Uludağ üniversitesinde tüp bebek yaptıranlar ve yaptıracaklar

ziya beye uzun zamandır gidiyordum çok da güvenirdim kendisine ama sayesinde hamileliğimin başında 3 gün boyunca derin üzüntü ve sitres yaşadım yine aynı şeyleri yaşayacağım dedim. sonra başka bi doktor yanıldığını söyledi. Sühendan benderliye hep gitmek istiyordum biraz katı diye çekinmiştim o an bi an önce güvenilir bi doktor bulmam lazımdı olmazsa tekrar depiştirirm daha hamileliğin başı demiştim kendi kendime. Çok güzel anlaştık memnun da kaldım. gönlüm mehmet aral altay dan yanaydı ama o an öyle denk geldi birdaha değiştirmedim. evime yakındı hem. Nuray kuzukıran , reşat şaya , güler yıldız , kemal köroğlu , ziya çetin . Bunların hepsine gitmişliğim var kimine rutin kimine gebelik takibi kimine gebelik planlaması için. İnşallah sağlıkla kucağıma alacağım günleri de göreceğiz Önceden hep en iyi doktor en iyi hastane dedik eşimle. En son oturduk yeter çok para döktük canı veren de alan da Allah. İster en iyi merkezde ister devlette tüp yapalım Allah vermedikçe haşaa kim verebilir evlat. Bunu dedik . Ben işten uzaklaşmıştım izindeydim aylardır. Borçlarımızın bitmesine çok az kaldı. Psikolojik olarak da ruhen de rahatladım. Artık Rabbim verirse olur olmazsa birsürü yetim var onları sevindiririz dedik. Rabbim bana o ay nasip etti biliyormusun. Her duamda olmayan tüm kardeşlerime dedim. İnşallah hepimizin kucakları dolar

Sağlıkla kucağına alırsın ins bebeğini cnm. Ziya hoca napti merak ettim.. Bende 4 buçuk aylik kızımı kaybettim normalde baska bi doktora gidiyodum suyu bitti dedi doktorum. Bide dedim ziyaya gideyim gebelik isterken gidiyodum beni tüp bebege yonlendirmisti o zamanlar memnundum.. Neyse gittim bakti bebegime suyu bitmis dedi gitti hic ilgilenmedi. Zaten hamileler cok az duruyordu sasiriyodum normalde kendi doktorum daha detaylı inceler

benim 6 haftalık hamilelğimi 7 haftalık hesaspladı kalbi atmıyor dedi bizi renkli ulturasna yolladı sonuca göre kürtaj dedi. Okudum her yerde insanların doktoru belli zaman bekliyor belki erkendir diye kalp atışı için. Bize hiç bekleyelim demedi. O ulturasona girene kadar ağlayacaktım bi akşam içime kurt düştü. Ziya cumartesi baktı sabah kalp atışı yok dedi. Pazartesiyi salıya bağlayan gece aacilde kadın doğumcu hayr kalbi atıyor dedi gösterdi şok oldum. Sühendan hanıma gittim ziya bey çok erken bakmış dedi. 1 hafta geç döllenme dedi. Kağıdı verdim bunu yaptır demişti dedim şaşırdı doktor da. Bana ilk hamileliğimde o ulturason kağııdnı verdiler ertesi gün kürtaja aldılar. Yaşadım biliyordum bebekten ümidi kesmiştim o yüzden. ama ilk hamilelikte 10 haftadayken yapmışlardı yasal süreye kadar beklemişti doktor belki kalbi atar diye. ziya bey bize çok ümitsiz konuştu ne bekleyelm ne bişey demedi başından savdı resmen. Morali de bozuktu o sabah. hıncını aldı. resmin bile vermedi o kontrolde.

Gerçekten cok erken demis kurtaj icin..direk söylüyor gerçekten herşeyi.. Bize de öyle yapmıştı gidin tüp bebek yaptırın dmeisti doğru düzgün tedavi yapmamıştı klomen femara tarzi.. Gerek yok tüp bebek yaptırın demişti

