üniversite

senakarb1

Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2021
60
13
21
merhaba ben 2021 de sınava girmiştim istediğim gibi gelmediği için açıköğretim yazmıştım, sonra evde çok sıkıldığım için tekrar gireyim dedim bunun için odaklanmıştım üniversiteye gitmek istemiştim fakat son aylarda hem bir olay yaşadım hem de stresim arttığı için kendimi derslere veremedim bugün sınav vardı kötü geçti çok moralim bozuk benim için hayat bitti gibi yine evde kalacağım yine ailemi hüsrana uğratacağım :/

merhaba ben 2021 de sınava girmiştim istediğim gibi gelmediği için açıköğretim yazmıştım, sonra evde çok sıkıldığım için tekrar gireyim dedim bunun için odaklanmıştım üniversiteye gitmek istemiştim fakat son aylarda hem bir olay yaşadım hem de stresim arttığı için kendimi derslere veremedim bugün sınav vardı kötü geçti çok moralim bozuk benim için hayat bitti gibi yine evde kalacağım yine ailemi hüsrana uğratacağım :/
Bu sınavın seneye tekrarı var üzülme ?

Üzülerek söylüyorum ama bu sınavlar için iki seçenek var: ya robot olup deli gibi çalışacaksınız ya da arada da olsa insani duygular yaşayıp kaybedeceksiniz. Malesef sistem bu hale geldi. Hem üniversite sınavında hem KPSS de, başka dertlerden saatlerce ağladığımı bilirim ama sonunda o masaya oturur, sadece ders çalışırdım. Kafamda iş sahibi olmak ve para kazanmak dışında hiçbir hedef olmazdı o masada. Eğer biraz olsun gevşemeye başlasam, bu kazandıklarımın hiçbiri olamazdı. Başka lüksünüz yok.

Hedefinizi oraya buraya değil, beyninizin bir yerine yazıp her gün onu düşünüp saatlerce çalışmanız lazım. Sistem artık 2-3 saat çalışmaya izin vermiyor malesef.

Hemen havlu atma ayt yarın.
Sıralama çekmede 1 soru dahi tyt ye göre daha etkili.
Moralini bozup yarınki sınava girersen yapacağından düşük netler karşılar seni.
O yüzden dur bi hemen pes etme,ayrıca istediğin okul olmaz ama belki istediğin bölüm olur modunu düşürme.

X