Ünlülerin hayatına özenmek

Kızlar çok saçma biliyorum ama burası saçma düşüncelerimizi birbirimizle paylaşıp akıl danışma yeri değil mi? Bu sosyal medya çok kötü bir şey. Ama dünyayı, modayı, haberleri de ne bileyim oradan takip ediyorum hep. Dolayısıyla sosyal medyadan ayrılamıyorum. Ama ünlülerin hayatları (ünlüler derken dünyaca ünlü), yatlar, katlar, mutlu ilişkileri, süreki lüks yerlerde foto paylaşmaları. Sürekli çok mutlu görünmeleri. Evet bunları takip etmek yerine açlıktan ölen, savaşlarda ailelerini kaybeden insanları görsek halimize şükrederiz ama sizin hiç “vay be, ne hayatlar var, her istediklerine sahipler” dediğiniz olmuyor mu? Fikirlerinizi merak ediyorum.
Cok olan her sey bir sure sonra siradanlasir..Yani sen yilda bir kez yat goruyorsun,o haftada 3 kez denize aciliyor.Sen imreniyorsun,o ise sahip oldugu yatin zaman zaman marina da oldugunu bile unutuyor.Zaten problem de orada basliyor.Parayla herseyi aldiginizda alacak bir sey kalmayinca daha fazla afalliyorsunuz,Herseye bir anda sahip oluyorsunuz ve bir anda tuketiyorsunuz.Bir sure sonra bir arabanin digerinden,bir evin otekinden farkli kalmiyor.Parayi herkes ister,ama onlarin yasadigi hayat da magazin sayfalarindaki gibi isil isil degil anliyacagin :)

Dünyayı modayı haberleri neden sosyal medyadan takip edesiniz

Haberi haber sitesinden dünyayı dünyaya açık global sitelerden modayı moda sitesinden takip edin

Sosyal medyadaki o tarz paylaşımları magazin programı Twitter daki siyasi paylaşımları da tv deki siyaset meydanı gibi değerlendirin

Bir şeyi merak ederseniz 2-3 yerden bakın ama hiçbirine inanmayın vs vs

Özenmek her şeyi var demek kolay olanı, ama o köklü zenginler bile bunu elde tutmak için çaba gösteriyor

Millet yenidoğan çocuğunun fotosunu satıyor buna mı özeneceğiz

Boş verin, kendi küçük hayatınızda (hepimiz için, sizin hayatınız küçük anlamı çıkmasın) kendi büyük mutluluklarınızı bulun

Ya sosyal medyayı iş yeri gibi görün. Siz işe saç baş dağınık gidip; sürekli mızmızlanır mısınız? Evde olan evde kalır. Onlarınki de o hesap. İlla ki sorunlarla karşılaşıyorlardır ama bunu yansıtmazlar. Niye yansıtsınlar?

Şuna da katılmıyorum ama hepsi mutsuz. Yahu neden hepsi mutsuz olsun? Kimisi cidden hayatını oturtmuş. Bunun yanında fenomenler arasında da rekabet var. Birbirlerinin kuyusunu kazanlar var.

Kızlar çok saçma biliyorum ama burası saçma düşüncelerimizi birbirimizle paylaşıp akıl danışma yeri değil mi? Bu sosyal medya çok kötü bir şey. Ama dünyayı, modayı, haberleri de ne bileyim oradan takip ediyorum hep. Dolayısıyla sosyal medyadan ayrılamıyorum. Ama ünlülerin hayatları (ünlüler derken dünyaca ünlü), yatlar, katlar, mutlu ilişkileri, süreki lüks yerlerde foto paylaşmaları. Sürekli çok mutlu görünmeleri. Evet bunları takip etmek yerine açlıktan ölen, savaşlarda ailelerini kaybeden insanları görsek halimize şükrederiz ama sizin hiç “vay be, ne hayatlar var, her istediklerine sahipler” dediğiniz olmuyor mu? Fikirlerinizi merak ediyorum.
Dünyaca ünlüleri bilmem ama Türk ünlülerden yakınen tanıdıklarım var bildiğin kafayı yemiş çoğunluğu çok sağlıklı değiller mental olarak para ve ün mutlu olmak için yeterli değil yani

Dünyaca ünlüleri bilmem ama Türk ünlülerden yakınen tanıdıklarım var bildiğin kafayı yemiş çoğunluğu çok sağlıklı değiller mental olarak para ve ün mutlu olmak için yeterli değil yani
Benim de tanıdığım çok ünlü bir assolist var. Evi çöplük ev gibi ve bütün çalışanlarına küfür ediyor.
Ünlüler camiasında uyuşturucu kullanımı da çok yaygın.

Cok ergence, o yuzden hayir ozenmem.

Bir kere isin icinde okadar para varsa illa ki raydan cikmis oluyorlar. Eminim yarisindan fazlasi uyusturucu, onerilmeyen iliski sekillerini vs milyon kez denemistir , tum pislige bulanmislardir cunku para var, imkan bol, canlari skilmistir bi kere; degisiklik ayagina yapmadiklari sey kalmamistir.

Ben bir oyunun bile hilelisini indirdigim zaman sinirsiz para vs oldugunda oyunu oynamaktan soguyorum cunku amaci kalmiyor?

Surekli bir begenilme arzusu, talebi; elalem ne der'in kallavi hali bana uymaz. Iyi ki onlar gibi degilim yani...

Cok ergence, o yuzden hayir ozenmem.

Bir kere isin icinde okadar para varsa illa ki raydan cikmis oluyorlar. Eminim yarisindan fazlasi uyusturucu, onerilmeyen iliski sekillerini vs milyon kez denemistir , tum pislige bulanmislardir cunku para var, imkan bol, canlari skilmistir bi kere; degisiklik ayagina yapmadiklari sey kalmamistir.

