Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

kızlar aranıza yeni katıldım ben..
bende 2-3 aydır ulun beyin hastası olarak gidip geliyorum...
ama kafama takılan bazı şeyler var bana yardımcı olmanızı çok isterim...

ulun bey histeroskopi yaptıktan sonra yanıma geldi. ve ilaçlarını kullan diyip gitti. operasyonda yaptığı müdahalenini tüp bebekte başarısızlığa sebep olup olmadığını, rahmin içinin tutunmaya engel olup olmadığını söylemedi. adet olacağımı kanama olacağını söylemedi. cinsel perhiz, duş alıp alınmayacağını söylemedi. yani beni aydınlatmadı. her seferinde biz arayıp sorduk. geçeiştirerek cevap verdiğini düşünüyorum... elbetteki çok yoğundur ama ilk görüşmemeizdeki gibi davranmadı... size nasıl davranışları . artık birine inanmak ve devam etmek istiyorum. bu konuda olumlu ve olumsuz gördüklerinizi samimiyetle paylaşırsanız çok sevinirim..

hayatım bende bu ay histereskopi yaptırdım ama devlet hastanesinde sonrada süleymen beye sordun bu ay tedaviye başlicam bunun etkisi olurmu diye herhangi bir sorun olmaz rahat ol dedi bana bende bugün merkezi aradım yarın 10-11 arsı randevu aldım allahın izniyle ilk muayenem olcak ve tedaviye resmen başlamış olcam benim adetim hiç geçikmedi tam günümde oldum kızlar ayrıca duşunu alabilkirsin perhiz felanda yok rahat ol

nasılsınız kızlar yarın tıransferim var bana dua edin ne olur menevi olarak çok ihtiyacım var bide inemi akşam 19.15 te vurduruyom geç deyil demi kızlar özellikle derya hocam ilaçların bazıları çok dokundu dr kesti bazılarını ne yapiyim çok nazlıyım kızcak gene deryaberil ama ne yapayım öyle işte daha tıransfer olmadan korktuğum bşıma geldi kabızlık felaket şişirdi beni korkuyom zararı olur diye pamuğuma şurubuda içemiyom iştimmi geri çıkıyor başka bişe biliyorsanız yazın kızlar buna çok ihtiyacım var

inşallah güzel haberlerini duyarız buradan..hayırlı olsun şimdiden..iğnemi ben de saat 19.30 yada en geç 20.00 de vuruluyordum.eşimin işten gelmesine bağlı olarak değişiyordu..o gelince hemen gidiyorduk polikliniğe..geç bir saat değil yani.dualarımız seninle...

cevapsız kalmanı istemediğim için yazıyorum ama ulun bey beni bir defa muayene etti transferden evvel . Bana çok güzel cvp vermişti ama ulun beyi tanımıyorum . Duyduklarım her soruya cvp verirmiş . Güleryüzlü iyi bi doktormuş . Benim doktorum süleyman bey..
Yardım edemedim belki ama bilemiyorum . Dilersen yasemin hanımla konuş bu durumu o koordinatör ve gnl mdr. Yrd. Sana destek olur..

cevabın için teşekkür ediyorum. ben aslında yasemin hanımla da görüşmüştüm. o da güler yüzlü bir bayan. ama bilmiyorum. benim histeroskopi tanısal olmadı müdahale de edildi biraz onun için beni aydınlatır diye düşünmüştüm. senin tedavin hangi aşamada..kaçıncı tüp bebek... sorun neydi bahsedersen sevinirim deryaberil

Hanımlaar, aslında düzenli girip neler olup bittiğini okuyorum ama iki kelam yazacak halim olmuyordu ama bugun garip bir biçimde iyiyim...

Haftasonu çok kasılmalarım,agrılarım oldu. Bu sabah uyandım ne mide bulantısı ne agrı.Sanki hiçbirşey yok gibi... Doktora gıtmeme daha en az 1.5 hafta var ikili testimi yaptırıp gideceğim. Kendımıde eşimide yedim bitirdim bi sorun mu var diye.

