Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

NaaNaa NaaNaa ve O OLQA
hakkınızda hayırlısı olsun heyecanla bende bekliyorum sizden gelecek güzel haberleri

ben NaaNaa NaaNaa senden embriyo transferi konusunda ayrıntılı yazarsın diye beklemiştim de bayram girdi araya yazamadım,
bizde bekleme devam hayır sabah falan arasalar ulaşamazlar uçak modunda uyuyorum telefon kapalı
benimde son zamanlarda karın ağrım var bahar zamanı üşütme mi diyorum ama bilmiyorum şişim iyice zaten kiloda aldı başını gidiyor of off.

birde bir şey sorucam embriyo transfrinden sonra ne iğnesi oluyorsunuz ?

NaaNaa NaaNaa ve O OLQA
hakkınızda hayırlısı olsun heyecanla bende bekliyorum sizden gelecek güzel haberleri

ben NaaNaa NaaNaa senden embriyo transferi konusunda ayrıntılı yazarsın diye beklemiştim de bayram girdi araya yazamadım,
bizde bekleme devam hayır sabah falan arasalar ulaşamazlar uçak modunda uyuyorum telefon kapalı
benimde son zamanlarda karın ağrım var bahar zamanı üşütme mi diyorum ama bilmiyorum şişim iyice zaten kiloda aldı başını gidiyor of off.

Teşekkür ederim canım,ayrıntili yazayım .
İlaç kullanmadan regli olamamıştım.İlaçla 2.reglimi olduktan sonra kontrole gittim bir hafta boyunca günde 3 kere estroferm 1 kerede folik asit kullanmam gerektiğini söylediler.1 hafta sonra gittiğimde progestan fitil verdiler bunu da diğer ilaçlarınla birlikte devam edeceksin dediler.Bir hafta sonra gittiğimde transfer 11 Mayıs'ta yapacaklarını söylediler.Transfere kadar ilaçlara fitile hiç ara verilmedi.Romataoloji doktorumda kan sulandırıcı iğneye başla demişti onuda devamlı vuruyorum göbeğimden,transfer günü sabah 8 de burada ol dediler.Ama cihan bey sabah 8:30 gibi geldi.Dedi embriyonun çözülmesine göre bilgi vereceğiz o yüzden içeride değil dışarıda bekleyin.Transfer saatim geldiğinde 11:30 gibi içeri aldılar.Transfer işlemini ışıl hoca yapiyor,Kiper bey USG ile karından bakıyor.İkisi aynı anda operasyona giriyorlar.1,5litre yanında su götürüyorsun onu içinde idrara sıkıştığında ve embriyo hazır olunca içeri aldılar.İşlem esnasında çok az canın yaniyor.işlem toplam 5 -7 dk arasi sürdü.Ameliyathaneye girip çıkmam 20 dk sürdü.Sedye ile odadan çıkarıyorlar ilk yarım saat hiç yerinden kıpırdamadan WC gitmeden yatıyorsun.Toplamda odada 1 saat seni dinlendiriyorlar.Sonrasinda hemşire bilgi veriyor ilaçların hakkında,bana iğne olarak progestan verdiler.Bu iğne bebeğin tutunmasina yardımcı oluyor düşük tehlikesini azaltiyor.Yine transfer öncesi ilaçlarına devam etmemi sadece Estroferm günde 2 kere kullanıyorum.Hemsire dedi ki transfer olduğunu unut,stres yapma normal hayatına devam et 12 gün sonra gel bhcg bakarız dedi.Başka detay gelmiyor aklıma canım.sormak istediğin birşey olursa yine yazarsın.Sadece şunu hatırlatayım yanınızda giderken muayane eldiveni ve terlik götürün.Transfer sonrası odaya aldıklarında hemen fitilini koy diyorlar.İlk yarım saatte yerinden kalkmayacağın için elini yıkayamıyorsun.O yüzden yanında eldven götürüsen çok iyi olur.Genelde çantamda eldiven bulundurduğum için çok işime yaradı.Terlikte WC giderken işinizi görür.

