Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

Canım inşallah herşey yolunda gider Telaş edilecek korkulacak bir durum deği Güzel haberlerini bekliyoruz

ay canım allah razı olsun inşallahhhhhh vallahi çok korkuyorum nedense bide idrar torbasıda takılıyomuş diye duydum oda ayrı korkuttu beni o çok acıtıyor diye duymustum offf offfffffff

Canım inşallah herşey yolunda gider Telaş edilecek korkulacak bir durum deği Güzel haberlerini bekliyoruz

fulya senn de trasferin ertelenmiş olsun her işte bir hayır vardır gec olsun ama sonucu allahın izniyle inş guzel olsun rabbim hepimizin yardımcısı olsun aeo

ay canım allah razı olsun inşallahhhhhh vallahi çok korkuyorum nedense bide idrar torbasıda takılıyomuş diye duydum oda ayrı korkuttu beni o çok acıtıyor diye duymustum offf offfffffff

fulya senn de trasferin ertelenmiş olsun her işte bir hayır vardır gec olsun ama sonucu allahın izniyle inş guzel olsun rabbim hepimizin yardımcısı olsun aeo

Canım Benim yumurtalar toplandı Ama öyle idrar torbası falan takmadılar Zannetmiyorum sana da takmazlar Çünkü sadece 10 dk süren bir operasyon Bu arada Perşembe günü bir aksilik olmazsa transferim olacak inşallah Senin de büyük ihtimalle Cuma günü taransferin olur İnşallah aynı günlerde alırız güzel haberlerimizi

bugun transferimin 9.gunu persembe test gunum 2 blastosit transferi olmustu.hayirlisi ile persembeyi bekliyorum.bu arada goguslerimde sislik ve agri var sizce normalmi

aaa cok az kalmış bende senn transfere daha var sanıyorum ohh iyi yi rabbimmmmmmmm cokkkkkk guzel tutunmaını nasıp etsinnnnn inşşşşş guzel bi bebişin olur...fulya anesteziyi nerede veriyolar alt katta hemşirelerin oldugu yerdeki hasta odalarında mı yoksa o yukarda otomatik kapı var ordaki odadamı?

bugun transferimin 9.gunu persembe test gunum 2 blastosit transferi olmustu.hayirlisi ile persembeyi bekliyorum.bu arada goguslerimde sislik ve agri var sizce normalmi

stres yapma canım korkun eger adet olucamsa ben cok kişiden duydum hamile kalıp senin cektigin agrıları ceken insan hamile kalırkende boyle agrıları olabilirmiş inşallahhhhhhhhh bebişin sana sımsıkı tutunur canım stres yok az kalmış sonuca sabret sonucu yazarsın burdan allah yar ve yardımcın olsun arkadaşım

Canım önce odada giyiniyorsun Malum o yeşil kıyafetleri Daha sonra sana serum takıyorlar ve ağrı kesici iğne yapıyorlar Sedye yada sandalye ile ameliyathaneye götürüyorlar Ameliyat masasına alıyorlar O sırada doktor geliyor Halini hattını sorup iyi uykular diliyor O sırada anesteziyi yapıyorlar 4-5 saniye içinde etkisini gösteriyor Ameliyathanedeyken de ismini söyleyerek uyandırıyorlar Canım hiiiiç korkacak bir durum yok İnşallah herşey yolunda gider

Canım hiç stres yapma Bu belirtilerin bir çoğu psikolojiktir Sen yeter ki gönlünü ve zihnini pozitif tutki pozitif sonuçlar alabilesin Ben eminim ki bize güzel haberler vereceksin Senden alacağımız güzel haberler bizede moral olacak Herşey gönlünce olsun inşallah

fulya allah senden razı olsun sayende yemn ederim bayagı rahatladım saat 9 30 da merkezde olmam lazım saat 7 20 de kalktım uyku tutmadı sayende biraz bişeyler ogrendim iyi oldu rahatladım hadi allaha emanet ol goruşuruz inş donunce

Ozgecım vallahı muayenenın ertesı gunu adetım basladıAklıma kotu seyler getırmek ıstemıyorum ama elle muayene edecegız anda uyardım doktoru hadı hamılelık varsa bısey olmasın dedım gulduBelkı de ben husnu kuruntu yapıyorum prof.dr. sonucta o bılmesınde ben mı bıleyım

