Üniversite Mezunu Evli ve Çocuksuz Gönüllü Ev Hanımları

allahımmm sonunda benim gibi insanlar bulduummmm :KK8:
ben de 23 yaşındayım, 5 aylık evliyim ve edebiyat öğretmeniyim.
geçen yıl evlenmek üzere hazırlıklara başladım, eşim de istersen çalış istersen çalışma ben yetiremezsem bile ek iş yapıp bakarım ikimize de diyerek, zaten nasıl çalışırım acaba diyen beni böyle olmaya sürükledi:) kpss'ye de çalışmayınca dolayısıyla kazanamadım ve atanamadım. gurbete de gelin geldim benim için başlarda zordu, izmir gibi bir yerden kalkıp da konyaya gelmek ama zamanla fikirlerim değişti. evliliğe alıştım ve çalışsaydım neler yapabilirdim diye karşılaştırma fırsatı buldum ve şimdi çok daha farklı düşünüyordum ki bütün düşüncelerimi de herkes yazmış buraya.
mesela en azından kendime 1 yıl müsade etmiş oldum çalışmamakla ve evliliğe alıştım,ve hayatımda olabilecek değişikliklere karşı tecrübe kazandım.
mesela bir işe girerken hemen referans istiyorlar değil mi? işte artık benim 1 yıllık evliik referansım var diye düşünüyorum ben. şöyle ki; şimdilik evliliğimn tadını çıkarıoyrum. mesela bebeğim olunca çalışabilir miyim diye kıyas yapıyorum şimdiki hayatımla.
şimdi kpss için kursa gidiyorum. çünkü 1 yıl çalışmak istiyorum. eşim yetmediği için değil elbette, yada zevk için de değil. öyle bi ayaklarımın üzerinde durayım bakayım kendmi ezdirmem!!!gibi düşüncelerim de yok. üniversitedeki kredi borçlarımı kendim ödemek istiyorum ve en azında 1 yıl çalışmak istiyorum bebeğim olana kadr.
allah bana huzur versin, nasipse hayırlı evlatlar versin düşüncesindeyim. bende sabah eşime kahvaltı hazırlıyorum her gün. hiç de erinmeden. neden hazırlamayayım ki? o üşeniyor mu geçimimizi sağlamak için? hayır! ben de üşenmem o zaman diyorum. hem de o saat 7 de işe gidiyor ben 5 te kalkıp öyle baştan savma değil de mis gibi krepler, yumurtalar, gözlemelerle kahvaltısını hazırlıyorum. güler yüzle uyandırıp gönderiyorum işine. ve mis gibi yemekler hazırlıyorum o gelmeden. o da güler yüzle sıcacık karşılık veriyor bana. allah razı olsun diyor. ne güzel. zevk alıyorum bundan. onun hizmetini yapıyorum. çamaşırlarını yıkıyorum zevkle, zevkle ütüsünü yapıyorum, neden mi?
daha önce de burada bahsettiğiniz gibi. eşim benden maddi bir şeyler beklemiyor. namus önemli benim için diyor. sen çalışınca ben daha mı mutlu olacağım diyor. ya da daha çok paramız olsa ve yorgunluktan birbirimizi göremesek daha mı güzel diyor. çok haklı. ama çalışırsan da kendin bilirsin bebek olunca bebeğimize bakarsın diyor. haksız mı? haklı. eşim doğru söylüyor. ve ben de buradaki birçok bayana katılıyorum.
yani zevk için çalışıyorum demek gibi bir şey değil benim çalışmamam. yani ben zevk için çalışmıyorum değil. daha kaliteli bir hayat için çalışmıyorum.
yani vaktimi de öyle boşa harcamıyorum. yine düzenli bir hayatım var. kursa gidiyorum. çalışıyorum. hayırlısıysa eğer 1 yıl çalışıp hem borçlarımı ödemek hem de çalışmanın ne emek olduğunu görmek istiyorum.
allah herkese her şeyin en hayırlısını versin. biraz uzun oldu kusura bakmayın.
yani yer varsa ben de buraya girmek istiyorum :KK3:

Heeeeyyy...Nerelerdesiniz???:KK4:

Bazıları kapsam dışı olmuş bile...:44:

Hadi bu topiği tekrar canlandıralım... :126:

Ben burdayım :KK1:
Canlandıralım hadı...