Canım hepimizin hormonları farklı değerlerde,mesala benim rahim ters, antifosfolipid ve lupus olduğu için bana uygulanan tedavi farklılık gösterebilir.Mesala bana opu öncesi hiç fitil vermediler ama başka bir bayana fitil yazmışlardı.Tedavi kişiye özel yapılıyor.Sana bu yapıldı bana bu yapılmadı diyip sakın bilinçaltına birşey yerleşmesin.Hepimiz bilgi almak için soruyor öğrenmek istiyoruz.Unutmadan yazayım yaşım 40 olduğu için transfer ücreti 2500₺ daha ödeme yaptık.

Teşekkür ederim canım,Allah razı olsun🤗Uyuyamadım gittim eşimin yanına uzandım yazık onuda sağa sola dönerken uyandırdım.Bir Süpürge açayım dedim ama eşim izin vermedi yarın ben süpürürüm diyince oturdum aşağıya,benimde kuyruk sokumama doğru bir ağrı başladı ondan da uyuyamadım.Bir türlü rahat pozisyon alıp uyuyamadım.Ahıskalı bir hemşire var sağlık ocağında Allah razı olsun onada yavaş enjekte etmesini isteyince kadıncağız nazlı bebekmişim gibi yavaş yavaş enjekte etti.Ben hiç saatli birşey yiyemiyorum.Transferden sonra kuruyemişçiye uğrayıp çerez kabak çekirdeği ve ay çekirdeği aldım.2 akşam yedik sonrasında unutuyorum.Eşime dedim bana birşeyler yememi hatırlat...
Bence artık yavaş yavaş sende bulgular yaşanmaya başliçak canım. Kk her kesin farklı farklı bulguları olyomuş. Benim da erken ama bu gün bi gerilme yaşadım ve hafif bel ağrım var. Sadece hemişeriden unutdum sormağı kan tahlili yaptırıp sonucu almak için hastanedemi beklicez yoksa eve. Pozitif olursa inşallah kendilerimi bizi arıyo yoksa kontrol için bizmi randevu alıyoruz. Sen inşallah tahlile gidince artık senden bilgi alıcam. Ben ilaçlarımı ve beslenme düzenimi Alarm kurdum onunla yapıyorum.

NaaNaa NaaNaa ve O OLQA

Amin inşallah canım teşekkür ederim

NaaNaa NaaNaa ve O OLQA

Geçmiş olsun. İyne olarak Progestan günde bir kere

Bence artık yavaş yavaş sende bulgular yaşanmaya başliçak canım. Kk her kesin farklı farklı bulguları olyomuş. Benim da erken ama bu gün bi gerilme yaşadım ve hafif bel ağrım var. Sadece hemişeriden unutdum sormağı kan tahlili yaptırıp sonucu almak için hastanedemi beklicez yoksa eve. Pozitif olursa inşallah kendilerimi bizi arıyo yoksa kontrol için bizmi randevu alıyoruz. Sen inşallah tahlile gidince artık senden bilgi alıcam. Ben ilaçlarımı ve beslenme düzenimi Alarm kurdum onunla yapıyorum.
Önceki hamileliklerimde belim ağırır, kasık sancısı, kuyruk sokumunda ağrılar olur gögüslerim hemen büyürdü.Bakalım cihan amcası bebişlerimizi iyi beslemiş yerleşirken bize zorluk çıkarmıyorlar sanırım🤭Sabah 8 de tahlil verenlerin 11 gibi çıkıyordu ve orada bekleyenler görmüştüm.Bizim aile hekimine cuma gidecektim o gün çalışıyormuş 20 mayıs Perşembe günü için randevu aldım.Cuma günü sonuçlar çıksın hemşireyi arar sorarım.Çünkü haftasonu araya giriyor.ben üniversitede testi 14.günü vermiş olacağım.Benimde ilaçlar için alarm kurulu ama beslenme canım ne zaman isterse çok da takmıyorum.2.bebeğimde hamile olduğumu bilmiyordum regli olmadan hamile kalmadan eşim akrabalarını iftara almıştım 4 aile ,birde ilk defa evime yemeğe geliyorlar diye bayağı hazırlık yapmıştım.İftar saati belim kopuyor sandım.Ertesi günde temizlik vs derken bebeğime hiç birşey olmamıştı.İnan çok rahat davranıyorum.Eşime diyorum keşke bazı şeyleri hiç bilmeseydik ohhh hayat ne güzel olurdu.Akşam yemeğinden sonra canım mutfağı hemen toplamak istemedi.uykum gelir gibi oldu gittim uzandım.Eşimde tencere ve tavalar su doldurmuş içi kurumasın ben yıkarken kolaylık olsun.Eşim işe gitti bende akşamda uyuyamadım diye yatmadan mutfağı toplayayım derken tencere elimden kaydı her yer yağlı su oldu🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Halı duvar tezgahın altı mutfak dolapları yağlı su oldu.halının ıslak yerini kıvırdım duvarı yerleri sildim.tezgahı topladım.Yatın mutfak dolaplarına bir sabunlu bez dolandırırım belki eşimede yaptırabilirim.

