Umudumuz Kasım Ayı Diyenler....

Günaydın canım, biz yiyiz, seni merak ettik, nerelerdesin

herhalde 14-15 olması lazım ben de hiç yumurta takibi yaptırmadım tam bilmiyorum. ama sanki 3-5 güne kadar çatlayabilir.
kaç yaşındasın? denemelerde kaçıncı ayınız?

Selam kızlar,
Yumurtlama , yumurta 22 mm olunca oluyormuş. Ben bu ay ilk defa yumurtlama takibine başladım. Biraz bahsedeyim bebek serüvenimden size..
Ocak ayında evlendim ben, 33 yaşındayım. mart ayında hamile kaldım anacak boş gebelik dedikleri başıma geldi yani bebek oluşmadı ve 9,5 haftaya kadar bekledik ama olmadı Kürtaj oldum. Ağustos ayında tekrar bir gebelik oldu ama o da kimyasal gebelikmiş. yani 3 gün felan sürdü regl ile kendiliğinden düştü. Birçok kadın anlamıyormuş bunu. Ben kendimi dinlediğim için regle bir hafta öncesinden felan fark ediyorum hamilemiyim değil miyim diye... O da öyle gidince benim sinirlerim çok bozuldu. Eşimle karar verdik bir doktora gidelim diye. 17 Ekim de regl oldum ve doktorumu aradım. 3. gün gelmemi söyledi gittim, muayene etti. Rahime baktı, şekil bozukluğu felan olmasın diye. Ve yumurta takibine başladık. her 3 günde bir felan çağırdı. 11 mm - 16 mm 19 mm olarak gördük ve hemen ev ödevini verdi
2 günde bir ev ödevi neyse 18. güne kadar (yani dün akşam) devam...
12-13 kasımda regl olmazsam bir test yap dedi. Doktora sordum ne zaman yumurtlama olur diye. 22 mm de dedi...
Bu arada bir de bende regl başlangıcından 21. günde ( bayramın 2. günü 7 kasıma denk geliyor) birkaç tane test istedi. Hormonlarıma bakacakmış. Bakalım göreceğiz arkadaşlar neler olacak.

Kızlar aklıma gelmişken sorayım size de; anadolu yakasında Kartal a yakın bu testleri ( bayramda) yaptırabileceğim bir devlet hastanesi - sgk ile var mıdır? Bu konuda tecrübesi olan var mı acaba?

Canım arkadaşım üzülme sakın, Allah kısmet ettiğinde hepimizin bebeği olacak.İnancını asla yitirme, biz senin yanındayız. Çok öpüyorum tatlım

canım mrb bende geçen nisan ayında boş gebelikten kürtaj oldum,,şimdi tekrar çocuk istiyoruz bu yumurtlama takibine adetin kaçıncı gün gitmeye başlanıyo

canım mrb bende geçen nisan ayında boş gebelikten kürtaj oldum,,şimdi tekrar çocuk istiyoruz bu yumurtlama takibine adetin kaçıncı gün gitmeye başlanıyo
Adet ile birlikte aradım doktoru, 3. günü gel bakalım dedi. Sanırım 3. günü gidiliyo, çünkü o gün gerekli olursa bazı testler yapıyomuş.

Bu arada senin bat yarın mı? Bişey hissediyor musun?

merak etme cnm bende yanına geleceğim bi kaç güne, çünkü regl olacağımı biliyorum.
İnşallah birlikte aralık ayını umut edeceğiz. Allah her şeyin hayırlısını bilir cnm.
Bizim göremediğimiz bir hikmet vardır

Adet ile birlikte aradım doktoru, 3. günü gel bakalım dedi. Sanırım 3. günü gidiliyo, çünkü o gün gerekli olursa bazı testler yapıyomuş.