İnşallah 3 ay sonra topıgı avcuma alacam :KK60:
Hala calısıyorum...
Bakalım evımde otunca daha cok keyıf alacam mı...
Oyle umuyorum yapacak o kadar cok planım var ki :KK52:

Ben burdayım :KK1:
Canlandıralım hadı...

İnşallah 3 ay sonra topıgı avcuma alacam :KK60:
Hala calısıyorum...
Bakalım evımde otunca daha cok keyıf alacam mı...
Oyle umuyorum yapacak o kadar cok planım var ki :KK52:

Ne planların var gııı...? :82:
Ne iş yapiysun?:KK55:
Bende yakında - gerçi bu yakında dediğim birkaç ayı bulacak yine- güya işe başlayacağım...:78:
Son demlerimin tadını iyi çıkartayım diyorum..:KK51:
Aslında tamamen evde olmakta sıkıcı...Bunun ortası yok mu acep...:KK17:

Ne planların var gııı...? :82:
Ne iş yapiysun?:KK55:
Bende yakında - gerçi bu yakında dediğim birkaç ayı bulacak yine- güya işe başlayacağım...:78:
Son demlerimin tadını iyi çıkartayım diyorum..:KK51:
Aslında tamamen evde olmakta sıkıcı...Bunun ortası yok mu acep...:KK17:

Hıı gunlukten okudum ıs planlarınızı...
Dedım hanı bu bacı gonullu ev hanımı olcaktı :KK1:
Şaka yapıyorum Allah hayırlısını versın arkadasım...

Ben tıbbı sekreterım...Hastanede çok yoğun bır tempo ıle calıyorum senelerdır...
Evlenınce esımın ısı dolayısı ıle sehır degıstırecegız ve tayıncıyız bu yuzden ısımden ayrılmak zorundayım...
Zaman neyı gosterır bılınmez ama evde oldugum surecte yıllardır yapamadıgım hep bır koseye atmak zorunda kaldıgım hobılerıme yonelmek, evın tadını cıkarmak, soyle bır kahve alıp kıtaplara gomulmek, ahşaplarımla hasır nesır olmak, ev dekorasyonu ıle ılgılı planlarımı gerceklestırmek, kurslara yazılmak, dondurdugum okulumdakı son senemı bıtırmek :KK53: (ay bu kadar cokmuymus yapcaklarım ya yazık bana)

Öyle işte...
Rabbım sağlık versın de yaparız ınsallah...

Hıı gunlukten okudum ıs planlarınızı...
Dedım hanı bu bacı gonullu ev hanımı olcaktı :KK1:
Şaka yapıyorum Allah hayırlısını versın arkadasım...

Ben tıbbı sekreterım...Hastanede çok yoğun bır tempo ıle calıyorum senelerdır...
Evlenınce esımın ısı dolayısı ıle sehır degıstırecegız ve tayıncıyız bu yuzden ısımden ayrılmak zorundayım...
Zaman neyı gosterır bılınmez ama evde oldugum surecte yıllardır yapamadıgım hep bır koseye atmak zorunda kaldıgım hobılerıme yonelmek, evın tadını cıkarmak, soyle bır kahve alıp kıtaplara gomulmek, ahşaplarımla hasır nesır olmak, ev dekorasyonu ıle ılgılı planlarımı gerceklestırmek, kurslara yazılmak, dondurdugum okulumdakı son senemı bıtırmek :KK53: (ay bu kadar cokmuymus yapcaklarım ya yazık bana)

Öyle işte...
Rabbım sağlık versın de yaparız ınsallah...