Sen ne yaptın canım gecen gun bır sorunu okudum 35 yas altı opluta sgk faydalanmak ıcın 3 yıllık evlılık sartı aranıyor mu dıye bır soru sormussun bende 30 yasındayım.Faydalanabılıyormuyuz bırsey ogrenebıldın mı?

günaydın,hani deriz ya herkesin yaşadıgı kendine buyuk die... biz korunmayı haziran 2009 da bıraktık sonra ben 2 regl sonrası hamile kalamayınca dragos şifa' da tahir tosyalı' ya gittim,yapılan bir takım tahliller sonrası sen kısırsın,eşinin spermleride yetersiz dedi.durum boyle olunca tüp bebek doktoru buldum.

eylül 12 de regl oldum. sonra ekimde regl olmadım hep olacakmışım gibi oldu 22 ekim sabahı yataktan kalkarken sandım ki gögüslerimde yüzlerce dikiş var o derece sancıyordu,akşam eşimde idrarda gebelik yaptık annemde bendeydi pozitif çıktı hemen umut hastanesi' ne gittik ama laborant yoktu dragos a gittik gebelik testi yaptırdık 255.28 cıktı. ben o sonuçları tüp bebek doktoruna göstercektim hemşire tahir bey nobetci deyince bi gösterelim dedik. annemde yanımızdaydı.canım,adam beni yatırdı vaginal muayne yaptı ama oyle boyle degıl.bi 5-6 dkbaktı sonra idrara sıkış gel dedi bi daha baktı yanı yaklaşık 15 dk muayne etti beni el dahil o sırada annem ama doktor bey yanı siz daha iyi bilirsiniz ama boyle muayne olmaz 6 haftadan once deyince adam annemi azarladı ve muayne sonucunda bize DIŞ GEBELİK yarın gel igne yapalım olsun dedi. diger doktora ulaşamadım ertesi gün oldu çaresiz gitmeye karar verdım.tam yoldayken serdar bey aradı tahili sonucumu soyledim özgecan hamilesin evine git 5 kasımda gel dedi. gittiğimde hamileydim,kalp atışını bile dinledik.serdar bey' e yapılan muayneyı soyledıgımde soktorum resmen zıp zıp zıpladı. nasıl boyle bir muayne yapılır vs die...benim yengemde kahramanmaraş' ta kadın dogum uzmanı,o duyuncada aynı tepkiyi verdi. yanı büyüklerimize geri kafalı vs dıyoruz ama ortada cıddı tecurbeler var...

rapor konusuna gelince elbetteki yararlanabiliyorsun bende 83 dogumluyum. deryaberil nasıl rapor alacagımızı detaylı anlatmış durumda.bende birazdan sana hangi şartlarda rapor veriliyor onu gönderecegim. içini ferah tut. belkide bişi olmamıştır.

Evli olmakla birlikte eşlerden her ikisinin evlat edinilmiş çocukları hariç soybağı kurulmuş sağ çocuğunun olmaması (birden fazla yapılan evliliklerde de çiftlerden her ikisinin sağ çocuk sahibi olmaması) koşuluyla; genel sağlık sigortalısı kadın ise kendisine, erkek ise bakmakla yükümlü olduğu karısına, en fazla iki deneme (siklus) ile sınırlı olmak üzere uygulanan tüp bebek tedavilerine (IVF yani In Vitro Fertilizasyon-tüp bebek yönteminin bilimsel adıdır) ilişkin giderler, belirtilen şartların birlikte gerçekleşmesi halinde SGK tarafından karşılanmaktadır. Buna göre;

a) Yapılan tıbbî tedavileri sonrasında normal tıbbî yöntemlerle çocuk sahibi olamadığının ve ancak yardımcı üreme yöntemi ile çocuk sahibi olabileceğine dair sağlık kurulu raporu düzenlenmiş olması,

b) 23 yaşını doldurmuş, 40 yaşından gün almamış olması,

c) Uygulamanın yapıldığı merkezin Kurum ile sözleşmeli olması,

ç) En az beş yıldır genel sağlık sigortalısı veya bakmakla yükümlü olunan kişi olup, 900 gün genel sağlık sigortası prim gün sayısının olması,

d) Son üç yıl içinde diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alınamamış olduğunun Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulları tarafından belgelenmesi,

gerekiyor. Tüp bebek tedavisine başlanan kadının deneme öncesi 40 yaşından gün almış olması durumunda, tüp bebek tedavisine ait bedeller, tedaviye daha önce başlanmış olsa dahi SGK tarafından karşılanmaz.

