Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

Teşekkür ederim canım Allah razı olsun, şükür işlemim bitdi evdeyim, çiş dışında her şey çok iyidi, transferin bu güne deng gelmesi iyi oldu benim açımdan kalabalık değildi. İğne neden açıtmış seni o kadar şaşırdım? ben hemişire olduğum için kendim yapıyorum iğnelerimi sıfır acı ve yanma oldu. Yağlı bir iğne olduğu için önce elde hafif ısıtılıp ondan sonra doğru yere vurulursa hiç bir şekilde ağrı olmaz. Sen nasılsın her hangi bir belirti varmı?

Maşallah canım sevindim.Evet ya o idrar sıkılması çok kötü en fazla yarım saat dayanabildimŞükür iyim kalça ağrılarım dışında bir problemim yok.Aslında iğne yaparken değilde iğneden bir kaç saat sonra başlıyor.İnan sağa sola dönerken çok canım yanıyor.Bir dahaki sefere bende iğneyi elimde ısıtıp öyle yaptırayım.2 gündür eve gelince eşim masaj yapıyor ,o iyi gelmeye başladı.Sağlık kabininde yaptıryorum hafta içi sağlık ocağına gidip orada iğnelerini yaptırırım daha tecrübeli hemşireler var.Teste kaç gün sonra gideceksin

Keçmiş olsun canım, hiçbir meslektaş arkadaşımın emeyne laf söylemek istemiyorum ama, daha tecrübeli hemşeriye burduğmanı tavsiye ediyorum. Bana 12 gün sonra test söyledi, gereken bilgileri verdi sağ olsun hemişeri. Bu arada tek transfer olundu , yani öyle uyğun gördüler bizde tamam dedik. Bi konuyada değinmek istiyorum , benim Eşim özel hayayolu Ambulans taşımacılığı yapıyor, inanın bu aralar o kadar genç kovit hastamızı kayb etdik ki ve çok üzülerek belirtmek istiyorum akşamdan bura üç tane kencecik yolcu hastamızı rahmete gitdi.belki Yabancı olduğum için yazılarla kesmeleri tam ifade edemiyorum ama. lütfen hepimiz dikkatli olalım, Misafirliğe asla gitmiyelim kimseyi kabul etmiğelim biraz diğil çok çok dikkatli olalım.

Banada 12 gün sonra test söylediler.Hastanede 7.günü teste gelenleri duyunca şaşırdım.Kuzemimde 8.gün vermiş sanırım embriyo kalitesi yaş ve hormonal duruma göre değişiyor.Tek transfer olmadı daha az riskli ve avantajlı en azında elinde başka embriyo var.Umsrım bebeğin sağlıkla tutunur ve sağlıkla kucağına aldığın günde haberlerini alırız.Ahh canım zaten herkes dikkat etse,bu kadar vaka sayısı olmayacak.Pazarteei herkes dışarı atacak kendini 2 hafta içinde sayılar yine artacak.Allah akıl fikir versin insanlarımızaBiz 3 haftadır eşimle evde karantinadaymışız gibi önlem alıyorduk bayramda esnettik şimdi beraber yemek yiyip beraber vakit geçiriyoruz.

Ben kendime söz verdim hiç kaset test yapmiçam 27 mays test günüm ona kadar sabırla beklicem. İnşanllah Rabbim hepimizin hakkında en güzelini hayırlısını eder. Zaten o ne ederse güzel eyler.

NaaNaa hayırlı olsun transferin doğru anladım deme oldu...ne zaman test günün?
O OLQA canım seninde hayırlı olsun yeni gördüm... pazartesi yi iple çekersin şimdi...
Arkadaşlar hakkınızda hayırlı olsun..ben gitmek istemedim hem Ramamzan dı...şimdi ev taşıma işimiz var şu virüs te azalsın o zaman inşallah...

Sağ ol canım,Allah razı olsun.Evet 11 Mayısta transfer oldu,23 Mayıs test günüm ama ,kese ve kalp atışını duyana kadar sevineceğim sanmıyorum.Hatta çevremdekilere bile tarama testlerini yaptırdıktan sonra söylemeyi düşünüyorum.Çünkü geçmiş acı tecrübelerim varTabi mide bulantılarım ve sağlık durumumda bir sıkıntı olmazsa hemen söylemeyi düşünmüyorum.Hepimiz için hakkımızdan hayırlı olsun

Tabi sen kendi yaşadıklarını bilirsin.. inşaallah bu sefer çok rahat geçer herşey...en güzel sekilde bir hamilelik gecirmeni dilerim...