Biz doktor değiliz kimin alanında ve cerrahide iyi olduğunu bilemiyoruz,fakat doktorun hastasına güven vermesi çok önemli...Ben 20 yıl boyunca Yalçın GÜREL'e gittim çokta memnundum tabi o dönemlerde bekarken sadece polikistik over yüzünden kontrollerine gidiyordum.Özellikle 2.hamileliğimde trizomi18 teşhisini çok erken koyması benim daha zor günler geçirmemin önüne geçti.Bende hep tetkiklerimi tedavilerini özelde yaptırdım bir sürü para harcadık.Sonra üst üste kimyasal gebelik olunca ve halamın kızımın sende belki romatizmal bir hastalık var demesi üzetine Uludağ üniversitesinfe bilge hocaya gitmeye karar verdim.Bilge Hoca'dan çok memnun kaldım keşke daha önceleri gitseyfim üniversiteye,eğer tüp bebek olumlu sonuçlanırsa üniversitede devam edeceğim.Benim gebeliğimde bundan sonra perinatolojide devam etmek zorunda ,en azından özeline gittiğim tüm doktor üniversitede olduğu için takipli hasta olacağım.Eğer bu tür sıkıntılar yaşamasaydım yine hamileliklerimde yalçın beye giderdim.Yazdıkların karşısında inan çok duygulandım.Sonuç ne olursa olsun herşey Yaradanın takdiri o yüzden ben artık herşeyi oluruna bıraktım.Ömür dediğimiz bu yolculukta beyin peşinden koşarsak koşalım,yakalayacağız sadece nasibimizSende hamileliğinin tadını çıkarmaya başla canım inan yaşadığımız bu hayatın tekrarı yok ,ne kadar olumlu düşünürsek o kadar yaşadığımız sıkıntılar hafifliyor.İnşallah bundan sonraki süreç senin ve diğer arkadaşlar için daha güzel geçecektir

Ahh canım nasıl zor günler geçirmişsin.Ben yalçın beye gitmiştim kalp atıyor iki hafta sonra gel kap atışını duyarsın.İki hafta sonra gitmiştim demişti kalbi durmuş ama biz yinede bekleyelim 4-5 sonra belli olur demişti.Kana vs olursa hemen gel demişti.5 sonra gittiğimizde baktı yok kalbi atmıyor emin olduk şimdi bende rahatlıkla kürtaj a alabilirim bir kaç gün içinde kürtaj yapalım demişti.Kürtaja almadan önce bile kontrol etmişti.Sen içini rahat tut bir arkadaşımın kanaması öyle çok olmuştu ki regliden daha fazla kanamaydı.İzin alıp evde dinlemeyin demişti doktor demiş gece gündüz yatsan da eğer o bebeğin bu dünyada rızkı varsa biz bile engel olamayız.İstersen amuda kalk yine birşey olmayacaksa olmaz.

bize tedavi yaptı 1 yıl 2 aşılama yaptı. Her defasında hocam iğneyle yapalım dedim yok dedi. Femarrayla yaptı. Nasip böyleymiş ona bişey diyemem ama sühendan hanım bile dedi ziya bey çok erken bakmış diye

ben kayıplardan sonra tüm genetik testlerimi uludağda yaptırdım ekstra üvret ödemedim pıhtılaşmam orada ortaya çıktı. Bazıları sevemyebllir ama ben de uludağ üniversitesini araştırma ve teşhis koymada çok iyi buluyorum. onlarca doktorun bulamadığı eşimin hastalığını orası buldu zamanında 2 ameliyat oldu başında gitsek olamaycaktı. Oradan aklımda yer etti gittim iyiki de gitmişim. Ama bunlar hep bahane. Şifayı veren Allah. Bu saatten sonra eski günleri düşünmek istemiyorum zaten. Ben yaşadıklarımı cebime koydum tecrübem diye. Tek verebileceğim tavsiye diretmemek vermiyorsa da var bir bildiği demek kendini sıkıntıya sokmamak bol bol dua etmek. Geceleri ağlaya ağlaya ettiğin o dualarının kabul olduğunu görünce içini huzur kaplıyor. En iyi doktor en iyi merkez en iyi ilaç. bunlar hep bahane. Bu kafaya geldiğinde bakıyorsun ki hamişsin ben bu konuyu dertleşmek öğrenmek bilgi vermek - almak için açmıştım şimdi sizlerle sevincimi paylaşıyorum. ama hüznünüzü de paylaşmaya hazırım her zaman.

aynen öyle canım tüm gün yatsan ne fayda yiyecek rızkı yoksa.

Herşey olacağına varıyor
Canım bende o kadar yaşadığım kayıplardan çıkardığım ders rabbim verecekse sağlık kurumunun hiç bir önemi yok.Kuzenim 6 yıl boyunca çocuk sahibi olamadı ,2 aşılama 2 tüp bebek denemesi nafgatifti.3.tüp bebekte 5aa kalitedeki embriyo transfer yaptılar yaşı da 35 yaş altındaydı doktorlar pgt yapmaya gerek bile duymamışlardı.Bebek doğdu down sendromlu doktorların bir çoğu bile farkedemedi.Çocuk erken doğduğu için 20 gün yoğun bakımda yattı kalp kapağının olmadığını kalbinde kocaman delik olduğunu hiç farketmediler.Ki hamileylen
bebeğe detaylı USG ve fetal ekoyu prof.doktorlar çektiler.O bebiş şuan 2 yaşında o kadar çok ameliyat vb operasyonlar geçirdi ki, hala çok sıkıntıları var ama maşallah hala hayata tutunuyor.Kuzenim diyor yaşadıklarımdan sonra Allah isterse veriyor kimsede engel olamıyor.İnşallah bizlerin yaşadığı sıkıntılarda geri kaldı.Hepimizin niyeti güzel ve samimi olduğu için benim içim çok rahat

çok üzüldüm canım Allah şifa versin. Her zaman önce hayırlısını istemek en güzeli.