Önceki hamileliklerimde belim ağırır, kasık sancısı, kuyruk sokumunda ağrılar olur gögüslerim hemen büyürdü.Bakalım cihan amcası bebişlerimizi iyi beslemiş yerleşirken bize zorluk çıkarmıyorlar sanırım🤭Sabah 8 de tahlil verenlerin 11 gibi çıkıyordu ve orada bekleyenler görmüştüm.Bizim aile hekimine cuma gidecektim o gün çalışıyormuş 20 mayıs Perşembe günü için randevu aldım.Cuma günü sonuçlar çıksın hemşireyi arar sorarım.Çünkü haftasonu araya giriyor.ben üniversitede testi 14.günü vermiş olacağım.Benimde ilaçlar için alarm kurulu ama beslenme canım ne zaman isterse çok da takmıyorum.2.bebeğimde hamile olduğumu bilmiyordum regli olmadan hamile kalmadan eşim akrabalarını iftara almıştım 4 aile ,birde ilk defa evime yemeğe geliyorlar diye bayağı hazırlık yapmıştım.İftar saati belim kopuyor sandım.Ertesi günde temizlik vs derken bebeğime hiç birşey olmamıştı.İnan çok rahat davranıyorum.Eşime diyorum keşke bazı şeyleri hiç bilmeseydik ohhh hayat ne güzel olurdu.Akşam yemeğinden sonra canım mutfağı hemen toplamak istemedi.uykum gelir gibi oldu gittim uzandım.Eşimde tencere ve tavalar su doldurmuş içi kurumasın ben yıkarken kolaylık olsun.Eşim işe gitti bende akşamda uyuyamadım diye yatmadan mutfağı toplayayım derken tencere elimden kaydı her yer yağlı su oldu🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Halı duvar tezgahın altı mutfak dolapları yağlı su oldu.halının ıslak yerini kıvırdım duvarı yerleri sildim.tezgahı topladım.Yatın mutfak dolaplarına bir sabunlu bez dolandırırım belki eşimede yaptırabilirim.
Aynen bende diğer hamileliklerimde hiç bir işden kaçınmadım ve hiçbirşey olmadan 7 ayna geldiler ama kan uyuşmamazlıkdan kayb etdim. Aslında iş yapmak bi sorun oluşdurmaz da ne bileyim biraz iyice yerleşsin diye dikkat ediyoruz. Ah canım desene iş cıkmış sana, en sevmediyim şey durduk yere gereksiz yaşanan aksilikler ve çıkan boşu boşuna iş. Bende eşime 9 gün acilde kan vereyim dedim artışı görmek adına ama malesef izin vermiyo. Strese gireriz çıkmazsa diye, o üzden 27 maysda kan vericem

