Ünlülerin hayatına özenmek

zenginliklerine özenmiyorum, bu hayatta çok zengin olmaktan korkarım çünkü.
ama gerçekten özendiğim şey varsa o da bir yere bağlı kalmadan sürekli gezen insanlar.
ve ya bir çift var karavanla geziyor. hem o şekilde yeterli parayı kazanıyor hem de görmedikleri yer kalmıyor.

zenginliklerine özenmiyorum, bu hayatta çok zengin olmaktan korkarım çünkü.
ama gerçekten özendiğim şey varsa o da bir yere bağlı kalmadan sürekli gezen insanlar.
ve ya bir çift var karavanla geziyor. hem o şekilde yeterli parayı kazanıyor hem de görmedikleri yer kalmıyor.
Nasıl para kazanıyor karavan ile gezerken.. kahve, yemek vs mı satıyor. Ya da video yayınlayarak izlenme sayesinde mı eğer ikincisi ise izlemem onlari:))

Ben sosyal medyada hiç mutsuz insan görmedim. Hepsi güzel hepsi yakışıklı hepsinin yediği önünde yemediği ardında, hepsi de ideal çift. Kimse sıkıntısını üzüntüsünü sorunlarını yazmaz, kimse ağlarken fotoğraf çekip koymaz oraya.

Ben sosyal medyada hiç mutsuz insan görmedim. Hepsi güzel hepsi yakışıklı hepsinin yediği önünde yemediği ardında, hepsi de ideal çift. Kimse sıkıntısını üzüntüsünü sorunlarını yazmaz, kimse ağlarken fotoğraf çekip koymaz oraya.
Yok canım var. Ahh senin yüzünden hastaneye düştüm bak serum bağlandı yazanlar, uff parmağımı kestim diye küçücük kanı gösterip nazara geldim diyenler..çok değişik kafa yaşayanlar da var.. dikkar çekecek ise iyi, koti her şeyi paylaşır bazilari :KK70:

Kıskanmak değil ama bazılarına çok özeniyorum. Dünyayı bisikletle gezenler (yiğitcan favorim bu konuda çocuk hiç çizgisinden çıkmadi) karavanda yaşayan aileler, tek başına gezen kadın gezgin yağmur arat var hayranım kızın enerjisine (Emreyle ayrıldıktan sonra kötü oldu keşke barışsalar) içim gidiyor bu hayatları izlerken.
Ünlülerin çok mutlu olduğunu mu sanıyorsunuz.

Valla ben biraz eski kafalıyım hala imrenerek baktığım tek kişi 90ların Thaliası kadın taş taş...ama bazen instasına bakıp sinir oluyorum
Basic takılsa daha çok yakışır ona illa cıvıtacak...ama kimsenin hayatına ve yaşayış şekline ozenmedim şimdiye dek,bu cok başka bir boyut

Özendiğim olmuyor. Bekarken instagram hesabımı 2000 kişi takip ediyordu. İnsanlar bana özeniyordu 😀
Allah bu dünyada parayı sınav verir. Onu nasıl kullandığına bakar. Cennete girecek insanların çoğu da yoksul olanlardır. Çünkü yoksuzluk insanı Allah’a yakınlaştırır. Zenginler genelde doyumsuz ve şükürden uzak olur. Benim gördüğüm bir çok zengin ya aile hayatında mutlu değil, karısını aldatıyor, çocuklarına vakit ayırmıyor. Uyuşturucu kullanıyor. Kimi gay. Tabii doğru düzgün yaşayanlarda vardır ama çok para insanı bozuyor. kimseyi eleştirmek haddimize değil ama ben yaşadığım hayattan çok mutluyum. Monte Carlo’da F1 yarışını izlemeyiveririm, özel uçağım olmayı versin. Hiç sahip olmadığım bir şeyin üzüntüsünü niye yaşayayım.
cok kotu bir yorum. takipcilerinizin size ozendigini nereden biliyordunuz? 2 bin kisi yani gayet normal bir takipci. yarisi akraba/arkadastir. kendinizi nerelerde goruyorsunuz anlamiyorum ki.

yorumlariniz bir suredir dikkatimi cekiyordu simdi iyice notunuzu verdim. zenginlerin de hayatlari kotu, bazilari gay ne demek yahu? el insaf ayip diye bir sey var. burayi okuyan yuzlerce escinsel insan vardir. sizin haddinize mi insanlari bu sekilde ayristirip asagilamak? onlari ibret malzemesi yapmak?

bak bak zenginler de mutsuz, zaten para imtihandir laflari yillarca yoksullari uyutmak icin kullanildi, yeter yani ne durumda oldugunu bilmediginiz insanlara bol keseden atmayin. hayat bu degil mi, herkesin bir derdi var, bunun parayla ilgisi ne? iyice battiniz yani mesela ben kanser atlattim bunun alt metni hmm bunlar zengin o yuzden iste allah imtihan etti mi? nasil kafalar bunlar anlamadim ki.

