Unutamıyorum.. yorumlarınıza ihtiyacım var..

Sudemsade

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2018
182
255
Kızlar merhaba hayatıma yön vermek istiyorum ama ne yapsam nasıl yapsam bilemiyorum.
İlk günden beri olmaması gereken bir ilişkiye başladım bir buçuk yıl sürdü bu süreçte hep tamam mı devam mı diye düşünüp durdum hiç huzurlu olamadım defalarca ayrıldık yapamadık tekrar barıştık. Çok aşık oldum gözüm kör oldu ne olacaksa olsun dedim o kadar çok o kadar çok sevdim ki. Şimdi biliyorum o duyguları bu kadar uç noktada kimseyle yaşayamayacağımı ama bu ilişki çok yıprattı beni. Belki körü körüne sevmeyeceğim ama daha mutlu olabileceğim biriyle olurum diye kendimi teselli etmeye çalışıyorum. Çünkü o kişiyleyken mutluluktan yerlere bastığımı hissetmediğim zamanlar kadar dibe çöktüğüm yaşamak istemediğim zamanları da gördüm. Ayrılık sebeplerimizi sıralamaya gelince tek birisi bile evliliği bitirmeye yeter; boşanmış çocuklu bir erkek, sorunlu ve rahat bırakmayan bir eski eş, ailesinin ikinci kez evlenmesine müsade etmemesi( örf ve adetler), benim babamın istememesi için onlarca sebepler, sorunları konuşarak çözmek yerine küsen günlerce tek kelime konuşmayan bir adam, aynı zamanda kadın ruhundan anlamayan birisi, eski eşle benim rahatsız olduğum tarzda bir iki konuşmasının olmuş olması ve benim unutamamam, ve mecburi tayininin çok uzaklara benim yaşayamacağım bir yere çıkması ve kendi asıl memleketine yakın olduğu için burayıda sevmediğinden tekrar benim olduğum şehre gelmek istememesi, bir büyük sorun daha çocuğundan uzak bir şehirde olması güya söylediğine göre ona doyamamış olması sebebiyle benden çocuk yapmaya yanaşmaması. Benim için evet demiş ama korkuyormuş isteği yokmuş. Ve eski evliliği ile boşanmasını travma olarak tanımlıyor. Yine ciddi birşey olursa düğün gelinlik vs istemiyor. Bu arada ben 25 yaşındayım ve hiç evlenmedim arkadaşlarım birer birer evleniyor telli duvaklı bir şekilde. Özeniyorum bende onlara. Evet belki de bana aklını peynir ekmekle mi yedin nasıl tahammül ettin diyeceksiniz. Ama körkütük aşıktım. Onsuz bir hayatı asla düşünemedim. Biz tanıştığımızda yeni boşanmıştı evlilik namına bir adım atamadık. Hep ortada kaldık durumumuz ne olur bilinmez bir şekilde. İlişkinin bir kısmı ya evlenelim ya ayrılalımla geçti ama yapamadık. Hep stres ve mutsuzluk sebebiydi benim için. Ayrılmayı deneyip beceremedik. Ama sonra ettiğimiz kavgalar onun tuhaf küsmeleri konuşmaması içimden birşeyler kopardı. Kalbimin sesinden dolayı dinleyemediğim mantığımı daha çok dinlemeye başladım. Daha önce defalarca ayrıldığımızdan ayrılalım demek yine zor olmadı. 3 ay önce son kavgadan sonra ayrılalım dedim her zamanki gibi önce tamam dedi birkaç gün sonra daha dikkat edicem özledimlerle geri döndü. Bu sefer ortada olmamak ve kararımın arkasında durmak için geri dönmedim aramızdaki sebepleri saydım birşey demedi. Sonra birkaç kez daha döndü. Sonra birgün ailemi ikna ettim diyerek döndü. İçimde birşeyler yeşerir gibi oldu uğraşıyordu benim için ve ailesinin tamam demesi çok büyük birşeydi biraz konuştum. Ama cesaret edemedim evliliğe yine. Yine yapamadım kabuslar görmeye uyuyamamaya her gece ağlamaya başladım. Bir yandan kokusu burnumda bir yandan bu evliliği yaparak hiç bilmediğim bir yerde bir başıma pişmanlık yaşamak istemiyorum. Yine ortada kaldım. Aramızdaki olumlu ve olumsuzlukları yazan bir kağıt yaptım attım ona akşam beni aradı. İleride benim yüzümden mutsuz olursan ben bunu kaldıramam dedi. Olumsuzluklar çok ama çok fazlaydı. Haklısın bitirelim şimdi mutsuz oluruz bir kere üzülürüz ama ilerde daha büyük bir mutsuzluğu önleriz dedi. Bitirdik. İki hafta sonra yine döndü yapamıyorum diye. Duygularım altüst oluyor. Son iki haftada yine uğraştı durdu ama duygularımı içime attım duygusuz bir şekilde konuşup aramızdaki olumsuzluklardan bahsettim artık onu sevmiyormuş gibi konuştum. Bana çok çok büyük iyilikleri dokundu bu arada. O da pes etti sanırım. İki gün önce duygularıma yenilip ben yazdım. Sen haklıydın dedi olmaz artık dedi. Ne yapacaksın benim gibi bir adamı git bekar birini seni mutlu edecek birini bul çocukların olsun dedi. Çocuğunu kucağına alınca gerçek mutluluğu anlayacaksın ve beni o zaman anlayacaksın dedi. Herşey senin için seni kendimden kurtarmaya çalışıyorum dedi. İki gün önce konuştuk ve kesin karar verdik artık. Canım çok yanıyor o güzel günler aklımdan çıkmıyor. Bunalıma girdim kendimi kapattım tüm çevreme. Tek yaptığım yalnız kalınca kendimi bırakıp ağlamak oluyor. Bu son iki gündür değil kafamda bitirdiğim birkaç aydır var.
Bir başka konuda biran önce evlenme isteğim. Tüm arkadaşlarım evli bana evlimisin diye sorduklarında bekarım demem insanları çok şaşırtıyor. Tamam onların düşünceleri önemli değil ama yaşadığım evde ailemle öyle büyük sorunlarım varki bilseniz hak verirsiniz. Kendi evim kendi yuvam olsun istiyorum. Ve bir an önce olsun istiyorum. Benimle tanışmak isteyen ciddi niyetli insanlar var. bu kalp acısıyla ve çivi çiviyi söker mantığıyla tanışmam ne kadar doğru olur.. aylar önce kafamda bitmiş bir ilişkiydi. sadece hayatıma yön vermek istiyorum artık. Bu kişiyle olmak bana zaman kaybettirdi. Kendi halime üzülüp duruyorum. Beni mutlu edecek tek şey ailem tarafından omzuma yüklenen yüklerden kurtulmak artık evde küfürler kavgalar duymamak istediğim kitabı okuyup istediğim konuyu araştırıp istediğim gibi ibadetimi yapmak ve mutlu bir yuva. Çok hasretini çekiyorum. Düşünceleriniz önemli.. Bulunduğum durumdan kurtulmak istiyorum artık..

