Umudumuz Kasım Ayı Diyenler....

evet kolay deil orası kesin. ilk hamileliğinde ne olmustu canım ? bırden kesmısmıydın demek ıstedın ?

ewet canım hamileliğimi öğrendiğimde bebeğim 4 haftalıktı ilk bikaç gün 1-2 tane içtim 1 hafta sonra tamamen bıraktım ve bebğim 1.5 yaşına gelene kadar hiç içmedim

walla canım söylemesi çok kolayda o bi anda olmuyo işte mesela ben çok istiyorum bırakmayı ama maalesef yine içiyorum yine içiyorum ha gerçi şu var bi hamile kalsam hemen bitiririm çünkü ilk bebeğimde öyle olmuştu öğrendikten sonra 1.5 yıl hiç içmedim ne zaman bebeğimi sütten kestim tekrar başladım o illete

Valla ilk gebeliğimde ben de anladığım anda bıraktım taaa ki kürtaj kararı verilince hem ağladım hem yaktım bi sigara. Sonra da devamı geldi.

Valla ilk gebeliğimde ben de anladığım anda bıraktım taaa ki kürtaj kararı verilince hem ağladım hem yaktım bi sigara. Sonra da devamı geldi.

işin kötü tarafı ne biliyo musunuz kızlar, bu sefer kendimde sigarayı bırakacak gücü bulamıyorum.

ewet canım hamileliğimi öğrendiğimde bebeğim 4 haftalıktı ilk bikaç gün 1-2 tane içtim 1 hafta sonra tamamen bıraktım ve bebğim 1.5 yaşına gelene kadar hiç içmedim

canım yaa keske hıc baslamasaydın o zaman sen yıne bırakabılırsın ıstersen bır kez bırakmıssın ya

canım yaa keske hıc baslamasaydın o zaman sen yıne bırakabılırsın ıstersen bır kez bırakmıssın ya

ya wallahi çok istiyorum da garip bi durum ya bi yandan istiyorum bi yandan da içmek istiyorum ne bileyim ah bi öğrensem hamile oldugumu paketi kırar bi daha da içmem wallahi

merhaba kızlarrr...beni merak eden arkadaşlarıma teşekkürlerrrrrrr:KK19::KK19:
bat dündü ama gelen giden yok kızlarrrr test yap derseniz yapamammm tek çizgiden nefret ediyorum az daha geçsin..:KK14::KK14:

canım ya ne oldu senın kırmızılar gelmedı inş. ne zaman test yapmayı dusunuyırsun pekı kan yaptır ama benım kuzenım bat ını 10 gun geçmesıne ragmen ıdrarda çıkmadı 2 kez yaptıgı halde ama daha sonra kanda yaptırınca mutlu haberı aldı

kızlar üzgünüm açılışı güzel yapamadım..yine umut yine umutsuzluk yeniden umut....
bu ayda olmadı hayırlısı buymuş..üzüldüm umutlandım...

adetim 2 gün gecikti...

ateşim düşmedi

ama kırmızılarım geldi..

önceki aylar gibi kahrolmadım ama hayalkırıklığı işte duygularımı anlarsınız...[/QUOTE
canım pardon ben tam olarak formu olsun demek kı bu ay da hayırlısı degilmiş merak etme bızde duyacagız içimizdekı kalp atışlarını hareketı ama bıraz daha sabır bıraz daha tevekkulle belkı dıgerlerınden farkımız sadece bu. bu gunlerde bol bol dua edelım rabbım hayırlısı ile versın canım hepimize

Merhaba kızLar, geçmişin tamamını okuyamadım ama okuduğum bikaç yerde yumurtLama dönemLerinde iLişkiye girenLer bazı beLirtiLer yaşadıkLarını söyLemişLer.. Leke geLmesi, beL ağrısı vs. vs. Bu herkesde oLurmu? OLmaması o ay hamiLe kaLamadığımız anLamınamı geLir? Kafam karıştı :26: Ben çünkü hiçbir beLirti yaşamıyorum birde geçtiğimiz gün 2 tane gebeLik testi aLdım ama yapmadım. iLLaki adet tarihimizin geçmesinimi bekLemeLiyiz? Daha öncesinde yaparsak testte çıkmazmı?