Bilirim tıbbi sekreterlerin durumunu; hastalarla uğraş ayrı, bir de gün boyu stres topu olmuş doktorlarla uğraşmak ayrı...

Hastada size patlıyor, doktorda size patlıyor... Kolay değil tüm gün onca insanlarla uğraşmak.

Ohh oh gömül kitaplara,ahşaplara,dekorasyona süper valla...

Benimde yapacağım bir sürü şeyler vardı ama gel gör ki, onlara bile üşenir oldum...:KK60::KK60:
Ayaklarımı uzattım yayıla yayıla tembellik yapiyrumm (sana şimdiden özendireyim evde oturmayı..):86:
Baktım işsizlikten kafayı yiyeceğim, çareyi bende tembelliğin nimetlerini saymakla,farketmekle,tadını çıkarmakla buldum.:KK53::KK53::KK53:

Son düzenleme:
Bilirim tıbbi sekreterlerin durumunu; hastalarla uğraş ayrı, bir de gün boyu stres topu olmuş doktorlarla uğraşmak ayrı...

Hastada size patlıyor, doktorda size patlıyor... Kolay değil tüm gün onca insanlarla uğraşmak.

Ohh oh gömül kitaplara,ahşaplara,dekorasyona süper valla...

Benimde yapacağım bir sürü şeyler vardı ama gel gör ki, onlara bile üşenir oldum...:KK60::KK60:
Ayaklarımı uzattım yayıla yayıla tembellik yapiyrumm (sana şimdiden özendireyim evde oturmayı..):86:
Baktım işsizlikten kafayı yiyeceğim, çareyi bende tembelliğin nimetlerini saymakla,farketmekle,tadını çıkarmakla buldum.:KK53::KK53::KK53:

:KK30:
Öncekı hayatında tıbbı sekreter ya da doktormuydun arkadasım...
Nırden bılıyonm bu kadar detaylı :KK53:
Aynen dedıgın gıbı erken yaşlandım bu yuzden :KK60:

Özendım valla ne yalan soyleyım...
Elbette butun gun bos durmak yorar ınsanı...
Ben de bu yuzden homeofıce (ay nefret ederım aslında boyle kelımeler kullanmaktan, evden iş diyim ) yapmayı planlıyorum...
Hakkımızda hayırlısı bakalım...

Sız hangı sektorde calısacaksınız sımdı?
İnsallah ıstedıgınız bır bırımdır...

:KK30:
Öncekı hayatında tıbbı sekreter ya da doktormuydun arkadasım...
Nırden bılıyonm bu kadar detaylı :KK53:
Aynen dedıgın gıbı erken yaşlandım bu yuzden :KK60:

Özendım valla ne yalan soyleyım...
Elbette butun gun bos durmak yorar ınsanı...
Ben de bu yuzden homeofıce (ay nefret ederım aslında boyle kelımeler kullanmaktan, evden iş diyim ) yapmayı planlıyorum...
Hakkımızda hayırlısı bakalım...

Sız hangı sektorde calısacaksınız sımdı?
İnsallah ıstedıgınız bır bırımdır...

Benimde başarmaya ulaştığım nokta home office :82:
yarı tembel-keyif işi değil mi?:90:
Fotoğrafçılık düşünüyorum, ama sanat/hikaye fotoğrafçılığı.

Aynı zamanda evden grafik tasarımcılık yapabilirim...

Bir de bir kitap yazmaya başlayacağım kısmetse...

Birde yabancı dilim iyi, emin değilim ama belki özel ders verebilirim birkaç öğrenci bulup.

Canım ben İzmir'e geldim evlenince, İzmir iş alanında kısır bir yer.

Bende zamanında farklı alanlarda çalıştım, ama şimdi evlenince istediğim,seveceğim,zevk alabileceğim bir işim olsun istiyorum.

Bu arada benim eşim doktor;oradan biliyorum sizin durumunuzu...:KK60:
Haliyle eşimin hekim olmasından dolayı birkaç samimi olduğum tıbbi sekreterlik yapan dostum var..:nazar:
Her buluştuğumuzda bol bol dinliyorum sorunlarınızı yani...:KK9:
Hakta veriyorum, zor valla işiniz...