Tabi sen kendi yaşadıklarını bilirsin.. inşaallah bu sefer çok rahat geçer herşey...en güzel sekilde bir hamilelik gecirmeni dilerim...
Teşekkür ederim canım,hemşire dedi transfer olduğunu unut,normal hayatına devam et,sadece ağır işler yapma...Bende önceki gebeliklerim öncesinde tüm kontrollerini yaptırıp hamileliklerimde dinleniyorum.İnan bu sefer hiç umursamıyorum evi de süpürüyorum yemeğimi yapıp çamaşırları market, pazar işini de hallediyorum.Sadece gün içinde bir kaç kere fitil kullandığım zaman 30 dk yatıyorum.Allah ne demiş ise o olur,tüp bebek yaptırıp yerinden kalkmayan insanlar bile negatif sonuç alıyorlar.Nasipte varsa bu sefer olucak yoksa,önümüzdeki maçlara bakacağız

Bende ilk denememde öyle yapmıştım hiç yatmamıştım... Artık hiçbir şeyin önemi yok bence Rabbim ol derse olucak...ne hikayeler duyuyorum...ne yaş ne sorunlar sadece Rabbim dilerse olucak inşallah...yinede çok güzel ve rahat bir hamilelik geçirirsin inşaallah..

Doğru diyorsun canım,bu dönem kendimi saldım gitti.İnşallah herkes gibi rahat bir hamilelik geçiririz.

O OLQA merhaba nasılsın nasıl geçiyor günler?Bende şuan bir belirti yokNormalde reglime bir kaç gün kala çay çok hoşuma giderdi ,şuan çay hoşuma gitmiyor.Ya bir belirti ya da çay kahveden kendimi uzak tuttuğum içindir.İğneöer hala canımı yakmaya devam ediyor.Dediğin gibi elimde biraz ısıtıyorum sonrasında da mesaj yaparak iyice dağıtmaya çalışıyorum.Eski ağrılarıma nazaran daha hafifledi.

Kalp kalbe karşıdır derler canım, bende sana yazıcakdım bu gün. Benim dün ve bugun bağırsaklarım çok qaz yapıyor ve bi gerilme var karnımda, onun dışında bişey yok. İlaç için sana daha kolay bi yöntemde söyleyim iyneyi vurmadan bir dakkika önce sıcak suya koy yani parmağı yakıcak sıcaklıkda olsun, daha iyi olucak. Ben ilk gün elimde daha sonra sıcak su yöntemiyle vuryorum ve vurduktan hemen sonra 3 dakka masaj yapıyorum.ağrılarım yok derecede. Sanada bu yöntemle yağdırmayı tavsiye ederim. Beslenme nasıl senin? Neler yiyip içyosun? Ben her sabah bir bardak süt yumurta peynir zeytin ceviz bal pekmez. Ara öyün meyva ( kaysı çilek yenigün) arada yine kuru yemişlerden ( tut kurusu çeviz badem fındık) öylen yimeyi genelde sebze yemeyi, ev yoğurtu,salatada bol yeşillikli.akşam yemeyi balık. Yatmadan bir saat öncede kemik suyu kaynatıp buzluğa koymuşdum onu cıkarıp ısıtıp bir bardak içyorum . Elimden geldiği kadar sağlıklı besleniyorum.

Transferin daha yeni canım,ama güzel belirtiler bunlar ,benim önceki gebeliklerimde bu tarz belirtilerin olmuştu.Ben seni hamile olarak biliyorum.İki gündür iğneler sonrası daha rahat sağa sola dönebiliyorum ,yoksa yerimden kıpırdarken çok canım yanıyordu.Bilgi için çok teşekkür ederim.Lupus hastalarını süt ürünleri ve et yumurta pek yaramıyor,ama ben sabah kahvaltıda haşlanmış yumurta,domates, salatalik,zeytin, peynir,3 tane ceviz,2 dilim tam buğday ekmeği,bir kibrit kutusunda daha az peynir,kahvaltıdan sonra 6-8 tane çilek ve 1 tane kivi yiyorum.Öğlen 6 kaşık yoğurt,3 yemek kaşığı yulaf ezmesi,yarın çay kaşigi toz tarçın, yarım muz,yarım avokado,1 yemek kaşığı pekmezi karıştırıp onu yiyorum.Aksamada haftada 2 kere balık,bol yeşillikli salata,taze fasulye,barbunya,nohut,kuru fasulye,yeşil ve kırmızı mercimek ,tarhana pisiriyorum.Yasaklar vardı diye pek dışarı çıkmadım ,kemik suyu ve balık aklımda,Balık stoğum bitti yarın sabah eşim işten gelince özdileğe gidip somon ve kasaptan kemik alacağım.İnşallah bebişlerimiz güzel güzel tutunacaklar...