Son düzenleyen: Moderatör:
İnatla okudum ve ayrılık acısı dışında bir şey dikkatimi çekti.
25 yaşında biyolojik yaşınız geçiyor fikri çok enteresan.
Ama ailenizin hatası olmuş, doğduğunuz an beşik kertmesi yapmaları gerekiyordu...

Arkadaşım önünde güzel, uzun bir hayat var.
Niye kendini sevmiyorsun da başkasına bağlıyorsun mutluluğunu?
O kadar aciz, kötü, beceriksiz vs biri değilsin bence bu adamı geç, başka bir adamla tüm şansını yakalayacak gibi konuşmuşsun.
Ne gerek var, sen sen ol önce kendi kendiye her anlamda yetmeyi, yalnızken mutlu olabilmeyi öğren.
Yoksa böyle karakterlerin evlilikleri de yürümüyor.

Herkesin ailesi bir değildir yaşadığı durumlar başından geçenler bu sebepten Allah yardımcın olsun...Ama aileden kaçış gibi gördüğün evlilik durumu seni daha büyük bir ateşe atabilir bilemezsin...Bu kişi senin için çok yanlış bir insanmış yaşın sebebiyle ve yazdıklarından anladığım kadarıyla yaşından daha olgunsun bu sebepten gerçekten istersen unutabileceğini düşünüyorum... Umarım çok mutlu olur dilediğin gibi güzel bir hayat yaşarsın...Duam seninle 🥰

Haklısınız. Yaş kısmında biraz hata etmişim kastım çok farklı aslında orada ama açmak uzun sürer ve konu dışına çıkar. Orayı kaldırsam iyi olur yanlış anlaşılıyor.
İnanın ben bu evde bu yaşadığım şekilde hiç mutlu olamıyorum o kadar çok etken varki aile saadetini hiç yaşamadım desem yeridir belkide onu arıyorum.