Benimde başarmaya ulaştığım nokta home office :82:
yarı tembel-keyif işi değil mi?:90:
Fotoğrafçılık düşünüyorum, ama sanat/hikaye fotoğrafçılığı.

Aynı zamanda evden grafik tasarımcılık yapabilirim...

Bir de bir kitap yazmaya başlayacağım kısmetse...

Birde yabancı dilim iyi, emin değilim ama belki özel ders verebilirim birkaç öğrenci bulup.

Canım ben İzmir'e geldim evlenince, İzmir iş alanında kısır bir yer.

Bende zamanında farklı alanlarda çalıştım, ama şimdi evlenince istediğim,seveceğim,zevk alabileceğim bir işim olsun istiyorum.

Bu arada benim eşim doktor;oradan biliyorum sizin durumunuzu...:KK60:
Haliyle eşimin hekim olmasından dolayı birkaç samimi olduğum tıbbi sekreterlik yapan dostum var..:nazar:
Her buluştuğumuzda bol bol dinliyorum sorunlarınızı yani...:KK9:
Hakta veriyorum, zor valla işiniz...

Süper süper :KK9:
Ben de izmirdeyim...
Gitmeyeydım bu sehırden beraber ıs kurardık belkı :KK28:

İlgi alanlarınıza bayıldım, ıns en kısa zamanda gerceklestırırsınız ama kıtaptan ımzalı ısterım bı tane ona gore :KK33:

Demek esınız doktor, var dedım zaten bu ıste bır ıs :KK1:
Ay sıze de Allah kolaylık versın...
Bak bız sekreterlerın bır merak konusu vardır, aydınlatırsanız sevınırım...
Doktorlar genelde hastanede esıp gurler ya eve gelınce sınırlerı alınmıs pambık gıbı oluyorlar mı :KK76:
Malum butun streslerını ıste atıyorlar ya :KK60:
Hepsı bır degıl tabıkı ısın sakası da var... :KK1:

Süper süper :KK9:
Ben de izmirdeyim...
Gitmeyeydım bu sehırden beraber ıs kurardık belkı :KK28:

İlgi alanlarınıza bayıldım, ıns en kısa zamanda gerceklestırırsınız ama kıtaptan ımzalı ısterım bı tane ona gore :KK33:

Demek esınız doktor, var dedım zaten bu ıste bır ıs :KK1:
Ay sıze de Allah kolaylık versın...
Bak bız sekreterlerın bır merak konusu vardır, aydınlatırsanız sevınırım...
Doktorlar genelde hastanede esıp gurler ya eve gelınce sınırlerı alınmıs pambık gıbı oluyorlar mı :KK76:
Malum butun streslerını ıste atıyorlar ya :KK60:
Hepsı bır degıl tabıkı ısın sakası da var... :KK1:

Yok canım en azından benimkinin pamuk olduğunu görmedim hiç...
Ama dışarda da bağırıp çağırdığını sanmıyorum.
Fakat birkaç kez kendimde denk geldim, durduk yere esip gırlayan,gürleyen çok kişi var...
Bunun birazda görgüyle alakası var sanırım,sonradan görmeler daha kendini bilmez oluyor bu konuda.:63:

Ne zamandır nişanlısın?:KK3:
Müstakbel eşin ne iş yapiy?:KK6:
Hangi ile gideceksin?:KK55:
İzmir gibi güzel bir yer bırakılıp gidilir mi..:78:
Sen günün birinde gelirsen yine beraber iş kurarız kız, sen yeterkine gel...:KK55:

Yok canım en azından benimkinin pamuk olduğunu görmedim hiç...
Ama dışarda da bağırıp çağırdığını sanmıyorum.
Fakat birkaç kez kendimde denk geldim, durduk yere esip gırlayan,gürleyen çok kişi var...
Bunun birazda görgüyle alakası var sanırım,sonradan görmeler daha kendini bilmez oluyor bu konuda.:63:

Ne zamandır nişanlısın?:KK3:
Müstakbel eşin ne iş yapiy?:KK6:
Hangi ile gideceksin?:KK55:
İzmir gibi güzel bir yer bırakılıp gidilir mi..:78:
Sen günün birinde gelirsen yine beraber iş kurarız kız, sen yeterkine gel...:KK55:

İnan ki öyle...
Tamamen görgü meselesi...
Şuan ki doktorum pambuk gibi...

