Umutsuz vaka

canım .... selmacım....iyimisin bitanem... bak ben kendi derdimi unuttum ...senin yanındayım ,derdimiz aynı...kaderimizde...

canım .... selmacım....iyimisin bitanem... bak ben kendi derdimi unuttum ...senin yanındayım ,derdimiz aynı...kaderimizde...

canımsın.... biraz daha iyi gibiyim bitanem, galiba bazı şeyleri kabullenmek beni sakinleştirdi biraz.yanımda olduğunu bilmek.... çok güzel bir o kadarda acı verici! keşke aynı kaderi paylaşmayaydık ta yanımda olsaydın. İçim acıyor canım :çok üzgünüm:

yapıcak bişi yok bebeğim .....
kabullenicez...
elimizden ne geliyosa yaptık hatta ben abarttım....
ama rabbim izin vermiyorsa olmuyor...
dualar mı etmedik, adaklar mı adamadık, şükürlermi etmedik...
batıl denilen şeylere bile neredeyse sarıyodum az kaldı....
içim rahat ben yapacağımı yaptım demekki Kısmet böleymiş...
ne diyim emir büyük yerden olunca karışılmıyor........:a015:

canım öyle haklısın ki.... Emir büyük yerden!
Olmayınca olmuyor! :çok üzgünüm:

canım öyle haklısın ki.... Emir büyük yerden!
Olmayınca olmuyor! :çok üzgünüm:

BİTANEM BAZEN KABULLENMEK EN DOĞRUSU... :çok üzgünüm: BU SABAHTA AĞLIYARAK KALKTIM ... ama sora dedim ne yapıyorsun... ve kabullenme yolunda bi adım daha atmayı başardım....:a015:

BİTANEM BAZEN KABULLENMEK EN DOĞRUSU... :çok üzgünüm: BU SABAHTA AĞLIYARAK KALKTIM ... ama sora dedim ne yapıyorsun... ve kabullenme yolunda bi adım daha atmayı başardım....:a015:

evet hayatım kabullenmek en doğru şey şu anda. zaten tevekkül etmekte bir nevi kabullenmek değilmi. bütün gece uyuyamadım sayemde eşimde uyuyamadı. onada söyledim tedavi olmana gerek kalmadı istemiyorum artık dedim. pek ciddiye almadı ama olsun ne olsa boş bir çaba içerisindeyiz

İçimdeki o korkunç boşluktan sesleniyorum
İşte o boşluktan –haydi beni anlayın biraz-
Yani bir adım daha atsam düşeceğim uçurumdan
Ben işte oradan oraya ölümle oynayaraktan
Hayatı, yaşanmış onca anıyı, boşa sayaraktan

Bakmayın öyle ilk defa görüyormuşçasına
Bakmayın –oradan bakılınca biraz deliyim-
Başka bir yerden başka bir şekille
Başka bir dünyadan başka bir biçimde
Olmadı işte olmadı
Her şeyin anlamını çözeyim derken
Kendi anlamımı kaybettim bir köprü altında
Uzakta bir şehrin ışıklarında
Kapıda, kapıların sonsuza açılışında
Anlatımsız ve çağrışımsız mavi gözlerinde bir çocuğun
Bakmayın siz, ben çoktan yitirdim tüm umutlarımı
Yaşamak olsun diye yaşıyorum zaten
Herkes beni yaşıyor sansın diye soluk alıyorum
Anlatıyorum, yoruluyorum, bunalıyorum...acıyorum
Biraz da...
Hani ben unuttum da her şeyi! Bir günü
Defalarca aynı günü, yaşar gibiyim..
Bir günde durmuş sanki hayatım da
Bilinmeyen bir adaya sürüklenir gibiyim
Adını koymalı bunun da her şeyin adını koyuyoruz ya
Boş verin koymasak da olur aslında

Her şey böyledir
Bilirim neden
Neden mi? Olmaz anlatamam
Tek söz etsem dünya, ortasından bir elma gibi
Kesiliverecektir...
Yalnız bile kalamıyorum artık
Kafamda binlerce anı, insan, gözyaşı
Düşündükçe ben bunları anlıyorum
Anlıyorum bir zamanlar yaşadığımı