Aynen bende diğer hamileliklerimde hiç bir işden kaçınmadım ve hiçbirşey olmadan 7 ayna geldiler ama kan uyuşmamazlıkdan kayb etdim. Aslında iş yapmak bi sorun oluşdurmaz da ne bileyim biraz iyice yerleşsin diye dikkat ediyoruz. Ah canım desene iş cıkmış sana, en sevmediyim şey durduk yere gereksiz yaşanan aksilikler ve çıkan boşu boşuna iş. Bende eşime 9 gün acilde kan vereyim dedim artışı görmek adına ama malesef izin vermiyo. Strese gireriz çıkmazsa diye, o üzden 27 maysda kan vericem
Canım sen önceden hiç bir işten kacmamissin şimdi hakkın bugünlerin tadını çıkarmalısın.Bazi tanıdiklar hamile kalırsan ,nazlan nazlanabildiğin kadar, bir dediğini kimse iki etmez,oysa ki benim yapımda nazlanma başkasından birşey ummak ,başkasına minnet etmek yoktur.Allah'ım hiçbir zaman kendisinden başkasını el açtırmasın.Aman en güzelini söylemiş,bizim doktor ayin 21 nde calissaydi o zaman gidip kan verecektim ama o gün çalışmıyor.Evde testlerin var a yapmak istemiyorum.Surada kalmış bir kaç gün onuda bekleriz.Esin doğru söylüyor.

Ah canım nazımı istesemde kimse eşimden başka çekemez ailem hepsi yurt dışında, uzaksan anca dua ede biliyorlar.çok nadir de eşin ailesi gelini nazlandırır😂 ben hiç duymadım, o üzden, kendimizi nazlandırıcaz artık. Eşim diyo ki: aşk beni iyice kılıbık yapmazsın dımı😁 yok dedim yapmam sadece bebeğimizin iyi haberin allalım rahatlayalım sonra yine ben yaparım dedim. Bu akşam pek rahat uyumadım üz üste uyuduğum için, şimdi sırt üste uyumağa çalışıyorum oda zor oluyo.

Ah canım nazımı istesemde kimse eşimden başka çekemez ailem hepsi yurt dışında, uzaksan anca dua ede biliyorlar.çok nadir de eşin ailesi gelini nazlandırır😂 ben hiç duymadım, o üzden, kendimizi nazlandırıcaz artık. Eşim diyo ki: aşk beni iyice kılıbık yapmazsın dımı😁 yok dedim yapmam sadece bebeğimizin iyi haberin allalım rahatlayalım sonra yine ben yaparım dedim. Bu akşam pek rahat uyumadım üz üste uyuduğum için, şimdi sırt üste uyumağa çalışıyorum oda zor oluyo.
Bize kılıbık erkek lazım değil,eşine yardımcı olmak isteyen adam lazım😉Biz evlenirken eşim demişti mutfak ve yemek işinden anlamam,ama sen istersen çok iyi yardımcın olurum.İlk evlendiğimden unutmuşum bunu hatırlayınca asistan tayin ettim kendilerini maşallah çok iyi bir yardımcı oluyor istediğimde 🤗Kayınpederim de kayınvalideme yardımcı olur,çocuk rol model aileyi görüyor.Ya benimde iki gündür uykularım kaçıyor.İlk 1 hafta öğleden sonra 1 saat uyuyordum.2 gündür gündüzleri uyuyamıyorum.Sabah 6:30 gibi bir uyanıyorum bir daha uyuyamıyorum.İlk bir hafta kafamı yastığa koyar koymaz deliksiz uyurdum.Bu gece uyudum uyumadım belli değil,yan yatamiyorum kalça ağrimdan😔Bende sırt üstü yatamam.

Bize kılıbık erkek lazım değil,eşine yardımcı olmak isteyen adam lazım😉Biz evlenirken eşim demişti mutfak ve yemek işinden anlamam,ama sen istersen çok iyi yardımcın olurum.İlk evlendiğimden unutmuşum bunu hatırlayınca asistan tayin ettim kendilerini maşallah çok iyi bir yardımcı oluyor istediğimde 🤗Kayınpederim de kayınvalideme yardımcı olur,çocuk rol model aileyi görüyor.Ya benimde iki gündür uykularım kaçıyor.İlk 1 hafta öğleden sonra 1 saat uyuyordum.2 gündür gündüzleri uyuyamıyorum.Sabah 6:30 gibi bir uyanıyorum bir daha uyuyamıyorum.İlk bir hafta kafamı yastığa koyar koymaz deliksiz uyurdum.Bu gece uyudum uyumadım belli değil,yan yatamiyorum kalça ağrimdan😔Bende sırt üstü yatamam.
😁 senin eşin maşallah sözünü tutmuş, benimki de sağ olsun yardımcı oluyo ama bir tek arkasını toplamadığım ütüyü iyi yapıyor. Sofrayı topluyo silyo ama sora bi bakıyorum iyi sikmemiş. Ne alsın qaribanım becermiyo. Ama benim kayın pederim yemekden başka her şey yapıyo, kayınvalidemin elini sıcak sudan soyuk suya sokturmuyo. Senin artık sekizinci günün annesi bebeyin yerleşmişdir sana ilk uyku bozmadan başlamış, sora yavaş yavaş kokular mide bulantıları başlar

