Umutsuz vaka

birhayatnanlamydnaslndadg8.gif

Ben arkadaşımı üzmek ya da kırmak istememiştim sadece hayatında diğer iyi giden şeyleri farketmesini istedim.Çünkü emin olun bu sağlığımız yerinde olmasa bebek düşünecek halimiz olmaz.Benimde sizin gibi çok umutsuzluğa kapıldığım anlar oldu, hala da olabilir.Size üzülmeyin diyemem ama bir düşünün hiç değilse sizin evladınız var.
İnşallah en kısa sürede dilediğiniz kadar kucağınız da bebeğiniz olur.Benimde olur inşallah.Yazdıklarımı kötü niyetle yazmadım...

canım kötü niyetle yazmadığının farkındayım...ama bizlerde çok ama çok hassasız...kırılgan ve incinmiş....çevre faktörleri ile savaşıyor... laflara göğüs germeye çalışıyoruz...
işte demekki insanlar hep daha nın peşindedirler... sağlıklı olmayan sağlık için savaşır,parası olmayan para için savaşır, bebeği olmayan bebek için savaşır.. yani insan oğlu hep bi şeye sahipse diğerinide ister... insan oğlunun doğası bu... hep daha daha....
ama bu aç gözlülük anlamında değil... sağlıklı olduğumuz için bebek derdine düştük.. sağlık olmasaydı zaten bu bölümde olup destek aramaya çalışmazdık.... :a015:
dileri rabbim gönlüne göre verir.. rabbim evlat hastetiyle kimseyi terbiye etmez... ..:a015:

seninle aynı duyguları yaşadım halada yaşıyorum üzülme artık gerçekten yaramı kanattın kendimi unuttum seni görünce

Minicik Ellerinde Bebeklerin
Aşılmaz Dağlar Görüyorum
Kısık Gözlerinde Bir İhtiyarın
Yıkılmış Dağlar Çiziyorum

Hayat Bu Ya Gelir Geçer
İyi Günler Kötü Günler Gelir Geçer

Herşeye Rağmen Gökyüzüne Bakıp
Güzel Birşeyler Hissetmek Ne Güzel

Umutsuzluk En Büyük Günah
Bunu Bil Böyle Bak Hayata

sakın umudunu kaybetme canım

Minicik Ellerinde Bebeklerin
Aşılmaz Dağlar Görüyorum
Kısık Gözlerinde Bir İhtiyarın
Yıkılmış Dağlar Çiziyorum

Hayat Bu Ya Gelir Geçer
İyi Günler Kötü Günler Gelir Geçer

Herşeye Rağmen Gökyüzüne Bakıp
Güzel Birşeyler Hissetmek Ne Güzel

Umutsuzluk En Büyük Günah
Bunu Bil Böyle Bak Hayata

sakın umudunu kaybetme canım

canımmm çok güzel yazmışsın teşekkür ederim... ama bitti bıraktım artık umut etmek beklemek yok artık... bir daha bir yıkım kaldıramaz yüreğim. kabullendim benim bebeğim olmayacak biliyorum senağlama

Herşeyi bitirdim üzülmüyorum artık

herşeyi bitirmek için daha çok erken hiç ummadığınbi anda beklentilerin ve beklediklerin seni bulcak sadece sabır.eminimki yüzlerimizin güleceği zaman gelcek hayat ne kadar zor olsada bu duyguları yaşamak bizi bıktırsada bıkma usanma sabret..istiyorum de olcak de olmalı de güçlü ol ki beynin herşeyi bitirmesin:tomato:

a.s.:nazar:
yoruldum bu sınavdam ölmek istiyorum
sakin boyle dusunme bende her ay kahroluyorum ama hayat devam ediyor dr bana ne onerdi biliyomusun senin sorunun kafanda dedi hic cocuk olmuyo diye dusunme olacagi varsada olmaz dedi aslinda cok hakliydi.... benimde sana onerim pozitif dusun allah buyuk kendine zarar veriyosun kendin zarar gordukcede sevdiklerin uzuluyor yapma lutfen hersey guzel olacak arkadasim dayan sabret allah isteyen herkese hayirli saglikli evlatlar nasip etsin

Sersoycum canım benim...bir kadının anne olamamasının ne kadar acı verici olduğunu az çok buradaki çoğu arkadaş biliyoruz...!Şu anda ağlamaktan gözlerim şişti!Yaklaşık 2 yıldır bebek için çabalıyorum,hastaneye rahat gidebileyim diye işimi dahi bıraktım!Ama yok yok...çevremdeki herkes bana inat eder gibi ya hamile yada doğum yaptı senağlama
Ben ise ya doğum tebriklerine gidip başkalrının çocuklarını seviyorum ya da evde krizlere giriyorum.
Bu ay aşılamam olacaktı ama yumurtam bile gelişemedi!ne kadar güçsüzüm di mi??
Ama yinede her ay acaba diye başlıyorum herşeye!Lütfen birbirimize destek olalım,destek olalım ki hayalimize mucizelerimize kavuşalım :emir_bebek:
Hem başkaları için yapılan dualar çok daha çabuk tutarmış :a015:

Arkadaşlar, buraya yazacaklarıma kendim bile hayret ediyorum.
BEN hep UMUT lafı eden BEN, kiminizin deyimiyle DİBE VURDUM.