Kızlar çok saçma biliyorum ama burası saçma düşüncelerimizi birbirimizle paylaşıp akıl danışma yeri değil mi? Bu sosyal medya çok kötü bir şey. Ama dünyayı, modayı, haberleri de ne bileyim oradan takip ediyorum hep. Dolayısıyla sosyal medyadan ayrılamıyorum. Ama ünlülerin hayatları (ünlüler derken dünyaca ünlü), yatlar, katlar, mutlu ilişkileri, süreki lüks yerlerde foto paylaşmaları. Sürekli çok mutlu görünmeleri. Evet bunları takip etmek yerine açlıktan ölen, savaşlarda ailelerini kaybeden insanları görsek halimize şükrederiz ama sizin hiç “vay be, ne hayatlar var, her istediklerine sahipler” dediğiniz olmuyor mu? Fikirlerinizi merak ediyorum.
Evet ne hayatlar var dıorum .Ama özenmıorum .Olmayınca olmuyor .

Benim hiç olmuyor açıkçası.
Sosyal medyaya inanan insanlar bana cidden saf geliyor artık ya.. en basiti, sayfası sevgi sözcükleri aşk hikayeleri bilmemnelerden gecilmeyen ünlüler pat diye boşanıyor, boşandıktan sonra da yok şöyle dayak yedim, yok böyle aldatıldım diye sayıp döküyorlar.. ya da en basiti 'sen harika bir babasin uraz' denen adam var ya. Şöyle harika baba, böyle harika aile, ay nasil anlayışlı, nasıl fedakar... Diye diye özendi millet , evdeki kocasına surat asti. Adam bir yaşında cocukla boşandı. Yani o dönemler hassas psikolojinin olduğu dönemler. Gerçekten 'harika bir baba/koca' olsaydı anlaşarak boşanmak yerine bu dönemi bir sekilde atlatmaya çalışırdı.
Ya da başka başka ünlüler. Angelina Jolie, Brad Pitt'in aşkından yer gök inliyordu , ayrıldılar ne iddialar ortaya atıldı, beş yıl dayak yedim, dedi kadın . Ya da o kardashianlar. Para onlarda ama babaları cinsiyet değiştirdi kadın oldu, başkasıyla evlendi. Kocaları desen boynuzlari arsa değdi, her yerde haberler...
Daha bu hafta lady gaga oprahin programında yapımcısı tarafından hapsedilip tecavüz edildiği hamile kalınca da sokağa atıldığı günleri anlattı...
Yani neler neler yaşanıyor.
İzleyen de iki lüks foto görüp 'ayy ne harika hayatlar var' diyor.
Şaka gibi cidden.
Eksik olsun öyle lüks hayat:)
Seren Serengil de kocası vardı adını unuttum.. ınstagramdaki hikayeleri kocası ile aşk hikayeleri ile doluydu sonra birden boşandı yok dayak attı bilmem ne diye dolandı resimleri sildi.sosyal medya hep yalan dolan.

Bir yerde bir fenomen ve eşi ile karşılaştım. Konuşmalarını çok net duyabiliyorduk.
Eşine karşı çok suratsızdı. Sonra kavga etmeye başladılar. Boşanma lafları geçti kavga sırasında. Ortam buz kesti. Sonra mekanı terk ettiler.

Bir iki saat sonra storylerde inanılmaz mutlu, hayat dolu idi. Eşi de görünüyordu arkadan o da çok güleç yüzlüydü. Şoka girmiştik.

Özendiğim şeylerden biri İlber Ortaylı'nın hayatı, eğitimi... Paulo Coelho'nun hayatı gibi harika tecrübelere sahip hayatlar.
Bunun dışında magazin ünlülerini takip etmiyorum bile. Siz de size değer katacak olanı takip edin.
İçi boş sırf eğlence üzerine kurulmuş, kendi benliğini aramayan hayatları takip etmek zaman kaybı...
Ha bir de gerçekten sanatçı olanların yeteneklerine özenirim. Keşke ben de tiyatro sanatçısı olsam ya da sesim güzel olsa diye. Geçen gün eşimle de konuştuk, kitap yazmak çok büyük yetenek ve gerçekten zor bir iş, keşke yapabilseydik dedik ikimiz de.
Ha bu arada zenginliği daha doğrusu imkanlara sahip olmayı kim istemez ki...
Annem gençliğinde yalı sahibi olmak istermiş hep, ben de yat sahibi olmak istiyorum. Çünkü neden olmasın annemin de yalısı olmasa da yalı dairesi var 😁 deniz kenarındaki evimizde (anne babamın yoksa eşimle ben sıfırdan başladık) büyüdüğümden beni kesmiyor yatım olsun istiyorum. Yine de buna da şükür.