çok üzüldüm canım Allah şifa versin. Her zaman önce hayırlısını istemek en güzeli.
Kesinlikle canım hepimiz için hayırlısı ne ise o olsun diye dua ediyorum.Sende ara sıra gelişmelerden bizleri haberdar et olur mu, Malum ev sahibisin ve şuan bizden 1-0 öndesin seni takipteyiz

Kesinlikle canım hepimiz için hayırlısı ne ise o olsun diye dua ediyorum.Sende ara sıra gelişmelerden bizleri haberdar et olur mu, Malum ev sahibisin ve şuan bizden 1-0 öndesin seni takipteyiz
estağfurullah canıım ben de geçtim o yollardan ben sessiz kenarda bekliyorum ara sıra hortlayacağım :)

Yani bende burda okuduklarimdan biliyorum koskoca üni okumuş nasıl böyle aceleci olabilir ki.. Ben o gün ağlamaktan mahvoldum zaman kaybetme yarın hemrn hallet bu isi demişti.. Bilmiyorum ya bazi doktorlar cok acimasiz oluyor..

acımak vicdandan ziyade zaten tıbben de daha beklemeliymiş vakit vermeliymiş. Birdaha gitmedim gitmeyi de düşünmüyorum

acımak vicdandan ziyade zaten tıbben de daha beklemeliymiş vakit vermeliymiş. Birdaha gitmedim gitmeyi de düşünmüyorum
Haklısın cnm ya tip bilgisi var sonuçta..valla bana yine ziya hocayı önerdi bi kac tanıdık he dedim geçtim ne diyeyim ki.. Anlattım mesela başıma geleni ama sen sonradan gitmişin ondan öyle davranmışti diyo.. Dedim insaf bebeğimi kaybetmişim bekletti beni. Sonradan da aa beni de beklemişti kaybedince diyo

Hizmet sektörü göreceli bir kavram canım,hele ki sağlık sektörunde herkes daha dikkatli ve vicdanlı duyarlı olmalı...Eşime dedim ben Allah nasip ederde hamile kalırsam süreci üniversitede devam edeceğim.Önceki hamileliklerimde ve gebeliklerimi sonlandırmada hep özel hastanelerde yaptırdık ve bir sürü para harcadık.İster özel ,ister devlet,isterse üniversite doktorları olsun artık benim için farketmiyor.Çünkü eşim için medikalparkta bir prof.gittik adam doğru düzgün ilgilenmedi ve yanlış teşhis ve tedavi uyguladi.Esimin sağlık probleminden zlyade bizi tüp bebek merkezine yönlendirmeyi daha çok önemsediği için bıraktık.Bundan sonraki tüp tedavilerime üniversite de devam etmeyi düşünüyorum.En azından üniversitedeki hocalar hem daha yenilikçi hemde muayane ücretleri özel hastanelere göre daha ekonomik...Eşiminde benimde tamamlayıcı sağlık sigortamiz var gerek duyduğumuzda özel hastanelerdeki dalında deneyimli bir sürü hoca var onları tercih ediyorum.Tabi bu şuan ki kendi yaşam standartlarıma göre bir yol çizdim.İlerleyen dönemlerde ne olur bilmiyorum

Ne bileyim bende bi türlü devlete güvenemiyorum. Kendi doktoruma cok güveniyorum Mehmet aral atalay ama oda biraz tuzlu malesef

Ne bileyim bende bi türlü devlete güvenemiyorum. Kendi doktoruma cok güveniyorum Mehmet aral atalay ama oda biraz tuzlu malesef
Devlet hastanelerinde gerçekten iyi doktorlar da var şans meselesi iyi doktora denk gelmek...Kadin doğumda bende hiç tercih etmiyorum.Universitede de şansıma iyi hocalar ile yol aldım.Gerci onlarıda hep araştırarak buldum.Tup bebek düşünenin eli cebinde olması lazım,bunu bilerek yola çıkmak lazım...Ama bazı arkadaşların maddi bütçeleri artık buna yetmiyor.Butcesi yetene de rabbim etmedikten sonra evlat vermiyor.Hakkimizdsn hayırlı olsun canım,İnşallah güzel günler çok yakınimizdadir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…