Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

Bak ya gordun mu nasıl doktor bunlar anlamıyorum hıc vıcdanlarıda mı yok??Cok gecmıs olsun canım ama bence cok uzulme hem dogal yoldan gebelık sansın olmus hıc olmaz dedıklerı halde hemde yasın cok genc.Olacaktır muhakkak sadece bırazcık zaman ve sabır gerekıyor bizim durumumuzda.Gercı bız 1.5 yıllık evliyiz ve hıc korunmadık.Hıc gebelıgımız olusmadı:KK43:Ama yıne de umudumuzu yıtırmıyoruz canımsın sen de yıtırme.Insallah en yakın zamanda Hamileyimmmm diye kocaman harflerle yazdıgını görürürüz.Öpüyorum.

Kızlar, 13 Şubat Pazar saat 13'te Alman Hastanei'nde tüp bebek semineri yapılacakmış. Az önce aradılar benim daha önce o hastanede kaydım vardı.

Seminere gidenler orda tüp bebek denemek isterlerse %20 indirim yapacaklarmış ayrıca yapılacak çekiliş sonucu çıkan 3 kişiye % 50 indirim yapacaklarmış.

bizimkini kandırırsam gitmeyi düşünüyorum. bilginiz olsun

Evli olmakla birlikte eşlerden her ikisinin evlat edinilmiş çocukları hariç soybağı kurulmuş sağ çocuğunun olmaması (birden fazla yapılan evliliklerde de çiftlerden her ikisinin sağ çocuk sahibi olmaması) koşuluyla; genel sağlık sigortalısı kadın ise kendisine, erkek ise bakmakla yükümlü olduğu karısına, en fazla iki deneme (siklus) ile sınırlı olmak üzere uygulanan tüp bebek tedavilerine (IVF yani In Vitro Fertilizasyon-tüp bebek yönteminin bilimsel adıdır) ilişkin giderler, belirtilen şartların birlikte gerçekleşmesi halinde SGK tarafından karşılanmaktadır. Buna göre;

a) Yapılan tıbbî tedavileri sonrasında normal tıbbî yöntemlerle çocuk sahibi olamadığının ve ancak yardımcı üreme yöntemi ile çocuk sahibi olabileceğine dair sağlık kurulu raporu düzenlenmiş olması,

b) 23 yaşını doldurmuş, 40 yaşından gün almamış olması,

c) Uygulamanın yapıldığı merkezin Kurum ile sözleşmeli olması,

ç) En az beş yıldır genel sağlık sigortalısı veya bakmakla yükümlü olunan kişi olup, 900 gün genel sağlık sigortası prim gün sayısının olması,

d) Son üç yıl içinde diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alınamamış olduğunun Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulları tarafından belgelenmesi,

gerekiyor. Tüp bebek tedavisine başlanan kadının deneme öncesi 40 yaşından gün almış olması durumunda, tüp bebek tedavisine ait bedeller, tedaviye daha önce başlanmış olsa dahi SGK tarafından karşılanmaz.

Tüp bebek tedavi bedellerinin ödenebilmesi için tedavi uygulanacak kadında gebeliğin sürdürülmesine engel olabilecek sistemik hastalık bulunmadığının sağlık kurulu raporu ile belgelenmesi gerekmektedir.

Sağlık kurulu raporu alınmalı

Tüp bebek tedavisi için gerekli sağlık kurulu raporu; bünyesinde kadın hastalıkları ve doğum kliniği ile üroloji kliniği (bünyesinde üroloji kliniği bulunmayan ancak üroloji uzman hekiminin konsültan olarak görev yaptığı, eğitim verilen kadın-doğum hastaneleri dâhil) bulunan üçüncü basamak sağlık kurumlarında iki kadın hastalıkları ve doğum uzman hekimi ve bir üroloji uzman hekiminin katılımı ile oluşturulan sağlık kurulları tarafından düzenlenecektir. Sağlık kurulu raporlarında, hasta yaşı, kimlik bilgileri, tanı, endikasyon, uygulanacak tedavi, kaçıncı deneme olduğu, kullanılacak ilaçların günlük ve maksimum dozları da belirtilecektir. Sağlık kurulu raporunda erkek ve/ veya kadın faktörü belirtilecektir.

