Üst komşu neden sürekli birşeyler çeker?

ıste onların dılı aguda hogudu abuda seklınde depınmek
konustugunuz ıcın anlamıyorlar :KK70: malum ınsanlar konusarak anlasır
kendınızı ıfade etmek ıstıyorsanız ustlerınde depınmenız gerek
Kesinlikle yaa, eşim güzelce izah ediyor mesela dinliyorum aşağıda, adam algılamadığı için aynen dediğin gibi aguda hogudu abuda ya bağlıyor, işte siz de duvara vuruyorsunuz rahatsız oluyoruz diyor, yenge çocukları aşağıda tutmuş birkaç defa diyor(ki öyle bir şey yapmadım) falan filan yani duvara konuşmakla aynı bazı insanlara laf anlatmak

Bu şikayetler genellikle üst komşumdan ses geliyor yan komşumdan ses geliyor şeklinde ama şunu da düşünmek lazım sizin alt komsunuz kim bilir neler sallıyor altınızdan.
Bizim tam tersi üst komşu bizden sikayetciymis yöneticiye söylemiş biz de onlardan şikayetçiyiz ama ses etmiyorduk 4 senedir matkapla evi delik dedik ettiler kendilerini sessiz sanıyorlar garipler gelip bi de bizden dinlemelerini tavsiye ederdim de benim sese duyarlılığım yok rahatsızlığım olmuyor ses olmayınca rahatsiz oluyorum.

Bu şikayetler genellikle üst komşumdan ses geliyor yan komşumdan ses geliyor şeklinde ama şunu da düşünmek lazım sizin alt komsunuz kim bilir neler sallıyor altınızdan.
Bizim tam tersi üst komşu bizden sikayetciymis yöneticiye söylemiş biz de onlardan şikayetçiyiz ama ses etmiyorduk 4 senedir matkapla evi delik dedik ettiler kendilerini sessiz sanıyorlar garipler gelip bi de bizden dinlemelerini tavsiye ederdim de benim sese duyarlılığım yok rahatsızlığım olmuyor ses olmayınca rahatsiz oluyorum.
Benim alt katım boş
Ancak dolu olsaydi da benden şikayeti olmazdı
Çünkü üst komşumdan şikayetçi olurken aynı zamanda hangi seslerin ne ölçüde alt kata gidebildiğini de deneyimlemiş oluyorum, üst komşumdan duyduğum rahatsızlıktan dolayı alt komşu empatisi de kurabiliyorum. Böyle olunca da zaten şikayet edeceği şeyleri yapmamış oluyorum.
Kimsenin de üst komşudan yakınıp da sonra benzer şeyleri alt komşusuna yaşatacağını sanmıyorum aksine daha dikkat eder

Hayır gerçekten merak ediyorum. Saat 11 buçuğa geliyor. Ne olabilir yani? Sabahtan beri durmadan bir insan ne çekiyor olabilir. Gacır gucur. Durmadılar. Sinirimden yatamadım buraya yazdım.
Benim eski evimdeki komsu da öyleydi
Aksam 11den sonra ev temizligine girisirdi 3e kadar gacir gucur sesler devam ederdi sabah da 7de supurge açardı yani gece mesaisi yapardi resmen polis mi cagirmadim sikayet mi etmedim neler neler
Çıkın söyleyin bir daha olursa da cikmayin direkt polis çağırın yönetici varsa şikayet edin gerekirse belediyeden ses cihazı taktirin ben artik tahammül etme ya da kibarca uyarma durumlarini coktan gectim.cunku

Benim eski evimdeki komsu da öyleydi
Aksam 11den sonra ev temizligine girisirdi 3e kadar gacir gucur sesler devam ederdi sabah da 7de supurge açardı yani gece mesaisi yapardi resmen polis mi cagirmadim sikayet mi etmedim neler neler
Çıkın söyleyin bir daha olursa da cikmayin direkt polis çağırın yönetici varsa şikayet edin gerekirse belediyeden ses cihazı taktirin ben artik tahammül etme ya da kibarca uyarma durumlarini coktan gectim.cunku
Polis çağırma durumunda nasıl bir yaptırım oluyor bizde de son radde o olacak gibi

Hayır gerçekten merak ediyorum. Saat 11 buçuğa geliyor. Ne olabilir yani? Sabahtan beri durmadan bir insan ne çekiyor olabilir. Gacır gucur. Durmadılar. Sinirimden yatamadım buraya yazdım.

23:30’a razıyım bizde saat 01:15’de parti vardı! 🤦🏻‍♀️

Polis çağırma durumunda nasıl bir yaptırım oluyor bizde de son radde o olacak gibi
Polisi arayip ust kat komsum ses yapıyor diyorsunuz onlar geliyor bazen sizi başka birimlere bağlayabiliyor ya da zabitayi arayin diyebiliyorlar hatta bundan önceki evimde de yaşamıştım alt katimda dukkan vardi cok ses geliyordu polis cagirdim hatta beni adresi teyit icin cepten aramislardi yoldayiz tam neresi diye

Sitede mi yaşıyorsunuz bilmiyorum ama genel.olarak apartman yönetmeliğine göre (site olmasa da) aksam 19:00 sabah 07:00 arası gürültü yapmak yasak.
Ben cok arastirdim zamanında hatta komşuyla aksam 22:00de mutabık kalmistik ama 11i buluyordu yine de bi sekilde idare ettik iste

Ben her yolu denedim zabıtayı defalarca aradım gelmediler.Geldik bir kere uyardık dediler ama gelmediler eminim.Tekrar tekrar aradım savcılığa git gerekli görürse ses ölçüm cihazı var ondan takılır dedi.Polis bizim bölgeye bakmıyor jandarmayı aradım.Jandarmada vah vah tüh tüh ama siz birbirinize güzelce bir girin ondan sonra gelirize getirdiler onlarda gelmedi.En sonunda 5 senenin verdiği rahatsızlıkla yukarıya kapılarına çıktım.Güzel bir kavga ettik istedikleri buymuş.

Benimde üst komşu kavgaya başladı tam şuan. Masalara yumruk fln vuruyorlar

Sanırım sandalyeleride yere vuruyorlar güm güm diye ses geliyor. Belki kk ya üyedir komsum bunu okur, bütün sorunlarınızı istemeden duydum, bir kere terkettigin eve keşke tekrar geri gelmeseydin arkadaşım. Önceki kavganızda haklıydın, şimdi haksız oldun

Son düzenleme:
Ay sinirlerim bozuldu yaa
Üst Komşu Mağdurları Derneği kurucusu ve başkanı olmaya adayım :KK53:
ÜKMAD:KK57:

Madde 1. Konuşmayı denemeyin.
Madde 2. Duzelmelerini beklemeyin.
Madde 3. Kiraciysaniz taşının.
Madde 4. Ev sahibiyseniz, evi satın; taşının.
Madde 5. Taşınmadan önce hayırlı, sakin, anlayışlı alt ve üst komşu için bol bol dua edin.
Madde 6. Taşırsanız ve aynı sorunlar yine başgösterirse madde 1'den tekrar uygulamaya başlayın.:KK53::kızgın:

X