Bu arada senin bat yarın mı? Bişey hissediyor musun?

canım hisstmiyorum aslında,, ama yumurtalamayla birlikte başlayan ve hala devam eden akıntım var bu yüzden çok umutluydum ama benm ilk hamilelik deneyiminde bariz göğüs ağrım olmuştu ve idrar rengi değişikliği,,onlar yok şimdi yalnızca akıntıyla olcak iş deil gibime geliyo boş gebelik olmasa sağlıklı ilerlese kasımda doğum yapcaktım, nasip deilmiş Allah büyük. peki canım yumurtlama takibinde üstten mi bakıo alttan mı

Ultrason ile attan muayene ediyor canım

kesinlikle canım herşeyde herşeyde bi hikmet var, evet yumurtalama günü takip etmek o günlerde zorunluluk gibi günaşırı birlikte olmak, arkasından oturup beklemek hiç durmadan gün saymak,ateş ölçmek,yazmak ,çizmek,hesaplamak çokkkkkkk zor,,,arkasına bide adet olmak hayal kırıklığı,,bide her ay bu durumun tekrarlanıyo olması zaten çokkkk yorucu..
yarın büyük ihtimalle adet olcam evet çok üzülücem.... ama eğer adet olabilrsem düzenli adet olabildiğim içinde Allahıma şükredicem..biz kuluz umut edicez,çabalıcaz,elimizden geleni yapıp,dua edip beklicez..

arkadaşım benide eklermisin yazdım ama gözünden kaçmış heralde 9 kasım benimde Rabim isteyen herkesin kucağını doldursun inşallah

Günaydın canım, tam destek veriyoruz sana ve güzel haberlerini bekliyoruz.
Bugün büyük gün kırmızısız günler diliyorum sana tatlım

günaydınn canımmmmm sağolasınnn şimdilik gelen giden yok bakalım tuvaletle duygusal bağ kurdum resmenn hepimiz hamiş oluruz inşallahh

canımm benim yaşadıkların için gelmiş geçmiş olsunn herşey yolunda gider bu sefer umarımm kartalı bilmiyorumm ama maltepede meslek hastanesi var e 5 üzerinde çokta sakin oluyor tüm testlerde yapılıyor ben hemşireyim kendimde bir kaç kez gittim oraya tavsiye edebilirim ayrıcada devlet hastanesi

Kızlar KANAL 7 de bi doktor var hamilelikle ilgili izleyin isterseniz

arkadaşlar ben okuldayım şuan izleyemiyorum netten de izleyemiyorum meb yasakladı bir çok siteyi. rica etsem önemli bilgilerden benim gibi izleyemeyenlere özet geçermisiniz??? şimdiden teşekkürler:)))

kızlar bende katılmak istiyorum size bir ay bebegimi kaybettim kalp atışları durdu kürtaş old-umn bir ay oldu adet gördüm şimdi hala görüyorum doktor 2 ay bekle dedi ama beklemek istemiyorum adetim biter bitmez çalışmalara başlıcam allahdan hayırlısını saglıklı sihatlisini diliyorum aralık ayına benide yazın tekrar anne olmak istiyorum bende...

Telefonu var mı? Bayram günü sabah labaratuar açık olur mu? Bir de benden istenen teslerin yapılabilmesi için doktora görünmem gerekir mi, nöbetçi kadın doğum doktoru olur mu o gün hastanede?

canım arkadaşımm üzme kendini vakti saati gelince olur elbet öpüyorummm seniii

günaydınn canımmmmm sağolasınnn şimdilik gelen giden yok bakalım tuvaletle duygusal bağ kurdum resmenn hepimiz hamiş oluruz inşallahh

slm kızlar...
yasib gelen giden yok henuz anlaşılan....
hadi bakalım inşallah haamiş haberini verirsin bize bugün

arkadaşlar ben okuldayım şuan izleyemiyorum netten de izleyemiyorum meb yasakladı bir çok siteyi. rica etsem önemli bilgilerden benim gibi izleyemeyenlere özet geçermisiniz??? şimdiden teşekkürler:)))

Canım adet bozukluğu adet sancıları gibi hallerde :

2 bardak su, 1 çay kaşığı oğulotu, 1 çay kaşığı biberiye, 1 çay kaşığı civanperçemi hepsini 1 dk kaynatıp 1 dk bekletip içilecek

Ayrıca;

2 bardak su, 1 tatlı kaşığı kekik, 1 tatlı kaşığı nane, 1 tutam kuru papatya bunu da kaynatıp içilecek adet sancılarına iyi geliyormuş

birde hamilelik için karına saat yönünde yapılacak masaj, sıcak su torbası koyulacakmış kan dolaşımını hızlandırmak için bir de dört parmağınla kasıklarına bastırıp çok fazla abartmadan bi anda çekilecekmiş bu da kan dolaşımını etkilermiş bunları yapın dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…