Yardımcı üreme yöntemi

katılım payları

Yardımcı üreme yöntemi tedavilerinde birinci denemede yüzde 30, ikinci denemede yüzde 25 oranında olmak üzere bu tedaviler için belirlenen bedeller üzerinden katılım payı alınır. Yardımcı üreme yöntemi katılım payları, tedavinin sağlandığı sağlık hizmeti sunucusunca kişilerden tahsil edili

kanunsal olarak 2 aşılama,1500 ünite vs gibi sayısal ozellikler geçiyor ancak derya aşılama surecını yapmadan alabilmiş raporunu.

bende şimdi regl olmayı bekliyorum regl olunca bir daha egıtım araştırmaya gıdecegım genetik araştırmayıda yaptırayım dıyorum olmadı derya nın yazıklarını takip ederek raporumu almaya çalışacagım.

selam özgemrecan kafam karıştı şimdi dr. bana daha önce aşılama yaptırmadıysan rapor çıkartamazsın demişti, acaba kanun mu değişti yukardaki yazında da aşılama ile ilgili herhangi bir şart aranmamış

nezamandır giremiodum kızlar...
Deryacım üzülme canım ya herşeyde bi hayır vardır içini rahat tut sen stres yapma yeter biliosun bize zararlı :KK66:
sevgi aynı zamanda başlıcaktık ama senin bebeiş önce gelicek inşallahhh senin adına bende çok heyecanlandım yaaa inşallah herşey yolunda gider canım iyi haberlerini beklioruzzz...

Son üç yıl içinde diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alınamamış olduğunun Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulları tarafından belgelenmesi

yukrdaki madde onu işaret ediyor aslında.... ay bende karmancorman durumdayım :KK43:

Bak ya gordun mu nasıl doktor bunlar anlamıyorum hıc vıcdanlarıda mı yok??Cok gecmıs olsun canım ama bence cok uzulme hem dogal yoldan gebelık sansın olmus hıc olmaz dedıklerı halde hemde yasın cok genc.Olacaktır muhakkak sadece bırazcık zaman ve sabır gerekıyor bizim durumumuzda.Gercı bız 1.5 yıllık evliyiz ve hıc korunmadık.Hıc gebelıgımız olusmadı:KK43:Ama yıne de umudumuzu yıtırmıyoruz canımsın sen de yıtırme.Insallah en yakın zamanda Hamileyimmmm diye kocaman harflerle yazdıgını görürürüz.Öpüyorum.[/QUO

inşallah zamanlarımız geldiğinde hepimiz yavrularımızı kucagımıza alacagız.

Slm kizlar kac gundur giremiyordum , bugun esimin mikrotese yapildi ve sperm buldular, hemen ben hazirlandim yumurtalar toplandi ve yeni uyandim :) esimle yatiyoruz birsaat dinlenip kalkicaz , suan teldn yaziyorum bir daha yazamam diye kimseden haberim yok direk yazim bildirmek istedim artik dollenmeye Gore transfer ne zaman yapilir bilmiyorum

:KK64:
Slm kizlar kac gundur giremiyordum , bugun esimin mikrotese yapildi ve sperm buldular, hemen ben hazirlandim yumurtalar toplandi ve yeni uyandim :) esimle yatiyoruz birsaat dinlenip kalkicaz , suan teldn yaziyorum bir daha yazamam diye kimseden haberim yok direk yazim bildirmek istedim artik dollenmeye Gore transfer ne zaman yapilir bilmiyorum

canımmmm çok sevindim allahım inşallah kavuşursun bebeğineee dualaım seninleee:KK64::KK64::KK64::KK64:

hadi hayırlısı,iyi haberlerini bekliyoruz

beklemek....
beklemek zor ama gelcek güzelgünleri umut ederke yaşamak beklemenin önüne geçiyorrr...

kızlar, oglene dogru bir iki foruma girdim düşük yapanlarla ilgli.2 şey sordum cevap mevap yok. en iyi topic bizim topic... ama hala sevgi 'den ses yok.ne durumda acaba? derya'dan da ses yok o şimdi büyük ihtimal kek,kısır götürmekle meşgul :KK34:

derya, daha iyi misin?

