Umudumuz 2012

tatlım hamile kalabilmek için illaki yumurtlama gününü beklemen gerekmiyo sadece yumurtlama günleri şansın daha yüksek oluyo yumurtlama günün 21 aralıksa bi yumurta 48 saat canlı kalabiliyo o yüzden 21,22,23 aralıklarda yapabilirsin ama bence yumurtlama günüde dahil gün aşırı yapsan şansın daha yüksek olur
saflığım üzerimde kusura bakma canım bir gün ara verip çalışılması doğru demi :KK66: 15'inden başlayıp günaşırı;21-23-23 önemli.Biz geçen ay çok büyük hata yaptık sanırım;hergün yaptık;ve tiksindik artık;afedersiniz ama.:KK1::KK1:

selam kızlar nasılsınız...
moralim biraz bozuk eşimle atıştım...
konuşmayı düşünmüyorum..
neyse dün akşam kontrolüm vardı kürtaja gerek yokmuş.
korunma falan da vermedi..
bilmiyorum ne olacak....

Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde "Yâ Musavvir, Ya Bari, Ya Halık" isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder." (7)

Aşağıdaki ayetler dua makamında okundukları vakit, çocuk istemeye ve hayırlı bir mirasçı dilemeye yaramaktadır. Çünkü Zekeriya aleyhisselam Rabbine böyle dua eylemiştir. Bu bakımdan bizlerin de bu çeşit sıkıntısı olduğu zaman bu ayetlerle dua etmemiz menfaatımız icabıdır. (11)

"Fe hebli min ledünke veliyya" "Yerisüni ve yerisü min âli Yâkûb." "Yühricüküm tıflen sümme li tebluğû eşüddeküm" (12) (13) (14)
(Binnaenaleyh, bana tarafından bir veli oğul ihsan et) (Ki bana da mirasçı olsun, Yâkub hanedanına mirasçı olsun.)
(Sonra bebek olarak çıkran, sonra sizi güçlü kuvvetli bir çağa erişmeniz için.) (12) (13) (14)

Teşekkürler bu dua için... Hep beraber amiiinnnn diyelim....

konuşmayı düşünmüyorum..
bilmiyorum ne olacak....

canım moral bozcak bi durum yok boşver hayat çokk kısa inan ki kırmaya kırılmaya gerek yokk boşverrr gitsinnn kürtaja gerek olmadığına sewindimm tatlımm..senin en hassas olduğun dönemde seni kırmasınn üzmesin konuşmamazlık yapma konuş ve söle ona içini dökk güzelceee

konuşmayı düşünmüyorum..
bilmiyorum ne olacak....

Moralini bozma arkadaşım...
Hepimiz bu topikte pozitif olacağızz:))
NE güzel korunma vermediyse gelsin bebişşlerrr

hoşgeldin tatlım ekleriz tabikide..... hadi yeni yılda her birimiz güzel haberler veririz inş sen doktora gittinmi cnm

ben bi kere gittim alttan muayene etti bi sorun yok herşey normal dedi adet dönemimde gitmiştim oda çok ağrılı geçio adetlerim die sormaya. bi kerede enfeksiyon için ilaç kullanmam gerekiodu adetime daha vardı hamilelik varmıdır acaba die gittim. yani herhangi bir tedavi uygulanmadı henüz. zaten doktorlar bi sene deneyin ondan sonra gelin diyolar hayırlısı bakalım rabbim ne zaman nasib edecek...

canım moral bozcak bi durum yok boşver hayat çokk kısa inan ki kırmaya kırılmaya gerek yokk boşverrr gitsinnn kürtaja gerek olmadığına sewindimm tatlımm..senin en hassas olduğun dönemde seni kırmasınn üzmesin konuşmamazlık yapma konuş ve söle ona içini dökk güzelceee

Moralini bozma arkadaşım...
Hepimiz bu topikte pozitif olacağızz:))
NE güzel korunma vermediyse gelsin bebişşlerrr

hayat kısa tamam ama...
kalbimi kırıyo surekli...
neyse ya uğraşamıcam onla ben...
naparsa yapsın...
böyle giderse çocuk işi de ertelenicek

saflığım üzerimde kusura bakma canım bir gün ara verip çalışılması doğru demi :KK66: 15'inden başlayıp günaşırı;21-23-23 önemli.Biz geçen ay çok büyük hata yaptık sanırım;hergün yaptık;ve tiksindik artık;afedersiniz ama.:KK1::KK1:

biz ona saflık demiyelim gülüm dalgınlık diyelim:) izlediğiniz yol doğru gün aşırı yaptığın sürece şansın yüksek olur ama bi sonraki adet gününe kadar devam yani yumurtlama gününden sonra falan bırakmayın cnm ve dediğim gibi 21 22 23 önemli senin için çünkü yumurtanın çatladığı gün oluyo

ben bi kere gittim alttan muayene etti bi sorun yok herşey normal dedi adet dönemimde gitmiştim oda çok ağrılı geçio adetlerim die sormaya. bi kerede enfeksiyon için ilaç kullanmam gerekiodu adetime daha vardı hamilelik varmıdır acaba die gittim. yani herhangi bir tedavi uygulanmadı henüz. zaten doktorlar bi sene deneyin ondan sonra gelin diyolar hayırlısı bakalım rabbim ne zaman nasib edecek...