Çok düşündüm yazsammı yazmasam mı diye.. galiba anlatmak iyi olacak, galiba sarsılmaya yada iyi bir tokatla kendime gelmeye ihtiyacım var çünkü kendime hakim olamadan yaklaşık 1 saattir ağlıyorum.

Bazılarınız bilir tedavi aşamasındayken düşük yapmıştım ve bu ay için hiç bir umudum yoktu. 3 gün önce bir rüya gördüm. Rüyamda bir kızım vardı onu alıp çok sevdiğim çok eski bir dostumu ziyarete gitmişim. birde görüyorum ki onunda bir kız bebeği olmuş, üstelik ikide diş çıkarmış.........

bu rüyamda gördüğüm kişi 12 yıl önce oğluma hamile kaldığımda bana ilk gebelik testini yapan ve öğrenmemi sağlayan dostum... 6 yıl önce eşiyle boşandı sebebiyse çocuklarının olmamasıydı. 3 ay önce yeniden mutlu bir evlilik yaptı.

az öncede ondan hamile olduğu haberini aldım.

İsyan etmek istemiyorum....
Kendimden utanıyorum, yeterince paylaşamadım sevinemedim nutkum tutuldu...

Sabır ne zamana kadar..? Ben hep hamile haberi aldığımda sevinen BEN.... kolum kanadım kırılmış gibi oldum...

Deli gibi ağlıyorum... rabbim bu sınav bitsin artık... çok yoruldum

kıyamam ben sana kuzum allah hepimizi sınıyo ve az kaldı ben buna inanıyorum mesela bu aay belirtilerim direkt hamişim die bağırmamı gerekiriyor ümidim olmadığı için bişi diemiyorum bekliyorum 4 hadi bilemedin 5 günüm var bakalım noolcak ama umudunu yitirme beeğim

l@l€;2284609 .!.:
Sersoycum tüm yazıları okudum canım öncelikle sana sabır diliyorum rabbimden.Bende çocuk için çabalayıp her ay yıkılanlardanım.Aynen senin gibi görümcemin hamile haberine sevinemedim birşeyler boğazıma düğümlendi o an ağlamamak için zor tuttum gözün aydın bile diyemedim canım.Ve ondan sonraki hamile haberleri bebek haberleri hayata dair herşey için sebebsiz ağlama krizleri yaşıyordum.gece gündüz herşeye ağladım .Ve cuma günü doktorumu değiştirip başka bir dr buldum .
Hayatımda tanıdığım en iyi belkide beni anlayan en iyi doktordu.Sorunumun ne olduğundan çok psikolojimle ilgilendi ve bana kendi hayatından bir anı anlattı.
Asistanlığı sırasında bir hastası varmış.Bu kadın tam 18 yıldır adetinin 3.günü hastaneye yatarmış ilaç iğne yumurta oluşumu sağlanır evine gider adet olup tekrar hastaneye dönermiş.Artık yeni gelişen tüm tedavi yöntemlerini yurt dışında yapılan uygulanan ilaçları teknikleri araştırmaya başlamış.Ve doktorumun dediğine göre bir doktor kadar bilgi sahibi ve deneyim sahibi olmuş .Ama ne yazıkki 18 yılın sonunda orada ki tüm doktorlarla vedalaşmış helalleşmiş.Nede olsa 18 yılın çok büyük kısmını hastanede geçirmiş.Kadın tüm gençliğim hastanede geçti Allah bana bir evlat vermedi.Bende vazgeçiyorum artık.Tatile çıkıyorum gençliğimi yaşayamadım bari hayatımı bundan sonra yaşamaya başlayım demiş ve gitmiş.Kadın tatilde yani bir ay sonra hamile kalmış .Sersoycum aynı yaştayız canım yaşadıkların o kadar zorki Manevi olarak kendini bırakırsan bu dünyada kimse sana yardım edemez kuvvetli ol bu zaman tam Allaha daha yakın olman gereken zaman canım arkadaşım.Ben şu an daha iyiyim .Eşimde mutlu.Onuda o kadar yıprattımki .Bebek olayı ne onun ne de benim elimde.Allahın takdiri.Oyüzden sabırla bekleyelim arkadaşım ve ben burdan hamile yim haberimizi yazmamıza çok az kaldığını hissediyorum.Ne olur ağlama.Gelecek bebeğini düşün sağlığını ihmal etme .