iyiyimm kuzuuu :)) şimdi geldik eveee

ozgecım vallahı muayenenın ertesı gunu adetım basladı:KK43:aklıma kotu seyler getırmek ıstemıyorum ama elle muayene edecegız anda uyardım doktoru hadı hamılelık varsa bısey olmasın dedım guldu:KK43:belkı de ben husnu kuruntu yapıyorum prof.dr. Sonucta o bılmesınde ben mı bıleyım:KK43:

sen ne yaptın canım gecen gun bır sorunu okudum 35 yas altı opluta sgk faydalanmak ıcın 3 yıllık evlılık sartı aranıyor mu dıye bır soru sormussun bende 30 yasındayım.faydalanabılıyormuyuz bırsey ogrenebıldın mı?

güzelim ben geçmişi okursan raporumu aldığım sıralar ( ocak başından 12 ocak tarihine kadar ) her detayı yazdım . Aşama aşama gerekenleri ...
özgemercana da yazdım .. Zaten o da söylemiş . . .

*sorun aşılama yapılarak çözülemeyecek ise ve bu doktorlar tarafından belgeleniyor ise
-aşılama şartı aranmıyor .. Hemen tüpe başlatılıyor.
*** rapor üzerine açıklama olarak "3yıldır yapılan tedavilerde gebelik sağlanamamıştır" yazıyor doktorlar. Bu kafi oluyor. 2yılı aşmak yeterli evlilikte... Illa 3 yıl tam günü dolcak şartı yok yani...

günaydın,hani deriz ya herkesin yaşadıgı kendine buyuk die... Biz korunmayı haziran 2009 da bıraktık sonra ben 2 regl sonrası hamile kalamayınca dragos şifa' da tahir tosyalı' ya gittim,yapılan bir takım tahliller sonrası sen kısırsın,eşinin spermleride yetersiz dedi.durum boyle olunca tüp bebek doktoru buldum.

Eylül 12 de regl oldum. Sonra ekimde regl olmadım hep olacakmışım gibi oldu 22 ekim sabahı yataktan kalkarken sandım ki gögüslerimde yüzlerce dikiş var o derece sancıyordu,akşam eşimde idrarda gebelik yaptık annemde bendeydi pozitif çıktı hemen umut hastanesi' ne gittik ama laborant yoktu dragos a gittik gebelik testi yaptırdık 255.28 cıktı. Ben o sonuçları tüp bebek doktoruna göstercektim hemşire tahir bey nobetci deyince bi gösterelim dedik. Annemde yanımızdaydı.canım,adam beni yatırdı vaginal muayne yaptı ama oyle boyle degıl.bi 5-6 dkbaktı sonra idrara sıkış gel dedi bi daha baktı yanı yaklaşık 15 dk muayne etti beni el dahil o sırada annem ama doktor bey yanı siz daha iyi bilirsiniz ama boyle muayne olmaz 6 haftadan once deyince adam annemi azarladı ve muayne sonucunda bize dış gebelik yarın gel igne yapalım olsun dedi. Diger doktora ulaşamadım ertesi gün oldu çaresiz gitmeye karar verdım.tam yoldayken serdar bey aradı tahili sonucumu soyledim özgecan hamilesin evine git 5 kasımda gel dedi. Gittiğimde hamileydim,kalp atışını bile dinledik.serdar bey' e yapılan muayneyı soyledıgımde soktorum resmen zıp zıp zıpladı. Nasıl boyle bir muayne yapılır vs die...benim yengemde kahramanmaraş' ta kadın dogum uzmanı,o duyuncada aynı tepkiyi verdi. Yanı büyüklerimize geri kafalı vs dıyoruz ama ortada cıddı tecurbeler var...

Rapor konusuna gelince elbetteki yararlanabiliyorsun bende 83 dogumluyum. Deryaberil nasıl rapor alacagımızı detaylı anlatmış durumda.bende birazdan sana hangi şartlarda rapor veriliyor onu gönderecegim. Içini ferah tut. Belkide bişi olmamıştır.

asistanım ilan ediyorummm kzuu seni :)) yokluğumda idare ediyorsun topiği afferim :))

deryacım allah kabul etsin.
100 adet tamamdır.
:KK34::KK34::KK34:
saol canım ... Yazdım ..

kızlar, 13 şubat pazar saat 13'te alman hastanei'nde tüp bebek semineri yapılacakmış. Az önce aradılar benim daha önce o hastanede kaydım vardı.