Menün çok iyi Canım yarasın inşallah bebişin sıkı sıkı tutunsun sana. Kemik ilikli al o daha faydalı. Somonunda karfurdan almayı tavsiye ederim biz transfer öncesi ordan alıp buzluğa koyduk. Ben B kan kurubu olduğum için fasulye metçimek nohut kabak çekirdeği tarçın tavuk bana zararlı tüketmiyorum malesef. Arapça kurana başlamışdım ramazanda onu okuyorum çok şükür düşündüğüm gibi stresim olmadı günlük hayatımı devam ediğorum. Bahçemize inmiyorum evim beşinci katda evin içinde biraz yürüyorum. Ütülerimi eşim yapdı, bulaşık makinası ona artık zimmetli bide evi süpürüp silse ne iyi olurdu ama içimde da söylemedim

Hepimize yarısın canım,tam kapanma döneminde Carrefourdan norveç somunu sipariş verdim stoklarda yokmuş diye iptal edildi.Ben herşeyimi kendim yapıyorum bir tek çamaşır selesini terasa çıkartmasını istiyorum.Çamaşırı bile kendim asıyorum.pazartesi sil süpür yapıp toz almıştım.Sonrasında 1 kere süpürge açıp süpürge yaptım.Eşim gece işe gidiyor sabah geldiğinde uykusuz olduğu için kıyamıyorum.Söylesek her iş yaparlar.Önceki hamileliklerimde Allah razı olsun eşim çok yardımcı olmuştu .Normalde de ne iş söylesem yapar,ama ben yapabildiğim kadarını yapıyorum yapamadığım yerde yardım istiyorum.Madem arapça kuran biliyorsun Meryem süresini bolbol okumak iyi diyorlar.Bende aklımda ama daha okuyamadım.Ben carrefoura yine bir bakıp sipariş vereyim ya da ablama söyleyeyim o alsın.

Evet tüm hayırlı eşlerden Allah razı olsun, Rabbim eşlerimize baba olmağı o güzel hissi yaşatmağı nasip etsin İnşallah.bizim malesef aile apartmanı beş katlı temizlikle baş edemiyoruz anca evimin için ben yapa biliyorum, geri kalan katları temizlikci. Evet ital somon balığı çok güzel bende ondan tüketyorum. Meryem suresini ve bir çok sureleri hep okurum canım. Hatda sizler içinde tanıdığım tanımadığım tüm sen adaylarınıda niyyet edip okuyorum. Rabbim kabul eder inşallah

Amin,Allah razı olsun canım,bende öğleden sonra kendimi alıştırdım 1 saat uyumaya çalışıyorum.Hatta şuan suyumu içip yatacağım.

Amin,Allah razı olsun canım,bende öğleden sonra kendimi alıştırdım 1 saat uyumaya çalışıyorum.Hatta şuan suyumu içip yatacağım.
Hadi bakalım arkadaşım iyi uykular sana yarasın uykunda bebeyne, benimde meyva saatim

Hadi bakalım arkadaşım iyi uykular sana yarasın uykunda bebeyne, benimde meyva saatim
Teşekkür ederim canım,Allah razı olsunUyuyamadım gittim eşimin yanına uzandım yazık onuda sağa sola dönerken uyandırdım.Bir Süpürge açayım dedim ama eşim izin vermedi yarın ben süpürürüm diyince oturdum aşağıya,benimde kuyruk sokumama doğru bir ağrı başladı ondan da uyuyamadım.Bir türlü rahat pozisyon alıp uyuyamadım.Ahıskalı bir hemşire var sağlık ocağında Allah razı olsun onada yavaş enjekte etmesini isteyince kadıncağız nazlı bebekmişim gibi yavaş yavaş enjekte etti.Ben hiç saatli birşey yiyemiyorum.Transferden sonra kuruyemişçiye uğrayıp çerez kabak çekirdeği ve ay çekirdeği aldım.2 akşam yedik sonrasında unutuyorum.Eşime dedim bana birşeyler yememi hatırlat...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…