Almanya ölü sehir. Ülke güclü evet ama hic bir eglencesi yok. Robot gibi yasiyorlar.
Sadece insanlari degil evleri, havasi bile insanin yasam sevincini caliyor sanki.
Almanya şehir değil ülke :) ayrıca evet güneşli bile olsa bi gri mevcut, ınsanın yaşam enerjisini sömürüyor, heryer aynı mimari ve akşam 5ten sonra sokaklarda kimse yok, bizim gibi yiyeyim içeyim bir arkadasıma kahve ısmarlayayım gibi bir kültürleri de yok. İşini halleden evine çekiliyor sırf yaşam standartları yüksek diye tercih ediliyor diyeceğim artık orası da uçmuş

Sosyal medyanın aldatıcı yüzünü gördüğünüz için size özendirici geliyor. Kim istemez miktarına bakmadan harcamayı, tanınmayı.. Ama o yük çok ağır ve bedeli bütün güzelliklerinden ağır geliyor.
Madde kullanımı, alkol kullanımı çok yaygınlaşıyor. Hem ulaşabilir olduğundan hem de birden bu kadar paraya sahip olduğundan..
Manyağın biri dadanır, sokakta rahat yürüyemezsin
Kilo alırsın şok şok şok diye fotoğrafların basılır
Mahremiyet diye birşey kalmıyor zaten en ücra koya da gitsen fotoğraflanıyorsun
Ayrıca o kadar hızlı sirkülasyon var ki sürekli güncel kalmak zorundasın yoksa silinir gidersin iki günde.
Ha dersen ki bi iki dizi veya bi iki şarkı patlatayım bi iş adamıyla evleneyim dersen o başka:)

Dünyaya on kere de gelmis olsam ,birinde bile magazinsel ünlú olmak istemem aslaa ..Para pul bu tip hayatlarda gecici bile olabiliyor.Bi keresinde Cem Yilmaz ile karsilastik.Adam yolda bile yürüyüp halkin icine karisamiyor.Özgürlük denen bir sey yok.Herkes pesinde,foto cektirelim.Ben de cektirdim bu arada :))) Sonra da Nese erberk ile karsilastik ,cok severim kendisini .Bi muayehanede sira bekliyorduk.Sohbet ettik epey.Oglum da yanimdaydi ,fotomuzu cekmesini istedim.Nedenki dedi? Tanimiyor Nese erberk i.Hakli tabii gençler dedi Nese erberk.Benim kizlarim bile benim ünlü oldugumu bilmiyor :)) Yani popülerlik gecici bi sey bir de.Jenerasyonlar degistikce o da degisiyor.Ama varlikli olmayi gercekten cok isterdim o ayri.Varlikli olup,gözden uzak yasam :)

Yok canım var. Ahh senin yüzünden hastaneye düştüm bak serum bağlandı yazanlar, uff parmağımı kestim diye küçücük kanı gösterip nazara geldim diyenler..çok değişik kafa yaşayanlar da var.. dikkar çekecek ise iyi, koti her şeyi paylaşır bazilari :KK70:
Onlar da ilgi için zaten. 🤣 Bu kafaların nedeni ilgi açlığı.

ya da en basiti 'sen harika bir babasin uraz' denen adam var ya. Şöyle harika baba, böyle harika aile, ay nasil anlayışlı, nasıl fedakar... Diye diye özendi millet , evdeki kocasına surat asti. Adam bir yaşında cocukla boşandı.

ay harbiden yaa
o zaman da bekardım ben nasıl özenmiştim hatta o özendiğim kişinin uraz kaygılaroğlu olduğunu da bilmiyorum
o zaman tarzı daha farklıydı sanırım. çok çok iyi hatırlıyorum ne güzel evlilikler var dediğimi.
ben de bazılarının çok mutlu olduğunu düşünmüyorum ancak ekonomik açıdan inanılmaz uçurum bir hayatları var.
O ekonomik rahatlık, tatili 1-2 haftaya sığdırma zorunluluğu olmaması çok güzel olmalı.

X