Seminere gidenler orda tüp bebek denemek isterlerse %20 indirim yapacaklarmış ayrıca yapılacak çekiliş sonucu çıkan 3 kişiye % 50 indirim yapacaklarmış.

Bizimkini kandırırsam gitmeyi düşünüyorum. Bilginiz olsun
böyle fırsatları kaçırma..cebe koy... Ama rapor için tırmala..
Umuttan vazgeçmeeee

günaydın kızlar deryacım nasılsın biras dhaa iyimisin güzelim ya aslında hasta giyindirilirken hasta yakınlarından birini yanına alsalar orda kendimi okdar kötü hissetmiştimki yapayanlız psikolojim bozulmuştu beni tekrar yatağımda uyandırdılar sonrada ailemi çağırdılar uyanınca çok ağlamıştım ne oldu bile anlayamamıştım ama kaderde tekrar aynı şeyleri yaşamak varmış

duygu ben geldim deee.. Yazdıklarından bişey anlamadım ... Ne hasta giydirilmesi ? Yaww ne oluyorr??? Bi terslik mi var???

selam özgemrecan kafam karıştı şimdi dr. Bana daha önce aşılama yaptırmadıysan rapor çıkartamazsın demişti, acaba kanun mu değişti yukardaki yazında da aşılama ile ilgili herhangi bir şart aranmamış

yukarda anlattım şeker... Karışıklık varsa anlattırım yine..

nezamandır giremiodum kızlar...
Deryacım üzülme canım ya herşeyde bi hayır vardır içini rahat tut sen stres yapma yeter biliosun bize zararlı :KK66:
sevgi aynı zamanda başlıcaktık ama senin bebeiş önce gelicek inşallahhh senin adına bende çok heyecanlandım yaaa inşallah herşey yolunda gider canım iyi haberlerini beklioruzzz...

haklısın tatlım ...iyiimm...
Sen ne durumdasın???

kızlar ne durumdasınız? Ay temizlik yapacagım pc başına git gel git gel yapamadım valla bişi

yap kızım işini aaaaaaaaaaaaaa kaynanadayızzz dedik yaaaa :))

slm kizlar kac gundur giremiyordum , bugun esimin mikrotese yapildi ve sperm buldular, hemen ben hazirlandim yumurtalar toplandi ve yeni uyandim :) esimle yatiyoruz birsaat dinlenip kalkicaz , suan teldn yaziyorum bir daha yazamam diye kimseden haberim yok direk yazim bildirmek istedim artik dollenmeye gore transfer ne zaman yapilir bilmiyorum

çok sevindim güzeelimmm . Haydi hayırlı olsun.. Inşallah güzel embriyorlarınız olurrrrrr

kızlar, oglene dogru bir iki foruma girdim düşük yapanlarla ilgli.2 şey sordum cevap mevap yok. En iyi topic bizim topic... Ama hala sevgi 'den ses yok.ne durumda acaba? Derya'dan da ses yok o şimdi büyük ihtimal kek,kısır götürmekle meşgul :KK34:

haaa haaa.. Pastalarımaa bayıldılar.. Dipleri düştü...kaynanamın yaptıklarının üstüne geçti . Herkes benimkilerin tarifini aldı.. 1saat konuştular.. Bana da bayıldırlarrrr.. :))
kaynanamda karpuzlar kolda gezdi :) kızım diyeee diyee :))

hanımlaaaar,nerelerdesiniz?

geldimm anamm geldimmmmmmm

duamı bitirmeme çok az kaldı ...

Allah herkesten razı olsun ... Haklarınızı helal edin...