Canım 2,5 yılı gectı nısanlanalı...
Toplamda 10 yıldır bırlıkteyız...
Yaşımız ufak oldugu ıcın nısan suremız uzadı bıraz, anca rayna oturdu duzenımız :KK53:

Edirneye gelın gıdecegım nasıpse 2,5 ay sonra...
Tayıncıyız, kısmet bakalım, artık heryer bızım dıyoruz :KK1:

Tamam bak sozu aldım, iş kuracaz, bır de ımzalı kıtabı unuttum sanma :KK53:

Bu arada esınızın bransı nedır?
Ben goz bolumunde calısıyorum...
En temız bolum :KK1:

İnan ki öyle...
Tamamen görgü meselesi...
Şuan ki doktorum pambuk gibi...

Canım 2,5 yılı gectı nısanlanalı...
Toplamda 10 yıldır bırlıkteyız...
Yaşımız ufak oldugu ıcın nısan suremız uzadı bıraz, anca rayna oturdu duzenımız :KK53:

Edirneye gelın gıdecegım nasıpse 2,5 ay sonra...
Tayıncıyız, kısmet bakalım, artık heryer bızım dıyoruz :KK1:

Tamam bak sozu aldım, iş kuracaz, bır de ımzalı kıtabı unuttum sanma :KK53:

Bu arada esınızın bransı nedır?
Ben goz bolumunde calısıyorum...
En temız bolum :KK1:

Birkaç gündür giremedim nete kusura bakma canım..

10 yıl mı,çok güzel...Maşallah...:nazar:
Allah tamamına erdirsin, dilerim bir ömür boyu mutlu bir beraberliğiniz olur...:123:
Benimde evliliğimde çok bir geçmişim yok, henüz 1,5 yıllık evliyiz;çiçeğimiz burnumuzda sayılır yani :KK60::KK60:

Kitap için elbette, hele bir o yola hayırlısıyla girip çıkalım seve seve yollarım...:82:
Edirne için güzel bir yer diyorlar; galiba ciğeri mi ne meşhurmuş oranın;artıkın bol bol cancağızınla ciğer yersünüz :KK53:
Bakarsın tayin yine İzmir'e çıkıverir :KK52:

Benim eşim üroloji anabilim dalında.
Göz bölümünde cerrahi işlem az olduğu için pamuk gibilerdir :KK53:
Doktor olupta kendini bir halt sanan,insanlara tepeden bakıp yaptırımlarda bulunan,egosu gereksiz tavan yapmış ukala kişi o kadar çok var ki...
Bunu kendi eşim hekim olduğu halde söylüyorum.

Neyse, Edirne'de artıkın hasta ve doktorlardan uzak; eşinle mutluluğunla, balkonunda ki sümbüllerinle, ahşaplarla dekore edilmiş evinle mutluluğun daim olur..Ay valla terapi gibi gelir bu hayat insana :KK52:

Ben de sağlık meslek lisesi mezunuyum 3-4 yıl çalıştım. Sonra da evlendm bebişim oldu. Bir de bilgisayarım :d eşimin parasından çeknmiyorum sonuçta o işe gidiyorsa ben de evini idare ediyorum. Geçim sıkıntımız yok.evmiz kendimizin.niye çalşaym.soruyorlar nye çalışmıyorsun diye. Keyfim öyle istiyor diyorum. Böyle iyiym.işe gidip koştur koştur ever dönüp bir de ev işi diye didinmek istemedğim için...ama ihtyiacı olan varsa paraya onların çalışması normaldir tabiki