Ben bir oyunun bile hilelisini indirdigim zaman sinirsiz para vs oldugunda oyunu oynamaktan soguyorum cunku amaci kalmiyor?

Surekli bir begenilme arzusu, talebi; elalem ne der'in kallavi hali bana uymaz. Iyi ki onlar gibi degilim yani...
Bu konuları parası olmayan insanlar da yapıyor. Direkt parayla bagdastirip yarısından fazlası diye bir oran vermek iftiraya giriyor diye düşünüyorum. Yanlış yola kaymak daha olası vs deseniz anlarim da bu olmamış ya

Bir arkadaşımın paylaşımını örnek vermek istiyorum. Şeyma Subaşı'yı takip edip evde triplere giriyormuş eşine, ailesine karşı. Sonra birgün Şeyma "kızımı çok özledim" diyerek gözleri ağlamaktan şişmiş bir video paylaşmış. Hemen akabinde "tamam sizleride üzdüm bir daha böyle üzgün anlara yer yok" diye paylaşım yapmış. Arkadaşım diyor ki o an aydınlanma yaşadım resmen. Kadının benimle paylaştığı kadarını biliyorum. Ötesi yok. Sanırım birebir yüzleşme gibi oldu onun için, şu an böyle takıntısı yok.

Hayır özenmiyorum.
Birincisi kendi hayatımdan memnun olmam.
Herşeyin daha iyisi elbet vardır ama benim için kafii bu kadarı.

İkincisi herşey gösterilen gibi değildir diye düşünüyorum.
Çok ünlüler, çok zenginler ama çok temiz değiller bence. Çok paraya ulaşmak kirli şeyler yapmakla oluyor bazen. Çeşitli bağımlılıklar, illegal şeyler, çarpık ilişkiler.
Hiçbiri olmasa bile, o kadar göz önünde olmak beni rahatsız ederdi.

Küçük bir şehirde yaşıyordum önceden, ikiz bebeklerim olmuştu. İnanın yolda bebek arabası ile yürürken sadece, defalarca durdurulup sorulara maruz kalıyordum, fotoğraf çekmek isteyenler bile olmuştu(bebeklerimi)
İkiz mi, çift yumurta mı tek mi, normal mi tüp mü, zor mu kolay mı, kız mı erkek mi, şöyle mi böyle mi gibi muhabbetler
O zamanlar psikolojim bozulmuştu.Bebeklerle hazırlanıp dışarı çıkıyorsun onda da sürekli markaj altındasın. Doğal davranamıyordum bir süre sonra, izlenmek kötü birşey.
Ünlü olma hissiyatını yakaladığım yıllardı😄

Ben bir tek denize istedği zaman girebilen insana özenmişimdir.
Şuan canım yüzmek mi istedi, çat diye denize girebilmeliyim mesela. Onun için de ünlü olmama gerek yok sanırım 🙄🤭

Bu konuları parası olmayan insanlar da yapıyor. Direkt parayla bagdastirip yarısından fazlası diye bir oran vermek iftiraya giriyor diye düşünüyorum. Yanlış yola kaymak daha olası vs deseniz anlarim da bu olmamış ya
Evet parayla bagdastiriyorum cunku herseye sahip olabildiklerinde hayattan zevk almamaya ve sapitmaya basliyorlar. Amaclari kalmiyor. Cabalamalarina gerek kalmiyor. Hersey degerini yitiriyor cunku hersey zaten ellerinde.

Hayatlarına değil ama güzelliklerine çok özeniyorum keşke çok param olsa da ben de söyle estetikler yaptırsam dediğim çok oluyor :) Hatta birçoğunun fiziğine sadece iyi beslenip spor yaparak sahip olamazsın illaki estetikte gerekiyor ama az ama çok :) bir de yok ünlüler mutsuz fazla para insanı yoldan çıkartır falan diyerek züğürt tesellisi yapmaya gerek yok :) doğruya doğru şimdi çok güzel bir kadınsın paran da var mutsuz olmak için uğraşman gerekir bir ilişkiden kalbin kırık ciktiysan baskasini bulursun ay 40ina geldin evlen baskısı yok aile baskısı yok ne giydin baskısı yok biraz hesap kitap biliyorsan ay sonunu düşünmezsin. Dertsiz insan yoktur elbet karun kadar zengin olsan da derdin vardır. Ama onlar
mutsuz demek uydurma.

Ya bir de bu madde kullanımı alkol kullanımı çok diyenleri anlamıyorum. Kendimi bildim bileli neredeyse bütün arkadaşlarım alkol sigara kullanır çokça her akşam 2 bira içen erkek arkadaşım da oldu bana da biz sana ismarlayalim iç diyenler oldu sigara uzatanlar çok oldu. Hiç özenmedim hiçbirine ne alkolüm var ne sigaram en fazla birkaç kez denemisligim vardır. İnsanın kendi içinde olup biten bir şey bence bu

Oluyor sonra dönüp evi süpürüyorum

valla bilemiyorum. ben çocukluğum dahil hayatım boyunca ne bir arkadaşıma ne de bir ünlüye özenmedim.
benim hep kendi istediğim hayatı kurma hayalim ve hedefim oldu. o yüzden çevremdekilerle ilgilenmeye zaman bulamadım.

Bilingual, trilingual insanlara, phd li ve kendini cok gelistirmis insanlara, bilim alaninda cigir acan insanlara ozeniyorum. Ben master tezimi yazana kadar gobegim catladi cunku. Devasa kutuphanesi olan , kendi ektigini dalindan koparip yiyebilen insanlara ozeniyorum. Cunku gercek zenginlik, huzur ve doyum onlarda bence. Son model araba veya luks jetler ilgimi cekmiyor ruhum fakir galiba :KK70:

X