Haklısınız. Yaş kısmında biraz hata etmişim kastım çok farklı aslında orada ama açmak uzun sürer ve konu dışına çıkar. Orayı kaldırsam iyi olur yanlış anlaşılıyor.
İnanın ben bu evde bu yaşadığım şekilde hiç mutlu olamıyorum o kadar çok etken varki aile saadetini hiç yaşamadım desem yeridir belkide onu arıyorum.
Anladım.
Ama bu söylediğime engel değil.
Evli ve çocuklu bir kadınım.
Dehşet günler yaşıyorum(çocuklardan), bir de üstüne eşimle feci kavga ettim, beynim zonkluyor sinirden, gözüme fer indi biri bulanık.
Ama ben ne yapıyorum biliyor musun, balkona oturdum yaktım mumlarımı, elimde kahvem, karşımda sevdiğim dizim ve bir yandan kk.
Kendimi seviyorum ben ya!
Şuan çok mutluyum mesela kendi kendime kalıp istediğimi yapabildiğim için.
Sen de kapat kapını, neydem zevk alıyorsan onu yap.
Dışarıda da bu böyle, hayattaki en iyi arkadaşım önce kendin olacak, kendini şımartıp mutlu olduklarını yapacaksın.
Sonra diğerleri gelir.
Eğer bunu yapmazsan sana verilen mutlulukla coşar, alındığında cehenneme düşersin.
Yapma bunu kendine.

Herkesin ailesi bir değildir yaşadığı durumlar başından geçenler bu sebepten Allah yardımcın olsun...Ama aileden kaçış gibi gördüğün evlilik durumu seni daha büyük bir ateşe atabilir bilemezsin...Bu kişi senin için çok yanlış bir insanmış yaşın sebebiyle ve yazdıklarından anladığım kadarıyla yaşından daha olgunsun bu sebepten gerçekten istersen unutabileceğini düşünüyorum... Umarım çok mutlu olur dilediğin gibi güzel bir hayat yaşarsın...Duam seninle 🥰
Kendimi daha büyük bir ateşe atmamak için mantığımı devre dışı asla bırakmamaya çalışıyorum. Kafamda bitirdim ama anılar peşimi bırakmıyor.
Sağol arkadaşım birbirimize dua edelim kimin duası kabul olur bilinmez Allah razı olsun

Kendimi daha büyük bir ateşe atmamak için mantığımı devre dışı asla bırakmamaya çalışıyorum. Kafamda bitirdim ama anılar peşimi bırakmıyor.
Sağol arkadaşım birbirimize dua edelim kimin duası kabul olur bilinmez Allah razı olsun
Aynen öyle canım geçer emin ol senin için büyük anlamlar ifade eden o adam gün gelir bir yabancıdan daha soğuk gelir sana yeter ki iste kabullen sen kafanda bitirmedikçe hiçbirşey bitmez.çok mutlu olacaksın inşallah inanıyorum 😍

Anladım.
Ama bu söylediğime engel değil.
Evli ve çocuklu bir kadınım.
Dehşet günler yaşıyorum(çocuklardan), bir de üstüne eşimle feci kavga ettim, beynim zonkluyor sinirden, gözüme fer indi biri bulanık.
Ama ben ne yapıyorum biliyor musun, balkona oturdum yaktım mumlarımı, elimde kahvem, karşımda sevdiğim dizim ve bir yandan kk.
Kendimi seviyorum ben ya!
Şuan çok mutluyum mesela kendi kendime kalıp istediğimi yapabildiğim için.
Sen de kapat kapını, neydem zevk alıyorsan onu yap.
Dışarıda da bu böyle, hayattaki en iyi arkadaşım önce kendin olacak, kendini şımartıp mutlu olduklarını yapacaksın.
Sonra diğerleri gelir.
Eğer bunu yapmazsan sana verilen mutlulukla coşar, alındığında cehenneme düşersin.
Yapma bunu kendine.
Allah sizede yardımcı olsun. Bende bunu kendime söylüyorum bazen birşeyi beklemene gerek yok anı yaşa mutlu olmaya çalış diye. Ama yapı meselesi sanırım aşırı duygusal bir yapım var ondan böyle oluyor. Yinede denemeye çalışırım o şekildede sağolun :)