Bende sigarayı bırakmak istiyorum ama nasıl yapıcam bilmiyorum,

Bebeğim olacağını öğrenince allah o gücü verir heralde diye düşünüyorum inşallah yani...

Nasıl bırakıcam ben bu şeyi... Sen de aynı sorunu yaşıyor musun?

canım bende içiyodum eşimle karşılıklı içiyoduk gayet keyifle:)))) ama bebk çok istiyorum çok dua ediyorum,,kendi kendime dedim ki ben Allahımdan bebiş isterken bunu vücuduma yapamam dedim ve bıraktım

Ayy canım benimde aynen böyle oldu normalde tam 4 gün sürerdi adetim bu kez 2 gün sürdü sonradan da bitti gibi bişry oldu :S bide 4 gün gecikmeli oldu yani anlamadım valla midem de bulanıyo 1 haftadır :)

valla benimde azıcık midem bulanıyor ama psikolojik olma durumu da var... anlamadım neden böyle oldu.. diyorum ya normalde cumartesi bitmesi gerekti.. hayırlısı...

Merhaba kızLar, geçmişin tamamını okuyamadım ama okuduğum bikaç yerde yumurtLama dönemLerinde iLişkiye girenLer bazı beLirtiLer yaşadıkLarını söyLemişLer.. Leke geLmesi, beL ağrısı vs. vs. Bu herkesde oLurmu? OLmaması o ay hamiLe kaLamadığımız anLamınamı geLir? Kafam karıştı :26: Ben çünkü hiçbir beLirti yaşamıyorum birde geçtiğimiz gün 2 tane gebeLik testi aLdım ama yapmadım. iLLaki adet tarihimizin geçmesinimi bekLemeLiyiz? Daha öncesinde yaparsak testte çıkmazmı?

kaç gün var bata

canım herkeste belırtı olacak dıye bırsey soz konusu deil olmaya bılırde hormon idrara gec cıktıgı için adet gecıkmesınden sonra yapmanda fayda var doktorlar bır hafta beklenmesını onerıyor ama bzılarında adet gununde sılık cızgı cıkabılıyor. kanda erken ogrenebılırsın ama en ıyısı adet tarıhı gectıkten sonra test yapmak.

kaç gün var bata

13 gün var 16 kasım bat :-)

canım herkeste belırtı olacak dıye bırsey soz konusu deil olmaya bılırde hormon idrara gec cıktıgı için adet gecıkmesınden sonra yapmanda fayda var doktorlar bır hafta beklenmesını onerıyor ama bzılarında adet gununde sılık cızgı cıkabılıyor. kanda erken ogrenebılırsın ama en ıyısı adet tarıhı gectıkten sonra test yapmak.

Hımm anLadım o zaman yapmayayım testi.. Gecikirse yaparım. Ben gebeLik testinin nasıL yapıLdığını okudum ancak kafama takıLan şeyLer var.. Testin içinde idrarımızı damLatıcamız bişey var ufak şırınga gibi onunLamı damLatıyoruz idrarı yani sizLer nasıL yapıyosunuz biLgi verirmisiniz daha önce hiç yapmadım da :KK17:

Nasıl bırakıcam ben bu şeyi... Sen de aynı sorunu yaşıyor musun?

bende senin gibi düşünüyordum cannım taaaki 1 yıl öncesine kadar ki 10 yıldır aktif olarak içiciydim.. bir yıl önce başımdan öyle bi olay geçtiki bana hem sigarayı hemde doğum kontrol hapını ömür boyu kullanma yasağı getirdi. gerçi kendi genetik özelliğiminde katkısı oldu bu duruma ama. migren ağrılarım ve kanımın pıhtılaşmaya eğilimli olması.. kanım pıhtılaştı ve beyindeki 3 ana damardan birini tıkadı.. bir sabah aniden uyku arasında gerçekleşti. dengem bozuldu ayakta duramadım konuşma bölgemi etkiledği için konuşamadım ama bilincim yerindydi. acilen doktora gittim ve mr anjiyo çekildikten sonra durumu öğrendim. bir gece yoğun bakımda yattım 4 gün normal odada yattım ve ömür boyu ilaca bağlandım.. yaşadıklarımın maddi yıkıntısı bi tarafa manevi ve psikolojik yıkıntısını hiç sormayın..başımdan geçen bu acı olay inşallah sizlere de vesile olurda bırakırsınız sigarayı..