Selma Ersoy

canım öncelikle nezaketin ve anlayışın için çok teşekkür ederim. Dilerim herşey yolunda gider ve rabbim sanada annelik duygusunu yaşatır. anladığın üzere eşimi gerçekten çok seviyorum o allahın bana bir lutfu. bunun için her zaman şükrediyorum. Herşey allahtan değilmi, bazı şeyleride zorlamamak gerekiyor kanaatindeyim artık. Demekki rabbim böylesini uygun görmiş bize. kabullendim ve daha sakinim şimdi.

canım rabbim ne zaman isterse o zaman verecek.ama sen hep iste nolur.ümidini kaybetme.sadece rahatla artık biraz.allahım isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın inşallah.

canım rabbim ne zaman isterse o zaman verecek.ama sen hep iste nolur.ümidini kaybetme.sadece rahatla artık biraz.allahım isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın inşallah.

canım bebek isteği son nefesime kadar sürecek biliyorum hiç azalmayacak. Ama takdir-i ilahi diye birşey var. Kabullendim ben. Kendi meleğimin kokusunu çekemeyecem hiç bir zaman içime.

Sersoy benide ağlattın. senin durumunda çok insan var örenek ol güçlü dur

sersoy canııııııııııımmmmmmmm..ah kader arkadaşım benim benimde bi tane kızım var ve ben 2 yıl olacak nerdeyse bir tane daha istiyorum...kızıma bi kardeş ama olmuyo işte...dün annemle konuştum saatlerce.canım annem dediki bir taneyi veren allah ikinciyide verir kızım sen hiiiiç üzülme..artık ölümden başka herşeyin çaresi var,yeterki iste ve çocuğum olmuyo deme çocuğum olması için ben herşeyi yapıyorum de.bunların sonunda bende hamile kalacam de...bazen herşeyi bilmekde ii değil.biz yok yumurtlama olacam yok aha çatladı,yok döllendi,,bu hamilelik belirtisi mi???herşeyi bilnce aklımızda hep o oluyo....dr bile dedi.8 yıl çocuğu olmayan kadın ilk klomen tedavisinde hamile kalmış.kadın köyde oturuyormuş(yanlış anlama olmasın)!!!!
yani unuttum diyosun ya bak bir iki aya hamilesindir...unut ama umutsuz olma.....

canımsın çok sağol bu güzel sözlerin için.
dediğin gibi aklımızdan çıkmıyor çıkmasına fırsat vermiyoruz galiba ama hayat bu bir şekilde önümüze çıkıveriyor. fakat benimki biraz daha farklı 4,5 yıl oldu bebek istemeye başlayalı buda 4.5 yıllık tedavi... doktorlar... umutlar... hayal kırıklıkları demek. Yorulmakta haksızmıyım. umudumu yitirmekte haksızmıyım. Allahın takdiri buymuş demek yanlışmı? bu gerçeği kabullenmek hata mı?
Artık kabullenmekte geç kaldığımı düşünmekteyim umut bitti ışık söndü!

canım sersoyum ne oldunuz böyle önce hürrem şimdi sen inan çok üzülüyorum böyle yazıları okuduğumda ne olur vazgeçmeyin 4.5 yıl oldu demişsin çokmu benim 10 yılım dr geçti 1 kez yakalayabildim hamişliği malesef oda 20 hafta sürdü pes etmedim maddi gücüm bitti şimdi devletin yardımıyla yapmaya çalışıyorum bebeğimi kaybettiğimde senin gibi ışığım sönmüştü çok uzun karanlıkta kalamadım 2 ay içinde kendime geldim ve tekrar başladım şimdi gerilmeden ne gerekirse yapıyorum lütfen canım bu duygulardan kurtul seni o kadar iyi anlıyorumki beklentilerimiz aynı birbirimize destek olalım bu ruh halinin geçici olduğunu düşünüyorum en kısa zamanda toparlanman dilğiyle umudun yeşerip sönen ışığın tekrar aydınlatsın yolunu inşallah

canım dilerim en yakın zamanda bu çabalarının mükafatını rabbim verir. bebişine kavuşursun. bana verdiği teselli için çok teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…