Ya yapmayın lütfen siz ciddi misiniz ? Hadi tamam ilki için aşıktım diyorsunuz da ikinci yazdığınız şey ne ya ? 25 yaşındasınız,ne biyolojik yaşı,geç kalması,25'inden önce evlenen mi kaldı ? Ne telli duvaklı gelini,insanlar kariyer sahibi olsun olmasın belli yaşa kadar keyfine evlenmiyorlar artık,siz de oturmuş üzülüyorsunuz bunun için.

O adam için de bir şey yazmayacağım ama en azından en sonunda doğru olanı yapmış,söylediklerine hak verdim,size bir iyilik yapmış giderek.Çünkü belli ki sizde o güç yokmuş.Adam size sinyali vermiş zaten güvenilmeyeceğinin,siz görmek istememişsiniz sadece.

Ya yapmayın lütfen siz ciddi misiniz ? Hadi tamam ilki için aşıktım diyorsunuz da ikinci yazdığınız şey ne ya ? 25 yaşındasınız,ne biyolojik yaşı,geç kalması,25'inden önce evlenen mi kaldı ? Ne telli duvaklı gelini,insanlar kariyer sahibi olsun olmasın belli yaşa kadar keyfine evlenmiyorlar artık,siz de oturmuş üzülüyorsunuz bunun için.

O adam için de bir şey yazmayacağım ama en azından en sonunda doğru olanı yapmış,söylediklerine hak verdim,size bir iyilik yapmış giderek.Çünkü belli ki sizde o güç yokmuş.Adam size sinyali vermiş zaten güvenilmeyeceğinin,siz görmek istememişsiniz sadece.
Çok sert bir yorum oldu ama hak veriyorum :))
Yinede kimse diğerinin ne yaşadığını bilemez neyi neden istediğini de tam bilemez. Herkesin hayattan beklentileri farklıdır. İşimi kariyerimi çok şükür elime aldım çoğu bayana göre fazlasıyla kendime yetiyorum şükürler olsun. Ama belki başka bir amacım daha vardır. Bu kadarı bana yetmiştir. O kişiylede bu kararı ısrarla veren bendim zaten.

Çok sert bir yorum oldu ama hak veriyorum :))
Yinede kimse diğerinin ne yaşadığını bilemez neyi neden istediğini de tam bilemez. Herkesin hayattan beklentileri farklıdır. İşimi kariyerimi çok şükür elime aldım çoğu bayana göre fazlasıyla kendime yetiyorum şükürler olsun. Ama belki başka bir amacım daha vardır. Bu kadarı bana yetmiştir. O kişiylede bu kararı ısrarla veren bendim zaten.

Sert olması değildi amacım,özür dilerim.Ama karşımda olsanız da aynı cümleleri kurardım.Tabii ki de insan bir yuvası olsun isteyebilir,çocuk isteyebilir bunlar doğal da bunun için üzülecek bir durumda değilsiniz.Çünkü 25 yaş gerçekten hiçbir şey değil.Etrafınızdaki insanların evlenmesi sizin geç kaldığınızı göstermiyor,kendinizi o düşünceye kaptırmayın.Gezin,dolaşın,karşınıza yeni insanlar çıksın yeni insanlar sevin,şu an imkansız geliyor ama kimler gelip kimler geçiyor,ileride dönüp gülersiniz bu eski anılarınız için.

25 yaşındasın ve bekar olduğunu söyleyince herkes şaşırıyor mu? Çevreniz de pek hoşmuş, böyle adamlara neden değer verdiğinizi anlayabiliyorum.

25 yaşındasın ve bekar olduğunu söyleyince herkes şaşırıyor mu? Çevreniz de pek hoşmuş, böyle adamlara neden değer verdiğinizi anlayabiliyorum.
Bu konuda ciddiyim. :110:Kendi edindiğim çevre değil geniş olan iş ortamından, liseden, üniversiteden mecburi tanışıklık diyelim. O söylediğiniz kişi içinde hakkında hiçbirşey bilmeden hiç tanımadan ve konuşmadan birşeyler hissetmeye başlamıştım.

