Umursamaz eş

Dengeyi kuramayan eşiniz yüzünden kayınvalidenize kuruluyorsunuz. Eşiniz sizinle dışarı yemeğe çıktığını bile söylüyemiyorsa, sorun kv de değil, eşiniz de. O yüzden kv’ye kızmayın boşuna. Kv sizi gerçekten sevmiyor ve istemiyorsa da eşinizle tartışarak onun ekmeğine yağ sürmüş oluyorsunuz. Eşinizi eve almazsanız onu kayınvalidenize doğru itmiş olacaksınız.
Eşinizle sorunlarını konuşun. Gerekirse aile terapistine gidip seans anında bunlardan bahsedin. Ve ondan beklediğiniz davranışları söyleyin. Onun değişmesi için hem kendinize hem eşinize süre tanıyın. Eğer ki ilişkinizi onarmak için değişmeye çalışıyorsa eşiniz sizi seviyor demektir. Amaa baktınız gram değişiklik yoksa bu sefer sizde sadece kendinizi düşünerek hareket edersiniz olur biter. Tabi umarım sonu tatsız bitmez ve umarım ki herşeyi yoluna koyarsınız.

“ şarja takmış anasıyla tv izliyormuş” yani size diyecek bir şey yok. 3 saatte bir mesaj atıyor size daha ne yapsın. Adam sizi anneme gel diye zorlamamış size saygı duyuyor sizde arka sokakta yangını eşinize söyleyemediniz diye bozuluyorsunuz. Size sizin anladığınız dilden eşiniz konuşsa böyle triplere giremezsiniz de işte adam iyi adam belli

Adami bi salin ya sizin mahalledeki yangina esiniz ne yapsin resmen adam huzursuz olsun ciksin gelsin anasini yok saysin diye yangin bahanesiyle onu oanikletmek icin aramissiniz 3 gun konusmasaniz olmezsiniz esiniz annesiyle istedigi kadar konusur babasi yokken annesini zaten baska bir sehirde yanliz birakmamaliydi duzen nasil kuruldu bilmiyorum ama esinizin vicdan yapmasi cok normal

Adam 362 gün sizinle değil mi zaten ya hakikaten 3 günü burnundan getirmeye gerek var mı? Derdiniz sizi aramaması mı yoksa sizi aradığını kv nin gözüne sokmuyor oluşu mu?

Eve almamak saçma, iletişimsizlik sizin sonunuz olacak.

İnsan sevince eşini her fırsatta aramakla övünmez,eşinin hatırı diye yalnız olan kadına hiç değilse bayram ziyareti yapar,sevgi budur belki de.Kayınvalide çatlasın diye zırt pırt aramak değildir.

Eşinizin sizinle yediğini içtiğini söyleyememesi kv ile değil eşinizin duruşu ile ilgili.
Bu konuda evet sinir olurdum ama konuşun eşinizle burda kadına dolacağınız bir durum yok.

Görüşmüyorsunuz kv ile,eşiniz görüşsün rahat rahat salın adamı. Annesi tek yaşıyor sonuçta. Sizinle arası kötü de olsa o onun annesi. Empati kursanız biraz? 3 günlüğüne annesinin yanına gitmiş adam bırakın vakit geçirsinler.Hiç aramamış sormamış da değil yazmış mı yazmış. Takılmayın böyle şeylere. Adam sizin üzerinizde bir baskı kuruyor mu kurmuyor. Annesinin yanına gidip gelip size çemkiriyor mu çemkirmiyor. Eeee?

Adam annesi ile ilgili size baskı kurmuyor birşey yapmıyor. Kaynana kıskançlığına girmişsiniz. Adamın anasını aramasıda mı suç. Allah aşkına mantıklı düşünerek hareket edin.

Hayir esim kendisini haşa peygamber gibi görüyor kendisinde hic hata görmüyor. Birkac seans cift terapisi aldik o da benim zorumla. Annesine neden kiziyorsun diyenler olmus onlara da cevap vermis olayim. Evlenmeden önce haftada bir konusan, cok sık görüsmeyen iletisimlerri vardi. Evlendikten sonra ogluna düskünlügü basladi. Beni her gün birkac kez ara oglum, beni cagirin kalalim oglum vs gibi beklentileri oldu. En katlanilmaz olani da defalarca kez telefonda esime benle ilgili hakaretler söyledigini duydum. Sebebi de eve yatili cagirmiyorum diye. Balayindan sonra oglunu görünce sanki savastan dönmüs gibi sarilip aglamisti hic unutmuyorum.