Evliyim, şimdilik okula gidiyorum. Daha doğrusu gitmiyorum, ancak sınavlar yaklaşınca ugrarım :KK52::KK52: bunun dışında keyif çatmakla meşgulum.
Bu topikte de geleceğimi gördüm.
Bu güne kadar çok çalıştım yeter.

ben evli değilim üniversiteyi de seneye bitireceğim açıköğretimde okuyorum o yüzden hep evdeyim laptop başında yani bu konu başlığıyla karşılaşmam çok iyi oldu çünkü ben de bu aralar hep okulu bitirdikten sonra karşıma zengin yakışıklı tabi anlayışlı eğitimli birisi çıkarsa bana evlendikten sonra çalışma derse ne yaparım diye düşünüyorum benimde liseyi bitirdikten sonra evlenen arkadaşlarım var hallerine bakıyorum da benden daha rahatlar sanki bu anlamda kafam karışık kısacası üniversite mezunu ev kadınları cevaplarınızı bekliyorum nasıl birşey bu iyi ve kötü yanları neler

eski bir konu iki çift laf etsem alınacak kimse kalmamış belki okuyan başkaları üzerine alır...

hayatlarınızdan memnunsunuz ne güzel....

evinin kadını olup keyif sürmek isteyen arkadaşlar; üniversite okuyarak , okuyup çalışmak isteyen insanların hakkını gasp etmeyin bir zahmet...

eski bir konu iki çift laf etsem alınacak kimse kalmamış belki okuyan başkaları üzerine alır...

evinin kadını olup keyif sürmek isteyen arkadaşlar; üniversite okuyarak , okuyup çalışmak isteyen insanların hakkını gasp etmeyin bir zahmet...[/QUOTE]

Ev hanımı olmak eğitimsiz olmayı mı gerektirir.? Eğer ki evliliği sonlandıysa elinde hiçbir mesleği olmadığı içiğn cüzi maaaşlarla azami yüklü işlere mi gitmelii her ev hanımı olan?Çalışmak istedğinde çalışmamalı mı veya?Üniversiteye giderken kimse bi okulum bitsin de ev hanımı olayım diye gitmez ki.belki okulu biter çalışır belki evlenir ev hanımı olmak isteyebilr.Ayrıca üniversiteye giderken kimse kimsenin hakkını gaspetmez.Herkes hakettği puanı alarak yerleşir.Üniversite illa çalışmak için eğitim alınan birim değildir....Eğitimli olmak eşinin karşısında her zamn dik durabilmek ,çağa kör cahil girmemek , gerektiğin de çalışmak , ve hayat görüşü için de gereklidir.

Son düzenleme:

evinin kadını olup keyif sürmek isteyen arkadaşlar; üniversite okuyarak , okuyup çalışmak isteyen insanların hakkını gasp etmeyin bir zahmet...

Bu nasıl bir düşünce yapısı ya?
Ev hanımı olunca ilkokul terk falan mı olmamız gerekiyor?
Neyin hırsı bu anlamadım.Siz insanları nasıl böyle sınıflandırırsınız?
Ev hanımları eğitimsiz olmalı,çalışan insanlar mutlaka eğitimli olmalı.
Ve evinin kadını olmak ne zamandan beri keyif sürmek oluyor?
Siz ev kadınlarının tüm gün mesai yaptıklarının bilincinde değilsiniz herhalde.
Evet çalışan kadınların işleri çok daha zor ama biz nasıl saygı duyup,büyük özveri diyebiliyorsak,
Bazı durumlardan ötürü çalışmayı istemeyen üniversite mezunu ev kadınlarına da sizin anlayış göstermeniz gerekir.
Yok gösteremem diyorsanız da ''dur iki laf sokam da ortalığı birbirine katam''durumu oluşturmanıza izin vermezler.
Evlenmeden önce 2 yıllık önlisans diplomam vardı,
nasıl olsa ileride çalışmıycam diyerek yetinmedim onunla.
4 yıllık lisans diploması almamı kim engelliyor bu ülkede?
A.Ö.F İşletme diplomamı da aldım ve hala düşünüyorum başka şeyler.
Üniversite diploması sadece iş hayatına atılmak için geçerli değil malesef,
Çocuğunuza yeterli olabilmek için bile gerekli.
Etiket meraklısı toplum için bile gerekli,
yukarıda da bahsetmiş bir arkadaş hayatın ne getireceği belirsizken,
yarın bir iş başvurusu yapmak gerekse niye eğitim bilgilerine üniversite mezunu diye eklemek varken daha azıyla yetinelim.
Bir yaşıma daha girdim ya,size sormak gerekiyor demek kimin eğitim hakkı olup olmadığını:KK1:

üniversite iş bulmak için değil bilim için okunur. ülkemizde durumun böyle olmaması hakikati değiştirmez. dört sene 15 saatlik uzakta üniversite okudum fakülte mezunuyum ve ev hanımıyım çok şükür çok mutluyum

üniversite iş bulmak için değil bilim için okunur. ülkemizde durumun böyle olmaması hakikati değiştirmez. dört sene 15 saatlik uzakta üniversite okudum fakülte mezunuyum ve ev hanımıyım çok şükür çok mutluyum

Eski bir konu ama yinede yazmak istedim. Üniversite mezunuyum, evliyim, çalışıyorum ama acaba işi bırakıp evde otursam nasıl olur diye düşünüyorum. Ailemin memleketinde olsam, evim kendi evim olsa heralde bukadar çalışma meraklısı olmazdım. Üniversite okumuş olmam, çalışmak zorunda olduğumu göstermez. Sadece bilinçli olarak bana seçme hakkı tanır. Kocam zengin olsaydı, evimiz arabamız olsaydı belki yine çalışırdım ama çok sıkıntı olduunda alır başımı giderdim. Evimin kadını çocuklarımın anası olurdum.

Ve bende çalışıyorum ama evim çoğu ev hanımında daha temiz laflarına hiçbi şekilde inanmıyorum. Yapan varsa bravo valla. Akşam 6ya 7ye kadar çalışıyorum. Eve gidince pestilim çıkmış oluyor, bazen sadece yatıyorum. Bir haftasonum var o bile bazen yetişmiyor. Kaldıki daha çocuğum yok. Belkide ben yetiştiremiyorumdur onuda kabul ediyorum ama hem çalışıp hem anne olup hemde evim tertemiz olacak buarada kocama da kendime de yeterince vakit ayırabilecem. Yok böyle bişi. Ama temizliği ütüyü yemeği evde çalışan gündelikçilere yaptırıyorsam belki ozaman yetişir. Gerisinde kendimizi kandırırız. Mükemmel olmanın anlamı yok. Yaptığın seçime bağlı, sonuçta herkes evde oturmak istemeyebilir, ev hanımı olarak küçük düştüğünü düşünebilir. Ama bence okadar sene okuyup, çalışmayıp ev hanımı olan insan eşi için, çocukları için çok büyük fedakarlık yapıyor demektir. Ben bu seçimi yapan insanlara büyük saygı duyarım.

Ayrıca benim için çok geç oldu bunu anlamak, derlerdi güler geçerdim, bir kadın için illa çalışacaksa en iyi meslek öğretmenliktir. Her meslekten daha kutsal ve belkide daha zor ama en azından yarım gün evde olabiliyorsun ve Mutlak surette yaz tatilin 2 ay. Daha ötesi yok bence.

Çalışmayan ve yeni evli çocuksuz kadınlar, ev yaşamı nasıl geçiyor sıkılmıyormusunuz? Bende biara işten çıkmayı düşündüm, iş hayatı çokda bana göre değilmiş onu anladım ama zorlanırız birde sıkılırım diye bırakamadım. Şu aşamadan sonrada borç altına girdiğimizden bisüre düşünemicem işi bırakmayı maalesef:KK14:

X