Bu konuda ciddiyim. :110:Kendi edindiğim çevre değil geniş olan iş ortamından, liseden, üniversiteden mecburi tanışıklık diyelim. O söylediğiniz kişi içinde hakkında hiçbirşey bilmeden hiç tanımadan ve konuşmadan birşeyler hissetmeye başlamıştım.

Herkes herkesi beğenebilir. Ancak tanıdıktan sonra bu hislerde bir parça değişiklik olur. Sizin bir daha kimseyi böyle sevmeyeceğim tavırlarınız fazla lisevari ve melankolik...Yaşınız gereği daha olgun ve sağduyulu olmalısınız.
Lise yıllarında benim de bir sevgilim vardı ölüp bittiğim. Bir daha asla kimseyi öyle sevmeyeceğim, unutamayacağım diyordum. Şimdi evliyim, sokakta görsem ikinciye dönüp bakmam bile.

Herkes herkesi beğenebilir. Ancak tanıdıktan sonra bu hislerde bir parça değişiklik olur. Sizin bir daha kimseyi böyle sevmeyeceğim tavırlarınız fazla lisevari ve melankolik...Yaşınız gereği daha olgun ve sağduyulu olmalısınız.
Lise yıllarında benim de bir sevgilim vardı ölüp bittiğim. Bir daha asla kimseyi öyle sevmeyeceğim, unutamayacağım diyordum. Şimdi evliyim, sokakta görsem ikinciye dönüp bakmam bile.
Yani bizimki beğenmekten öte bir durumdu konuşmaya başlayana kadar ayda bir görüyordum denk gelirsem beş dk sürüyordu ve kalbimi ağzımda hissediyordum o anda konuşamıyordum bile. O da evrak incelerken ellerinin titrediğini görüyordum o sırada yüzü bile kızarıyordu. Yani birisi bir başkasını çok çok sever fazla sever ama bu hisleri herkese hissedemez benim düşüncem. O yüzden öyle söyledim. Allah mutlu etsin sizide.

Unut beni unuttuğum gibi seni
Unut ki beni yanındakini aldatma
Giden kaybedendir
Gittin kaybettin bacım olsun.

Bunca olumsuzluğa rağmen evlenmek için inat etmek yerine mantıklı olun uzaklaşın bu adamdan. Ah keşke ben de onca olumsuzluğu yaşadığımda kaçsaydım arkama bakmadan! AB keşkeler işe yarasaydı keşke!!!!.... Yaşın küçük daha, 25 nedir ki. Ailenden kaçayım derken daha büyük olumsuzluklara kapı aralama. Her zaman mantıklı karar ver.

Sizin gibi iki arkadaşım çivi çiviyi söker diyerek evlendi ve çocuk yaptılar.
Ama ikiside boşandı.
Lütfen kafanızdan kalbinizden eskiyi atmadan evliliği düşünmeyin.

Seninle evlenmeyi deli gibi istemeyen biriyle asla evlenme
Boşanmasını travma olarak nitelendiren biriyle asla evlenme
Daha diğer çocuğuma doyamadım, senden çocuk yapamam diyen biriyle asla evlenme
İlk evliliğin olacağı halde gelinlik düğün düşünmeyen adamla asla evlenme
Boşanmış çocuklu kişiyle evlilik çok zordur, kaldırırım sanırsın işin içine girince hiç öngöremediğin zorluklar karşına çıkar.Heleki senin bahsettiğin adamda iki kat çıkar.Saçma sapan çoklu bir hayat yaşaman için zorlanırsın, uzak dur o adamdan.Yaşın çok genç, hepimizin yüreğimiz ağzımıza geldi, ellerinin titrediğini gördüğümüz adamlar oldu, çok özel sandığın bu şey aslında çoğu kişinin yaşadığı bir şey.Durumu bu şekilde romantize edersen çok özel bir ilişkiyi kaçırdığını sanırsın.Bilimsel olarak dünyada aşık olabileceğimiz milyonlarca kadın ve milyonlarca erkek var.Sen sadece birkaçına denk gelmişsin

X