Daha önce bebegimi kaybettıgımde de boyle olmuştu belirtiler birden son bulmuştu ama kanamamda olmuştu öncesinde yani beklenen bir durumdu. Sizce bi sorun olmuş mudur? Hamileliği benden ilerde olan arkadaşlar,sizlerde yaşadınız mı bunu ? Yani kanama olmadanda kaybetmiş olabilir miyim?Kalbi durmuş olabilir mi?

ulun bey histeroskopi yaptıktan sonra yanıma geldi. ve ilaçlarını kullan diyip gitti. operasyonda yaptığı müdahalenini tüp bebekte başarısızlığa sebep olup olmadığını, rahmin içinin tutunmaya engel olup olmadığını söylemedi. adet olacağımı kanama olacağını söylemedi. cinsel perhiz, duş alıp alınmayacağını söylemedi. yani beni aydınlatmadı. her seferinde biz arayıp sorduk. geçeiştirerek cevap verdiğini düşünüyorum... elbetteki çok yoğundur ama ilk görüşmemeizdeki gibi davranmadı... size nasıl davranışları . artık birine inanmak ve devam etmek istiyorum. bu konuda olumlu ve olumsuz gördüklerinizi samimiyetle paylaşırsanız çok sevinirim..
Sevgili arkadaşım hiç endişelenme çok doğru ellerdesin.Dikkat et bu sayfada ne kadar çok insan var ve hepsi Umuttan memnun sen daha işin başındasın kliniğe gittikce sana neyi ne zaman anlatacaklarını öğreneceksin.Ben ulun beyi de süleyman beyide çok iyi tanıyorum.İkisi farklı karakterde doktorlar ama hangisini secersen seç fark etmez.Sen kafandaki soruları sor.Ama gerekli olunca onlar anlatacaklar.Endişelenme .Deryanın söylediği gibi oranın sorumlusu Yasemin hanım onunla mutlaka tanış sana destek olur.Herkonuda bilgili ve yetkili.
Histereskopi işlemini bende yaptırdım.Tanısal amaçlı yapılıyor.İşlem sonrası doktor kendine göre notlar alıyor.Ona göre transfer yapacak yani senin için doğru yeri tesbit ediyor.Eğer problem varsa söylüyorlar problem yoksa sana bir şey anlatmamışlardır.Biz sana yardımcı oluruz.

oyadeniz cevabın için teşekkürler...bende biraz problem çıkmış histeroskopide. çöküntü varmış traşlanmış..onun için tedirgindim. ben.. sen nasılsın tedavin nasıl

tekrardan selamlar...
canım oncelikle gecmiş olsun.bende ulun beyin hastasıyım ilk denememiz olumsuzdu şimdi ikinciye hazırlanıyoruz fakat ulun beyden ben cok memnunum cok ilgili neden oyle olmuş bende anlayamadım mesela gecen ikinci deneme için gittik sohbet ettik ne yapacagımız konusunda gayet guzel açıklıyor herşeyi belki o gun gercekten cok yogundur ikinci gidişinde sanmıyorum oyle olacagını birazda hassas oluyoruzya ondan da oyle duşunuyor olabiliriz belki neyse canım allah yardımcın olsun

Hanımlaar, aslında düzenli girip neler olup bittiğini okuyorum ama iki kelam yazacak halim olmuyordu ama bugun garip bir biçimde iyiyim...

Haftasonu çok kasılmalarım,agrılarım oldu. Bu sabah uyandım ne mide bulantısı ne agrı.Sanki hiçbirşey yok gibi... Doktora gıtmeme daha en az 1.5 hafta var ikili testimi yaptırıp gideceğim. Kendımıde eşimide yedim bitirdim bi sorun mu var diye.