Kızlar arandım sonunda, adetin 20.günü gel dediler bende 30 nisanda adet oldum yani yarın 20.gün aradım 21.gün saat 13’te gein dediler , elim ayağım titredi resmen
Bide 20.gün ne yapılıyor

Kızlar arandım sonunda, adetin 20.günü gel dediler bende 30 nisanda adet oldum yani yarın 20.gün aradım 21.gün saat 13’te gein dediler , elim ayağım titredi resmen
Bide 20.gün ne yapılıyor
Hayırlı olsun canım heyecanlı yolculuğa başlamış oldun, inşallah bu yolu mutlulukla sonlandırırsın. Adetin 20 günü senden gereken tahlilleri isticekler. Seninle ilgili dosya açdıklarında belirttiğin bi hastalığın ve adetin 20 günü yapılması gereken bazı hastalık tahlileri var onları isdicekler.

😁 senin eşin maşallah sözünü tutmuş, benimki de sağ olsun yardımcı oluyo ama bir tek arkasını toplamadığım ütüyü iyi yapıyor. Sofrayı topluyo silyo ama sora bi bakıyorum iyi sikmemiş. Ne alsın qaribanım becermiyo. Ama benim kayın pederim yemekden başka her şey yapıyo, kayınvalidemin elini sıcak sudan soyuk suya sokturmuyo. Senin artık sekizinci günün annesi bebeyin yerleşmişdir sana ilk uyku bozmadan başlamış, sora yavaş yavaş kokular mide bulantıları başlar
Canım eşim ben talep edersem hiç ikilemiyor.Birseyi yap dediğimde iyi yapamadan bile hiç sesimi cikarmiyorum hevesi kaçıp bir daha yapmaz diye🤭Bizim ki salata dışında birşey yapmiyor.Ki benim salatalarımı daha çok sevdiğini söylediği için bana kalıyor salata yapmak.En sevdiğim şey eşimin dağınık olmaması,bir işin ucundan tutmasindan ise dağınık olmaması daha çok hoşuma gidiyor.İnsallah yerleşmiştir canım,bugün gittik ilikli kemik aldım onu kaynatıyorum.Faydali olabilmesi için 15 saat kaynatmak lazım diyorlar ama düdüklüye koydum 3-4 saat kaynatmak yeter heralde🙄

Bide 20.gün ne yapılıyor
Hayırlısı olsun canım,inşallah ayağımızı sürümüş oluruz sıra ile inşallah herkes hamile kalacak.

Canım eşim ben talep edersem hiç ikilemiyor.Birseyi yap dediğimde iyi yapamadan bile hiç sesimi cikarmiyorum hevesi kaçıp bir daha yapmaz diye🤭Bizim ki salata dışında birşey yapmiyor.Ki benim salatalarımı daha çok sevdiğini söylediği için bana kalıyor salata yapmak.En sevdiğim şey eşimin dağınık olmaması,bir işin ucundan tutmasindan ise dağınık olmaması daha çok hoşuma gidiyor.İnsallah yerleşmiştir canım,bugün gittik ilikli kemik aldım onu kaynatıyorum.Faydali olabilmesi için 15 saat kaynatmak lazım diyorlar ama düdüklüye koydum 3-4 saat kaynatmak yeter heralde🙄
Hadi yarasın inşallah. Ben düdüklü tencere kullanmadığım için normal tencerede kısık ateşte 6 saat kaynatdım yetdi o kadar, zaten kemik ortadan bolünmüşdü kaynamakdan. Menüme bide ev lorpeyniri ekledim akşamları iki üç yemek kaşığı muzla karışdırıp yiyecem. Canım bişey sorucam sende köslerde hassasiyet şişkinlik varmı. Biliyorum her kesde farklı belirtiler ola bilyo ama bende hiç öyle bişey yok. KK öyle bişey yazmış transfer olanlar, sanada sorayım dedim