bende senin gibi düşünüyordum cannım taaaki 1 yıl öncesine kadar ki 10 yıldır aktif olarak içiciydim.. bir yıl önce başımdan öyle bi olay geçtiki bana hem sigarayı hemde doğum kontrol hapını ömür boyu kullanma yasağı getirdi. gerçi kendi genetik özelliğiminde katkısı oldu bu duruma ama. migren ağrılarım ve kanımın pıhtılaşmaya eğilimli olması.. kanım pıhtılaştı ve beyindeki 3 ana damardan birini tıkadı.. bir sabah aniden uyku arasında gerçekleşti. dengem bozuldu ayakta duramadım konuşma bölgemi etkiledği için konuşamadım ama bilincim yerindydi. acilen doktora gittim ve mr anjiyo çekildikten sonra durumu öğrendim. bir gece yoğun bakımda yattım 4 gün normal odada yattım ve ömür boyu ilaca bağlandım.. yaşadıklarımın maddi yıkıntısı bi tarafa manevi ve psikolojik yıkıntısını hiç sormayın..başımdan geçen bu acı olay inşallah sizlere de vesile olurda bırakırsınız sigarayı..
Hadi yaaa... çok geçmiş olsun. İnan bu anlattıklarınla acaip korkmuş durumdayım:KK53: Umarım ben de en kısa zamanda bırakırım

Kızlar kabızlık sorunu yaşayan varmı ben ilk defa bu sıkıntıyı çekiyorum...Hamilelik beliritisidir diye yorumlar gördüm yok artık dedim ama...bilemedim yinede:KK50:

Kızlar kabızlık sorunu yaşayan varmı ben ilk defa bu sıkıntıyı çekiyorum...Hamilelik beliritisidir diye yorumlar gördüm yok artık dedim ama...bilemedim yinede:KK50:

evet kabızlık olabilir gebelikte yükselen hormonlar yapıyor. bat a 2-3 gün varsa ve hayatında hiç kabız olmamışsan bi belirti olabilir...

kızlar merhaba;

aranızda tanıdıklarda var tanımadıklarda... ama hepiniz tek tek hoş geldiniz:KK70:

neyse kızlar ben geçen gün adet düzenszliğinden dr gimiştim o da göğsümü sıkmıştı.süt geliyordu.ve bana prolaktinin yükselmiş dedi dostinex verdi.bugün adetimin 3.günü ve ben ne olur ne olmaz diye test yaptırdım ve prolaktin değerim 3.37 çıktı... yani normal değerlerde sanırsam...ancak benim göğsümden hala süt geliyor...dostinex 2 lik verdi.1ini içtim.1i kaldı sizce ben diğerini de içiyim mi...yoksa gerçekten çok mu yüksekti de 3 günde bu değere indi...off kafamkarıştı kızla bişicikler diyiverin banaaa

13 gün var 16 kasım bat :-)

Hımm anLadım o zaman yapmayayım testi.. Gecikirse yaparım. Ben gebeLik testinin nasıL yapıLdığını okudum ancak kafama takıLan şeyLer var.. Testin içinde idrarımızı damLatıcamız bişey var ufak şırınga gibi onunLamı damLatıyoruz idrarı yani sizLer nasıL yapıyosunuz biLgi verirmisiniz daha önce hiç yapmadım da :KK17:

idrarını temiz bir kaba yap.o şeffaf damlatmalığı idrarın içine değdir ve sık idrar damlatmalığa girer zaten sende s yazan o küçük deliğe bir kaç damla damlat ve bekle...

ben de ilk yaptığımda çok heyecanlanmıştım...yaklaşık 3 ay önce:KK43: ama yok iltihap yok prolaktin derken 4 ay oldu...her ay aynı hikaye...inşallah sen gerek duymazsın ve bebişin olur

X