Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

bulamadım geçmiştekilerin hepsini okudum mesela eşten kaç adet sperm tahlili isteniyor bütün evraklar tamamlandıktan sonra ne kadar sürede başlanıyor rica etsem anlatabilirmisiniz

bulamadım geçmiştekilerin hepsini okudum mesela eşten kaç adet sperm tahlili isteniyor bütün evraklar tamamlandıktan sonra ne kadar sürede başlanıyor rica etsem anlatabilirmisiniz
Merhaba
Siz hangi aşamadasınız şu an?.
Aşılama mı tüp bebek için mi uygun durumunuz bunu teyit ettiniz mi?
Üni de kadın doğumdan açılan kaydınız var mı? (İnfertilite bölümü)
Bu yazdığım şeylere göre değişebilir süreç.
Eğer randevu aldınız süreç başladıysa ve aşılama yapacaksanız önce ( bunların belirlenmiş şartları var ) sperm testini bir kere nerde olduğu farketmeksizin vermeniz yeterli.

aşılama değil tüp bebek olacak kadın doğum (infertiliteden) kayıt açıldı evrakları tamamladım hatta adetin 2. günü verilecek olan kanımı verdim 21. günü yeniden vermeye gideceğim ancak eşimden 2 adet daha sperm testi istendi toplam 3 adet olması lazımmış rapor çıkması için öyle dediler. Benim sürecim nasıl olacak dediğimde bir cevap alamıyorum.eşimin sperm testlerinin tamamlanmasını bekleyecekler yoksa 21.günden itibaren başlarlarmı . 21.günden sonra normalde hemen başlıyorlarmı yoksa ileri tarihemi randevu veriyorlar.

Eşinizin şu an toplam kaç sperm testi var?
Tüp bebek olacağını direk söylediler mi size?
Üni de sperm testi bir kere var mı hangi tarihli ?

Eşinizin şu an toplam kaç sperm testi var?
Tüp bebek olacağını direk söylediler mi size?
Üni de sperm testi bir kere var mı hangi tarihli ?
eşimin 1 adet var var dışardan 1 ay önce yapıldı ancak 2 tane daha istediler.
Tüp bebek olacağını söylediler eşimden kaynaklı olduğu için

eşimin 1 adet var var dışardan 1 ay önce yapıldı ancak 2 tane daha istediler.
Tüp bebek olacağını söylediler eşimden kaynaklı olduğu için
Erkek kaynaklı olduğunu anlıyorum.
Sperm 5 milyon altı gibi bir durum mu?
Bu durumda sanıyorum iki sperm testi vermeniz gerek. Biraz üroloji bekletiyor diye biliyorum randevu bulmak zor..
Doğrudan tüp bebek yapanlar sizi yönlendirir aslında

benim sorum şu spermler tamamlandıktan sonra yani herşey tamamlanınca hemen işleme başlıyorlar mı yoksa ileri tarihemi randevu veriyorlar.

benim sorum şu spermler tamamlandıktan sonra yani herşey tamamlanınca hemen işleme başlıyorlar mı yoksa ileri tarihemi randevu veriyorlar.
Bizde eşim kaynaklı 3 tane sperm verdi. Azospermiydi eşim. Üroloji çok geç veriyordu. Biz hakan kılıçarslanın özel muayenesine gittik. Orada azospermi mikro tese olmasını istedi. Bende tüm tahlillerimi verdim. Sıraya aldılar 4 ile 6 ay arası arıcaz dediler. Tam 6.ayda adetin 2.günü gittim. Kasım ayıydı. Yarın transferim var nasipse

İşte ben de hemen başlamadıkları için genelde sorununuza bağlı olarak yapılabilecekler için sordum bazı soruları.
Sizi sıraya alıyorlar hemen başlamıyorsunuz.
Oldukça büyük bir problem vs varsa öncelik olabilir umarım anlatabildim
Bunlarda amh düşüklüğü olukça büyük sperm sorunları vs gibi.

Bugün öğrendiğim bilgiyi paylaşayım arkadaşlar
Jimer SGK anlaşmasını bırakmış tüp bebekte düşünen olursa bilgisi olsun

Transfer sonucunuz ne oldu merak ettim?

Şükürler olsun pozitif salı günü ultrasona giricem nasipse. Hakkımızda hayırlısı Rabbim isteyen uğraşan hepimize nasip etsin Dualarım hepimizle
Maşllah çok sevindim sizin adınıza, Allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin.

Arkadaşlar elimde bir tane açılmış gonalf 450 flakon var.Benim ihtiyacım olanı en son Çarşamba günü kullandım.İçinde 300 ünite doz kaldı.Buzdolabının kapağında soğuk zincirde saklıyorum.İhtiyacı olan var ise ücretsiz vermek istiyorum.İlgilenen var ise bana özelden mesaj atsın.Yoksa hastaneye bırakacağım.

Amin inşallah hepimize nasip olsun

Merhaba ben ikinci aşılamaya başlayacağım raporum olacak, raporu olmayan biri öncelikli olsun isterim.
Ben bir ay aradayım son kullanma tarihi ne ilacın?

Tedaviniz inşallah güzel sonuçlanır.İlacın son kullanım tarihi 09.2022 fakat toz ve su ile karışım bir ilaç olduğu için bu şekilde en fazla 1 ay içinde kullanılması gerekiyor.Bu ilaç tüp bebek tedavisi görenlerin daha çok işine yarar diye vermek istiyorum.

Şu an tüp bebek tedavisini raporuz gören biri benim de önceliğim
Biri çıkarsa sevinirim

@Maviportika aradığın bilgilere buradan erisebilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…