Hadi yarasın inşallah. Ben düdüklü tencere kullanmadığım için normal tencerede kısık ateşte 6 saat kaynatdım yetdi o kadar, zaten kemik ortadan bolünmüşdü kaynamakdan. Menüme bide ev lorpeyniri ekledim akşamları iki üç yemek kaşığı muzla karışdırıp yiyecem. Canım bişey sorucam sende köslerde hassasiyet şişkinlik varmı. Biliyorum her kesde farklı belirtiler ola bilyo ama bende hiç öyle bişey yok. KK öyle bişey yazmış transfer olanlar, sanada sorayım dedim
İyi yapmışsin ben pek peynir tuketmiyorum onu yerine günlük 1 kase yoğurt yemeye çalışıyorum Bugun yoğurdu gece yatmadan yiyeceğim belki uyku yapar.Benim şuan pek bir belirtim yok,sadece kuyruk sokumuma doğru bir ağrı var.Kalca ağrılarını dinlemekten başka belirti var mı yok mu bilemiyorum.🤷Önceki hamileliklerimde regliyken 10 kala testlerim pozitif çıkardı ve bir sürü belirti olurdu.O dönemde göğüslerim de hassasiyet ve çok belirgin şişlik olurdu

Uludağ üniversitesinde SGK şartlarını karşılıyorsan 1071₺ eğer karşılamıyorsa 6000₺ tutuyor.Bu fiyat içerisinde ilaç ücretleri dahil değil,SGK karşılarsa 5000₺ ₺ tutarında olan ilaçlar için 1000₺ yakın ödeme yapıyorsun.Kesin ve doğru bilgi için üniversitenin tüp bebek polikliniği arayıp bilgi alabilirsin.
Merhaba bende tüp bebek için uludağ ünv başvurdum tüm evraklar verdim sperm testi günü verildi onuda eşim giti örneği verdi tüp bebekteki sekreter kıza soruyoruz sperm sonucunu biz alıp gelelim mi her evrak tamam diyoruz biz sizi arıcaz diyo ne yapmam lazım bekleyecek miyiz onlar arıyormu kimseden doğru bilgi alamadım sizin süreç nasıl ilerledi

Bende bugün gittim fakülteye...ilaç ve iğneler verdi tüp bebek tedavisine başladık...3 gün femera ve pazartesiye kadar iğneler var sonra kontrole gidicem..bakalım süreç nasıl geçicek 😊 yalnız femera rapaorda yok diğer ilaçlar 1000 TL tutuyor...femerayi neden rapora sokmamışlar anlamadım...
Merhaba bende tüm evrakları teslim ettim eşime sperm testi günü verdiler onuda verdik şimdi ne yapıcaz kan testlerinide verdim çok oldu vereli hatta. Şimdi ne yapıcaz haber mi beklicez anlamadım açılcası hastanede doğru bilgi veren yok kan sonuçlarını sperm sonucunu göstermek için gitmeye gerek var mı tüp bebekteki sekreter biz sizi arıcaz diyo başka bişey demiyo

Merhaba bende tüm evrakları teslim ettim eşime sperm testi günü verdiler onuda verdik şimdi ne yapıcaz kan testlerinide verdim çok oldu vereli hatta. Şimdi ne yapıcaz haber mi beklicez anlamadım açılcası hastanede doğru bilgi veren yok kan sonuçlarını sperm sonucunu göstermek için gitmeye gerek var mı tüp bebekteki sekreter biz sizi arıcaz diyo başka bişey demiyo
Merhaba ,
Öncelikle hayırlısı ne ise sizin içinde o olsun.Kaç yaşındasın?Ücretli mi yaptırıyorsun devlet destekli mi?Çünkü bu bilgiler doğrultusunda bildiğimiz kadar yardımcı olmaya çalışırız.

X