Daha önce bebegimi kaybettıgımde de boyle olmuştu belirtiler birden son bulmuştu ama kanamamda olmuştu öncesinde yani beklenen bir durumdu. Sizce bi sorun olmuş mudur? Hamileliği benden ilerde olan arkadaşlar,sizlerde yaşadınız mı bunu ? Yani kanama olmadanda kaybetmiş olabilir miyim?Kalbi durmuş olabilir mi?

merhaba özgemrecan ben 16.haftayım hala bir gün iyi bir gün halsiz bir gün mide bulantısıyla geçiyo.
sende benim gibi çok pimpiriklisin anladığım kadarıyla benimde ilk üç ayda bir hafta mide bulantısıyla kıvrandığım sonrada herşeyi rahat rahat yediğim bir ağrıdan kıvranıp bir hafta fıldır fıldır gezdiğim zamanlar oldu.deli gibi her hafta doktrdaydım sonra bana dr dedi ki:artık gelme bişey yok hamileliğin her döneminde bebeğinin kaybedebilirsin ama bununla yaşayamassın.şimdi 15 te bir gidiyorum:)) rahat ol önemli bişey olunca hissediyosun

nasılsınız kızlar yarın tıransferim var bana dua edin ne olur menevi olarak çok ihtiyacım var bide inemi akşam 19.15 te vurduruyom geç deyil demi kızlar özellikle derya hocam ilaçların bazıları çok dokundu dr kesti bazılarını ne yapiyim çok nazlıyım kızcak gene deryaberil ama ne yapayım öyle işte daha tıransfer olmadan korktuğum bşıma geldi kabızlık felaket şişirdi beni korkuyom zararı olur diye pamuğuma şurubuda içemiyom iştimmi geri çıkıyor başka bişe biliyorsanız yazın kızlar buna çok ihtiyacım var

hayirli olsun canim artik yolun sonuna yaklastin
Allah yardimcin olsun ve gonlune gore versin

sagol bacım allah razı olsun bilgilerin için bu arada galiba aynı zamnlarda sonuc bekliycez gibi gorunuyor inşallah ikimizde guzel haberler alırız benm adet eger gecikmezse ayın 28 inde seninle aynı donemde olucaz sanırım

buyuk bir ihtimal beraber baslariz ben 35 gunde bir adet oldugum icin adet donemim ayin 28sine denk gelir tabiki gecikme olmasa
artik o buyuk heyacani beraber yasariz:81:

transferin şimdiden hayırlı olsun.herşey gönlünce olur inşallah..ve tabii hayırlısıyla..

benim doktorumda ulun bey ve ilk muaynemiz dün arayıp bilgi vermesi gayet güzeldi ben doğru bir merkezde olduğumu düşünüyorum rabbim sonunu güzel etsin inşşallah.deryacım yaa biliyorum çok vaktini alıyorum hakkını helal et lütfen benim ilk denemem ve inan çok zor şartlarda yaptırıyoruz bu yüzden endişelerim çok senin çok şükür iyi sonuçlanmış rabbim hayırlıca kucağına almayı nasip etsin ben ya yumurta çok olmazsa ya 5. Güne kadar durmazda erken transfer olursa ve tutmazsa diye çok korkuyorum :18:yaşım 27 6 yıllık evliyim bana biraz neler yaşadığını eğer vaktınde varsa anlatır mısın ay ne uzun yazdım değil :KK17:mi şimdiden saol canım:KK71:
korkma... Korku daha çok kötü olayları çekiyor... Endişe etme... Daha çok gençsin.. Yumurtalarının yada spermin 1 tanesinin 1.kalite olması yetiyor güzellik tutması için . O yüzden bol bol ceviz ye protein ye eşine de yedir. Bol bol protein .... !!!! Et , süt , yumurta , yoğurt , peynir , ıspanak ,portakal,bulgur ,mercimek.....