Tüp bebek tedavi bedellerinin ödenebilmesi için tedavi uygulanacak kadında gebeliğin sürdürülmesine engel olabilecek sistemik hastalık bulunmadığının sağlık kurulu raporu ile belgelenmesi gerekmektedir.

Sağlık kurulu raporu alınmalı

Tüp bebek tedavisi için gerekli sağlık kurulu raporu; bünyesinde kadın hastalıkları ve doğum kliniği ile üroloji kliniği (bünyesinde üroloji kliniği bulunmayan ancak üroloji uzman hekiminin konsültan olarak görev yaptığı, eğitim verilen kadın-doğum hastaneleri dâhil) bulunan üçüncü basamak sağlık kurumlarında iki kadın hastalıkları ve doğum uzman hekimi ve bir üroloji uzman hekiminin katılımı ile oluşturulan sağlık kurulları tarafından düzenlenecektir. Sağlık kurulu raporlarında, hasta yaşı, kimlik bilgileri, tanı, endikasyon, uygulanacak tedavi, kaçıncı deneme olduğu, kullanılacak ilaçların günlük ve maksimum dozları da belirtilecektir. Sağlık kurulu raporunda erkek ve/ veya kadın faktörü belirtilecektir.

Yardımcı üreme yöntemi

katılım payları

Yardımcı üreme yöntemi tedavilerinde birinci denemede yüzde 30, ikinci denemede yüzde 25 oranında olmak üzere bu tedaviler için belirlenen bedeller üzerinden katılım payı alınır. Yardımcı üreme yöntemi katılım payları, tedavinin sağlandığı sağlık hizmeti sunucusunca kişilerden tahsil edili

kanunsal olarak 2 aşılama,1500 ünite vs gibi sayısal ozellikler geçiyor ancak derya aşılama surecını yapmadan alabilmiş raporunu.

bende şimdi regl olmayı bekliyorum regl olunca bir daha egıtım araştırmaya gıdecegım genetik araştırmayıda yaptırayım dıyorum olmadı derya nın yazıklarını takip ederek raporumu almaya çalışacagım.

Kızlar, 13 Şubat Pazar saat 13'te Alman Hastanei'nde tüp bebek semineri yapılacakmış. Az önce aradılar benim daha önce o hastanede kaydım vardı.

Seminere gidenler orda tüp bebek denemek isterlerse %20 indirim yapacaklarmış ayrıca yapılacak çekiliş sonucu çıkan 3 kişiye % 50 indirim yapacaklarmış.

bizimkini kandırırsam gitmeyi düşünüyorum. bilginiz olsun

günaydın kızlar deryacım nasılsın biras dhaa iyimisin güzelim ya aslında hasta giyindirilirken hasta yakınlarından birini yanına alsalar orda kendimi okdar kötü hissetmiştimki yapayanlız psikolojim bozulmuştu beni tekrar yatağımda uyandırdılar sonrada ailemi çağırdılar uyanınca çok ağlamıştım ne oldu bile anlayamamıştım ama kaderde tekrar aynı şeyleri yaşamak varmış

ozgecım canım benım cok sagol verdıgın detaylı bılgıler ıcın:))Dedıgınde cok haklısın bızden buyukler bırcok konuda cok tecrubelı bızden.Aslında gıttıgım merkez sonucta tup bebek merkezı ve ben dogal yoldan hamıle olsam benden nasıl para kazanacak off ya offf keske test yapıp gıtmıs olsaydım.Ama artık olan oldu 3 gundur adetim devam ediyor varsa da gıtmıstır.

Pekı canım senın gıttıgın doktor ne yaptı dıs gebelıksın deyıp ertesı gun ıgne yapalım dedı.Bebek tutunsun dıye mı dedı ıgneyı yapalım dıye?Sonra tekrar hamılelık hıc dogal yoldan olmadı mı?

yok yo ölsün diye yapacak igneyi güya dış gebelik olmuş yani bebek rahimde degılmıs...gebelik çok yenı oldugu için keseyi göremedi göremeyincede boyle bir yorum yaptı. sonra 8 haftalıkken lekelenmelerim başladı,11 hafta 4 gunlukken kalbi durdu ve malum son kürtaj oldum. sonra aşılama denedik.olmadı olmadı olmadı

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…