nerde :KK53: Allah kabul etsin tesekkur ederim. :KK53:

off gene benden once yapılmış espriyi yapmiisim :KK43:
valla anlamayalim diye sormussunuz da yine de cevapliyim. beni beklemeyen insanlarla neden yola cikip bi yere gideyim ki? demekki orda bulunmamin onemi yokmus ki beklememisler. onemi yoksa benim orda ne isim var?
adalet bencede yerini bulur. olaylara taraflica bakan ve isi geline beddua etmeye kadar getiren siz icin de adalet tecelli eder umarim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

gelinin acı çekmesinden mutluluk duyacaksınız galiba.
ne saçma.
ilahi adalet tabiliki vardır Allah adildir, adl dır.

Rabbimin adaletinden sual olmaz da,
siz neye göre adaletlisiniz de gelinin acı çekmesini istiyorsunuz,
kim ne kadar haklı haksız neye göre?

konu başlığına yorum yapıyorum; evet var
ama, o ilahi adaletın bıle sistemı enteresan bır sekılde işliyor...mesela eden bulur doğru! gercekten ettıyse bulur tabı. ama edılenın içi soğuduktan sonra bulur ve eden kişi yaptıgının karsılığını bulunca acırsın o halıne
o yuzden ınsanın içi soğuduktan sonra eden bulur
amaç, senın yaşadıgını o da yasadıgı zaman sen 'ohh ıyı oldu, buldun işte allahından, içimin yağları erıdı..'' dememen için
o kişinin haline uzulmen için, için soguduktan sonra bulur :KK1: ne garıp degıl mı?
yani, öyle için soğur ki acırsın o kişiye :d öfken kalmamıstır çünkü...
allah karsı taraf ettıgını bulunca ınsanın sevınmesını istemıyor :KK70:

Ne güzel yazmissiniz tebrik ederim.. Çok begendim yorumunuzu.

İlahi adalet tabiki var. Zaten ilahi adaletin yerini bulmasi için birinin ah etmeside gerekmez. Allah en adaletlidir. O herşeyi görür, bilir hakedene hakkını verir.

Iyi geceler herkese...
Gece uykumu kaçıran bir olayı sizlere danışmak istedim. Bir gelin düşünün kayınvalidesi ve kayınpederi ile küs. Kusluk nedenine gelince gorumcesinin uzak şehirdeki (18) saatlik yoldaki nisanina nisandan 2 gun once gece yola çıkmak yerine nisandan 1 gun once sabah çıkmayı istemesi (şöyle anlatayim nişan pazar günü olsun nişan a cumartesi gunu saat 10 gitmek istiyo yani cumartesi gece saat 3 de gorumcesinin kayınvalidesi gilde olcak) ve bunun üzerine kayınvalidesi kayinbabasi biz araba kiraliyoruz niye 1 günümüz boşa gitsin cuma gece saat 12 de yola çıkalım cumartesi akşam olmadan orda oluruz hem dinlenir hem dunurlerin gönlünü alırız der. Ve olay uygulanır gelin gorumcesinin nişanı na gelmez. Gelmeme nedeni onun beklenmemesi. Birde söyle bir durum varki gorumcesi 1 hafta nişan hazırlıkları için kayınvalidesi nin yanına gitmiştir gelin tarafından hiç aranmamistir. Gorumcesinin yakın arkadaşları hergün aşama aşama nişan hazırlıkları ni ve heyecanını paylaşmış ama yengesi tarafından aranmamistir. Oyle yada boyle nisan biter memlekete donulur. Ve nisandan beri yaklaşık 3 aydır kayınvalidesi gile gelmiyor gelin. Aynı zamanda kayınvalidesi şeker hastasi kayinbabasinda tansiyon var üzüntüye sıkıntıya gelemiyorlar. Bu insanlar 3 aydır torunlarını görmüyorlar ilk ve tek torunlari. Onlar gitsin diyorsunuz gelin hiçbir şekilde telefonlarını açmıyor söylemeden pat diyede gitmek istemiyorlar. Oğulları geliyo yanlarına haftada bi 15 dk oda hep çeşitli bahaneler bulup çocuğu getirmiyor birgün hasta birgün banyo yaptı gibi.
Benim uykumu kaçıran düşünce o gelinin çok acı çekmesini istiyorum kayınvalidesi nin goz yaşlarının hesabını rabbim sorsun istiyorum. Sizce ilahi adalet bu olayda tecelli eder m
Uzun oldu kusura bakmayın.
İlahi adaletin olduğuna asla şüphe etmem fakat dünya da insanların gerçekleştirdiği bir adalaletsizlik var ben eşimin ailesinden çok fazla haksızlık görmüş biri olarak Rabbimin adaletinin tecellisini gözlerimle gördüm Allah büyüktür ona sığının

Kusura bakmayın ama ben anne, babalara çok kızıyorum.

Ne bu bağımlılık ya? Gelin aramaz, sormaz, gelip gitmez. Oğlum dediğin adamın umurunda bile değilsin ama sen anne yada baba olarak hala yastasın.

Gelin acı çekse ne, çekmese ne? Bu insanlar seni gözden çıkarmışlar, yada takmıyorlar, onların umurlarında bile değilsin.

O halde yapılacak tek şey var, onlar seni bir kere takmıyorlarsa sen onları bin kere takmayacaksın.

Koskoca insanlara çocuk gibi yas tutmak yakışıyor mu ya?

Ayrıca;

Bu gelin madem bu kadar huysuz, bunun sinyalini vermiştir zamanında. "Kızım biz böyle hareket etmeyi uygun gördük, senin içinde uygunsa beraber hareket edelim, farklı bir programın varsa sen bilirsin." deseler olmuyor mu?

Bende görümceyim, gelinimiz beni arasa ne fark eder aramasa ne? Herkesin işi, gücü var. Bir araya gelince hoşbeş eder, sonrada yolumuza bakarız.

At sahibine göre kişnermiş, oğlunda iş olmayan anne baba hıncını gelinden çıkartmasın. Öz evladın takmıyor seni elin kızından ne bekliyorsun ki?

Benim anlamadigim size ne ?
İçimden bir ses o islerin içinde siz varsiniz da orayi anlatmamissiniz gibi geldi ya neyse.
Arkadasinizin ailesi aile isleri sizi bu kadar ilgilendi etmemeli diye dusunuyorum , ah bile ettiğinizde gore.
Tövbe tövbe :KK19:

X