tatlım hiç boşuna bir yıl bekleme bana doktorum kaç ay oldu evleneli dedi ben 4 ay dedim oda erken daha dedi benimde tepem attı erken olup olmayacağına ben karar veririm ben hemen istiyorum bedavadan 1 yıl bekleyemem dedim oda mecbur tmm dedi yani boşuna 1 yıl bekleme hemen ne gerekiyosa yap ve çalışmalara devam et doktorların bi bildiği bişe var zaten git 1 sene sonra gel kardeşim ben hemen istiyorum nie bekliyim ki 1 sene.ya sorun varsa bedavadan bekliyosam demi ama... yine sen bilirsin tabi...

konuşmayı düşünmüyorum..
bilmiyorum ne olacak....

tatlım atışacak yada tartışacak bi durum söz konusu değilki bu ne senin suçun nede eşinin suçu birlikte birbirinize destek olup atlatıcaksınız bu durumu bedavadan birbirinizi üzüpte ertelemeyin bebek olayını sonra pişman olursunuz çok hem koskoca bir ay aynı evde dargın duracak haliniz yokya dimi:) devam devam çalışmalara kızlar yılmak yok moral bozmak yok hakkımızda daima hayırlısı ne ise o olsun hem bak kürtajada gerek yokmuş ne güzel işte ben başladım bile çalışmalara.kızlar hayat bazı şeyleri ertelemek için çok kısa inanın ne küslüğe ne dargınlığa değer bu dünya.heleki anneliği asla ve asla ertelemeyin ben doktorlara bu yüzden kızıyorum 1 sene bekleyin diyolar başka bişe demiyolar 1 senelik ömrüm varmı bakayım ne die bekleyecem ki ayy neyse çok kızdım:KK1: dediğim gibi sakın erteleme bebek olayını tatlım benden sölemsi

tatlım hiç boşuna bir yıl bekleme bana doktorum kaç ay oldu evleneli dedi ben 4 ay dedim oda erken daha dedi benimde tepem attı erken olup olmayacağına ben karar veririm ben hemen istiyorum bedavadan 1 yıl bekleyemem dedim oda mecbur tmm dedi yani boşuna 1 yıl bekleme hemen ne gerekiyosa yap ve çalışmalara devam et doktorların bi bildiği bişe var zaten git 1 sene sonra gel kardeşim ben hemen istiyorum nie bekliyim ki 1 sene.ya sorun varsa bedavadan bekliyosam demi ama... yine sen bilirsin tabi...

doğru söylüyosun aslında zaman akıp gidiyo. iş yoğunluğundan doktor doktor koşturamıyoruzki bu ayda deneyelim olmazsa yeni yıl yeni başlangıç gideriz bakalım. inşallah gerek kalmaz:KK43: çok saol ilgin için ALLAH sanada tüm isteyenlere de en kısa zamanda sağlıklı hayırlı bebek versin AMİİİNNNN...

doğru söylüyosun aslında zaman akıp gidiyo. iş yoğunluğundan doktor doktor koşturamıyoruzki bu ayda deneyelim olmazsa yeni yıl yeni başlangıç gideriz bakalım. inşallah gerek kalmaz:KK43: çok saol ilgin için ALLAH sanada tüm isteyenlere de en kısa zamanda sağlıklı hayırlı bebek versin AMİİİNNNN...

inş gerek kalmaz tatlım da en kısa zamanda anne olursun... bi bilgi daha veriyim o zaman sakın stres yapma tamam mı bu bebek olmasını çok etkiliyomuş herşeyi akışına bırak biz kızlarla böle yapıyoruz ve inan herşey o zaman daha güzel oluyo bir ay da stres yapmadan dene kafanı dağıt bu konuda kendimden çok sağolsun eşim bana destek oluyo ne bilim kafamızı dağıtıyoruz akşam yemeklere gidiyoruz bazen yürüyüşlere çıkıyoruz bu aralarda canlı müziğe gitmeyi düşünüyoruz yani anlatabiliyorumdur tatlım umarım.ne kadar az stres yaparsan o kadar çok şansını arttırmış olursun tmm umarım rabbim tez zamanda bi bebiş verirde hiç doktorlara muhtaç etmez seni cnm

Haklısın esilacım ben de senin gibi düşünüyorum

kızlar acele bi yardım edin. eşimle çalışma yaparken sıvı problemimiz oldu sonra 1 damlacık zeytinyağı sürdük çok rahat oldu. ama bebege zarar verirmi. çok az sürdük 1 damla

selam kızlar ben geldimm.....
şu kanama bitse de bende çalışmalara başlasam :KK1:

kızlar acele bi yardım edin. eşimle çalışma yaparken sıvı problemimiz oldu sonra 1 damlacık zeytinyağı sürdük çok rahat oldu. ama bebege zarar verirmi. çok az sürdük 1 damla

yok canım yaa bişi olcağını zannetmiyorum..ama tükrük yada kremlerin spermi öldürdüğünü duymuştumm canımm

Arkadaşlarrr..

İlk 3 ay - eşim ve ben hiçbir sağlık problemimiz oladığı halde- ovulasyon gününü takip ettiğimiz halde, gün aşırı çalışmalara rağmen başarılı olamadık. Buay bu yöntemi bıraktım. Bana doktorum, şöyle birşey demişti: adet tamamen bittikten temizlendikten sonraki ilk 4 gün istediğin kadar yapın, o 4 günden sonra gün aşırı, ovulasyona kadar çalışın dedi. yani arada zaten 6-7 gün kalıyor..Ne dersiniz........Bir de +14 gün ertesinde de çalışıp da başarılı olan var mı?

X