cevabın için teşekkür ediyorum. Ben aslında yasemin hanımla da görüşmüştüm. O da güler yüzlü bir bayan. Ama bilmiyorum. Benim histeroskopi tanısal olmadı müdahale de edildi biraz onun için beni aydınlatır diye düşünmüştüm. Senin tedavin hangi aşamada..kaçıncı tüp bebek... Sorun neydi bahsedersen sevinirim deryaberil

bende pko var . Eşimde de sperm yetersizliği ve hareketsizliği vardı . Ilk denememiz. şu anda 7 haftalık hamileyim.......

hanımlaar, aslında düzenli girip neler olup bittiğini okuyorum ama iki kelam yazacak halim olmuyordu ama bugun garip bir biçimde iyiyim...

Haftasonu çok kasılmalarım,agrılarım oldu. Bu sabah uyandım ne mide bulantısı ne agrı.sanki hiçbirşey yok gibi... Doktora gıtmeme daha en az 1.5 hafta var ikili testimi yaptırıp gideceğim. Kendımıde eşimide yedim bitirdim bi sorun mu var diye.

Daha önce bebegimi kaybettıgımde de boyle olmuştu belirtiler birden son bulmuştu ama kanamamda olmuştu öncesinde yani beklenen bir durumdu. Sizce bi sorun olmuş mudur? Hamileliği benden ilerde olan arkadaşlar,sizlerde yaşadınız mı bunu ? Yani kanama olmadanda kaybetmiş olabilir miyim?kalbi durmuş olabilir mi?

bana diyon kendin ediyon . Sana sadece susuyorum !!!!!

deryacım hallettim galiba..dur bakalım çıkacak mı...teşekkür ederim:KK9::KK9:
olmuşşş güzelim hem de süper ..leylekler getirmedi yanlız bizimkileri unutma !!! Bahçecinin kitabı var biliyorsun demi ? Beni leylekler getirmedi :)

allah isteyen herkese versin inşşş

aminnn

UMUT'UN YOLUNDAKİLER VE UMUT'A KOŞACAKLAR LİSTESİ

:KK49:UMUT'UN YOLUNDAKİ MUTLU HAMİŞLER :KK49:

:KK64::KK64::KK66::KK62::KK19::KK66:
1-leydim84-----hamile ( yeşilköy international-tüp) :emir_bebek::KK49:
2-nihan1979 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
3-bnur2028-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
4-judith_mc-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
5-ndevil----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
6-sevtap41 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
7-emine1983----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
8-hilal23---hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
9-gncam---hamile -ikiz ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
10-htcyldz---hamile - kalp atışı duyuldu :nazar: ( umut - tüp 4.deneme) :emir_bebek::KK49:
11-özgemercan---hamile ( KENDİLİĞİNDEN) :emir_bebek::KK49:
12-turuncu86---hamile-ikiz ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
13-sympathique ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
14-ceysin---hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
15-bebekteyiz ( umut-tüp ):nazar:
16-tlyvs---hamile ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
17-fulya41-----hamile - ikiz annesi olcak ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
18-deryaberil---hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49::nazar:ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH'IMA
19-wisegirl81---hamile ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
20-fındık faresi --- ( iğnelerine başladı - umut - tüp ) :nazar:
21-nsh--- ( test günü bekliyoruz - umut - tüp ) :nazar:
22-turkal---hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
23-sevdammmmm---ilaçlarını alındı regl bekleniyor(umut-tüp) :nazar:
24-nurme --- (24 yumoşu var arkadaşımızın - umut-tüp ) :nazar:
25-pili --- ( tedaviye başlandı - alman hast.):nazar:

UMUT'A KOŞACAK MÜSTAKBEL HAMİŞLER

:KK68::97::97::KK6::KK6::nazar::emir_bebek::emir_bebek:
1-belle_femme --- BİR DAHAKİ TEDAVİYE KADAR DİNLENİCEK ARKADAŞIMIZ :nazar:
2-ceylinnaz --- ( biraz dinlenip umut'una kavuşacak ) :nazar:
3-bolu----merkez araşırıyor-tedavisi belli olacak
4-basakoztan --- ( 3. denemesi için araştırma yapıyor bahçeciyi seçti ) :nazar:
5-özgür1 --- ( araştırma yapıyor tedavi için umut düşünüyor) :nazar:
6-------------
8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın) :nazar:
9-belgin -----(mart/nisan tedaviye başlayacak Umut'ta):nazar:
10-menlikee----( tedavisi başladı - hayırlısı olsun ) :nazar:
11-ayben85-----( dondurulmuşlarını kapıp umuta gelcek ) :nazar:
12-bakgün-----(heyet raporu için hazırlanıyor-umutta tüp yaptıracak) :nazar:
13-herasles----(preseed ile deneme yapacak ) :nazar:
14-gulsah8585---(2 micro olumsuz- yeni tedavi umutta düşünüyor ) :nazar:
15-siri_ne -----şehir dışından gelip tedaviye başlayacak mart sonu :nazar:
16-sinems941---(ilk görüşmesini yaptı-şubat sonu başlayacak) :nazar:
17-elinn---( danimarka - tüp - karar değişti.nisanda başlıyorrr) :nazar:
18-panadol----(umut-2.deneme-haziran):nazar:
19-besa3467----( umut - tüp ) :nazar:
20-aşk_meleği ---( 2.tüp denemesini de umutta yapacak - beklemede ) :nazar:
21-nursin1981---YEPYENİ UMUTLARLA TEKRAR BAŞLAYACAK :nazar:
22-karadenizgülü----genetik araştırma yapılacak :nazar:
23-ikramaya ---- rapor almaya çalışacak :nazar:
24-sevgi3434--- mart sonu 7cücelerden birini almaya gidecek :nazar:
25-angel_78---allah yüzüne gülecek meleğimizin inşallah:nazar:
26-bh2006 --- tedaviye başlayacak araştırıyor :nazar:
27-umud----güç vereceğiz arkadaşımıza hamileyim diyebilsin diye:nazar:
28-tahmer---tedaviye başlayacak -umut-tüp:nazar:

arkadaşlar yarın allahın izniyle tedavime başlamış olcam 10-11arsı merkezde olcam orda olcak arkadaşım varmı varsa eğer tanışırız rahat bir yapıya sahibim ciddende çok sıkıntı yapmadım adet gecikmesine sebep olmadı oyüzden hiç aksamadı rahat olun sıkıntı yapmayın sıkıntıdan dolayı dahada gecikir

tekrardan selamlar...

canım benim 2 denememde ulun bey ile oldu bu arada ulun bey bir histereskopi yaptı ara kanamalarım oldu bir çok defa muayenelerimi gerçekleştirdi hatta okadar ilgilidir kiii çok stres olmuştum artık bu yaşananlardan 2. transferimi anesteziyle yaptı sırf stresim çok diye buna karar verdi....yani ben öel bi kerede sak diye bebeklerime kavuşmadım malesefff ve ortalama 7-8 ay aşındırdım ulun beyin kapısını..... çok ilgilidir aslında herşeyi ince ince anlatır ve çokta dikkatlidir hastasını iyi tanır gerçekten belki ogünün verdiği bir yoğunluğu vardır üzerinde ve oda sana rastlamıştır..... bence güvenebilirsin ulun beye benim gebelik takibimide o yapıyor şuan ve allah nasip ederse doğumada beraber giricez yani ondan başkasını istemiyorum artık...... bana kalırsa emin ellerdesin içini ulun beyle ilgili ferah tut..... allah yardımcın olsunnnnn

ay doğru söylüyorsun valla derya..leylekler getirmedi tabii.o kadar zor uğraşlarla oldu ki bu bıcırık..değiştirdim o zaman:)))

X