canım, durumumu o kadar iyi anlatmışsınki çok teşekkür ederim nezaketin için... yazdıklarının hepsini biliyorum aslında güçlü olmam gerektiğini tevekkül etmem gerektiğini.....

dünden beri ağlıyorum ve gecede hiç uyuyamadım gözkapaklarım balon gibi şişti. hep düşündüm aslında ben kendimi boşa yıpratmışım. Haddimi bilmeden davranmışım. Kimimki ben..? Rabbim hak eden kuluna dilediğince veriyor.

a.s.:nazar: sakin boyle dusunme bende her ay kahroluyorum ama hayat devam ediyor dr bana ne onerdi biliyomusun senin sorunun kafanda dedi hic cocuk olmuyo diye dusunme olacagi varsada olmaz dedi aslinda cok hakliydi.... benimde sana onerim pozitif dusun allah buyuk kendine zarar veriyosun kendin zarar gordukcede sevdiklerin uzuluyor yapma lutfen hersey guzel olacak arkadasim dayan sabret allah isteyen herkese hayirli saglikli evlatlar nasip etsin

canım ilgilendiğin için sağol. rabbim dualarını kabul etsin

canımmmmmm bugün nasılsın bakalım...

birazda olsa moralin yerine geldimiiiii..........????

Sersoycum canım benim...bir kadının anne olamamasının ne kadar acı verici olduğunu az çok buradaki çoğu arkadaş biliyoruz...!Şu anda ağlamaktan gözlerim şişti!Yaklaşık 2 yıldır bebek için çabalıyorum,hastaneye rahat gidebileyim diye işimi dahi bıraktım!Ama yok yok...çevremdeki herkes bana inat eder gibi ya hamile yada doğum yaptı senağlama
Ben ise ya doğum tebriklerine gidip başkalrının çocuklarını seviyorum ya da evde krizlere giriyorum.
Bu ay aşılamam olacaktı ama yumurtam bile gelişemedi!ne kadar güçsüzüm di mi??
Ama yinede her ay acaba diye başlıyorum herşeye!Lütfen birbirimize destek olalım,destek olalım ki hayalimize mucizelerimize kavuşalım :emir_bebek:
Hem başkaları için yapılan dualar çok daha çabuk tutarmış :a015:

canım seni çok iyi anlıyorum bende hastanelere gidebilmek içinye işi bırakmıştım. Dilerim en yakın zamanda bebişine kavuşursun

kıyamam ben sana kuzum allah hepimizi sınıyo ve az kaldı ben buna inanıyorum mesela bu aay belirtilerim direkt hamişim die bağırmamı gerekiriyor ümidim olmadığı için bişi diemiyorum bekliyorum 4 hadi bilemedin 5 günüm var bakalım noolcak ama umudunu yitirme beeğim

canım inşallah rabbim sana sağlıklı sıhatli :emir_bebek: kısa zamanda nasip etsin. inşallah hamişsindir. ben hayatımdan çıkarttım bebişimi

canımmmmmm bugün nasılsın bakalım...

birazda olsa moralin yerine geldimiiiii..........????

canım çok sağol ilgin için. biraz daha iyiyim gibi. gece çok düşündüm. daha doğrusu kabullendim artık. benim bebeğim olmayacak. :çok üzgünüm:

canım çok sağol ilgin için. biraz daha iyiyim gibi. gece çok düşündüm. daha doğrusu kabullendim artık. benim bebeğim olmayacak. :çok üzgünüm:

yok yokkkk sen daha hala iyleşmemişsin........

bak Allahın izniyle ben inanıyorum olacağına.....dua ediyorum.....

tamam sen öyle düşünmeye devam et ama çalışmaları bari aksatma........a.s.a.s.

yok yokkkk sen daha hala iyleşmemişsin........

bak Allahın izniyle ben inanıyorum olacağına.....dua ediyorum.....

tamam sen öyle düşünmeye devam et ama çalışmaları bari aksatma........a.s.a.s.

canım dualarında banada yer verdiğin için allah razı olsun. Rabbim gönlüne göre versin

canım çok sağol ilgin için. biraz daha iyiyim gibi. gece çok düşündüm. daha doğrusu kabullendim artık. benim bebeğim olmayacak. :çok üzgünüm:[/QUOTEkafandan biraz at bu olumsuz düşünceleri senin kafana zorla sokarlar ama aldrma..zaman herşeyin ilacı psikolojini düzeltmeye çalış bu sorunları tek yaşayan sen değilsinki..bi şeylerle uğraş kumaş boya valla çok iyi geliyor doğal terapi gibi

X