Beni evinde istememe sebebi ise. Kendi evime davet ettim. Daha kendi anneme börek yapan biri drgilken ona börekler pastalar yaptim. Eline saglik demek yerine burun kivirip bazen yemedi. Bazen de hem yedi hem de aman bu icimi yakti nasil yapmissin gibi laflar etti. Ben o ufacik bi sey yapsa begenmesem de eline saglik derim. Sürekli gezdirdik tozdurduk yine de hep firca yedik bir bahane ile. Hicbiri seyi begenmedi, yasliligina verdim hepsini. Ama en son olayda cildirtti.
Gece yarisina kadar gezdirdik eve geldik. Tüm gün dolastik ettik. Insan eve gelince bir el yüz yikar degil mi sicaklarda mahvolmusuz. Kv yikamadi ben esime, canim annene söylesen bir el yikasa öyle otursa dedim. Bunu krndi anne babama da söylerim. Ayrica temizlik okbsi var bende. Elimde degil disaridan gelince o el yikanacak. Esim, anne bi elini yika geceye dek dolastik dedi diye. Gecenin birinde basbas bagirdi ne insanligim kaldi ne bi sey. Topladi valizi yalandan gitmeye kalkti. Tamamen sessiz kaldim. Esim bana patladi tabi. Kayinvalidem sonra gecti yatti yatagina hicbi sey olmamis gibi. Ertesi gün benim kendi annem rahatsizlandi ambulans gelmis. Ben giderkrn kv gelmedi bile. Üstüne ben o telasla giderken senin yuzünden hasta olmustur demeye getirdi. Ben de esime sonrasinda annesini artik göndermesini söyledim. Bu nednle o evime gelmesn demis

Bana siz bencil gibi geldiniz kendi annenizle surekli berabermissiniz o da 3 gün annesiyle vakit geçirmek istemis ne var bunda adam mesaj da atmış annesini İlk sıraya koysa sizin oralara falan taşır ailenizle bu kadar hasır nesir olmaz.

Cok tatlisiniz cok nahif birisiniz cok tesekkürler yorumunuz icin. Dilerim karsiniza hep sizin gibi iyi insalar ciksin icimi isittiniz

Cok tesekkürler haklisiniz

Ben seni tutuyorum kv bana mamyak geldi.

Bende sizi haksız buldum. Eşinizin annesi o tabiki her gün arayacak siz küssenizde arayacak doğurmuş büyütmüş, eve almamak filan çocukça hareketler eve gelsin konuşun karşınıza alıp iki yetişkin gibi davranın bence

Haksızsınız ve bencilsiniz. Aynı durumdayız benim ailemle aynı şehirdeyiz eşimin ailesi başka şehirde. Ben kendim devamlı aramasını istiyorum eşimden ailesini. Bazen 2-3 gün git gör annenleri diyorum. Ordayken de darlamıyorum ne zaman müsaitse o zaman arıyor o da günde 1-2 kez. Oraya annesiyle vakit geçirmeye gitmiş sizi mi eyleyecek sürekli? Bencillik etmeyin biraz empati kurun annesi tek üstelik

Ben sizin gibi insanları anlamıyorum. Anne babanız hayatta ama eşinizin ki tek. tabiki de annesini arayıp üzüleceğini düşündüğü şekilde nispet yapar gibi anlatmaz. benim annem kayınvalidemi ve kayınpederimi aşırı sevmesine rağmen bende mesela onlar varken gülerek neşeliyken arayıp yalnızsa kendini kötü hissetsin istemezdim. Ben annemi günde 3 4 kez arıyorum çünkü tek evde basına bir iş gelse evlat olarak arayıp bilmem gerekir. Eşim ise anne babasını günde 1 kez arar ya da aramaz çünkü kardeşi var yanlarında 3 kisiler. Bir kez bile bana ya anneni günde kaç kez arıyorsun demedi adam.

Eşinizle ailenizin olduğu şehirde yaşıyorsunuz uzaktaki insan yüzünden olay çıkarmayı kesip bunlara kafa takmasaydınız emin olun daha fazla kıymetiniz bilnirdi. Buna da çok eminim çünkü eşime olan aşkımın dışında anneme olan davranışı o yalnız diye arayışları herhangi bir plana annemi de kapsayacak şekilde plan yapması ona olan sevgimi 10 kat arttırdı. İki gün sonra aile bireylerinizden birine bir şey olup bununla sınanırsanız ne olduğunu anlarsınız ama o zamanda destek bulamazsınız kendiniz vermediğiniz için.

Nankör müsün nesin,, adam senin ailenle sürekli,, annesi tek başına annesinin olduğu şehre yerleşmeyi ya da annesini yanınıza almayı teklif etmiyor dua edip şükredeceğine sacma sapan şeylerden sorun cıkarıyorsun, bu kadar söylenmeye devam edersen koca uçar elden diyim,,,,

Bunun formülü nedir adam sizin ailenizle aynı şehirde maşallah diyeyim nasıl ikna ediyorsunuz gerçekten karakterli erkek duruşu gibi geliyor bana,, bazıları asla kabul etmiyor da kendi ailesini bırakıp eş ailesiyle aynı yerde yaşamayı

İkimiz de aynı atamada buraya atandık burası daha küçük bi şehir, Ankara’da onun ailesi orda olma şansımız yoktu ondan dolayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…