Cuma günü "amin" lerinizi bekliyorum . . .
$DUAMIN LISTESI.jpg

UMUT'UN YOLUNDAKİLER VE UMUT'A KOŞACAKLAR LİSTESİ

:KK49:UMUT'UN YOLUNDAKİ MUTLU HAMİŞLER :KK49:

:KK64::KK64::KK66::KK62::KK19::KK66:
1-leydim84-----hamile ( yeşilköy international-tüp) :emir_bebek::KK49:
2-nihan1979 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
3-bnur2028-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
4-judith_mc-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
5-ndevil----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
6-sevtap41 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
7-emine1983----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
8-hilal23---hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
9-gncam---hamile ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
10-htcyldz---hamile ( umut - tüp 4.deneme) :emir_bebek::KK49:
11-belle_femme --- test gününü bekliyor (umut- tüp):nazar:
12-sympathique ---- transfer gününü bekliyor (umut-tüp):nazar:
13-ceysin---tedavisi başladı (umut-tüp) :nazar:
14-sevgi3434--- transfer gününü bekliyor ( umut-tüp ):nazar:
15-tlyvs---tedaviye başladı( umut-tüp):nazar:
16-fulya41-----( transfer :10 şubat - umut - tüp ) :nazar:
17-deryaberil---(tedavisi başladı : 03.02.11 / umut - tüp ) :nazar:
18-turuncu86---( test gününü bekliyor ) :nazar:
19-besa3467---- duamı okuduğun için teşekkürler.. ( transfer günü : ?? - umut-tüp ):nazar:
20-
21-
22-
23-
24-
25-

UMUT'A KOŞACAK MÜSTAKBEL HAMİŞLER

:KK68::97::97::KK6::KK6::nazar::emir_bebek::emir_bebek:
1-fındık faresi --- ( 7-13 şubat adetiyle başlayacak - umut - tüp ) :nazar:
2-ceylinnaz --- ( biraz dinlenip umut'una kavuşacak ) :nazar:
3-nurme --- ( tedavisine başlamak için bekliyor - ocak ) :nazar:
4-basakoztan --- ( 3. denemesi için araştırma yapıyor bahçeciyi seçti ) :nazar:
5-özgür1 --- ( araştırma yapıyor tedavi için umut düşünüyor) :nazar:
6-pili --- ( henüz tedaviye başladı - beklemede ):nazar:
8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın) :nazar:
9-belgin -----(mart/nisan tedaviye başlayacak Umut'ta):nazar:
10-menlikee----( tedavisi başladı - hayırlısı olsun ) :nazar:
11-ayben85-----( dondurulmuşlarını kapıp umuta gelcek ) :nazar:
12-bakgün-----(heyet raporu için hazırlanıyor-umutta tüp yaptıracak) :nazar:
13-herasles----(preseed ile deneme yapacak ) :nazar:
14-gulsah8585---(2 micro olumsuz- yeni tedavi umutta düşünüyor ) :nazar:
15-nsh---(evvela doktora gidip sebebini öğrenmeli) :nazar:
16-sinems941---(ilk görüşmesini yaptı-şubat sonu başlayacak) :nazar:
17-elinn---( umut - tüp - haziran dondurulmuşlarla) :nazar:
18-panadol----(umut-2.deneme-haziran):nazar:
19-besa3467----( umut - tüp ) :nazar:
20-aşk_meleği ---( 2.tüp denemesini de umutta yapacak - beklemede ) :nazar:
21-nursin1981---YEPYENİ UMUTLARLA TEKRAR BAŞLAYACAK
22-özgemercan---(heyet raporu alacak - umut - tüp) :nazar:
23-karadenizgülü----genetik araştırma yapılacak
24-ikramaya ---- rapor almaya çalışacak
25-herasles----rapor almayı araştıracak

kızlar iyi akşamlar bugun ancak girebildim yumurtalarım toplandı bugun 10 30 da girdim 11 de cıktım 14 tane yumurtam toplandı heyecanla yarını beklyorum yumurtalar kalitelimi kaçtanesi dollendi offfffffff yarında gelmez şimdi ha bu arada hiçde korktugum kadar yokmuş cok basitti tek igne yedigimi sonra donup anestezi doktoruna vucudum karıncalando başım donuyo dedim o anda gitmişim ama uyandıgımda kız kardeşim kameraya kaydetmş cok guldummmm :KK9: o kadar sacmalamışımki neyse cok şukur en buyuk korkum bitti

:18: sevgi, umarım ıyı olursun ve gelir gelmez bişiler yazarsın...

özgecim eve gelmştm ama ancak yazabildim cok şukur bitti yumurta toplama işlemimde 14 tane yumurta toplandı şimdi dahjada merakla yarın yumurtaların durumlarını merak ediyorum bakalım bu arada hamilemisin?????

X